رفتن به مطلب

Recommended Posts

در در 2 دی 1398 در 20:31، Hassan.SK گفته است :

جناب بخر خبری نیس دیگه بد تراز amdکه دیگه نیستش. بخر گرماشم خودش بافناش کنترل میکنه برتری تو بازیو بخاطر یه مقدار حالا گرما ازدست هیچ وقت نده😂😂قطعات باکیفیتن این دماها کاریش نمیکنه کمپانی که الکی چیزی تو بازار نمیفرسته خودش تست کرده 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

برای i5-6400 و 16گیگ رم ، تا حدودای 3.5ت چه گرافیکی مناسبه؟ 🤔

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان.

برای i5-6400 و 16گیگ رم ، تا حدودای 3.5ت چه گرافیکی مناسبه؟ 1f914.png

1070 دست دو یا اگه پیدا کردی مدل تی آی

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

1070 دست دو یا اگه پیدا کردی مدل تی آی

سلام آقا حسن. ممنون از راهنمائیتون. اونوقت اینا باتلنک ندارن با هم؟ 🤔

یه سوال دیگه هم داشتم:

در وبسایت ایسوز برای گرافیک Founders Edition 1070 نوشته که :

Memory Clock: 8008MHz DDR2

این چیه قضیه اش؟ 🤔

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام آقا حسن. ممنون از راهنمائیتون. اونوقت اینا باتلنک ندارن با هم؟ 1f914.png

یه سوال دیگه هم داشتم:

در وبسایت ایسوز برای گرافیک Founders Edition 1070 نوشته که :

Memory Clock: 8008MHz DDR2

این چیه قضیه اش؟ 1f914.png

خودم که 1660ti دارم با 4460 که مابین 1070 , 1070ti قرار میگیره ، یکمی پردازنده اذیت میکنه ولی توی فول اچ دی برای 60 هرتز مشکلی نداره

اون فرکانسه مموری کارته 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

اونوقت اینا باتلنک ندارن با هم؟

واسه 1070Ti باتلنک زیاد داره واسه 1070 باتلنک درحد متوسط  داره بیشتر از 60 فریم جواب نمیده 

لینک به دیدگاه

در در 27 آذر 1398 در 11:13، Slasher گفته است :

دوست عزیز گرافیک بالاتر از 1060 و بالاتر از RX580 برای شما گلوگاه هست شما باید اول باندل رو ارتقا بدین برای گرافیک قویتر 

ممنون که وقت میذارین

خیلی عجیب هست که دکمه تشکر کار نمیکنه ولی "ممنون از همه که برای راهنمایی وقت میذارین"

والا حسابی گیج شدم برای این بحث گلوگاه

یک اینکه این گلو گاه عزیز به سیستم یا کارت آیا آسیب میزنه یا نه ؟

اگر نه به نظرتون خوب نیست الان کارت RX 5700 XT بگیرم تا چند ماه دیگه اگر توانی بوجود اومد سیستم عوض کنم  و دیگه نیاز به خرید گرافیک نباشه ؟

مورد دیگه اینکه سیستم من با این مشخصات که عرض کردم   امکان ارتقای تنهای cpu رو ندارم دیگه درسته ؟

از گذشته هر زمان میخواستیم سیستم رو ارتقا بدیم میگفتن cpu و ram و  mainboard حتمن باید با هم عوض بشن و نمیتونی فقط cpu رو عوض کنی

چون اگر ممکن بود   cpu amd  و گرافیک میخریدم و راحت میشدم

با این قیمت ها  هم که نمیشه یه سیتم جمع کرد که تا 5 سال آینده بشه بازیهای روز و نرم افزار ها رو در سطح بالا استفاده کرد یه زمانی میگفتی 10 میلیون میخوام هزینه کنم همه هنگ میکردن میگفتن یه سیتم هیولا میتونی ببندی ولی حالا فقط قیمت کف یه کارت گرفیک رده بالا از 10 تومن شروع میشه و سر به فلک میکشه  حالا پرچم دار که نگیم بهتره :)

