رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، mohammad 1999 گفته است :

سلام من قصد خريد كارت گرافيك دارم. هدفم هم گيمينگ هست و در دانشگاه نرم افزار ميخونم ترم يكم :)

در آينده هم شايد انيميشن سازي و گرافيك بخونم.....

براي انتخاب كارت گرافيك چند تا سوال دارم... asus rx 470  4GB بخرم يا sapphire  rx470 8gbيا sapphire rx480 4 gb

ايا كارتاي سافاير ارزش خريد دارن؟؟؟خوبن؟خرابي ندارن؟

مانيتور فعلي من crt FLATRON f700b هستش و فعلا نميتونم مانيتور بگيرم به خاطر محدوديدت بودجه...

ايا كارتاي بالا از مانيتورم پشتيباني ميكنن؟؟؟.؟...تا ايشالا دم عيد مانيتور  فول اچ دي بگيرم

ميخام گيمينگ با نهايت تنظيمات داشته باشم.....لطفا راهنمايي كنيد...راستي با سيستم ميخام بگيرم كل بودجم هم 2500 حالا تا 100 تومن زياد شد مورد نداره...چون نميتونم از ليون خريد كنم ميخام از بازار بخرم البته با تخفيف .....اگه راهنمايي كنيد ممنونتون ميشم

سلام ، فونتتون یه کم بزرگه زیادی تو چشم میزنه ، 480 میدونم که از مانیتور شما پشتیبانی نمیکنه 470 مطمئن نیستم اما احتمالاً اونم ساپورت نکنه

سافایر از شرکای اصلی ای ام دی هستش و شرکت خوبیه با توجه به بودجه شما 470 میتونید بگیرید

کیس هم از این مدل بگیرید  قیمتش حدودی 70 تومن اینا بود http://lioncomputer.ir/product/8911/کیس+گرین+هیوا/

الان هم به دلیل مقابله با قاچاق قیمتها یه کم افزایش داشته

بهتره دوستان دیگه هم نظر بدن چون نمیدونم 470 از مانیتور شما ساپورت میکنه یا نه اما لذت گیمینگ تو مانیتور فول اچ دی هستش من با مانیتور سی تی آر بازی کردم اصلا چنگی به دل نمیزنه نگاری با گرافیک حداقل بازی میکنی

1.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، StarKilleR گفته است :

سلام ، فونتتون یه کم بزرگه زیادی تو چشم میزنه ، 480 میدونم که از مانیتور شما پشتیبانی نمیکنه 470 مطمئن نیستم اما احتمالاً اونم ساپورت نکنه

سافایر از شرکای اصلی ای ام دی هستش و شرکت خوبیه با توجه به بودجه شما 470 میتونید بگیرید

کیس هم از این مدل بگیرید  قیمتش حدودی 70 تومن اینا بود http://lioncomputer.ir/product/8911/کیس+گرین+هیوا/

الان هم به دلیل مقابله با قاچاق قیمتها یه کم افزایش داشته

بهتره دوستان دیگه هم نظر بدن چون نمیدونم 470 از مانیتور شما ساپورت میکنه یا نه اما لذت گیمینگ تو مانیتور فول اچ دی هستش من با مانیتور سی تی آر بازی کردم اصلا چنگی به دل نمیزنه نگاری با گرافیک حداقل بازی میکنی

1.jpg

مرسي از راهنماييت......مادربرد ارزونتر به كارم مياد؟؟؟؟ و i5 6400 گلوگاه نميشه؟؟؟/

و يه سوال ديگه اين كه اين مانيتور خوبه؟؟؟http://lioncomputer.ir/product/9287/مانیتور+22+اینچ+ال+جی+LG+22MP58VQ/#prettyPhoto

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 43 دقیقه قبل، mohammad 1999 گفته است :

مرسي از راهنماييت......مادربرد ارزونتر به كارم مياد؟؟؟؟ و i5 6400 گلوگاه نميشه؟؟؟/

و يه سوال ديگه اين كه اين مانيتور خوبه؟؟؟http://lioncomputer.ir/product/9287/مانیتور+22+اینچ+ال+جی+LG+22MP58VQ/#prettyPhoto

برد ارزونتر از اون حدود 50 تومن صرفه جویی میشه و باید از چیپ 110 بگیری که ارزش نداره

6400 هم کافیه حتی i3 هم گلوگاه نمیشه

مانیتور خوبی هستش

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، DjMoslemok گفته است :

سلام

من از amd زیاد خوشم نمیاد و سابقه خوبی هم ازش ندیدم برا خودم

این ترکیب خوبه؟ برا سیستمم؟

Screenshot_20161028-150938.png

به هیچ عنوان مشکلی نداره!

