رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام 

دوستان کامپیوتر برای یه دانش اموز ۱۲ ساله ، وضعشون زیاد خوب نیست فکر نکنم بیشتر از ۷ ۸ تومن بتونه خرج کنه ، چی پیشنهاد میدید؟ باباش میگه اهل بازی نیست ولی ... 

زیاد پردازنده قدیمی نباشه که اذیت نکنه 

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوستان بین گرافیک 6600xt و 3060 کدام رو پیشنهاد می دهید قبلا خواستم سری 1660ti بگیرم که الان نظرم عوض شده و اینکه کدام آینده بهتری دارند در youtube سرچ کردم در بیشتر بازی ها از 3060 بهتر بود دوستم گفت فناوری dlss خیلی ارزش دارد یا واقعا این طور است یا گرافیک amd چنین چیزی دارد 

بین برند های مثل EVGA و MSI کدام رو پیشنهاد می دهید

لینک به دیدگاه

۴۱ دقیقه قبل، ali m گفته است:

سلام وقت بخیر دوستان بین گرافیک 6600xt و 3060 کدام رو پیشنهاد می دهید قبلا خواستم سری 1660ti بگیرم که الان نظرم عوض شده و اینکه کدام آینده بهتری دارند در youtube سرچ کردم در بیشتر بازی ها از 3060 بهتر بود دوستم گفت فناوری dlss خیلی ارزش دارد یا واقعا این طور است یا گرافیک amd چنین چیزی دارد 

AMD هم یه چیزی معادل dssl داره . AMD بگیر . پول تو نریز پای انویدیا گناه داره . . 

AMD همیشه باسه پول کمتر قدرت بیشتر میده 

لینک به دیدگاه

۵۱ دقیقه قبل، بامداد گفته است:

AMD هم یه چیزی معادل dssl داره . AMD بگیر . پول تو نریز پای انویدیا گناه داره . . 

AMD همیشه باسه پول کمتر قدرت بیشتر میده 

البته اینجا amd گرانتر است 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ali m گفته است:

3060 بگیر

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز 

بین این ۳ مدل گرافیک موندم کدوم و انتخاب کنم،اولین باره از این برندا می خوام کارت بگیرم البته شنیدم و شناخت دارم ولی استفاده نکردم،ممنون میشم نظر شما رو نسبت به این برندا و این مدل گرافیک ا بدونم.

Palit  RTX 3070 GameRock

Palit  RTX 3070 GamingPro

GAINWARD  RTX 3070 Phoenix

لینک به دیدگاه

۲۰ دقیقه قبل، faster گفته است:

Palit  RTX 3070 GameRock

سلام

در مورد بقیه نظری ندارم، ولی این مدل کاملا با کیفیت هست و خنک کننده خیلی خوبی داره.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

بنده این مورد رو استفاده کردم . کولینگ مناسبی داره

Palit  RTX 3070 GamingPro

و به نسبت قیمتش می ارزه ...

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، hosin گفته است:

3060 بگیر

بین برند msi و EVGA  کدام کیفت بهتری دارند دلیل تون چیه وقتی 6600xt فریم بیشتری می دهد

14 ساعت قبل، ali m گفته است:

دوستان در این مورد من رو راهنمایی کنید لطفا بدون جانب داری نظر بدهید با تشکر 

ویرایش شده توسط ali m
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۸ در 14:27، arvin_393 گفته است:

با سلام 

دوستان کامپیوتر برای یه دانش اموز ۱۲ ساله ، وضعشون زیاد خوب نیست فکر نکنم بیشتر از ۷ ۸ تومن بتونه خرج کنه ، چی پیشنهاد میدید؟ باباش میگه اهل بازی نیست ولی ... 

