رفتن به مطلب

Recommended Posts

الان خرید گرافیک زیر 4 گیگ رم اصلا توصیه نمی شه

سه گیگ رم فرتی پر می شه و از اون به بعد کارایی دستگاه میاد پایین

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، ariiian گفته است :

منبعی واسه این خبر دارید؟

اگه لینک بدید ممنون میشم انگلیسی هم بود مشکلی نیست

در تولید هر تراشه پیچیده ای معمولاً تراشه های معیوب بخشی از تولید کلی را به خود اختصاص می دهند اما از آنجایی که هزینه های تولید بالا است، سازندگان همواره  به دنبال یافتن استفاده جدیدی برای تراشه های معیوب هستند. در تازه ترین آنها گفته می شود انویدیا از تراشه های معیوب GTX 1070 در ساخت مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 استفاده می کند.

4844.PNG

همانطور که می دانید، GTX 1070 بر پایه تراشه Pascal GP104-140 است اما حالا گفته می شود انویدیا از تراشه های GP104-140 تولید شده که شرایط لازم برای استفاده در GTX 1070 را ندارند، در مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 استفاده می کند. این کار بسیار ساده است، از طریق فیوزها و یا بایوس، منابع معیوب تراشه در کنار منابع اضافی سالم غیر فعال می شوند تا تراشه به محصول مورد نظر تقلیل پیدا کند. این کار اتفاق تازه ای نیست و در گذشته نیز موارد مختلفی را شاهد بوده ایم که  Radeon HD 6950 نمونه بارز است.

مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 در اصل بر پایه پردازنده گرافیکی GP106 است اما حالا به نظر می رسد گونه جدیدی در راه باشد. با توجه به تفاوت های اساسی میان دو تراشه GP104 و GP106، مصرف انرژی کارت های GTX 1060 مبتنی بر تراشه های GP104 بیشتر از نمونه اصلی خواهد بود که مطمئناً برای خریداران خوشایند نیست و به همین دلیل انویدیا به طور مخفیانه در حال انجام آن است.

از آنجایی که افشا شدن این موضوع می تواند خریداران کارت های GTX 1060 را دچار تردید کند، گفته می شود انویدیا کارت های GTX 1060 مبتنی بر تراشه های معیوب را به صورت جهانی عرضه نمی کند و یک بازار خاص نظیر چین یا محصولات OEM انتخاب عاقلانه تری هستند.

آنچه گفته شده صرفاً بر پایه تنها چند خط جدید در آخرین درایور انویدیا است و هیچگونه اطلاعات رسمی در دست نیست. در درایور مذبور شاهد یک نسخه جدید از مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 با شناسه NVIDIA_DEV.1B84 هستیم، می دانیم پیشوند 1B8 مختص به تراشه GP104 است و از آنجایی که GP104 همان تراشه رده بالا بکار رفته در GTX 1070 و GTX 1080 است، نمی توان سناریو دیگری را متصور شد.

منبع: videocardz

مترجم : شهر سخت افزار

خط قرمز تایید نشده 

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/10531-nvidia-gtx-1060-3gb-defective-gp104

خلاصه به همه پیشنهاد می کنم فقط نسخه 6 گیگ 1060 رو تهیه کنند

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M4t1n گفته است :

در تولید هر تراشه پیچیده ای معمولاً تراشه های معیوب بخشی از تولید کلی را به خود اختصاص می دهند اما از آنجایی که هزینه های تولید بالا است، سازندگان همواره  به دنبال یافتن استفاده جدیدی برای تراشه های معیوب هستند. در تازه ترین آنها گفته می شود انویدیا از تراشه های معیوب GTX 1070 در ساخت مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 استفاده می کند.

4844.PNG

همانطور که می دانید، GTX 1070 بر پایه تراشه Pascal GP104-140 است اما حالا گفته می شود انویدیا از تراشه های GP104-140 تولید شده که شرایط لازم برای استفاده در GTX 1070 را ندارند، در مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 استفاده می کند. این کار بسیار ساده است، از طریق فیوزها و یا بایوس، منابع معیوب تراشه در کنار منابع اضافی سالم غیر فعال می شوند تا تراشه به محصول مورد نظر تقلیل پیدا کند. این کار اتفاق تازه ای نیست و در گذشته نیز موارد مختلفی را شاهد بوده ایم که  Radeon HD 6950 نمونه بارز است.

مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 در اصل بر پایه پردازنده گرافیکی GP106 است اما حالا به نظر می رسد گونه جدیدی در راه باشد. با توجه به تفاوت های اساسی میان دو تراشه GP104 و GP106، مصرف انرژی کارت های GTX 1060 مبتنی بر تراشه های GP104 بیشتر از نمونه اصلی خواهد بود که مطمئناً برای خریداران خوشایند نیست و به همین دلیل انویدیا به طور مخفیانه در حال انجام آن است.

از آنجایی که افشا شدن این موضوع می تواند خریداران کارت های GTX 1060 را دچار تردید کند، گفته می شود انویدیا کارت های GTX 1060 مبتنی بر تراشه های معیوب را به صورت جهانی عرضه نمی کند و یک بازار خاص نظیر چین یا محصولات OEM انتخاب عاقلانه تری هستند.