سیستم  من این هست بدون گرافیک

cpu i5-3570K

mainboard : Asuse P8H77-V

memory: 16 gig DDR3

power : 1000 green

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، dmk گفته است :

ممنون که وقت میذارین

خیلی عجیب هست که دکمه تشکر کار نمیکنه ولی "ممنون از همه که برای راهنمایی وقت میذارین"

والا حسابی گیج شدم برای این بحث گلوگاه

اگر نه به نظرتون خوب نیست الان کارت RX 5700 XT بگیرم تا چند ماه دیگه اگر توانی بوجود اومد سیستم عوض کنم  و دیگه نیاز به خرید گرافیک نباشه ؟

مورد دیگه اینکه سیستم من با این مشخصات که عرض کردم   امکان ارتقای تنهای cpu رو ندارم دیگه درسته ؟

از گذشته هر زمان میخواستیم سیستم رو ارتقا بدیم میگفتن cpu و ram و  mainboard حتمن باید با هم عوض بشن و نمیتونی فقط cpu رو عوض کنی

چون اگر ممکن بود   cpu amd  و گرافیک میخریدم و راحت میشدم

با این قیمت ها  هم که نمیشه یه سیتم جمع کرد که تا 5 سال آینده بشه بازیهای روز و نرم افزار ها رو در سطح بالا استفاده کرد یه زمانی میگفتی 10 میلیون میخوام هزینه کنم همه هنگ میکردن میگفتن یه سیتم هیولا میتونی ببندی ولی حالا فقط قیمت کف یه کارت گرفیک رده بالا از 10 تومن شروع میشه و سر به فلک میکشه  حالا پرچم دار که نگیم بهتره :)

سیستم  من این هست بدون گرافیک

cpu i5-3570K

mainboard : Asuse P8H77-V

memory: 16 gig DDR3

power : 1000 green

باتلنک یا گلوگاه فقط به تجربه کاربریتون ضربه میزنه. مثلا جایی که همه قطعه ها اوکی هستن برای 90 فریم بجز CPU که تا 70 فریم میکشه. تو 70 فریم میگیری. سعی کردم خیلی ساده بگم ولی در کل باتلنک فقط گرفتن فریم کمتر برای ناتوانی یکی از قطعات (معمولا CPU) هست و نه تنها مضر نیست بلکه باعث میشه لود کارت گرافیک و درنتیجه دماش کاهش پیدا کنه و برای عمرش خوبه. CPU ولی باید در 100 در صد کار کنه زمان بازی و رندر و گرمتر میشه که اونم اگه دماش زیر 80 بمونه مضر نیست

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

خودم که 1660ti دارم با 4460 که مابین 1070 , 1070ti قرار میگیره ، یکمی پردازنده اذیت میکنه ولی توی فول اچ دی برای 60 هرتز مشکلی نداره

اون فرکانسه مموری کارته

در 13 ساعت قبل، Slasher گفته است :

واسه 1070Ti باتلنک زیاد داره واسه 1070 باتلنک درحد متوسط  داره بیشتر از 60 فریم جواب نمیده 

سلام. ممنون 💐

این DDR2 قضیه اش چیه؟ نباید GDDR5 اینا باشه؟ 🤔

و دیگر این که آیا پیشنهاد میکنید خرید Asus 1070 Founders Edition رو؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، dmk گفته است :

خیر به هیچ وجه گلوگاه به زبان ساده یعنی CPU توانایی پردازش کافی برای GPU رو نداره در نتیجه GPU نمیتونه از تموم پتانسیل خودش واسه پردازش استفاده کنه 

در ۱ ساعت قبل، dmk گفته است :

این کارت توانایی  +100 فریم تو اکثر بازی ها توی 1080p داره اگه شما مانیتور 60 هرتز داری میتونی از همین کارت با همین CPU استفاده کنی 

در 1 ساعت قبل، dmk گفته است :

