رفتن به مطلب

Cash بالای CPU توی FrameRate بازی تاثیر داره؟

Recommended Posts

سلام کدام یکی از cpu های زیرو بگیرم واسه Watchdogs

.

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

حالا چرا دنبال اینایی؟؟

اگه دنبال فریم خوب تو بازی هستی کارت گرافیک قوی نیاز داری

البته cpuکه میخری رو هم باید در نظر بگیری که واسه کارتت گلوگاه ایجاد نکنه(4هسته باشه)

اگه میخوای سیستم جمع کنی سقف بودجتو مشخص کن

ویرایش شده توسط Mohammad shojae
لینک به دیدگاه

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، Phenom ها قطعا کاراییشون بیشتز از Athlon هاست، شما میتونی همونی فنومی که گفتی رو برداری.

اما احساس می کنی که  گلوگاه یا همو BottleNeck داری، بحث متفاوت می شه، باید دید گرافیک شما چیه.

لینک به دیدگاه

کارت گرافیکت چیه؟؟

یه فنوم 955 اگه گیرت بیاد خوبه

هم 4 هستس هم فرکانسش واسه بازی مناسبه فقط یخورده داغه یه خنک کننده خوب میخواد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز با 350 تومن میتونی کارکرده 6 هسته ای برداری

از سری فنوم 2 ها : شش هسته ای های مدل 1100-1090-1090T

از سری fx ها: 6100-6200-6300-6350

لینک به دیدگاه

قیمتش رو تو اهواز که هستم پرسیدم گفت موجودی نداره اما حدود 340 تومان بوده

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

کش بالاتر به معنی قویتر بودن نیست.اکثر سی پی یو های جدید کش کمتری دارن نسبت به سی پی یو های قدیمی ولی از اونا قویترن

به نظر من در مرحله اول شما کارت گرافیکتونو ارتقا بدید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با 350 تومن میتونی کارکرده 6 هسته ای برداری

از سری فنوم 2 ها : شش هسته ای های مدل 1100-1090-1090T

از سری fx ها: 6100-6200-6300-6350

من اگه میدونستم  تو اهواز AMD دست دوم کجا میفروشن با کله میرفتم میخریدم :(

لینک به دیدگاه

گرافیکم ATI R7 250 LowProfile DDR3 2GB  هستش

عزیز کارتت زیاد جالب نیست اگه بتونی عوضش کنی و بودجتو مشخص کنی یه کارت بهتر بهت پیشنهاد میکنیم البته بستگی به شمام داره که توچه رزولیشنی بازی میکنی

درحال حاضرارتقا سی پی یو توصیه نمیشه چون شما تفاوت فریم محسوسی رو احساس نمیکنید

لینک به دیدگاه

هر گرافیک دیگه ای بالا تر از این قیمتش میزنه بالای 500 تومان:(

ATI R7730 1Gb DDR5 بالاتره ؟

280 میداد اینو که من نخریدم جاش ATI R7 250 DDR3 2GB گرفتم 320 تومان

لینک به دیدگاه

بله خب اگه فریم خوب میخوای باید پول خوبم بدی

تا چند وقت پیش یسری کاربرا 560tiواسه فروش میزاشتن که کارت خوبی بود تو رنج 450

لینک به دیدگاه

هر گرافیک دیگه ای بالا تر از این قیمتش میزنه بالای 500 تومان :(

شما میتونید GTX 460یا AMD 7770بخرید با حدود قیمت 300

خیلی هم از گرافیک خودتون قویتره

لینک به دیدگاه

سلام

ببينين اين قضيه يه خورده جاى بحث داره.

بنده با اين پردازنده ها زياد بازى کردم و تجربه کافي رو دارم.

ببينيد اولا همه چيز يک پردازنده ميتونه تو بازى ثأثير بزاره حتي کش, ولي خوب اين تفاوت زماني محسوس هست که شما يه گرافيک قوى داشته باشيد و چون ميخواى فرم بالاى بگيريد نياز به يک پردازنده اى داريد که بتونه پردازشش کنه

مثلا شما يه اتوبوس رو در نظر بگيريد که مثلا 50 مسافر توشه. شما ميخوايد اينارو خارج کنين, اگه يه در رو باز کنين زود تر خارج ميشن يا هر دو در رو؟

پردازنده هم نقشش مثل اون دره هست, حالا اندازه اون در اگه کم يا زياد باشه خوب تأثير داره (مثل نقش فرکانس و کش).

