رفتن به مطلب

معرفی کارت گرافیک390 در نمایشگاهComputex 2015+ آپدیت در پست19

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان به نظر شما از سری کارتهای 900 nvidia  چیزی تو انبار موجود مونده  :laughing:  :laughing:  :laughing:

اول تابستان رونمایی amd  یک ماه بعدش سری جدید nvidia  رونمایی میشه اینجاش باز .........

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

دوست عزیر برای این حرفتون مدرک هم دارین؟؟؟

اشتباه می کنید مطمعنا!!!

یعنی 5770از6870 قویتر بود؟؟؟

یعنی 5870 از6970 قویتر بود؟؟؟

یعنی 5970 از 6990 قویتر بود؟؟؟

یا اینکه براساس اعدادش می گین که اگه اینطوره اشتباه مقایسه میکنید... در سری 6000 سری ها یک شماره بالا پایین شدند  بخاطر همین اگه اینو در نظر نگیرین این برداشت اشتباه پیش میاد !  :-?

5870 رو با 6870 مقایسه کنید 5770 رو هم با 6770 .بعدشم 6990 فرکانس مرجع کاهش پیدا نکرده بود واسه همین زیاد اور نمیشد ولی 5970 فرکانسش پایین آورده بودند واسه همین تو اور خودشو نشون میداد بعدشم 5970 چقدر مگه طول کشید بعد از اولین سریه5000ولی 6990 رو با کلی تامل بعد از 6870 دادند.فاکتور زمان تو تکنولوژی رو یادتون نره ونوش دارو پس از مرگ سهراب بود 6990.

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیر برای این حرفتون مدرک هم دارین؟؟؟

اشتباه می کنید مطمعنا!!!

یعنی 5770از6870 قویتر بود؟؟؟

یعنی 5870 از6970 قویتر بود؟؟؟

یعنی 5970 از 6990 قویتر بود؟؟؟

یا اینکه براساس اعدادش می گین که اگه اینطوره اشتباه مقایسه میکنید... در سری 6000 سری ها یک شماره بالا پایین شدند  بخاطر همین اگه اینو در نظر نگیرین این برداشت اشتباه پیش میاد !  :-?

بعدشم شما واقعا 6970 اگه استفاده کرده باشید هیچوقت نمیگفتید نصبت به 5870 پیشرفت داشته.منظور از پیشرفت اختلافهgtx680 با gtx 780 رو در نظر بگیرید واقعا عالی بود.نه اینکه 680 رو با مدل بهینه شده و اراعه با کمی تاخیر780ti مقایسه کنیم.

لینک به دیدگاه

دوستان به نظر شما از سری کارتهای 900 nvidia  چیزی تو انبار موجود مونده  :laughing:  :laughing:  :laughing:

اول تابستان رونمایی amd  یک ماه بعدش سری جدید nvidia  رونمایی میشه اینجاش باز .........

واقعا nvidia خیلی فروش داشت.دلیلشم اراعه گرافیک مناسب در زمان مناسب بود طوریکه حتی کسیکه قصد ارتقاء گرافیک رو هم نداشت رفت خرید چه برسه خریداران amd.

لینک به دیدگاه

به نظر من نباید amd عجله کنه چون باعث میشه دوباره عقب بیفته الان باید از وقت که دارن خوب استفاده کنن چون اگه عجله کنه دوباره یه تراشه با مصرف بالا و گرمای زیاد تولید کنه کلا عقب میفته حتی اگر کاراییش بالاتر 980 باشه این موقع ابتکار عمل دست انویدیا میفته چون تراشه هاش الان کم مصرف هستند و کارایی بالایی دارن اون موقع نوبت معرفی 980ti انویدیا تعداد هسته های پردازشی رو بالا میبره مصرف زیاد میشه ولی کارایی شدید بالا میره مثل کاری که با 780ti کرد

الان 980 قدرتی بیشتر از 780ti و مصرف خیلی کمتر معماری مکسول خیلی جای افزایش قدرت داره

به نظر شما amd میتونه تراشه ای تولید کنه که از 980 قوی تر و مصرفی پایین تر داشته باشه من که بعید میدونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