پاور پیشنهادی این گرافیک 400 وات هست...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1080 دردسر کمتری داره

برق کمتری فکر میکنم مصرف میکنه

حرارت کمتری هم داره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، DjMoslemok گفته است :

پاور خودم 480A گرین هست ولی برا گرافیک فقط 6 پین داره و به مشورت دوستمون و تحقیقم تبدیل خوب نیست براش و خطرناکه  و پاورمم از4-5 سال بیشتر کار کرده تصمیم گرفتم پاورم بخرم

480a خالی؟ یا پسوندی هم داره؟ چون GP480A_ES و GP480A_EU_PLUS و gp480a_sp همشون 8 پین دارند!

فقط یک مدل قدیمی هست که 6 پین داره بجای 8 پین.

اگه پاور کشش کافی داشته باشه و راه دیگه ای نباشه،تبدیل هیچ مشکلی نداره!

مگر در مواردی که کارت شدیدا پر مصرف هست!

*البته باید توجه کنید که اگه ورودی تبدیل 2 تا هست، به 2 تا کابل مختلف بزنیدش نه اینکه هر 2 رو به یک کابل متصل کنید!

اگه مشکلی ایجاد میکرد، تولید کننده ها همراه گرافیک، تبدیلش رو هم داخل کارتن قرار نمیدادن.

مثل اینه که برای زمستون بهتره از لاستیک برفی استفاده کنید، ولی اگه استفاده هم نکنید اتفاق خاصی نمیوفته!

*اگه برف زیاد نباره مشکلی پیش نمیاد، دقیقا مثل گرافیک که اگه مصرف کارت خیلی زیاد نباشه مشکلی پیش نمیاد !

که خدارو شکر مصرف کارت 1060 بالا نیست! (قبلا چند ماه از گرافیک GTX770 که خیلی مصرفش بالاتر از 1060 بود با تبدیل استفاده کردم).

*همه مواردی که گفتم به شرط این هست که پاور کاملا سالم باشه و توان کافی داشته باشه! چون احتمال میدم پاور شما قدیمی هست...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، DjMoslemok گفته است :

منم به همه اینها فکر کردم

بله من پاورم دقیقا سری قدیمی  GP480A هست و یک خروجی 6 پین داره و 8 پین نداره

و فکر کنم پاور به ازای سال کارکرد، توان و کیفیتش میاد پایین ؟درسته >؟

پاور من شاید 6 سالی هست فکر کنم رو سیستمم هست

پس فکر کنم بهتر باشه پاور جدید بگیرم ؟

نمیشه درصد خاصی برای این بیان کرد!

بستگی به کیفیت پاور و شرایط کاریش تو این 6 سال بستگی داره.

ولی بنظر منم یه پاور جدید تهیه کنید بهتره...

لینک به دیدگاه

دوستان برای این سیستم بهترین، تاکید میکنم بهترین گرافیکی که میشه بست چیه!؟

نمیخوام گلوگاه بشه

و البته نمیخوام چیز دیگه ای رو هم ارتقا بدم، نهایتش یه رم دوال 8 بذارم که رمها بشه 16 گیگ

CPU i5 2500k

MB ECS Z77-H2AX

RAM 2*4GB CORSAIR XMS3 1600

HDD SEAGATE 2TB 64MB BUFFER

PSU GREEN 530EU PLUS

کارت گرافیک فعلیم هم Sapphire HD 6870 هست که هنوز که هنوزه خیلی از بازی ها رو فول اچ دی رو تنظیمات عالی میاره

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان بین 1070 inno3d x3 و msi gaming x کدومو بردارم؟

