رفتن به مطلب

بررسی عملی بازی شاخص -Lords of the Fallen

Recommended Posts

• کاربر ویژه

"Do not go gentle into that good night,
Old age should burn and rave at close of day;
Rage, rage against the dying of the light.

Though wise men at their end know dark is right,
Because their words had forked no lightning they
Do not go gentle into that good night."

بر آشوب ،بر آشوب ...در لحظه جان دادن نور  

اگر چه فرزانگان  در پایان راه میدانستند که تاریکی یک حقیقت است(مرگ حق است) ولی در حالی که هنوز میخواستند بیشتر خدمت کنند و حقایق هستی را برای دیگران فاش کنند و بر علم خود بیافزایند (زه گهواره تا گور دانش بجوی)  به آرامی به دل آن شب  حقیقت نرفتند ،مرگ را نپذیرفته و درلحظه  جان دادن نور (زمان مرگ ) شوریدند.

تکه شعر بالا از دیلن توماس یکی از بهترین قطعات شعری است که تا بحال خوانده ام ،آنقدر پرمعنی که  کریستوفر نولان در آخرین شاهکارش"میان ستاره ایی"بارها به آن اشاره میکند.من نمی خواهم وارد تجزیه  و تحلیل این شعر شوم  زیرا  مفاهیم عمیقی را در خود نهفته دارد ولی به زبان ساده دیلن توماس به پیروی از شخصیت شکسپیری "Henry VI"  که میگوید "تا آخرین نفس بجنگ" سعی دارد بگوید :حتی در پایان زندگی در لحظاتی که  تاریکی بر تو چیره گشته خود رابا نور زندگی روشن نگاه دار و بر علیه مرگ نور که در اینجا اشاره به پایان عمر دارد  طغیان کن.

شعر بالا را برای چه بکار بردم؟تا هم شما با این شعر زیبا آشنا شوید و هم  مثل همیشه ربطش بدهم به موضوع بازی عالی the Lords of the Fallen که عناصر سری بازی های Dark  souls را در خود به شکلی درخشان دارد یعنی بجنگ تا آخرین نفس وپیغام اصلی سری سولز هم اشاره ای دارد به همیشه امید داشتن و تسلیم نشدن در برابرسختی ها و با ایمان به جنگ مشکلات رفتن.

nm2k1bbguqi2xhylizd.jpg

بررسی عملی Lords of the fallen بر روی Geforce GTx 970 , intel i7-4770k

سلام برهمه دوستان گرامی ،در مقاله ایی خواندنی ماهها پیش به معرفی این بازی عالی پرداختم که موفق شد نمراتی خوب و عالی دریافت کند و جا پای سری سولز بگذارد(منظورم سری Dark souls I/II و Demon souls است)و حتی کارگردان اصلی سری سولز که روی عنوان انحصاری Bloodborne برای PS4 کار میکرد از این بازی  عناصری رو استفاده کرد تا گیم پلی بازی جدیدش  را کامل کند– در واقع Bloodborne خیلی بیشتر شبیه است به LOTF تا سری Souls.متاسفانه (برای ما و خوشبختانه برای  جاهای دیگر دنیا!!!)بازی از قفل DRM  تیم دونوو  استفاده میکند که فرایندفعال سازی EXE بازی را بسیار پیچیده میکند و درنتیجه قفل بازی اصلا شکسته نشد .خوب من درست هفته بعد درگیر بازی بزرگ سال  Dragon Age   شدم و آن هم مجهز به DRM  بود و باید از درون اورجین و با چک کردن قفل همیشه در لحظه اجرا ،بازی را انجام میدادید ولی بر خلاف ایراد هایی که از این قفل گرفته شد من هرگز مشکلی در آن نیافتم و بعد از حدود 180 ساعت دراگون ایج بازی کردن و بیش از 500 بار اجرا هربار فقط با یک لحظه مکث کوچک لاگین شده و بازی را از درون محیط اورجین اجرا کردم –نمیدوانم این DRM چه عیبی داشت  که این کاربران خارجی اینقدر از بدی آن میگویند ،من که با سرعت نت عادی به نسبت کشورهای دیگر مشکلی که حتی قابل ذکر باشد نیافتم.خوب بعداز اینکه کلی بازی خوب عرضه شد اکنون وقتش بود تا قبل از عرضه Dark Souls 2: Scholar of the First Sinc خود را با یک RPG دست گرم کن دیگر آماده کنم،ناگفته نماند این نسخه از سری سولز همان نسخه 2 ریمستر شده با کلی امکانات جدید  و DLC سه گانه خیره کننده آن یکپارچه شده و با گرافیک Dx11 برای کنسول های نسل جدید  و PC عرضه خواهد شد.

در ابتدا مقاله قدیمی بازی را که چند ماه پیش نوشته بودم اینجا برای شما دوستان میگذارم و بعد به سراغ تست عملی بازی میرویم.