5870 رو با 6870 مقایسه کنید 5770 رو هم با 6770 .بعدشم 6990 فرکانس مرجع کاهش پیدا نکرده بود واسه همین زیاد اور نمیشد ولی 5970 فرکانسش پایین آورده بودند واسه همین تو اور خودشو نشون میداد بعدشم 5970 چقدر مگه طول کشید بعد از اولین سریه5000ولی 6990 رو با کلی تامل بعد از 6870 دادند.فاکتور زمان تو تکنولوژی رو یادتون نره ونوش دارو پس از مرگ سهراب بود 6990.

دوست گرامی عرض کردم که مقایسه ی شما اشتباه هست...6870 و 5770  با هم و 5870 با 6970  با هم از یک جایگاه هستند !

بعد هم سری 6000hd خیلی قابلیت های کلیدی به کارتها اضافه شد که سری 5000 از اونها محروم هستند...اگر به اینها پیشرفت نمی گن پس چی میگن ! 

لینک به دیدگاه

دوست گرامی عرض کردم که مقایسه ی شما اشتباه هست...6870 و 5770  با هم و 5870 با 6970  با هم از یک جایگاه هستند !

بعد هم سری 6000hd خیلی قابلیت های کلیدی به کارتها اضافه شد که سری 5000 از اونها محروم هستند...اگر به اینها پیشرفت نمی گن پس چی میگن ! 

فقط  چند تا فابلیته غیر قابل محسوس و کم کاربرد اضافه کنند بدونه افزایش قدرت به چه درد میخوره .فقط جیب خالی کن میشه.فقط در صورتی می ارزه که اون قابلیت diertx جدیدتر باشه.

شما الان حاظری گرافیکتو بفروشی جدیدترشو با همون قدرت بخریکه مثلا به جای خروجیه 4k خروجیه6kداره ?

لینک به دیدگاه

کلا سری HD5000 چون اولین پردازنده directx 11 بود عملکرد خوبی رو تو بازیهایی مثل metro2033 نداشت و AMD تو سری HD6000 دقیقا 2 موتور برای پردازش tessellation (پیشرفته) که مهمترین دستاورد directx 11 بود رو درون تراشه قرار داد که این مورد باعث شد تو بازیهای directx 11 ساپورت تا 2 برابر هم نسب HD5000 فریم بهتری بدن

لینک به دیدگاه

دوسته عزیز سریه 6000amd اصلا برای چی تولید شد وقتیکه ضعیفتر از نسل قبلش بود.شما توضیح بدید منه تازه کار یاد بگیرم؟

دوست من من مگفتم تازه کار که من خودم هیچی نیستم ناراحت نشو!

خوب وقتی این موضوع رو مطرح کردید یا باید منبع داشته باشه یا باید خیلی معروف باشه که همه از جمله خودم که 6970 دارمم بدونم!

لینک به دیدگاه

فقط  چند تا فابلیته غیر قابل محسوس و کم کاربرد اضافه کنند بدونه افزایش قدرت به چه درد میخوره .فقط جیب خالی کن میشه.فقط در صورتی می ارزه که اون قابلیت diertx جدیدتر باشه.

شما الان حاظری گرافیکتو بفروشی جدیدترشو با همون قدرت بخریکه مثلا به جای خروجیه 4k خروجیه6kداره ?

خوب اینطور قیاس کردنم درست نیست

شما فرض کن یه پراید 130 خریدی، یه سال بعد یه پراید 131 میاد که قیافش کمی خوشگل تره، کمی کم مصرف تره، کمی پرقدرت تره و کمی هم ایمن تره، این که این پرایدو میخرید یا نه به خودتون بستگی داره ولی نمیت نید برید به دیگران بگید من اون پرایدو دارم چون خیلی شبیه پراید شماست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز اون شخصی که می خواهد کارت جدید بخره مطمعنا میره اون جدیده رو میخره نمیره قبلی رو خرید کنه، منم اگه به 6k نیاز پیدا کردم کارتمو می فروشم و گرنه نگهش میدارم... همون کاری که اینتل کرده تو این چند سال پیشرفت های خیلی کمی رو شاهد بودم هنوز تصمیم نگرفتم یک cpu جدید تر بگیرم... به همونی که دارم اکتفا می کنم، اما شخصی که قراره جدیدا خرید کنه میره سریه جدید اینتل رو میخره...!  ^_^