یه مقایسه میتونید از کیفیتشون و نویز و حرارتشون کنید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Lord asghar گفته است :

سلام

ام اس آی مطلقا صدا نداره

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

دوستان برای این سیستم بهترین، تاکید میکنم بهترین گرافیکی که میشه بست چیه!؟

نمیخوام گلوگاه بشه

و البته نمیخوام چیز دیگه ای رو هم ارتقا بدم، نهایتش یه رم دوال 8 بذارم که رمها بشه 16 گیگ

CPU i5 2500k

MB ECS Z77-H2AX

RAM 2*4GB CORSAIR XMS3 1600

HDD SEAGATE 2TB 64MB BUFFER

PSU GREEN 530EU PLUS

کارت گرافیک فعلیم هم Sapphire HD 6870 هست که هنوز که هنوزه خیلی از بازی ها رو فول اچ دی رو تنظیمات عالی میاره

ممنون

خوب بودجه شما چقدره!؟

تا GTX1080 هم میتونید انتخاب کنید که تقریبا هیچ مشکلی نخواهید داشت!

*پیشنهاد میکنم قویترین گرافیکی که پولتون میرسه رو انتخاب کنید و نگران گلوگاه نباشید...

در ۱ ساعت قبل، Lord asghar گفته است :

سلام

بنظرم MSI یک کلاس بالاتره...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، babak1388 گفته است :

خوب بودجه شما چقدره!؟

تا GTX1080 هم میتونید انتخاب کنید که تقریبا هیچ مشکلی نخواهید داشت!

*پیشنهاد میکنم قویترین گرافیکی که پولتون میرسه رو انتخاب کنید و نگران گلوگاه نباشید...

بنظرم MSI یک کلاس بالاتره...

ممنون

ولی توی چند سایت خارجی که زدم میگه پردازنده اوت هست!

بودجه حدود 1 تومن ( یه مقدار کمتر )

اگه دست دو گیر بیاد چه مدلهایی خوبه با توجه به پاورم که نمیدونم میکشه جدید ها رو یا نه

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

ممنون

ولی توی چند سایت خارجی که زدم میگه پردازنده اوت هست!

بودجه حدود 1 تومن ( یه مقدار کمتر )

اگه دست دو گیر بیاد چه مدلهایی خوبه با توجه به پاورم که نمیدونم میکشه جدید ها رو یا نه

بودجه حدود 1 میلیون = RX470 ! 

از نظر پاور هم فکر نمیکنم مشکلی باشه

CPU هم مناسبه گلوگاه نمیشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، DjMoslemok گفته است :

دوستان من MSi GTX 1060 Gaming x رو به قیمت 1305 خریداری کردم 

فعلا  پاور تهیه نکردم 

تست کردم 480 خودم پاور بالا اومد و تست فیورمارک و چندتا بازی تست کردم 

دما از 66 بالاتر نرفت و فریم و امتیاز بنچ مارک ها مثل همون اعداد داخل نت هست فقط تو بازی Witcher 3 یکم  FPS ِDroping   دارم مثلا از  فریم از 60 میاد به 39 و 40 اینا

با این وجود که خوب جواب میده این پاور زیر فشارو تست ها و نهایت استفاده کارت 135 وات دیدم و سی پی یو 55 وات -باز ریسکه وپاور بگیرم فکر کنم بهتره !

نظرتون درباره این پاور چیه ؟

DeepCool DA600 80Plus Bronze PSU

http://lioncomputer.ir/product/7892/پاور+دیپ+کول+دی+آی+600/#prettyPhoto

؟

این بهتره یا green 580A ES ?

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد! پاور پیشنهادی برای 1060 حدود 400 وات هست دیگه...

ولی اگه میخوای بخری، من GREEN GP550A-UK رو پیشنهاد میدم بجای  این2 تا که گفتی...

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، juverpool گفته است :

بودجه حدود 1 میلیون = RX470 ! 

از نظر پاور هم فکر نمیکنم مشکلی باشه

CPU هم مناسبه گلوگاه نمیشه

ممنون

ولی گفتم شاید rx480 یا 1060 یا حتی  390x کارکرده ای گیر بیارم با این قیمت.