در جهانی تیره و تار که هیچ گناهکاری را گریزی نیست و هیچ گناهی را بخشش، به مردی به نام هارکین،جنایتکاری  قاتل؛فرصتی دوباره برای رستگاری و آمرزش داده میشود،بلکه روح خود را به روشنایی ها برساند. ولی آنها میایند،راه رستگاری  بس سخت و طاقت فرساست.....

آنها چه هستند؟در همین عصر هنگامی که  حاکمان این جهان ، نزدیک است  راهی برای تبعید کردن تمام شیاطین از جوهره وجودی انسان بیابند،ارتشی از خدایانی باستانی که مدتها پیش شکست خورده و به اعماق گریخته بودند،دگر بار پا به  قلمرو بشر میگذارند.هارکین که از زندان آزاد شده به همراه پیشوا و استادش کاسلو پا به راهی می نهند بس خطرناک و مرگبار،آنها به دنبال راهی برای توقف جنگ هستند.در طی سفر تیره  و تارش ،هارکین موفق به شکل دهی اتحادی بس قدرتمند از دلاوران میشود و با دشمنانی فرا زمینی و افسانه ایی ،روبرو شده و مبارزاتی خونین را تجربه میکند.او حتی قدرت های مافوق طبیعی اربابان زوال،لرد های رهوگار را یاد می گیرد،این لردها ،فرماندهان ارتش خدایان باستانی هستند.پای او حتی به نبردی خونین در خود رهوگار،قلمرو شیاطین در بعدی دیگر از حیات،کشیده میشود.غافل از اینکه اهریمن در قلب خود انسانهای تشنه گناه ،کمین کرده است.

آیا خدایان انسانها را  دوباره به یوغ بردگی میکشند؟آیا انسانها آماده  بوده اند که بخواهند خود را از شر گناهان برهانند و جوهره نورانی  بیابند؟آیا گناهان هارکین بخشیده  خواهند شد؟

fngjsum0kd3u58ht67iz.jpg

با من در سفر  خونین هارکین همراه شوید تا همه آنچه را که تاکنون در باره این بازی میدانم با شما دوستان به اشتراک بگذارم:

جهان بازی پر از آشوب و خطر است جایی که بازیباز هرگز  روی آرامش و امن بودن را نخواهد دید.تاریخچه جهان و شخصیت قهرمان یا بهتر است بگوییم ضد قهرمان،کم کم آشکارمیشوندو به شکلی دراماتیک تغییر خواهند کرد.اگر در حین نبردهای خونین و چالش برانگیز بازی کشته  شوید روحتان در منطقه نبرد همراه با دانش و تجربیاتی که تاکنون کشف کرده اید ،بین این جهان و جهان باقی بدام میافتد ،اگر سریع باشید و چالاک و از اشتباهات درس بگیرید و به روح خود رسیده با آن یکی شوید میتوانید امتیازهای خود را پس بگیرید و در صورتی که  کند بودید و شکست خوردید روحتان با هر آنچه داشته اید و کاشته اید به  سرای باقی می شتابد.تمامی گناهان هارکین بر چهر ه اش نقش بسته اند و اونمیداند که منظور فرمانروایان و بزرگان سرزمین از پاک کردن ذات انسان از گناهان چیست؟هارکین که به گناهان زیادی آلوده  است،نمیتواند با قوانینی که  به آنها احترام نمیگذارد زندگی کند؛ و در هنگام رجعت رهوگار،زره رزم پوشیده و با مریدش کاسلو پا به وادی مرگ مینهد تا پادشاه گمشده  سرزمین،لرد آنتاناس را بیابد.حال او با شیاطینی روبرو است که خود نماد گناهانی هستند که او برای جزایشان به سیاهچال افتاد و با هر ضربه شمشیرش بر پیکره اهریمن،گویی لب به اعتراف و استغفار می گشاید.پشت سر گناهانش به دنبالش  و پیش رویش ،ارتش اهریمنان و خدایان خشمگین از دست بشر.

2islpwj1hv7x5fesoz.jpg

داستان زیبای بازی که برگفته از عناصر مذهبی ادیانی چون مسحیت و اسلام  است  و ترکیب آن با فکلور های نورث و سرزمین های اسکاندیناوی، که بر ابهت داستان و باور پذیریش افزوده اند،به شکلی زیبا روایت میشود.قهرمانی خسته از گناه  در پی بارقه ایی نور  و جرعه ایی آمرزش الهی ،شمشیر بر دست ،به نبرد مخلوقاتی میرود که خود زمانی مریدشان بود.

هر پیروزی از دل هزاران شکست زاده  شده است......