باید باندل به کلی عوض شه به  نسل 7 اینتل یا رایزن

در 17 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

این DDR2 قضیه اش چیه؟ نباید GDDR5 اینا باشه؟ 🤔

DDR5 چهار برابر DDR2 هست درواقع 8000مگاهرتز DDR2 میشه 2000مگاهرتز DDR5 فرکانس گرافیک همون 2000مگاهرتز GDDR5 هستش 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Slasher گفته است :

DDR5 چهار برابر DDR2 هست درواقع 8000مگاهرتز DDR2 میشه 2000مگاهرتز DDR5 فرکانس گرافیک همون 2000مگاهرتز GDDR5 هستش 

ممنون. پس نوعش فرقی نداره؟ یعنی ضعیف تر نیست؟ این یه جور زبان گفتاری/نوشتاریه؟ 🤔

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

ممنون. پس نوعش فرقی نداره؟ یعنی ضعیف تر نیست؟ این یه جور زبان گفتاری/نوشتاریه؟ 1f914.png

حافظه کارت GDDR5 هست اینطوری نشون میدن که بازاریابی باشه 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Slasher گفته است :

حافظه کارت GDDR5 هست اینطوری نشون میدن که بازاریابی باشه 

خب، الان آیا پیشنهاد میکنید خرید Asus 1070 Founders Edition رو؟ برای i5-6400 و 16GB رم، که تا 4-5 سال با تنظیمات متوسط و کمی بالا، بتونه 50-60 فریم از بازیها بگیره! مانیتورش هم اگر اشتباه نکنم، فکر کنم LG بیست اینچ باشه. شایدم 19.5

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

خب، الان آیا پیشنهاد میکنید خرید Asus 1070 Founders Edition رو؟ برای i5-6400 و 16GB رم، که تا 4-5 سال با تنظیمات متوسط و کمی بالا، بتونه 50-60 فریم از بازیها بگیره! مانیتورش هم اگر اشتباه نکنم، فکر کنم LG بیست اینچ باشه. شایدم 19.5

اگه از نظر دما مشکلی نداره خوبه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید🖐️

قصد خرید گرافیک جدید دارم منتها با توجه به تنوع گرافیک های توی بازار و قدرت و سرعت و خیلی چیزای دیگه  خیلی گیج شدم و نیاز به مشاوره تخصصی دارم قبل از هر چیزی هم بگم که فقط برند ایسوس مورد پسند و اعتمادم هست و کلا برند های دیگه نمیگم بد هستند ولی به دلم نمیشینه ، بودجه مورد نظرم حدودا 12 13 میلیون هست

مشخصات سیستمم 

Motherboard : Asus ROG STRIX Z390-E Gaming

CPU : Intel Core-i5 8500

GPU : Asus ROG Matrix GTX 980 4GB

Memory : 16 GB dual 

SSD : Samsung 850 Pro 512 GB

power : green 850 watt

و از همه تاثیر گذار تر در انتخاب گرافیک > مانیتور

Asus ROG Swift PG278Q

resolution : 2k 1440p x 2560p

size : 27"

144 Hz

مشکل اصلی من الان اینکه GTX 980 با اینکه  گرافیک مال تقریبا 3  4 سال پیش هست و کمی قدیمی شده ولی همچنان بعضی از بازی هارو بالای 70 80 تا fps میده ولی بازی های جدید مثل Red Dead Redemption و ... با توجه به رزولیشن مانیتورم  زیاد خوب جواب نمیده ، رو حالت Ultra تقریبا 30 fps دارم

خودم اول قصد خرید 1660 Ti رو داشتم ، بعدش یکی از دوستام  بهم  RX 5700 XT پیشنهاد داد ، یکم بیشتر تحقیق کردم 2070 Super OC هم بد نیست واقعا از این همه تنوع قدرت و سرعت و .... موندم کدوم رو انتخاب کنم 

الان هم نیاز به مشاوره دارم شاید شما اساتید نظرای بهتری داشته باشید و بتونم با راهنمای شما خرید بهتری داشته باشم 

ویرایش شده توسط nader_nj
لینک به دیدگاه

در در 13 دی 1398 در 07:22، nader_nj گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید1f590.png