فرق 470 , 480 توی سیستم من خیلیه؟

اگه 480 بگیرم و یکی دو سال دیگه سیستم رو کاملا عوض کنم، به نظرتون اونو هم باید عوض کنم یا فعلا جواب میده سه چهارسال !؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

ممنون

ولی گفتم شاید rx480 یا 1060 یا حتی  390x کارکرده ای گیر بیارم با این قیمت.

فرق 470 , 480 توی سیستم من خیلیه؟

اگه 480 بگیرم و یکی دو سال دیگه سیستم رو کاملا عوض کنم، به نظرتون اونو هم باید عوض کنم یا فعلا جواب میده سه چهارسال

این سوال رو معمولا خیلی ها میپرسن که جواب دادن بهش سخته...

این به چند مورد بستگی داره:

اولی اینکه سطح انتظار شما از بازی کردن چی هست!؟ یعنی همیشه دلتون میخواد تمام تنظیمات رو روی اخرین سطح قرار بدید؟ یا اگه گرافیک کم اورد، میتونید با  کم کردن بعضی گزینه ها کنار بیاید!؟

دومی که خیلی مهمه، مانیتور شماست! اینکه حالا چه رزلوشنی داره و آیا تو این 4 سال که گفتید با مانیتوری که رزلوشن بالاتری داره تعویض خواهید کرد!؟(جواب به این سوال خیلی سخته، من خودم یک زمانی بود که میگفتم کیفیت HD کافیه و هیچ وقت نمایشگر FULL HD نمیخرم! ولی 2 ماه بعد خریده بودم  ...

سومی هم اینکه کسی نمیدونه 3 سال بعد در دنیای کامپیوتر و گیم چی پیش میاد، ممکنه یک جهشی رخ بده که کلا گرافیک هایی مثل rx470 و 1060 و ... تبدیل به یک قطعه بدرد نخور بشن! ممکن هم هست دقیقا برعکس این موضوع هم پیش بیاد...

ولی در کل اگه مورد خاصی پیش نیاد، احتمالا تو 2 سال آینده این گرافیک هایی که صحبتش شد، قدرت قابل قبولی خواهند داشت.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

این سوال رو معمولا خیلی ها میپرسن که جواب دادن بهش سخته...

این به چند مورد بستگی داره:

اولی اینکه سطح انتظار شما از بازی کردن چی هست!؟ یعنی همیشه دلتون میخواد تمام تنظیمات رو روی اخرین سطح قرار بدید؟ یا اگه گرافیک کم اورد، میتونید با  کم کردن بعضی گزینه ها کنار بیاید!؟

دومی که خیلی مهمه، مانیتور شماست! اینکه حالا چه رزلوشنی داره و آیا تو این 4 سال که گفتید با مانیتوری که رزلوشن بالاتری داره تعویض خواهید کرد!؟(جواب به این سوال خیلی سخته، من خودم یک زمانی بود که میگفتم کیفیت HD کافیه و هیچ وقت نمایشگر FULL HD نمیخرم! ولی 2 ماه بعد خریده بودم  ...

سومی هم اینکه کسی نمیدونه 3 سال بعد در دنیای کامپیوتر و گیم چی پیش میاد، ممکنه یک جهشی رخ بده که کلا گرافیک هایی مثل rx470 و 1060 و ... تبدیل به یک قطعه بدرد نخور بشن! ممکن هم هست دقیقا برعکس این موضوع هم پیش بیاد...

ولی در کل اگه مورد خاصی پیش نیاد، احتمالا تو 2 سال آینده این گرافیک هایی که صحبتش شد، قدرت قابل قبولی خواهند داشت.

ممنون که وقت گذاشتین برای جواب

سطح انتظار بنده تنظیمات دیفالت بازی هست، یعنی معمولا به تنظیمات دست نمیزنم مگه دیگه یه بازی باشه که خیلی خیلی برام مهم باشه

مانیتور فعلیم FHD هست LG IPS 226V ولی به احتمال 90 درصد یکی دو سال بعد مانیتور 4K بگیرم ( البته اگه این اذیت بکنه )

در مورد سوم خیلی شک دارم، چون به قولی بچه پولدار نیستیم که برامون مهم نباشه، یه چیزی میخوایم که حالاحالاها جواب بده..