آنچه گفته شده صرفاً بر پایه تنها چند خط جدید در آخرین درایور انویدیا است و هیچگونه اطلاعات رسمی در دست نیست. در درایور مذبور شاهد یک نسخه جدید از مدل 3 گیگابایتی GTX 1060 با شناسه NVIDIA_DEV.1B84 هستیم، می دانیم پیشوند 1B8 مختص به تراشه GP104 است و از آنجایی که GP104 همان تراشه رده بالا بکار رفته در GTX 1070 و GTX 1080 است، نمی توان سناریو دیگری را متصور شد.

منبع: videocardz

مترجم : شهر سخت افزار

خط قرمز تایید نشده 

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/10531-nvidia-gtx-1060-3gb-defective-gp104

خلاصه به همه پیشنهاد می کنم فقط نسخه 6 گیگ 1060 رو تهیه کنند

مرسی

لینک به دیدگاه

دوستان الان موندم بخرم یا نه! مدل msi gtx1060 gamingx 3GB رو میخواستم تهیه کنم  چه کنم ؟؟

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، balif13 گفته است :

دوستان الان موندم بخرم یا نه! مدل msi gtx1060 gamingx 3GB رو میخواستم تهیه کنم  چه کنم ؟؟

هر وقت که خواستی بگیری مدل سه گیگ نگیر

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، balif13 گفته است :

به دلیلی که بالا ذکر کردم فقط نسخه 6 گیگ 1060 رو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سلام بین  GALAX GTX 980 HOF 4GB GDDR5  

GALAX GTX 1060 EXOC White TECLAB edition 6GB GDDR5  

Sapphire NITRO+ RX 480 8GB GDDR5

کدوم پیشنهاد می دید

لینک به دیدگاه

کدوم پیشنهاد می دید

Shak nakon nitro+ 480

Sent from my F5122 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، poiuy021 گفته است :

کدوم پیشنهاد می دید

480

1060

980 با اون دو مورد اصلا قابل مقایسه نیست

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

480

1060

980 با اون دو مورد اصلا قابل مقایسه نیست

والا من   تعجب میکنم  چرا 480 اینقد محبوبه تو بنچمارکا معمولا 1060 از 480 چند فریم بیشتره و خیلی کم پیش میاد 480 جلو باشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است :

والا من   تعجب میکنم  چرا 480 اینقد محبوبه تو بنچمارکا معمولا 1060 از 480 چند فریم بیشتره و خیلی کم پیش میاد 480 جلو باشه

توی دایرکت اکس 12 480 عملکرد بهتری داشته

از نظر قیمت هم ارزون تره که خب اینم یه مزیت مهمه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

توی دایرکت اکس 12 480 عملکرد بهتری داشته

از نظر قیمت هم ارزون تره که خب اینم یه مزیت مهمه

مدلایی از 1060 هستن که از 480 ارزون ترن

توی دایرکت ایکس 12 بازهم در بیشتر بازیا 1060 جلوتره

درسته تو dx12 ای ام دی خوب عمل میکنه ولی به این معنی نیست که nvidia دیگه به درد نمیخوره

فقط amd تو dx12 نسبت به dx11 فریم بیشتری میده و این چیزی رو از nvidia کم نمیکنه

بنده هیچ تعصبی نیست به هیچکدوم ندارم فقط میگم خرید 1060 منطقی تره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز.یک مشاوره میخواستم.اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.آیا کارت گرافیک Galax GTX980 HOF 4GB با قطعات زیر هماهنگ هست و مشکلی ایجاد نمیشه؟
CPU:core i5 4690k

RAM:8GB 1600MHz
HDD:1TB 7200Rpm

Main Board:Gigabyte H97 d3h

Power:Green 550UK
Case:Deepcool Tesseract SW
خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/11/03, 22:14:10، poiuy021 گفته است :

کدوم پیشنهاد می دید

مدل Msi 480 بزودی موجود میشه بهتر از مدل نیترو هستش هم در مصرف و هم در دما و نویز

در 19 دقیقه قبل، mamaji گفته است :

سلام دوستان عزیز.یک مشاوره میخواستم.اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.آیا کارت گرافیک Galax GTX980 HOF 4GB با قطعات زیر هماهنگ هست و مشکلی ایجاد نمیشه؟
CPU:core i5 4690k

RAM:8GB 1600MHz
HDD:1TB 7200Rpm

Main Board:Gigabyte H97 d3h

Power:Green 550UK
Case:Deepcool Tesseract SW
خیلی ممنون

مشکلی نیست ، فقط از لحاظ طول کارت مطمئن بشید که توکیستون جا میشه

لینک به دیدگاه

سلام...میخوام یک گرافیک بخرم واقعا گیج شدم یکی میگه 1060 یکی میگه 480 ...لطفا  مدل دقیق بهترین گرافیک موجود از لحاط کیفیت کارایی و عمر معرفی کنید با تشکر 

