رفتن به مطلب

روشن بودن سیستم 24/7.(دانلود)

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان این سیستمی که توی امضا دارم رو 2 ماه هست که خریدم  روز از ساعت 2 بعد از ظهر تا 12 شب باهاش کار میکنم حدود 3 ساعت باهاش کار میکنم (کلا 3 ساعت بیشتر زیر فشار نیست)  و شب ها هم در حالت بی کاری میگذارم دانلود کنه.

میخواستم بدونم مشکلی برا کیس پیش نمیاد؟

شب ها دمای سی پی یو از 34 درجه و گرافیک از 35 درجه بیشتر نمیشه و فقط داره دانلود میکنه.

آخه یکی گفت این کار رو نکن عمر قطعات کم میشه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

تنها قسمت هایی که ممکنه اسیب بببینن

1.پاورهای نامعتبر. 2.گرافیک

من خودم 5 سال هست سیستمم از شب تا صبح برای دانلود روشنه از اونورم ممکنه تو روز یه 8 ساعتی  روشن بمونه.

فقط شب داری میخوابی گرافیک رو سوییچ کن بزار رو اینتل اچ دی .

ویرایش شده توسط Intel Tec
لینک به دیدگاه

ببخشید با چه مین هایی میشه گرافیک رو سویچ کرد؟ 

منظور شما را دقیقا متوجه نشدl.

اگه منضور شما اینه با چه مادربردی میشه این کارو کرد باید بگم ربطی به مادربرد نداره .سی پی یو باید گرافیک اچ دی داشته باشه. i3.i5.i7

و اگر منظورتان این است چگونه سوییچ کنییم ابتدا کلیک راست کنید سپس وارد پنل گرافیک شوید واز انجا تغییر دهید.

ویرایش شده توسط Intel Tec
لینک به دیدگاه

ببخشید با چه مین هایی میشه گرافیک رو سویچ کرد؟ 

هرمادربردی که گرافیک انبرد داشته باشه

لینک به دیدگاه

متوجه نشدم یعنی هر مادربردی که سی پی یوش گرافیک آنبرد داشته باشه و یه گرافیک دیکه هم روش نصب باشه وقتی بریم توی پنل گرافیک میشه گرافیک رو سوییچ کرد؟ بعید میدونم همچین چیزی باشه!

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

پاور بنده که یکی از بهترین ها هست ولی گرافیک رو نمیدونم چطور باید تغیر بدم.

لینک به دیدگاه

کلا بعید میدونم مشکلی پیش بیاد ولی حیف این سیستم نیست برای دانلود استفاده بشه؟

لینک به دیدگاه

دانلود میکنم که بازی کنم ، ماه اول که روزی 8 ساعت بازی میکیرم الان بازیهام تموم شده دارم دانلود میکنم توی روز هم بازی های سبک آنلاین میزنم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دانلود میکنم که بازی کنم ، ماه اول که روزی 8 ساعت بازی میکیرم الان بازیهام تموم شده دارم دانلود میکنم توی روز هم بازی های سبک آنلاین میزنم.

میدونم چاره ای نیست!

نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد!

لینک به دیدگاه

متوجه نشدم یعنی هر مادربردی که سی پی یوش گرافیک آنبرد داشته باشه و یه گرافیک دیکه هم روش نصب باشه وقتی بریم توی پنل گرافیک میشه گرافیک رو سوییچ کرد؟ بعید میدونم همچین چیزی باشه!

اگر مانیتورتون دوتا پورت مثلا یکی vga یکیhdmi داره دومی رو وصل میکنید به کارت گرافیک اولی رو به انبرد وصل میکنید هروقت خواستید سوییچ میکنید

حیفه دومیلیون پول سیستم ندی بعد پدرشو در نیاری :laughing: من اولش اصلا راضی نبودم ولی الان سیستممو یکماهه خاموش نکردم شب و روز در حال دانلود و کلی کار هس

عمر قطعه دیگه اینقدر حساس نباشید مثلا قراره 15سال کار کنه به جاش 10سال کار میکنه ایا بعد از ده سال هنوز این سیستم رو دارید :D