یه مورد مهم دیگه: من کیسم گرین مگنوم هست

و کارت فعلیم Sapphire 6870، نمیدونم سایز کارت rx480 , 70  چند هست و آیا اصلا اگه بخرم توی کیسم نصب میشه یا خیر

سپاس

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

سلام

اگه دقت کرده باشید خروجی dvi کارت گرافیک گیگابایت 1070 به این شکل هست.(همین طور 970-980- 1060...)

bbokqvd6yiiouwvbdfko.png

اما سری های قبل مثل 950 یا 780ti-1050-750ti (همین طور کارت های شرکت های دیگه)به این شکل هستن:

8nly7prarvtgghxixql3.jpg

بخش مشخص شده در تصاویر محل اتصال مهمی هست و کابل مخصوص به خودش رو لازم داره یا فقط برای نصب دقیق تر کابل مربوطه قرار میگیره و با کابل قابل اتصال به کارت تصویر دوم هم قابل استفاده هست؟

تشکر.

ویرایش شده توسط BugattiS
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، BugattiS گفته است :

سلام

اگه دقت کرده باشید خروجی dvi کارت گرافیک گیگابایت 1070 به این شکل هست.(همین طور 970-980- 1060...)

bbokqvd6yiiouwvbdfko.png

اما سری های قبل مثل 950 یا 780ti-1050-750ti (همین طور کارت های شرکت های دیگه)به این شکل هستن:

8nly7prarvtgghxixql3.jpg

بخش مشخص شده در تصاویر محل اتصال مهمی هست و کابل مخصوص به خودش رو لازم داره یا فقط برای نصب دقیق تر کابل مربوطه قرار میگیره و با کابل قابل اتصال به کارت تصویر دوم هم قابل استفاده هست؟

تشکر.

در واقع اینا 2 سوکت متفاوت هستند!

یکی DVI-I هست و یکی دیگه DVI-D

اون 4 تا سوراخ اضافی هم مربوط به دیتای انالوق هستند!

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

اکاش فقط دیجیتال بزنن

من یک هفته سر این که به ویندوز بفهمونم مانیتر ام انالوگ نیست و از طریق دیجیتال وصله با کنترل پنل انویدیا ور رفتم :|

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

در واقع اینا 2 سوکت متفاوت هستند!

یکی DVI-I هست و یکی دیگه DVI-D

اون 4 تا سوراخ اضافی هم مربوط به دیتای انالوق هستند!

ممنون.

منظورم دو بخش(DVI-d هاشون) بود.کابل ِDvi-d که به کارت پایینی میخوره به بالایی هم میخوره؟(بخش مشخص شده(RED) محل اتصال مهمی هست یا فقط برای رفع احتمال اتصال کابل مشتری ها اندازش بیشتره؟)

m3jecnp6mmclwcigeeom.png

kvad1r0bljdk9jdalf7j.jpg

ویرایش شده توسط BugattiS
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، BugattiS گفته است :

ممنون.

منظورم دو بخش(DVI-d هاشون) بود.کابل ِDvi-d که به کارت پایینی میخوره به بالایی هم میخوره؟(بخش مشخص شده(RED) محل اتصال مهمی هست یا فقط برای رفع احتمال اتصال کابل مشتری ها اندازش بیشتره؟)

m3jecnp6mmclwcigeeom.png

kvad1r0bljdk9jdalf7j.jpg

تا جایی که من میدونم، اون مال Analog ground هست!

و بازم تا جایی که میدونم تفاوتی ندارند.

*البته 100% مطمعن نیستم چون کلا تا حالا متوجه تفاوتشون نشده بودم.

لینک به دیدگاه

از پاینی میشه به جای بالایی استفاده کرد 

ولی از بالایی نمیشه جای پاینی استفاده کرد ...

در 49 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

تا جایی که من میدونم، اون مال Analog ground هست!

و بازم تا جایی که میدونم تفاوتی ندارند.

*البته 100% مطمعن نیستم چون کلا تا حالا متوجه تفاوتشون نشده بودم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...