لینک به دیدگاه

قدیما یک تایپک میزدی یا یک سوال میپرسیدی  بلافاصه n نفر پیدا میشد جواب  بدن.... حالا نمیونم تو اپدیت و نسخه جدید فروم هیچکس پیداش نیست !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، mohsen19x گفته است :

سلام...میخوام یک گرافیک بخرم واقعا گیج شدم یکی میگه 1060 یکی میگه 480 ...لطفا  مدل دقیق بهترین گرافیک موجود از لحاط کیفیت کارایی و عمر معرفی کنید با تشکر 

در 1 ساعت قبل، mohsen19x گفته است :

قدیما یک تایپک میزدی یا یک سوال میپرسیدی  بلافاصه n نفر پیدا میشد جواب  بدن.... حالا نمیونم تو اپدیت و نسخه جدید فروم هیچکس پیداش نیست !!!

درود

بستگی داره به خود طرف قیمت ها هم که معلومه تو سایت و انتخاب های زیادی نیست و همشون خوبن، در کل نظر خاصی نمیشه داد هر کدومو خریدی خوبه!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohsen19x گفته است :

جفتش مثل همه و تفاوت آنچنانی ندارن

480 تو دایرکت اکس 12 در چند چند فریم بیشتر می ده

1060 تو دایرکت اکس 11 در حد 4 5 فریم بیشتر می ده

اگه با ویندوز 10 کار می کنی 480 خوبه، ویندوز سون هم 1060

از نظر قیمت 480 بهتره. اما اگه 480 گرفتی مارک درجه سه نگیر. حداقل ام اس آی بگیر که کولینگ خوب و بی صدایی داشته باشه

اگر هم تصمیم بر 1060 شد پول به مارک نده،  بین ارزون ترین و گرون ترینش هیچ فرقی وجود نداره و اینجا کلی پول واسه برند می گیرن

به 1050 و 1050ti هم مطلقا فکر نکن

لینک به دیدگاه

دوستان از لحاظ کلی 2 تا 1070 (sli) رو پیشنهاد میدین یا یدونه 1080 ؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، bl4ck c0d3r گفته است :

سلام نظر من یک دونه 1080 

2 تا 1070 مصرف برق بیشتر درنتیجه پاور قوی تر احتیاج دارید

همه بازی ها از SLI پشتیبانی نمی کنند

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، bl4ck c0d3r گفته است :

یه دونه 1080.  کلا اس ال آی دردسرهای خودش رو داره

تعدادی از بازی ها اس ال آی رو شناسایی نمی کنه و مجبور می شی عملا با یک 1070 بازی کنی

گرمای بیشتر و مصرف برق بیشتر هم داره

نمی دونم وارد شده یا نه ولی فکر کنم با پول دو تا 1070 بشه تایتان اکس پی گرفت

که اگه پیدا بشه و قیمتش معقول باشه بهترین حالته

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

جفتش مثل همه و تفاوت آنچنانی ندارن

480 تو دایرکت اکس 12 در چند چند فریم بیشتر می ده

1060 تو دایرکت اکس 11 در حد 4 5 فریم بیشتر می ده

اگه با ویندوز 10 کار می کنی 480 خوبه، ویندوز سون هم 1060

از نظر قیمت 480 بهتره. اما اگه 480 گرفتی مارک درجه سه نگیر. حداقل ام اس آی بگیر که کولینگ خوب و بی صدایی داشته باشه

اگر هم تصمیم بر 1060 شد پول به مارک نده،  بین ارزون ترین و گرون ترینش هیچ فرقی وجود نداره و اینجا کلی پول واسه برند می گیرن

به 1050 و 1050ti هم مطلقا فکر نکن

این مدل 1060 چطوره ؟؟ http://lioncomputer.ir/product/9373/کارت+گرافیک+گالاکس+GTX+1060+OC+6GB/

مدل پیشنهادی دیگری میشناسید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، mohsen19x گفته است :

این مدل 1060 چطوره ؟؟ http://lioncomputer.ir/product/9373/کارت+گرافیک+گالاکس+GTX+1060+OC+6GB/

مدل پیشنهادی دیگری میشناسید ؟

این مدل پیشنهاد کنم بک پلیت داره و فرکانس بالاتری نسبت به مدل قبلی داره اما در کل چیپشون یکیه و فرق خاصی با هم ندارن

http://lioncomputer.ir/product/9854/کارت+گرافیک+گالاکس++GTX+1060+EXOC+White+TECLAB+edition+6GB/

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

این مدل پیشنهاد کنم بک پلیت داره و فرکانس بالاتری نسبت به مدل قبلی داره اما در کل چیپشون یکیه و فرق خاصی با هم ندارن

http://lioncomputer.ir/product/9854/کارت+گرافیک+گالاکس++GTX+1060+EXOC+White+TECLAB+edition+6GB/

صبر میکنم ببینم msi rx 480  چه قیمتی میخوره ...ممنون 

پس 1060 زیاد تفاوتی با هم ندارند .... تو مدل 480 هم فقط msi ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...