زیاد پردازنده قدیمی نباشه که اذیت نکنه 

پردازنده زیاد تاثیری در سرعت برای کار های معمولی نداره سری پنتیوم یا کلینتون(اگه اشتباه نگفته باشم اسمشو) هم جوابه

بیشتر تمرکز رو بذارید روی رم و هارد

رم 8 ddr3 به پایین نگیرید بنظرم

البته رم 4 ddr3 هم کافیه ولی اگه چند تا برنامه همزمان باز باشن یه ذره اذیت میکنه

هارد هم اگه ssd باشه واقعا تاثیرش خیلی خیلی خیلی زیاده به شخصه دیدم لپتاپ 20 سال پیش که ویندوز 10 رو میخواسته بوت کنه نزدیک 2-3 دقیقه طول میکشیده و خیلی لگ بوده با نصب ssd سرعت بوتش به 40-50 ثانیه رسیده و دیگه لگ نیست

البته در کل پیشنهادم اینه که برای کار های دانش آموزی یه لپتاپ بگیرین اگه نمیخواد برای گیم چون قابل حمله و اگه بعدا کلاس حضوری چیزی بخواد بره که نیاز به لپتاپ داشته باشه مشکلی نداره

3 ساعت قبل، ali m گفته است:

بین برند msi و EVGA  کدام کیفت بهتری دارند دلیل تون چیه وقتی 6600xt فریم بیشتری می دهد

دوستان در این مورد من رو راهنمایی کنید لطفا بدون جانب داری نظر بدهید با تشکر 

ببینید انویدیا یه برندی هست که خیلی وقته خودش رو در این زمینه اثبات کرده

فناوری DLSS و Low latency در این کارت ها تاثیر بسزایی دارن بشخصه شاهد تاثیر حالت low latency بودم روی کار 1050ti در بازی وارزون این حالت حدود 10-20 فریم تاثیر داشت که فریم من رو از 40 به حدود 50-60 میرسوند

3060 یکی از کارت های خیلی خوب و مقرون به صرفه این سری هست

البته نمیدونم از کجا میگید 6600 فریم بیشتری میده طبق بنچ مارک ها و تست هایی که توی اینترنت پره در مقایسه بین 6600xt و 3060 این دو کارت خیلی نزدیک به هم هست عملکرد و فریمشون و در حدود 25 درصد گیم ها 6600 فریمش در حد 4-5 فریم بیشتر بوده ولی در بقیه موارد 3060 (البته این اطلاعات ممکنه غلط باشه من از اینترنت اوردم و طبیعتا خودم تاحالا این دو کارت رو نداشتم که بخوام تجربی نظر بدم) ولی همون 5-4 فریم یا حتی 10 فریم هم بنظرم خیلی تفاوتی نیست شاید 40 فریم با 50 فریم خیلی اختلاف محسوس باشه ولی 80 فریم و 90 فریم تفاوت خیلی کمه و اصلا حس نمیشه

و همچنین طبق اطلاعاتی که در خود سایت های این دو برند نوشته، 3060 از 12 گیگ حافظه گرافیکی برخورداره ولی 6600 از 8 گیگ همچنین از نظر تعداد هسته، 3060 دارای 2048 هسته اما 3060 دارای 3584 هستس

در کل نظر من روی 3060 هست ولی انتخاب نهایی با خودتونه

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

ببینید انویدیا یه برندی هست که خیلی وقته خودش رو در این زمینه اثبات کرده

فناوری DLSS و Low latency در این کارت ها تاثیر بسزایی دارن بشخصه شاهد تاثیر حالت low latency بودم روی کار 1050ti در بازی وارزون این حالت حدود 10-20 فریم تاثیر داشت که فریم من رو از 40 به حدود 50-60 میرسوند

3060 یکی از کارت های خیلی خوب و مقرون به صرفه این سری هست

البته نمیدونم از کجا میگید 6600 فریم بیشتری میده طبق بنچ مارک ها و تست هایی که توی اینترنت پره در مقایسه بین 6600xt و 3060 این دو کارت خیلی نزدیک به هم هست عملکرد و فریمشون و در حدود 25 درصد گیم ها 6600 فریمش در حد 4-5 فریم بیشتر بوده ولی در بقیه موارد 3060 (البته این اطلاعات ممکنه غلط باشه من از اینترنت اوردم و طبیعتا خودم تاحالا این دو کارت رو نداشتم که بخوام تجربی نظر بدم) ولی همون 5-4 فریم یا حتی 10 فریم هم بنظرم خیلی تفاوتی نیست شاید 40 فریم با 50 فریم خیلی اختلاف محسوس باشه ولی 80 فریم و 90 فریم تفاوت خیلی کمه و اصلا حس نمیشه