بازی RPG نقش آفرینی فانتری تیره و تار  قرون وسطایی،LORD of  the FALLEN که بزودی عرضه خواهد شد،شاخص های برجسته عناصر کلاسیک شاهکارهایی چون دیابلو و سری مدرن تر ولی همچنان کلاسیک Dark souls را در خود ترکیب کرده است. سبک بازی به اصطلاح هک  و اسلش با عناصر سنگین نقش آفرینی بوده و توسط تیم توسعه دهنده DECK13 interactive در همکاری با ناشر لهستانی CI Games  ساخته شده  و قرار است تا  6 روز دیگر توسط  Bandai NAMCO Games انتشار داده شود.اولین بازی که به پس از دیدن نمایش از بازی در ذهنم شکل گرفت سری دارک سولز بود!هردو سیستم مبارزاتی واقع گرایانه دارندو هر دو در بستر جهانی فانتری و سیاه شکل میگیرند و  در هردو انسانها و خدایان باهم روبرو شده اند و .....شباهت ها زیادند و لی بازی ارباب هبوط ،به اندازه سری ارواح بازیباز را بخاطر اشتباهش تنبیه نمیکند.بازی از سیستم ذخیره ای گسترده  تر استفاده  میکند تا بازیباز با هربار شکست و هبوط  ،عناصر پیشرفت زیادی را از دست ندهد.

a098cfnipexmb0bsy.jpg

­­­ارباب سقوط کرده گان نه یک بازی خطی است نه یک سندباکس /Open world بلکه چیزی در میان این دو- چیزی با درون مایه های بازیهای زیبای DarkSidersکه دو نسخه اش بی نظیر هستند.مناطقی هستند که بعد آزاد میشوندو مناطقی هم که آزاد شده اند میتوان با هر سطحی از level  به کاووش درونشان پرداخت،حتی اگر برای بازبیازان با تجربه تر یا دارای سطح بالاتر طراحی شده باشند.این مناطق دشوار جلوتر؛برای پیشرفت داستان  به مکان هایی اجباری و کلیدی تبدیل خواهند شد.

بعد از نمایش عالی بازی در نمایشگاه سالانه E3 امسال  و بررسی دموی گیم پلی آن ،قطعا متقاعد شدم که این بازی فقط یک ارواح  تاریک دیگر نیست،یعنی با یک کپی از سریSouls  روبرو نبودم.محیط های تاریک بازی و با راهروهایی کلاستروفوبیک  و خفه کننده ،باس هایی عظیم و سر سخت و گرافیکی خیره کننده ،شباهت هایی به سری مشهور ارواح داشت ولی خودش برای  خود اعتباری  بزرگ را فراهم کرده بود.توسعه دهنده در صحبت هایش اشاره میکرد که ما در حال ساخت چیزی بسیارمتفاوت هستیم.بر اساس آنچه من دیدم بازی Lord of the fallen  ،اصلا فقط سری سولز نبود،داستان با حق  انتخاب های تاثیر گذار و سیستم جذاب و عالی انتخاب سلاح  و جادو و مبارزاتی نفس گیر که جز ء بهترین صحنه های مبارزه هک اسلشی بودند که تا کنون دیده بودم،باید بگویم ارباب هبوط این پتانسیل را دارد که برای خود یک بازی RPG شاخص باشد و برای سری سولز نیز یک رقیب سرسخت!من خود از طرفداران سرسخت سری سولز هستم پس وقتی این حرف را به زبان می آورم بدانید که  حتما خبری شده است!

کارگردان بازی jan klose در صحبت هایش می گفت"بله بازی لرد شبیه دارک سولز است ،ما از تیم نخبه طراح سری سولز در Fromsoftwear درس های زیادی آموختیم.اما تیم ما در DECK13 و CI فکرمیکنند که این فرمول موفق سری را میتوان بهبود بخشید و شاخ و برگ داد.خود توسعه دهنده  به  راحتی اعلام کرد که  ما دوست داریم بازی سخت باشد و چالش ذاتی آن را جذاب کند ولی نمیخواهیم به  درجه های مرگبار بازی های سیاه ارواح نزدیک شویم پس بازی در دسترس تر خواهد بود.

بعد دموی بازی شروع شد و واقعا خیره کننده بود،اولین نبرد بعد از آغاز نمایش ،مخلوقی پیل پیکر و شبه انسان  با رزه و شمشیری در دست  نعره زنان سر رسید که از بدنش مایعاتی بد ترکیب و چندش آور خارج میشد و ازطراحی خیره کننده ایی بهره میبرد.نحوه حرکت و حملات این مخلوق کاملا غیر قابل پیش بینی بود و به  هر سمتی حمله میکرد،بعد کارگردان گفت بخاطر این است که مخلوق نابیناست!صدا ها او را بخود جذب میکرد و به سمت مرکز صدا یورش میبرد.جا خالی دادن از حمله های او و برخوردش به دیوارها فرصت حمله را به  بازیباز میداد. مبارزه خیره کننده و تماشایی بود.

Klose کارگردان اضافه کرد:گونه های  زیادی از مخلوقات در بازی وجود دارند.ویژگی هایی مثل کوری –ناشنوا بودن و .... از شاخصه های هر کدام هستند و هر کدام روش مخصوص مبارزه خود را دارندو هر کدام به  روشی خاص شکست خواهند خورد.تیم توسعه سعی میکنند که تمام رویارویی ها خاص و منحصر به فرد باشند و آنها اصلا چرخه تکرار را دوست ندارند، نمیخواهند شما مرتب در حال انجام یک کار باشید،همان مشکلی که  پاشنه آشیل RYSE شد.