واسه اين گرافيک اون فنوم دو هسته ايه کم مياره. حالا نگاه نکن دو هفت مگ کشه و سرى فنومه. باز هم دو هسته اى هست و حد اقل 5 فرمي ميتونه تأثير داشته باشه. اون اتلونه از اين بهتر جواب ميده چون تعداد هسته هاش بيشتره.

اين نکته رو بگم که تنها ملاک هسته نيست بلکه قدرت پردازشي هر هسته و کش هم مهمه.

کلا سرى اتلون زياد واسه گيم جالب نيستن و فنوم بهتره.

شما واسه اين گرافيک نيازى نيست پردازندتونو عوض کنين چون تفاوت محسوسي نخواهيد ديد.

نظر من اينه که شما گراف خودتونو بفروشيد که نميدونم چقدر قيمتشه. شما گرافيکي که به دردتون ميخوره 5850 هست تو رنج 300 تومن که عاليه , 5870 تو رنج 350 تومن و 560 TI تو رنج 400 تومن. تو اکثر بنچ مارک هاى بازى ها هم 5850 از 7770 بهتر عمل کرده.

با اين پردازنده فعليتون ميتونين اين گراف ها رو بخريد ولي اگه به جاى athlon x4 فنوم X4 از هر مدلي حتي 945 تهيه کنين بين 5-15 فرم بيشتر خواهيد گرفت. درسته هردو چهار هسته اى هستن ولي اينحاست که قدرت پردازشي و کش حرف خودشو ميزنه.

لینک به دیدگاه

سلام

ببينين اين قضيه يه خورده جاى بحث داره.

بنده با اين پردازنده ها زياد بازى کردم و تجربه کافي رو دارم.

ببينيد اولا همه چيز يک پردازنده ميتونه تو بازى ثأثير بزاره حتي کش, ولي خوب اين تفاوت زماني محسوس هست که شما يه گرافيک قوى داشته باشيد و چون ميخواى فرم بالاى بگيريد نياز به يک پردازنده اى داريد که بتونه پردازشش کنه

مثلا شما يه اتوبوس رو در نظر بگيريد که مثلا 50 مسافر توشه. شما ميخوايد اينارو خارج کنين, اگه يه در رو باز کنين زود تر خارج ميشن يا هر دو در رو؟

پردازنده هم نقشش مثل اون دره هست, حالا اندازه اون در اگه کم يا زياد باشه خوب تأثير داره (مثل نقش فرکانس و کش).

واسه اين گرافيک اون فنوم دو هسته ايه کم مياره. حالا نگاه نکن دو هفت مگ کشه و سرى فنومه. باز هم دو هسته اى هست و حد اقل 5 فرمي ميتونه تأثير داشته باشه. اون اتلونه از اين بهتر جواب ميده چون تعداد هسته هاش بيشتره.

اين نکته رو بگم که تنها ملاک هسته نيست بلکه قدرت پردازشي هر هسته و کش هم مهمه.

کلا سرى اتلون زياد واسه گيم جالب نيستن و فنوم بهتره.

شما واسه اين گرافيک نيازى نيست پردازندتونو عوض کنين چون تفاوت محسوسي نخواهيد ديد.

نظر من اينه که شما گراف خودتونو بفروشيد که نميدونم چقدر قيمتشه. شما گرافيکي که به دردتون ميخوره 5850 هست تو رنج 300 تومن که عاليه , 5870 تو رنج 350 تومن و 560 TI تو رنج 400 تومن. تو اکثر بنچ مارک هاى بازى ها هم 5850 از 7770 بهتر عمل کرده.

با اين پردازنده فعليتون ميتونين اين گراف ها رو بخريد ولي اگه به جاى athlon x4 فنوم X4 از هر مدلي حتي 945 تهيه کنين بين 5-15 فرم بيشتر خواهيد گرفت. درسته هردو چهار هسته اى هستن ولي اينحاست که قدرت پردازشي و کش حرف خودشو ميزنه.

مرسی از اینکه وقت گزاشتی و توضیح کاملی دادی (مثل معلما توضیح دادی) :) واقعا ممنون.