و همچنین طبق اطلاعاتی که در خود سایت های این دو برند نوشته، 3060 از 12 گیگ حافظه گرافیکی برخورداره ولی 6600 از 8 گیگ همچنین از نظر تعداد هسته، 3060 دارای 2048 هسته اما 3060 دارای 3584 هستس

در کل نظر من روی 3060 هست ولی انتخاب نهایی با خودتونه

به نظر شما بین بین برند msi و EVGA کدام کیفت بهتری دارند می خواستم از طریق کسی که در سایت همسایه است کارت 3060 رو سفارش بدهم گفتم هر کدام بهتر است همان رو سفارش بدهم

ویرایش شده توسط ali m
لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، ali m گفته است:

به نظر شما بین بین برند msi و EVGA کدام کیفت بهتری دارند می خواستم از طریق کسی که در سایت همسایه است کارت 3060 رو سفارش بدهم گفتم هر کدام بهتر است همان رو سفارش بدهم

تاحالا خودم از این دو برند نداشتم و نمیتونم نظر خاصی بدم باید بررسی هاش رو ببینید توی اینترنت که برای این مدل کدومشون بهتر ساخته

ولی در کل شرکت msi محصولات خوبی داره EVGA رو نمیدونم ولی بلاخره ممکنه اسثناهایی هم باشه

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، ali m گفته است:

اگه از سری Rog strix ایسوس صرف نظر کنیم  msi gaming x trio انتخاب خوبی میتونه باشه   

لینک به دیدگاه

سلام🖐️

من میخواستم یه کارت گرافیک ترجیحا دست دوم بگیرم(به خاطر قیمت کمتر)

گرافیک های نسل ۱۰ انویدیا بنظرشما کدومش کمتر احتمال ماین شدگی داره؟

من از ۱۰۸۰ بالاتر نمیتونم تهیه کنم.

قیمت ۱۰۶۰دست دوم تا ۱۰۸۰ از ۱۲تومن هست تا ۲۰تومن و ۱۰۷۰ تقریبا ۱۶تومن

سیستم:

Asus prime b560m a

I5 11400

2x8 3200

پاور رو گذاشتم بعد کارت گرافیک میخرم

در ضمن اگه کارت خوب دیگه ای سراغ دارین معرفی کنید..ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Mehebe گفته است:

سلام🖐️

من میخواستم یه کارت گرافیک ترجیحا دست دوم بگیرم(به خاطر قیمت کمتر)

گرافیک های نسل ۱۰ انویدیا بنظرشما کدومش کمتر احتمال ماین شدگی داره؟

من از ۱۰۸۰ بالاتر نمیتونم تهیه کنم.

قیمت ۱۰۶۰دست دوم تا ۱۰۸۰ از ۱۲تومن هست تا ۲۰تومن و ۱۰۷۰ تقریبا ۱۶تومن

سیستم:

Asus prime b560m a

I5 11400

2x8 3200

پاور رو گذاشتم بعد کارت گرافیک میخرم

در ضمن اگه کارت خوب دیگه ای سراغ دارین معرفی کنید..ممنون

سلام 

1060     10 تا11

1070    13 

1080 15-16  نهایت نهایت     قیمتشونه   در دوره  فضایی که قرار داریم !  نه بیشتر   که ارزشم  ندارن  این قیمتا  دراصل  

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، ferdosi گفته است:

سلام 

1060     10 تا11

1070    13 

1080 15-16  نهایت نهایت     قیمتشونه   در دوره  فضایی که قرار داریم !  نه بیشتر   که ارزشم  ندارن  این قیمتا  دراصل  

4 دقیقه قبل، ferdosi گفته است:

سلام 

1060     10 تا11

1070    13 

این قیمتارو من در جریانش نیستم.سایت ایسام رو میبینم که قیمتش اون بود.

ولی حالا این گرافیکایی که گفتم بنظرتون خوبه یا نه؟

ارزششو داره؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mehebe گفته است:

این قیمتارو من در جریانش نیستم.سایت ایسام رو میبینم که قیمتش اون بود.