لینک به دیدگاه

غصه قطعات رو نخور فقط اگه هارد ssd داری بار دانلود رو از روش بردار

پوشه temp و محل دانلود فایل ها رو عوض کن

لینک به دیدگاه

آقا پردازنده من 3570k و پردازنده گرافیکی داره چطور میتوانم سویچ کنم

با اجازه صاحب تاپیک

لینک به دیدگاه

اگر نظر منو بخوای واست داستان خودمو تعریف میکنم که بتونی تصمیم بگیری... سیستمی که توی عکس امضام دارم رو حدود 8 ماه شبا میزاشتم زیر دانلود ... یه روز صبح که میخواستم برم دانشگاه پاشدم چیزایی که دانلود شده رو چک کنم ... خلاصه TV رو روشن کردم ( یه تلویزیون samsung f6450 به جای مانیتور استقاده میکنم ) هرکاری کردم چیزی جز صفحه ی سیاه ندیدم و پس از کلی دستکاری از جمله جابجا کردن گرافیک روی درگاه دوم مادربرد..  فهمیدم که گرافیک سوخته ( به فنا رفته :D ) و خدارو شکر با کلی زبون بازی تونستم بفرستم گارانتی و یکی آکبند بگیرم... الان که میخوام دانلود کنم از کیس قدیمیم استفاده میکنم که مال 6 سال پیشه... که اگرم مشکلی پیش اومد زیاد مهم نباشه واسم... خلاصه حیفه از اون سیستم استفاده کنی واسه همچین کاری... و اینکه از گرافیک آنبورد هم استفاده نکن چون فشار میاد به CPU مگر اینکه water cooling یا یه خنک کننده ی خوب داشته باشی که باز من پیشنهاد نمیکنم... بهترین کار استفاده از یه سیستم عتیقست :D امیدوارم به دردت بخوره حرفام.. موفق باشی داداش @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثل این که دوستان فکر میکنند سیستم با استفاده از کارت گرافیک دانلود میکنه!!  =))  هیچ نیازی با این کار ها نیست و گرافیک وقتی مانیتور خاموش باشه تقریبا هیچ کاری انجام نمیده و کوچکترین فشاری هم روش نیست. حالا این که گرافیک یک شخص هم تصادفا شب در هنگام دانلود سوخته هیچ ربطی به این قضیه نداره و در هر حال میسوخته و مشکل دیگه ای داشته. و هیچ تفاوتی نداره که شما از گرافیک داخلی CPU استفاده بکنید یا از کارت گرافیک. قطعات جدید به قدری هوشمند طراحی شدند که وقتی زیر لود نباشن تقریبا با حالت خاموشی تفاوتی ندارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در یک سری از کارت گرافیک های جدید حتی فن هم هنگام بیکاری خاموش میشه و این کار باعث میشه حتی عمر فن هم که یه قطعه مکانیکی هستش خیلی بیشتر بشه.

لینک به دیدگاه

مثل این که دوستان فکر میکنند سیستم با استفاده از کارت گرافیک دانلود میکنه!!  =))  هیچ نیازی با این کار ها نیست و گرافیک وقتی مانیتور خاموش باشه تقریبا هیچ کاری انجام نمیده و کوچکترین فشاری هم روش نیست. حالا این که گرافیک یک شخص هم تصادفا شب در هنگام دانلود سوخته هیچ ربطی به این قضیه نداره و در هر حال میسوخته و مشکل دیگه ای داشته. و هیچ تفاوتی نداره که شما از گرافیک داخلی CPU استفاده بکنید یا از کارت گرافیک. قطعات جدید به قدری هوشمند طراحی شدند که وقتی زیر لود نباشن تقریبا با حالت خاموشی تفاوتی ندارند.

اینو قبول دارم که وقتی در حال دانلود هست سیستم  فشار روی CPU میاد و گرافیک عملا کاری انجام نمیده .. :D من وقتی دانلود میکردم با برنامه ی bluestack اکانت کلشمو تا صبح فعال میزاشتم و اون مستقیم روی گرافیک فشار میاورد چه با مانیتوره روشن چه خاموش.. بارها خودم دمارو چک کرده بودم توی همه ی حالت ها و ربطی به خاموش روشن بودنه مانیتور نداشت.. گرافیک پردازش خودشو روی bluestack میکرد... و همیشه حدود 40% توی لود بود و دماش از حالت عادی حدود 10 درجه بالاتر میرفت... من احتمال میدادم به این دلیل باشه...ولی این که مانیتور خاموش باشه گرافیک هیچ کاری انجام نمیده رو من بر عکسش بهم ثابت شده چون چندین بار تست کردم و از گرافیک توسط این برنامه با مانیتوره خاموش کار کشیده میشد... :D بعد اگر دستی مانیتور رو خاموش کنیم هیچ اتفاقی نمیفته واسه ی گرافیک مگر اینکه  قابلیت ویندوز تصویر رو قطع کنه که دیگه تصویر نده ( همون تایمر  Turn Of The display ) که اونموقع قابلیت Zero Core که من روی گرافیک خودم  (AMD) دیدم فعال میشه و فعالیت گرافیک رو کمتر میکنه .. وقتی ویندوز این عمل رو انجام داد تازه خروجی تصویر از گرافیک به مانیتور قطع میشه .. یعنی اینکه اگر من مانیتور خودم رو خاموش کنم گرافیک هنوز در حال پردازش مثل حالت قبل از خاموش کردن مانیتور هست تا زمانی که ویندوز تصویر رو قطع کنه .. اینو هم الکی از خودم در نیاوردم هم توی عمل دیدم هم دربارش تحقیق کردم.. :D ولی خوب شما استاد مایی اگر میگی اینجوریه درسته حتما @};-