لینک به دیدگاه

یه سوال: گرافیک 5850 از شرکت ATI هست ؟

اگه هست. چه طور 5850 قویتره از 7770 ؟مگه مدلش پایینتر نیست ؟

AMDهست.قبلا ATIبود که توسط شرکت AMDخریداری شد و الان به اسم AMD هست تمام گرافیکاشون

5850 رقم دومش 8هست و 7770رقم دومش 7هست.چون 8از 7بیشتره پس قویتره

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

AMDهست.قبلا ATIبود که توسط شرکت AMDخریداری شد و الان به اسم AMD هست تمام گرافیکاشون

5850 رقم دومش 8هست و 7770رقم دومش 7هست.چون 8از 7بیشتره پس قویتره

ممنون...

لینک به دیدگاه

هر گرافیک دیگه ای بالا تر از این قیمتش میزنه بالای 500 تومان :(

سلام 

معلومه که شما هم مثل من جیبت کفا ف یه سیستم گیم رو نمیده 

بهترین کاری که شما الان میتونی انجام بدی اینه که یک گرافیکی بخری که که اول DDR5 باشه و دوم نیاز به برق پاور (6 pin) نداشته باشه چون به احتمال زیاد شما هم مثل من یک پاور گرین 430 داری ..... وگرافیکی که با جیب من و شما مناسب باشه palit gtx 750 هستش که رنج قیمتش 450 تا 490 هستش  (البته با فروش کارت گرافیک خودت که یه پولی دستت و بگیره)

لینک به دیدگاه

سلام 

معلومه که شما هم مثل من جیبت کفا ف یه سیستم گیم رو نمیده 

بهترین کاری که شما الان میتونی انجام بدی اینه که یک گرافیکی بخری که که اول DDR5 باشه و دوم نیاز به برق پاور (6 pin) نداشته باشه چون به احتمال زیاد شما هم مثل من یک پاور گرین 430 داری ..... وگرافیکی که با جیب من و شما مناسب باشه palit gtx 750 هستش که رنج قیمتش 450 تا 490 هستش  (البته با فروش کارت گرافیک خودت که یه پولی دستت و بگیره)

ممنون از راهنماییتون ولی GTX 750  از شرکت Nvidia هست نه ؟ اما من ترجیح میدم گرافیک ATI بگیرم چون سیستم AMD دارم وSouth bridge - north bridge مادربرد تا حدودی به کارتهای ati کمک میکنه (کارایشون و میبره بالاتر) تا اونجایی که من میدونم

لینک به دیدگاه

اگر کارت amd بخواهید بگیرید بهترینش با این قیمت R7 260X سافایر هستش که البته یه برق پاور (6 pin) میخواد که اگه پاور شما توان این کارت و نداشته باشه باید هزینه ی پاور حداقل (270 هزار تومان ) هم در نظر بگیرید

لینک به دیدگاه

شما 220 گرافیکتو بفروش و 80 بزار روش یه 5850 بخر

میمونه 70 دیگه. پردازندتو 150 بفروش و اون 70 تومن رو بزار روش و x4 phenom بخر.

با 150 هزارتومن هم گراف رو ارتقا دادی و هم cpu . بهترین کار همینه. حالا ممکنه 10-20 تومن قیمتا بالا و پاین باشه.

5850 اینجا کم پیدا میشه تو انجمن پرشین تولز هم پردازنده پیدا میشه و هم گراف

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

یک هفته نشده 320 تومان گرافیکو خریدم زور داره 220 بفروشم.

الان یه کاری کردم نتیجه جالبی داد. رفتم تو BIOS گزینه ی OC Genie رو فعال کردم فریم ریت WatchDogs  از 20FPS شد 38FPS دیگه  مطمئنم Cpu گلوگاه شده و کم میاره با اینکه هنگام اجرای بازی به زور رو 60% میرسه 

گرافیکم درسته زیاد قوی نیست  . OC Genie رو فعال کردم نزدیک 20 فریم تاثیر داشت .

این عکسو ببین:

a9a03a5ab7c9ad05d676aa154fc290aa356cc396

active کردم از این رو به اون رو شد گرچه هنوز وقتی anti aliasing رو روی SMAP 8X میزارم فریمریت میشه  5FPS رو Temporar SMAP که هست همون 38FPS راحت بازی میکنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...