در حدود سی دقیقه گیم پلی  دشمنانی چون عنکبوت های غول آسا و سمی و اسیدی! و شوالیه های زره پوش فوق قدرتمند و گنج های مخفی برای جستن،چشمان بازیبازان RPG باز را نوازش می داد.بعد وارد یک میدان بزرگ شدیم و باسی مرگبار وارد شد،بعد از چند دقیقه رودرویی با باس ،گیمر الگوی حرکتی و حملاتی دشمن را تشخیص داد و با دقت حملاتی مرگبار را بر روی باس پیاده کرد در این میان نورپردازی خیره کننده بازی و برق و جرقه های شمشیر وزره ها و افکت های ذره ایی خیره کننده براحتی حواستان را پرت میکرد.

کارگردان گفت :بازی راه هایی زیادی برای روش  شما در نزدیک شدن به  مبارزات در اختیارتان قرار میدهد و واقعا راست میگفت،من بشخصه از دیدن این سطح سلاح و رزه  و حق انتخاب ها شگفت زده شدم.شمشیر،عصای جادویی،پنجه هایی ولورین گونه و ....همه عالی بودند .شمشیرها اجازه حملاتی ریتمیک و دقیق را میدهند در حالی که پنجه ها دشمنان را می دریدند و اگر با آنها کمبو میزدید خسارت وارده چند برابر می شد.

جادو هم عجیب و غریب بودند و به کمک دستکش هایی ایجاد می شدند،بعضی ها نارنجک های آتشی پرت میکردند و بعضی ها هم بدون اتکا به دستکش ها ایجاد میشدند.یک جادوی موج آتش آنقدر قوی بود که  تمام مانای بازیباز را خالی کرد ولی سه چهارم جان دشمن را  از بین میبرد.در هنگام محاصره این جادو ها خیلی کمک خوبی بودند.

0s48kj6lgz32zvts5se.jpg

ترکیب بازی Darksiders و سری Souls به نظر میرسد جواب داده و تیم توسعه دهنده LOF به خوبی ارزش های عالی این دو عنوان /سری بزرگ را در هم تنیده اند.

چیزی که در نمایش اصلا به آن پرداخت نشد،عنصر مرموز و جذاب بازی یعنی داستان آن بود.نقش جنایتکار داستان هارکین ،که سعی داشت با کشتن شیاطین به رستگاری برسد جالب به نظر میرسید و وقتی ازکارگردان پرسیده شد منظور از  پیشروی لحظه به لحظه در داستان چیست او گفت"بازیباز میتواند با انتخاب های اخلاقی خود در هر لحظه ماهیت بازی را تغییر دهد،برای مثال ،میتواند به یک قهرمان تبدیل شود یا به بیراهه زده و روگه شود یا به خبیثان داستان  بپیوندد  و یا مسیری بین اینها را انتخاب کند!تصمیمات کاملا شخصی بوده و به عنوان منبع انگیزه پیشرفت هارکین در جهان بازی به شمار میروند.کارگردان اشاره کردکه همچنین چندین پایان متفاوت با ساختارهایی متفاوت برای هر داستان وجود دارد و این با شماست که  این ساختار/پایان ها را بسازید.

کارگردان میگوید در ارباب هبوط شما با مرگ های کمتر روبرو میشوید ولی سقوط از بلندی ها و مورد کمین واقع شدن توسط دشمنان مخفی  و....همه همه وجود دارند و شما احساس مرگ هایی حقارت بار را خواهید داشت!مرگ هایی بیشتر در مکان های Optional بازی ،جاهایی که میتوانید بروید یا نروید نیز در انتظارتان است .در دارک سولز می توانید کلاسی بسازید که جادو سلاح اصلی آنهاست ولی در ارباب سقوط جادو بیشتر یک سلاح جانبی در اختیار هر کلاسی است و بسیار قدرتمند بوده و مبارزات را کمی اسان تر میکنند ولی نه در حدی که بگویید I win  بلکه کمی فضای تنفسی برایتان فراهم میکنند.

a098cfnipexmb0bsy.jpg

سیستم 11 نوع سلاحه بازی در ترکیب با الگوهای حمله و دفاع و انیمیشن های خاص و فول موشن کپچر شده بر جذابیت مبارزه ها افزوده و سنگ هایی جادویی را میتوان برای ارتقاءسلاح ها به کار برد.در هنگام مبارزات به زمان بندی های میلی ثانیه ایی سری ارواح با آن سطح دقت نیازی نیست ولی باید به فواصل زمانی /حرکتی دقت داشته باشید،کارگردان اضافه میکند "ما می خواهیم چالش ایجاد کنیم و میخواهیم شما از نبرد یا دشمنتان احساس هیجان کنید ولی نمی خواهیم مبارزات در سطح خیلی بالایی از واقع گرایی باشند ،هر چه باشد بازی فانتزی است.