ولی حالا این گرافیکایی که گفتم بنظرتون خوبه یا نه؟

ارزششو داره؟

سایت ایسام چرت و پرت زیاد داره

بنظر من 1650 سوپر یا 1660 میتونه انتخاب خوبی باشه

البته اگه بتونید 2060 بگیرید خیلی بهتره

2060 نو الان فک کنم 20 تومن باشه 1660 هم همین حدودا دست دومش میشه حدود 15 

ماین هم فک نمیکنم کسی با این کارت ها خصوصا سری 10 ماین کنه معمولا با کارت های رده بالا ماین میکنن 

ولی به هرحال در هر مدلی احتمالش هست و باید از شخص مطمعن بخرید

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

سایت ایسام چرت و پرت زیاد داره

بنظر من 1650 سوپر یا 1660 میتونه انتخاب خوبی باشه

البته اگه بتونید 2060 بگیرید خیلی بهتره

2060 نو الان فک کنم 20 تومن باشه 1660 هم همین حدودا دست دومش میشه حدود 15 

ماین هم فک نمیکنم کسی با این کارت ها خصوصا سری 10 ماین کنه معمولا با کارت های رده بالا ماین میکنن 

ولی به هرحال در هر مدلی احتمالش هست و باید از شخص مطمعن بخرید

یعنی میگی 2060 بگیرم از 1080 قدرتش بیشتره..عملکردش بهتره؟

سایت USERBENCHMARK زده 1080 11٪ قویتره🤷‍♂️

لینک به دیدگاه

سلام
بنده هم میخوام یه آپگریدی بکنم الان 1650 گیگابایت دارم 2 سال و نیم هم گارانتی داره
 متاسفانه با این قیمت ها فعلا نمیتونم برند های خوب بگیرم نظرم رو 3060 پالیت سری دوال و گینوارد هست  نظرتون درباره این 2 کارت چی هست؟ قیمتشون حدودا 20 ملیون هست که به جیب بنده میخوره

نظرتون چیه فعلا دست نگهدارم و بعد ها برم مدل rog strix وارداتی این کارت رو بخرم؟     ضمن اینکه اگه فعلا هم بین پالیت و گینوارد انتخاب کنم باز وارداتی انتخاب میکنم  هرچند 99 درصدشون وارداتی هست    ریسکش رو قبول کنم و منتظر باشم؟  از جهتی اصلا از این 2 برند خوشم نمیاد نه کولینگ خوبی دارن نه ظاهر خوبی دارن  

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Mehebe گفته است:

یعنی میگی 2060 بگیرم از 1080 قدرتش بیشتره..عملکردش بهتره؟

سایت USERBENCHMARK زده 1080 11٪ قویتره🤷‍♂️

بحث فقط قوی تر و ضعیفتر نیست

سری 10 خیلی قدیمین 1080 مال سال 2016 عه و ممکنه چند وقت دیگه انویدیا دیگه از آپدیت دادن درایور هاش دست بکشه ولی 2060 مال سال 2019 عه و جدید تره و طبیعتا از تکنولوژی بهتری درش استفاده شده و حالا حالا ها هم پشتیبانیش ادامه داره(نمیگم 1080 ممکنه همین فردا آپدیت هاش قطع بشه شاید تا 2-3 سال دیگه یا حتی بیشتر هم باشه حتی ولی منظورم اینه که هرچی باشه قطعا زودتر از 2060 بازنشسته میشه)

همچنین اون gtx عه و این rtx

و مورد مهم تر این که لیتوگرافی 2060 12 نانومتریه ولی 1080 16 نانومتری و این باعث میشه 2060 خیلی کمتر از 1080 داغ کنه

همچنین حافظه 2060 از نوع gddr6 عه ولی 1080 از gddr5x

به مراتب شاید 2060 از نظر قدرت و سرعت پردازش ضعیفتر باشه ولی جدید تر هست و تکنولوژی بروز تری داره

اگه بتونید 2060 سوپر بگیرید که دیگه چه بهتر

ولی درنهایت انتخاب با خودتونه

قدرت و fps بیشتر

یا جدیدتر

من خودم به شخصه بین این دو تا جدید تر رو انتخاب میکنم ولی باز هم به خودتون بستگی داره

البته بهتر اون هم 3060 و 3060ti هست

خیلی جدیدتر از اون دو تای دیگه هست و از نظر قدرت و سرعت پردازشی هم سر تره

قیمتش هم والا قیمت دلاریش با اون دو تای دیگه یکیه و حتی کمتر ولی اینجا رو نمیدونم ماشالا اینجا قیمت ها روی روال نیست اکثرا کشکیه قیمت گذاریا