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

من سیستم با 9 فن شب روشن کنم تا صبح دانلود کنه صداش کل خونه بیدار میکنه  :laughing:

یک تبلت یا سیستم قدیمی درب داغون  سوکت 478 بگیرید روشم یک ویندوز ایکس پی مینی نصب کنید سرعتش مشت باشه

خلاصه راحت بخوابید  :D  :)

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینو قبول دارم که وقتی در حال دانلود هست سیستم  فشار روی CPU میاد و گرافیک عملا کاری انجام نمیده .. :D من وقتی دانلود میکردم با برنامه ی bluestack اکانت کلشمو تا صبح فعال میزاشتم و اون مستقیم روی گرافیک فشار میاورد چه با مانیتوره روشن چه خاموش.. بارها خودم دمارو چک کرده بودم توی همه ی حالت ها و ربطی به خاموش روشن بودنه مانیتور نداشت.. گرافیک پردازش خودشو روی bluestack میکرد... و همیشه حدود 40% توی لود بود و دماش از حالت عادی حدود 10 درجه بالاتر میرفت... من احتمال میدادم به این دلیل باشه...ولی این که مانیتور خاموش باشه گرافیک هیچ کاری انجام نمیده رو من بر عکسش بهم ثابت شده چون چندین بار تست کردم و از گرافیک توسط این برنامه با مانیتوره خاموش کار کشیده میشد... :D بعد اگر دستی مانیتور رو خاموش کنیم هیچ اتفاقی نمیفته واسه ی گرافیک مگر اینکه  قابلیت ویندوز تصویر رو قطع کنه که دیگه تصویر نده ( همون تایمر  Turn Of The display ) که اونموقع قابلیت Zero Core که من روی گرافیک خودم  (AMD) دیدم فعال میشه و فعالیت گرافیک رو کمتر میکنه .. وقتی ویندوز این عمل رو انجام داد تازه خروجی تصویر از گرافیک به مانیتور قطع میشه .. یعنی اینکه اگر من مانیتور خودم رو خاموش کنم گرافیک هنوز در حال پردازش مثل حالت قبل از خاموش کردن مانیتور هست تا زمانی که ویندوز تصویر رو قطع کنه .. اینو هم الکی از خودم در نیاوردم هم توی عمل دیدم هم دربارش تحقیق کردم.. :D ولی خوب شما استاد مایی اگر میگی اینجوریه درسته حتما @};-

صحبت من در مورد انجام نشدن کاری توسط گرافیک هنگام خاموش بودن مانیتور ، در حالت بیکاری بود. نه در حالی که روی گرافیک لود هست. اونوقت خاموش بودن مانیتور هیچ تاثیری در لود گرافیک نداره!! وقتی گرافیک شما همیشه زیر لود 40 درصد بوده خیلی با سیستمی که فقط داره دانلود میکنه تفاوت داشته..... =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما ممکنه دائم مثلا Furmark رو همزمان با دانلود اجرا بکنی.... اونوقت خاموش یا روشن بودن مانیتور هیچ تفاوتی نمیکنه =))   ولی اگر سیستم فقط در حال دانلود باشه تنها کاری که گرافیک انجام میده تصویر دادن به مانیتوره که اونوقت در صورت خاموش کردن مانیتور همون فشار جزئی هم به گرافیک نمیاد.

لینک به دیدگاه

من که 1-2 سال هست کلا حوصله خاموش روشن کردن سیستم رو ندارم واسه همین همیشه روشنه ! هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده و فکر نمیکنم با یک دانلود ساده گرفیکی چیزی بسوزه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...