عواقب مرگ در سری ارواح وحشتناک بودند،از بین رفتن روح جمع شده که در بازی همه چیز بود و از بین رفتن انسانیت که کار را سخت میکرد.بانفایر ها یا استراحت گاههای کنار آتش برای شما محل چکپوینت زنی بود و ذخیره-ارباب هبوط هم چنین سیستمی مشابه برای Save دارد ولی کمتر شما احساس از دست دادن زمان بازی شده را تجربه خواهید کرد-در هنگام مرگ روح تجربیات شما در همان محدوده کشته شدن میماند و این شمایید که باید با عجله بدنبال روح به منطقه مرگ باز گردید ،چرا سریع؟چون روح شما به سرعت شروع به  ناپدید شدن میکند!

شما میتوانید Experience point های خود را در محل های ذخیره سازی بازی همانند بانک ذخیره کنید ولی این انتخاب اپشنال است،زیرا شما میتوانید با افزایش میزان کشتن دشمنان و با نمردن بر مولتی پلایر  امتیازی خود بیافزایید-چیزی مثل سیستم NFS rivals-که بر جذابیت جمع آوری امتیاز ها به شکلی هیجان انگیز میافزاید.ولی خطر مرگ و از دست دادن همه  چیز نیز وجود دارد و در واقع پذیرفتن یا نپذیرفتن همین ریسک توسط گیمرها،بنیان اصلی سیستم مبارزاتی جذاب بازی را شکل میدهد.

7o6oozrb27mmi2zgvj.jpg

داستان های سری ارواح گنگ بودند و باید تلاش زیادی برای کشف حقیقت میکردید  ،از طریق گوش کردن به مکالمات،دست نوشته ها و حتی مناظر باید قطعات پازل داستانی را کنار هم می چیدید.ولی در ارباب سقوط کمتر به این حد تفاسیر احتیاج داریدو البته میتوانید با جستجو زیاد و کشف متون و سخنان دیگران داستان را زودتر کامل کنید و لی به هر حال داستان در پایان بازی کاملا فاش خواهد شد.

گرافیک خیره کننده بازی واقعا من را تحت تاثیر قرار داده –در یکی از دمو ها باس غول پیکری شمشمیری آتشین را در هوا تاب میداد و همچون افکت ذرات  در دموی المنتال UE4 ذرات آتش و جرقه ها در هوا تاب میخوردند و تصویری خیره کننده بوجود میاآوردند-جزییات سلاح  و زره ها در اوج زیبایی هنری است وبعضی از دشمنان بر اثر برخورد شمشیر یا سلاح های تیز بربدنشان ،گوشتشان پاره شده و خون و مایعات با فیزیکی براستی نسل بعدی ،بر زمین جاری میشود-انیمیشن ها نفس گیرند و تکه های لباس ها و شنل ها که تحت تاثیر باد به اطراف حرکت میکنند عالی-سرزمین در مرحله ای از بازی یخ زده بود و  قلعه ایی را در دوردست به شکلی نیمه خرابه و یخ زده در دل خود داشت که از بعد بصری خیره کننده به نظر میرسید.نورپردازی حجم دار که با باد تکان میخورد و مه و ذرات برفی که  در هوا جابجا میرقصند  و پیکره دشمنانتان که دردل مه  و سرما در حالی که تاج هایی از آتش بر سر دارند و به سمتتان می آیند فراموش نشدنی است.

994rboq8ihk6kkxn87.jpg

بعد از آخرین DLC مرگبار Dark souls II  در بیابان های یخ زده ،مبارزاتی خون بار را طلب میکنید؟آیا حاضرید دو باره یک اکشن RPG ناب بازی کنید؟Lord of fallen بازی شماست.جهان دارک سولز خیلی تیره و تار بود ، چنانکه جاهایی احساس خفگی به  انسان دست میدادولی  در ارباب هبوط جهان تیره هست و روبه نابودی ولی نه در حد تیرگی های سری ارواح!در پایان دمو من که خوشحال بودم،بازی Lord of the fallen یک کپی بی آبرو از سری Souls نیست!بلکه در بخش هایی از این فرمول موفق تغییراتی خوب ایجاد کرده و سعی دارد آنها را بهبود بخشد.بعضی جاهای بازی کاملا معلوم است که  درجه سختی بالاست ولی همینطور معلوم هم هست که به اندازه دارک سولز تنبیه کننده نیست.هر نبردی برای خودش یک معما است و راهایی متفاوت برای حل چالش ها  و داستان هم پر از پتانسیل ،تا اینجا که  همه چیز عالیست.بازی Lord of The Fallen عالی به نظر میرسد با مکانیزم های بهبود یافته و اکشن RPG عالی ..همه چیز کلاسیک به  نظر میرسد  و گرافیک خیره کننده اش در مرحله آخر بررسی عناصر بر جذابیت ها میافزاید.