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

`

3060 که کارت خوبیه ولی برند هاشو نمیدونم

صد البته که برند گیگبایت و ایسوس راگ خیلی عالین از نظر طراحی و کولینگ در کل حرف ندارن(مگر چند مورد اسثنا)

ولی درخصوص اون 2 تا برند اطلاعی ندارم

منظورتون از وارداتی اینه که از اونور آب بیارید که گمرگ و گارانتی و این هزینه های واسطه بهش نخوره؟؟؟

لینک به دیدگاه

۴۵ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

مگر چند مورد اسثنا

سلام شما در مورد این استثنا اطلاع دارید نام ببرید

لینک به دیدگاه

۱۶ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

بحث فقط قوی تر و ضعیفتر نیست

سری 10 خیلی قدیمین 1080 مال سال 2016 عه و ممکنه چند وقت دیگه انویدیا دیگه از آپدیت دادن درایور هاش دست بکشه ولی 2060 مال سال 2019 عه و جدید تره و طبیعتا از تکنولوژی بهتری درش استفاده شده و حالا حالا ها هم پشتیبانیش ادامه داره(نمیگم 1080 ممکنه همین فردا آپدیت هاش قطع بشه شاید تا 2-3 سال دیگه یا حتی بیشتر هم باشه حتی ولی منظورم اینه که هرچی باشه قطعا زودتر از 2060 بازنشسته میشه)

همچنین اون gtx عه و این rtx

و مورد مهم تر این که لیتوگرافی 2060 12 نانومتریه ولی 1080 16 نانومتری و این باعث میشه 2060 خیلی کمتر از 1080 داغ کنه

همچنین حافظه 2060 از نوع gddr6 عه ولی 1080 از gddr5x

به مراتب شاید 2060 از نظر قدرت و سرعت پردازش ضعیفتر باشه ولی جدید تر هست و تکنولوژی بروز تری داره

اگه بتونید 2060 سوپر بگیرید که دیگه چه بهتر

ولی درنهایت انتخاب با خودتونه

قدرت و fps بیشتر

یا جدیدتر

من خودم به شخصه بین این دو تا جدید تر رو انتخاب میکنم ولی باز هم به خودتون بستگی داره

البته بهتر اون هم 3060 و 3060ti هست

خیلی جدیدتر از اون دو تای دیگه هست و از نظر قدرت و سرعت پردازشی هم سر تره

قیمتش هم والا قیمت دلاریش با اون دو تای دیگه یکیه و حتی کمتر ولی اینجا رو نمیدونم ماشالا اینجا قیمت ها روی روال نیست اکثرا کشکیه قیمت گذاریا

حالا یک چیزی خودم بگم که قیمت دست دوم ۱۰۸۰ با آکبند ۲۰۶۰ برابره که برتریه برای ۲۰۶۰

کسی میدونه دست دوم مناسب برای ۲۰۶۰ از کجا پیدا کنم؟

هرچند کارت تقریبا جدیدیه ولی باید باشه استوکش

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، ali m گفته است:

سلام شما در مورد این استثنا اطلاع دارید نام ببرید

خیر من از اسثنا ها کاملا اطلاعی ندارم این رو باید توی گوگل و یوتیوب و با خوندن نظرات بقیه فهمید

منظورم اینه که در کل این برند ها خوبن اما قطعا در هر برندی اسثنا هم هست

این مسئله غیر قابل انکاره

هرچقدر هم یه برندی عالی باشه و بهترین و بی نقص ترین هارو بسازه

باز هم چند مدلش ممکنه خوب از آب درنیان

ولی مثلا asus rtx3060 ti dual یکی از کارت هاییه که ارزش خرید زیادی داره و از نظر پرفورمنس، طراحی و کولینگ خوب عمل کرده

یا مثلا خودم یه مدت قصد بستن سیستم با گرافیک 2060 داشتم توی یوتیوب گشتم مدل asus rtx2060 o6g evo گفته بودن خوبه

با چند تا سرچ میشه بهترین ها و بدترین های هر مدل رو پیدا کرد 

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان بین این دو کارت گرافیک کدوم و پیشنهاد میدین؟

Xfx merc rx 6700xt 

gainward phantom rtx 3070 

کاربرد گیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...