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز اون شخصی که می خواهد کارت جدید بخره مطمعنا میره اون جدیده رو میخره نمیره قبلی رو خرید کنه، منم اگه به 6k نیاز پیدا کردم کارتمو می فروشم و گرنه نگهش میدارم... همون کاری که اینتل کرده تو این چند سال پیشرفت های خیلی کمی رو شاهد بودم هنوز تصمیم نگرفتم یک cpu جدید تر بگیرم... به همونی که دارم اکتفا می کنم، اما شخصی که قراره جدیدا خرید کنه میره سریه جدید اینتل رو میخره...!  ^_^

دوست من جريان پردازنده با جريان گرافيک کاملا فرق مي کنه !

تفاوت کارايي پردازنده اي مثل 2500K با 4690K در فرکانس مشابه و در بازيهاي روز شايد 1-2 فريم باشه ولي مثلا گرافيک 570 که همزمان 2500K ريليز شده بود با گرافيک 970 زمين تا آسمون هست ...

لینک به دیدگاه

خوب اینطور قیاس کردنم درست نیست

شما فرض کن یه پراید 130 خریدی، یه سال بعد یه پراید 131 میاد که قیافش کمی خوشگل تره، کمی کم مصرف تره، کمی پرقدرت تره و کمی هم ایمن تره، این که این پرایدو میخرید یا نه به خودتون بستگی داره ولی نمیت نید برید به دیگران بگید من اون پرایدو دارم چون خیلی شبیه پراید شماست!

دوست عزیز به پراید توهین نکن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تفاوت کارايي پردازنده اي مثل 2500K با 4690K در فرکانس مشابه و در بازيهاي روز شايد 1-2 فريم باشه ولي مثلا گرافيک 570 که همزمان 2500K ريليز شده بود با گرافيک 970 زمين تا آسمون هست ...

درود

بله حرفتون کاملا صحیح هست اما اگه بحث من رو با ایشون از ابتدا دنبال می کردید من هم بهمین خاطر که تفاوت فریم و کارایی بسیار کم است منم اینکار رو نکردم تا بحال و حرف منم همین هست... و گفتمم برای شخصی که 2500k داره ارزش نداره بره cpu 4690k رو بگیره اما اونی که قراره جدیدا سیستم تهیه کنه گزینه ی بهتر و مناسبتر و درستتری هست!  ^_^

شما خودت باشی 5770 می خری یا 6870 رو؟؟؟ حتی بین 5870 و 6870 هم باز من همین کارت خودمو انتخاب می کنم، اون زمان هم همینکارو کردم...  ^_^

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

واقعا.تو گرافیک باید چند برابر پیشترفته پرفرمنس باشه تا آدم ترقیب بشه برای خرید.

شما الان فارکرایی3 رو نصب کن فول تنظیمات بذار فارکرایی4 رو هم فول تنظیمات بذار متوجه چند برابر شدنه افته فرم میشی.یعنی حدود 3برابر سنگین شده پس باید ارتقاع گرافیک قدرته سه برابری شده باشه ولی cpu فقط 30درصد بیشتر برمیداره.تازه اصلا نخواستم پای آساسینز و کال آفو وسط بکشم که این اختلاف بیداد میکنه.من core i7 920رو 6ساله پیش داشتم به اونکسیکه فروختم هنوز گیمها رو اولترا اذیتش نمیکنه گرافیکشو سه بار براش عوض کردم الانم 960 داره.ولی گرافیکی که با اون 920 داشتم 4870x2 بود که 9 ماه بعدش 5970 خریدم.که الان 4870x2که هیچی5970 هم نمیتونه رو اولترا آساسینزو ده فرم اجرا کنه.پس پرفرمنسه گرافیک مهمتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولین بنچمارکهای درز کرده از چیپ هل(معمولا درست هست  :D ) نشان از برتری 390X به GTX Titan X دارد و البته همچنان مصرف بالاتر از کارتهای رقیب :