من در مقاله بالا (که ازتاپیک قدیمی خودم ارباب هبوط کپی شده و لینک تاپیک قدیمی را هم قرار داده ام برای دوستانی که میخواهند کامنت ها را بررسی کنند-مقاله بالا را خیلی جامع ایجاد کرده ام سعی کردم دوباره ازآن دراینجا استفاده کنم  و سعی کنم مطالب جدیدی از تجربیات خودم از بازی را با شما به اشتراک گذاشته و حجم مطالب را بالا ببرم)سعی کرده ام عصاره داستانی و گیم پلی و عناصر شاخص این بازی را تا حد ممکن کالبد شکافی کنم و باید دقت کنید زمانی که من این مقاله را نوشتم هنوز خودم بازی را تجربه نکرده بودم ولی مقالات و بررسی ها و پیش نمایش های عالی درباره این RPG سنگین old school خوانده بودم ،اینکه بر خلاف دیدگاهها ی موجود این بازی اصلا یک کپی نیست و برای خودش کاملا شاخص و متمایز است و از بعد بصری کاملا از سولز متمایز میشود و دربعضی ازعناصر گیم پلی هم نکاتی  خیلی پالیش شده تر از سولز دارد.

خوب در مقاله بالا شما کاملا با داستان بازی آشنا شدید – یک نقش آفرینی مکتب قدیمی سرسخت  در محیط های باستانی و اسطوره ایی که در دیابلو و بالدور گیت و سری سولز در آن بیش از هرچیز دیگر به چشم میآید .گرافیک بازی بیش از هر چیزی دیگر به چشم میاید –بازی از  Nvidia Gamework پشتیبانی میکند . افکت هایی چون HBAO+ و انویدیا توربیولنس برای حرکت پارتیکل افکت ها استفاده میکند و ذرات آتش و نور در هوا چرخش خیره کننده ای دارند و انویدیا فیزیک در همه چیز تاثیر دارد حتی جرقه های برخورد سلاح ها به یک دیگر به محیط اطراف  و همدیگربرخورد کرده و کمانه میکنند و واقعا چشم نوازند –لباس ها ازجزییات و طراحی هنری عالی بهره میبرند و همه چیز در اوج است –بازی درسطح جزییات بالا حتما به  کارت گرافیکی با   بالای 2.5 گیگابایت حافظه ویدویی نیاز دارد و اصلا نمی تواند روی سطح جزییات نهایی با رم های دو گیگابایتی فریم مناسبی ارائه دهد – برای بازی کردن Lords of the fallen در سطح جزییات بالا  به سخت افزاری   قوی نیاز داریم – مخصوصا در فول HD- در2K که حتما به SLI نیاز است.

خوشبختانه کارت گرافیک G1 gaming GTX970 براحتی از پس اجرای این بازی در الترا  برمی آید و با همه تنظمیات روشن و پچ 1.6 براحتی 45تا 60 فریم را به نمایش میگذارد و شما به هیچ وجه احساس کندی نخواهید داشت .گیم پلی روان و مبارازات هیجان برانگیز و چالش زا  نفس گیر هستند و فراموش نشدنی و دشمنان بازی براستی مخلوقاتی جهنمی و ترسناک هستند که  فقط و فقط قصد تکه تکه کردن شما را دارند.

بازی به صورت کلید استیم فعال شده است و بعد از دانلود بازی از خود استیم  و یک پارچه سازی به آخرین نسخه اماده اجرا شد .

w9dqmnd58u7atxdkkg9k.jpg

مراحله نصب بازی بعد از دانلود از استیم

as64nmf9l0murveol7o.jpg

کلید نسخه ای که من خریدم دیجیتال دلوکس است یعنی شامل جوایز  نسخه pre order هم میباشد.

سخت افزار مورد استفاده :

Intel i7 4770k 4.3 GHZ

16GB Ram

GTX 970 G1 Gaming GIGA 4GB

Win 8.1 64 bit /nVIDIA 347.88 -64bit-international-whql

owo90hnj24ejndcrpf.jpg

منوی تنظیمات گرافیکی بازی با موسیقی  خیره کننده همراه است - انویدیا توربیولنس نیز فعال شده است- بخش تکسچر کوالیتی روی آخرین حد حتما به VRM بالایی نیاز دارد.

n5jjimc2jtk93gp0j2go.jpg

CG  های بازی عالی هستند و آدم را یاد دمو های بلیزارد در سری دیابلو میاندازند -اتمسفر در دمو ها خیره کننده است.

tb6r9co1iha54h0urar.jpg

گرافیک بازی در صحنه هایی شبیه همان دمو های CG و یا حتی بالاتر است ! 

t3jg2i9m0zb012y124ks.jpg

در عکس های زیر همه  فیلتر های مورد نیاز در افتر برنر را روشن کرده ام:

n6omxjf006d19ftjhp4c.jpg

7fq9ycwthjmz4jvfrqn.jpg

گهگاهی فریم به زیر 60 سقوط میکند که   چیز  دردسر سازی نیست و با توجه به کیفیت بافت ها و حجم افکت ها و فیزیک و دود و نور و مه متحرک و انویدیا توربیولنس چیزی نیست  که بتوان از آن خرده گفت -برای بهترین تجربه بازی حتما کنترلر 360 یا ایکس وان استفاده شود.ضمنامن اصلا متوجه حضور قفل DRM نشدم   .

