رفتن به مطلب

مشکل Display Driver stopped در هنگام رندر

milad3d
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز...

یه مشکلی که اخیرا برام پیش اومده اینه که در هنگام رندر تحت cpu صفحه کامپیوتر سیاه میشه و ارور زیر رو درباره گرافیک دریافت میکنم

Display driver stopped and has recovered again...

در ویندوز 8 هم صفحه کاملا سیاه میشد و دیگه برنمیگشت ولی ویندوز 7 ارور بالا رو میده

البته داخل رندر اختلالی ایجاد نمیکنه و فقط صفحه هی سیاه میشه و ارور زیر رو میده...

داخل کارهای تحت GPU اصلا مشکلی ندارم حتی ساعت ها هم گرافیک زیر لود بوده و اروری نداده...

یه نکته هم بگم اینکه اگه یکی از هسته های CPU رو هنگام پردازنده بیکار بزارم دیگه چنین اروری نمیده(یعنی از task manager و بعد set affinity ) ولی خوب نمیخوام اینطوری باشه و میخوام از تمام قدرت پردازنده استفاده کنم...

ممنون اگه کمک کنین......

لینک به دیدگاه

توی سایت مایکروسافت نوشته : این مشکل بخاطر اینه که مدت زمانی که طول میکشه تا گرافیک شما اطلاعات رو برای نمایش به مانیتور بفرسته بیشتر از زمانیه که توی ویندوز واسش تعریف شده

قبلا توی یک تاپیک دیگه اینا ها رو نوشته بودم ولی دوباره این جا هم میذارمشون...مشکل من رو حل کرد،امیدوارم مشکل شما رو هم حل کنه :D

راه حل های نرم افزاری که توی مایکروسافت نوشته:

1-توی منو استارت تایپ کنید regedit و نتیجه سرچ رو باز کنید

از منو باز شده به ادرس زیر برید و از اون جا روی گزینه GraphicsDrivers کلیک کنید

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

از منوی سمت چپ بالای صفحه روی گزینه Edit و بعد روی New  کلیک کنید

حالا از بین گزینه ها بر حسب نوع ویندوزتون (32 یا 64 بیتی) یکی از گزینه های زیر رو انتخاب کنید

DWORD برای 32 بیت

QWORD برای 64 بیت

حالا عبارت TdrDelay رو برای قسمت  Name تایپ کنید و Enter رو بزنید

بر روی TdrDelay دو بار کلیک کنید و عدد 8 رو برای قسمت Value Data تایپ کنید و OK رو بزنید و رجیستری رو ببندید....یک بار سیستم رو ریست کنید تا تغییرات انجام بشه

2- اگر راه قبلی کار نکرد همه ی اپدیت های ویندوز رو نصب کنید(recommended و importants)

3- اگر باز هم درست نشد تمام visual effects ها رو خاموش کنید

من خودم اول اپدیت ها رو نصب کردم و بعد از نصب اپدیت ها درست شد

فکر کنم بهتر هم باشه که اول اپدیت ها رو نصب کنید و اگر درست نشد برید سراغ ریجستری

حتما حتما اخرین نسخه درایور گرافیک رو دانلود و نصب کنید(بهتره با درایور ها قدیمی تر هم تست کنید)

http://support.microsoft.com/en-us/kb/2665946

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز...

آپدیت ها که نصبن...بقیه راهایی که گفتین رو امتحان میکنم خبر میدم....

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

معمولا به دلیل باگ درایور و خود برنامه هست،آخرین نسخه نسخه قبل اون چند نسخه قبلتر رو تست کنید،همچنین برنامه رندرینگ رو هم به آخرین نسخه ارتقا بدین

ویرایش شده توسط Yuri Gagarin
لینک به دیدگاه

همیشه مشکل نرم افزاری نیست - میتونه به خاطر گرمایه زیاد باشه- یا لحیم هایه زیر چیپ گرافیک ول کردن- یا خازن ترکونده- یا یکی از اس ام دی هایه کوچیک رو برد شکسته یا کنده شده-  جدا کن کارتو بزار زیر زربین با نور زیاد یا زیر لوپ-   اگه هم دوتا گرافیک میخورره مادربرد رو اسلاتی بزار که 16ایکس نباشه-حتی میتونه از پاور سیستم هم باشه-از مادربرد هم میتونه باشه - این موارد واسم پیش اومده که اینارو نوشتم

ویرایش شده توسط s_saeed2010
لینک به دیدگاه

من این مشکلو داشتم. علتش اورکلاک بیش از حد گرافیک بود. اینا رو یکی یکی چک کن:

Incorrect memory timings or voltages
Insufficient/problematic PSU
Corrupt driver install
Overheating
Unstable overclocks (GPU or CPU)
Incorrect MB voltages (generally NB/SB)
Faulty graphics card
A badly written driver or piece of software, but this is an unlikely cause in most cases
Driver conflicts
Another possibility that people tend not to like to hear, is that you are simply asking too much of your graphics card. What I mean by this, is that if you have your settings too high and the graphics card struggles and falls to very low FPS, then something graphically complex occurs, the GPU may not be able to respond and a TDR error may occur
Some users have experienced TDR errors whilst browsing the web with the 280.xx, 285.xx and 290.xx drivers. Please head to this link to clarify if this is relevant to you - this is quite a specific issue which seems to predominantly affect web browsing as opposed to gaming. There are no categoric fixes but some users have found that changing the power management mode to 'Prefer Maximum Performance' has helped.
لینک به دیدگاه

من یه سیستم قدیمی داشتم گرافیکم 4670 بود همیشه این مشکل داشتم...

الان یه سیستم جدید گرفتم بازم این مشکل پابرجاست...

در آینده یه سیستم دیگه هم بگیرم فکر نکنم این مشکل مارو ول کنه  :|

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز بابت راهنماییشون....

مشکل به نظرم سخت افزاری نیست چون همون طور که گفتم تو کارهای گرافیکی سنگین مثل بازی هیچ مشکلی پیش نمیاد...

و یه راه حل هم خودم پیدا کردم که تو پست اول گفتم ولی راه حل خوبی نیست به نظرم....در این حالت که این مشکل پیش میاد گرافیک اصلا لود نشده چون رندر تحت cpu هستش

حالا دارم بقیه راهها رو امتحان میکنم نتیجش رو میگم...

فقط تنها نتیجه ای که تاحال گرفتم اینه که ویندوز 8 خیلی به درد نخوره!

لینک به دیدگاه

دوستان خوشبختانه با غیرفعال کردن visual ویندوز مشکل حل شده . خیلی ممنون از راهنماییاتون.... @};- @};- @};-

حالا یه سوال دیگه هم دارم..

من میخوام مثلا وقتی فقط یه نرم افزار خاص رو باز میکنم حالت visual ویندوز غیرفعال بشه و تو بقیه حالات نرمال باشه

برای این کار میرم داخل propertice  نرم افزار میرم تو بخش compatibility دو قسمت داره به نام های disable visual themes و disable desktop composition...اینارو تیک میزنم ولی visual ها حذف نمیشن....

راه دیگه ای هستش؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان یه نتیجه ای که خودم بهش رسیدم و خواستم بگم شاید براتون مفید بود اینه که compatibility روی برنامه های 64 بیتی کار نمیکنه و روی 32 بیتی کار میکنه فقط....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...