post-7048-0-63740800-1426415623_thumb.jpg

post-7048-0-80517200-1426415632_thumb.jpg

post-7048-0-87879300-1426415649_thumb.jpg

post-7048-0-82726700-1426415667_thumb.jpg

در این میان GM200 Cut هست که همون 980ti هست احتمالا و همینطور **GTX9 هم میتونه کارت 960TI باشه ...

لینک به دیدگاه

اولین بنچمارکهای درز کرده از چیپ هل(معمولا درست هست  :D ) نشان از برتری 390X به GTX Titan X دارد و البته همچنان مصرف بالاتر از کارتهای رقیب :

attachicon.gif094646q0lldu88l1h2oqld.jpg

attachicon.gif094647nccylhss4ixsczdu.jpg

attachicon.gif094646r3q21ygg224cyg6y.jpg

attachicon.gif094647oxe1kwxenbrpsjbk.jpg

در این میان GM200 Cut هست که همون 980ti هست احتمالا و همینطور **GTX9 هم میتونه کارت 960TI باشه ...

معين جان اطلاعي نداري با ليتوگرافي ٢٨ نانومتري اي ام دي اين مصرف رو داره يا ٢٠ اگه ٢٨ باشه خيلي عالي بوده چرا كه بيش از ٥٠ در صد افزايش پرفورمنس داشته نسبت به ٢٩٠ ايكس بدون افزايش توان كه اين پيشرفت خيلي خوبي هست. خنك كننده آبي هم داره كه مشكل دما فكر كنم نداشته باشه گرچه معايبي هم داره أين خنك كننده.
لینک به دیدگاه

نوشته های این تاپیک رو اگر با چشم بصیرت بنگریم خواهیم دید که طرفداران دو برند در کمال خویشتنداری از دلدار دفاع می کنند. مرحبا به این پایداری در دلدادگی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نوشته های این تاپیک رو اگر با چشم بصیرت بنگریم خواهیم دید که طرفداران دو برند در کمال خویشتنداری از دلدار دفاع می کنند. مرحبا به این پایداری در دلدادگی.

=))  =))  =))  =))

خدا بگم  :laughing:

لینک به دیدگاه

دستتون درد نکنه.ولی اون پهنای باندی برای مموری amd اینهمه مدت صحبتش بود واقعا رو این سری هست؟چون قدرتی که ازش انتظار میرفت نبود با 4096بیت پهنای باند انتظار بیشتری میرفت.البته فکر کنم به خاطر کورکلوکه خیلی پایینش نصبت به رغباست

لینک به دیدگاه

HBM هم چندان دردی دوا نکرد

تایتان ایکس و 390 تفاوت چشمگیری با هم ندارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

HBM هم چندان دردی دوا نکرد

تایتان ایکس و 390 تفاوت چشمگیری با هم ندارن

باید منتظره قیمته AMD موند عزیز 

الان 50 درصد بیشتر از 290X بازم خوبه 

هر چند در حد انتظار نیست 

ولی باید دید نسخه نهایی قیمتش چقدره و چقدر زور داره 

همخانی درایور هم هست 

البته رزولیشن تست هم هست که هر چه بالاتر بره AMD باید فریم بهتر داشته باشه با اون پهنای باند 

البته امیدوارم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

چجوریه تو رزولیشن بالاتر درصدش کمتر از رزولیشن پایین تر هست !!!  :-?

هیچی درسته...  :D

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

این تست فیکه :-j

چون تمام کارت های نسل بعد nvidia و amd درش وجود داره و این غیر ممکنه که همه اینها به یکباره در اختیار برخی افراد قرار بگیره

مثلا همون gm200 cut

لینک به دیدگاه

راز AMD:

DIE Size کوچکتر = هزینه کمتر + دمای بیشتر + قدرت کمتر + عمر کمتر :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...