خوب هنوز خودم بازی رو خیلی بازی نکرده ام بازی حدود 20 ساعت در دور اول زمان میبرد که new game+ در دور دوم کولاکش میکند -درجه سختی بالاتر واقعا چالش برانگیز تر است .باز هم دست گرمی و فریاد و شکستن کنترلر ها  و مرگ های مجازی شروع شده اند تا چند روز دیگر نسخه جدیدی از دارک سولز عرضه خواهد شد  و باید آماده باشم هرچه باشد مسافر سرزمین کشتار بودن  خود جز چالش برانگیزترین هاست!

این بازی زیبا را به همه  RPG بازها پیشنهاد میکنم .

رضا قاسمی

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز الان یعنی میشه از استیم دانلود کرد وبازی کنیم

من عاشقه این بازی هستم وهمون جوری که اطلاع دارید کرک نشد

لینک به دیدگاه

سلام داداش میگم من این بازی رو dl کردم اما برای این که کرک نشده بود اجرا نمی شد حتما باید با steam  اجرا بشه تا بیاد بالا ؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز الان یعنی میشه از استیم دانلود کرد وبازی کنیم

من عاشقه این بازی هستم وهمون جوری که اطلاع دارید کرک نشد

این بازی اورجینال است 150 هزار تومان کلیدش خریداری شده است -بله کرک نشد چون DRM است

سلام داداش میگم من این بازی رو dl کردم اما برای این که کرک نشده بود اجرا نمی شد حتما باید با steam  اجرا بشه تا بیاد بالا ؟؟؟؟؟؟؟؟

نه دوست من این بازی اصلی است اشاره که کردم این نسخه کرکی نیست

لینک به دیدگاه

ممنون اقا رضای گل @};- . مرسی خیلی زحمت کشیدید @};- .نقد و برسی خوبی بود , تشکر @};- @};- .

لینک به دیدگاه

درود استاد قاسمی عزیز :x

به به عالی بود مثل همیشه :clapping:

نقد و برسیهاتون واقعا عالیه جوری که آدمو مجاب میکنه بره بازی رو original تهیه کنه اونم این بازی که واقعا ارزش داره واسش پول بدی  (*)

راستشو بگو آقا رضا این شرکت ها استخدامتون کردن تبلیغ بازیهاشونو کنید؟؟؟؟؟ ^_^

مرسی عالی بود ...  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر از شما نه اقا چه استخدامی ؟!بنده  علاقه دارم به نقد نویسی -  بعد بازی و سینما هم شدیدا علاقه دارم دیگه در خدمت دوستان هستیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم باز یها رو روی TV samsung  فول hd هم بازی میکنم و انصافا حس و حال سینمایی داره -مخصوصا بازیهای گرافیک بالا منتها tv  باید قوی باشه حتما Led  باشه- رفرش ریت بالا داشته باشه  و فول وhd باشه-

در حال بازی ارباب هبوط بررویtv  آی گرافیک داره !!

eypd6p8grc99cmleu4m0.jpg

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با دیدن این یاد بازی DarkSiders  1 میفتم 

خیلی از این بازی خوشم اومد 

حیف نسخه 2ش خیلی مزخرف بود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک جورهایی شبیه هستند  ولی این خیلی شبیه دیابلو و دارک سولزه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه این چی داشت که با ما منفی دادید 

=))  =))  =))  =))

خدا یا  :cool:

لینک به دیدگاه

عالی مثل همیشه 

یک سوال توی استیم ورک شاپ داره برای ماد یا نه 

اصلا ماد ساپورت می کنه اگر ساپورت می کنه بگیرمش  :D

لینک به دیدگاه

مثل همیشه یه نقد فوق العاده از آقای قاسمی عزیز  @};-

آقا نقدهات به قدری زیباست که موقع خوندنش انگار دارم کتاب میخونم

واقعا عالی و فوق العاده بود  @};-

ممنون بابت زحمتی که کشیدید   @};-  :x

لینک به دیدگاه

عالی مثل همیشه 

طبق پیج استیم ورک شاپ نداره ولی مود پذیری از راه دیگه ایی رو نمیدونم.

------------

بابت نقد ممنون.

این عنوان رو قبل عرضه می خواستم بگیرم که خب اوضاع خراب بود اونموقع، که خب صبر هم کردیم که ریویو ها بیاد ! و همین خورد تو ذوقمون !

این عنوان 1500 ریویو منفی خورد تو استیم از مشکلات پایداری بگیر تا گیم پلی ...

شما مشکلی از این بابت نداشتید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالی مثل همیشه 

نه متاسفانه ماد نمیگیره و موتور ادیتور نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثل همیشه یه نقد فوق العاده از آقای قاسمی عزیز  @};-

آقا نقدهات به قدری زیباست که موقع خوندنش انگار دارم کتاب میخونم

واقعا عالی و فوق العاده بود  @};-

ممنون بابت زحمتی که کشیدید   @};-  :x

ممنون از شما

موفق باشید خیلی خوبه که فید بک میدید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبق پیج استیم ورک شاپ نداره ولی مود پذیری از راه دیگه ایی رو نمیدونم.

------------

بابت نقد ممنون.

این عنوان رو قبل عرضه می خواستم بگیرم که خب اوضاع خراب بود اونموقع، که خب صبر هم کردیم که ریویو ها بیاد ! و همین خورد تو ذوقمون !

این عنوان 1500 ریویو منفی خورد تو استیم از مشکلات پایداری بگیر تا گیم پلی ...

شما مشکلی از این بابت نداشتید ؟

دوست عزیز این نسخه که دانلود کردم پچ بزرگ 1.6 هم روش خرده یعنی 6 تا آپ آمده براش اونموقع تازه ریلیز شده بود الان هیچ مشکلی من ندیدم جلوتر میرم مشکلی بود خبر میدم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این نسخه که دانلود کردم پچ بزرگ 1.6 هم روش خرده یعنی 6 تا آپ آمده براش اونموقع تازه ریلیز شده بود الان هیچ مشکلی من ندیدم جلوتر میرم مشکلی بود خبر میدم

مشکلات پایداری درست می فرمایید، اکثراً هم آپدیت کردن ریویو هاشون رو که با پچ ها مشکل حل شده.

ولی در مقابل سری زیادی هم عنوان رو با عناوین مطرح این سبک مثل سولز مقایسه کردن، مثل هیولا ها و موجودات کسل کننده و معمولی (dull) و یا محیط نه چندان بزرگ و یا حتی سیستم مبارزه نه چندان جالب در مقام مقایسه البته.

ولی خب زیاد هم این مقایسه ها منطقی نیست، مثل مقایسه هر عنوان سند باکسی که عرضه میشه در مقابل gta، که خب هر گیمی، حرف های خودش رو واسه گفتن داره و نباید یک عنوان رو "خوب" مطلق و باقی رو "بد" طلقی کرد.

من که از خرید پشیمون شده بودم ولی خب با خوندن این ریویو خیلی امیدوار شدم، فعلاً والت تعطیله، به محض آف خوردن حتماً میگیرمش، امیدوارم شما حسابی ازش لذت ببرید :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکلات پایداری درست می فرمایید، اکثراً هم آپدیت کردن ریویو هاشون رو که با پچ ها مشکل حل شده.

ولی در مقابل سری زیادی هم عنوان رو با عناوین مطرح این سبک مثل سولز مقایسه کردن، مثل هیولا ها و موجودات کسل کننده و معمولی (dull) و یا محیط نه چندان بزرگ و یا حتی سیستم مبارزه نه چندان جالب در مقام مقایسه البته.

ولی خب زیاد هم این مقایسه ها منطقی نیست، مثل مقایسه هر عنوان سند باکسی که عرضه میشه در مقابل gta، که خب هر گیمی، حرف های خودش رو واسه گفتن داره و نباید یک عنوان رو "خوب" مطلق و باقی رو "بد" طلقی کرد.

من که از خرید پشیمون شده بودم ولی خب با خوندن این ریویو خیلی امیدوار شدم، فعلاً والت تعطیله، به محض آف خوردن حتماً میگیرمش، امیدوارم شما حسابی ازش لذت ببرید :D

عالیه دوست من این از گیم اسپات با نقد  کوین ونورد 8 گرفته -این خودش یک بازی کاملا جدا و شاخصه شبیه سولز است اگر اینجوره بگیم سولر هم ایدش رو از دیابلو و  بوردرلندز گرفته ؟؟کپی درست  بد که نیست خوب هم است -دشمن که نه تکراری  نیست والا-مگر بازی های اسلشر چند تا نوع دشمن دارن ؟هر مرحله یک سری دشمن هستند اینم همینطور -ضمنا این بازی بخاطر باگ های اولیه 9 نگرفت وگرنه 9 روی شاخش بود.ممنون از شما نه برای طرفدار سری سولز ها عالیه-اگر سری سولز بازی میکنید و خوشتون میاد بگیرید وگرنه نه- هاردکور گیمر RpG میخواد و اعصاب فولاد -

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه این چی داشت که با ما منفی دادید 

=))  =))  =))  =))

خدا یا  :cool:

منفی؟؟؟کو؟؟ کی؟کجا؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منفی؟؟؟کو؟؟ کی؟کجا؟؟؟

پست 10 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دو تا مثبته که؟!

post-11230-0-49242800-1427870664_thumb.jpg

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...