قصد خرید گرافیک جدید دارم منتها با توجه به تنوع گرافیک های توی بازار و قدرت و سرعت و خیلی چیزای دیگه  خیلی گیج شدم و نیاز به مشاوره تخصصی دارم قبل از هر چیزی هم بگم که فقط برند ایسوس مورد پسند و اعتمادم هست و کلا برند های دیگه نمیگم بد هستند ولی به دلم نمیشینه ، بودجه مورد نظرم حدودا 12 13 میلیون هست

مشخصات سیستمم 

Asus ROG Swift PG278Q

144 Hz

مشکل اصلی من الان اینکه GTX 980 با اینکه  گرافیک مال تقریبا 3  4 سال پیش هست و کمی قدیمی شده ولی همچنان بعضی از بازی هارو بالای 70 80 تا fps میده ولی بازی های جدید مثل Red Dead Redemption و ... با توجه به رزولیشن مانیتورم  زیاد خوب جواب نمیده ، رو حالت Ultra تقریبا 30 fps دارم

خودم اول قصد خرید 1660 Ti رو داشتم ، بعدش یکی از دوستام  بهم  RX 5700 XT پیشنهاد داد ، یکم بیشتر تحقیق کردم 2070 Super OC هم بد نیست واقعا از این همه تنوع قدرت و سرعت و .... موندم کدوم رو انتخاب کنم 

الان هم نیاز به مشاوره دارم شاید شما اساتید نظرای بهتری داشته باشید و بتونم با راهنمای شما خرید بهتری داشته باشم 

دوست عزیز 2070s بخاطر فناری ری ترسینگ برتری داره نسبت به rx5700xt که اگر براتون مهم نیست دیگه فرقه انچنانی بین این دو مورد از لحاظ قدرت نمیمونه...فقط بحث علاقتون هست 

لینک به دیدگاه

کدومیک از کارتهای RTX با کارت ۱۰۸۰ استریکس تی آی-۱۱گیگ او سی

برابری میکنه

واسه رندرینگ تو نرم افزار لومیون،و کلا رندرینگو کارهای معماری؟

کلا ۱۰۸۰-۱۱گیگ تی آی اوسی بگیرم بهتره با سریهای جدید RTX؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، nader_nj گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید1f590.png

مشخصات سیستمم 

Asus ROG Swift PG278Q

144 Hz

داداش 2080هم توی red ded فریم خوبی نمیده چون بهینه نیست...

لینک به دیدگاه

برابری میکنه

واسه رندرینگ تو نرم افزار لومیون،و کلا رندرینگو کارهای معماری؟

کلا ۱۰۸۰-۱۱گیگ تی آی اوسی بگیرم بهتره با سریهای جدید RTX؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

برابری میکنه

واسه رندرینگ تو نرم افزار لومیون،و کلا رندرینگو کارهای معماری؟

کلا ۱۰۸۰-۱۱گیگ تی آی اوسی بگیرم بهتره با سریهای جدید RTX؟؟

درود

اگر قصد خرید اکبند دارید، 2080 super 

اگر کارکرده بگیرید همین 1080ti فوق‌العاده بصرفه تره.

لینک به دیدگاه

40 minutes ago, ShQringQn said:

درود

اگر قصد خرید اکبند دارید، 2080 super 

اگر کارکرده بگیرید همین 1080ti فوق‌العاده بصرفه تره.

سرعت رندرگیری ۱۰۸۰ تی آی ۱۱ گیگ اوسی از ۲۰۷۰ بیشتره؟

مگه هسته های کودا مهمترین عامل نیستن تو معماریو رندرینگ؟

۱۰۸۰ -۳۵۰۰ کودا

۲۰۷۰ -۲۳۰۰ کودا

حدودا کدوم یکی از گرافیکهای آرتی ایکس هم اندازه ۱۰۸۰-۱۱گیگ تی آی هستش؟

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، رضا موسوی گفته است :

سرعت رندرگیری ۱۰۸۰ تی آی ۱۱ گیگ اوسی از ۲۰۷۰ بیشتره؟

مگه هسته های کودا مهمترین عامل نیستن تو معماریو رندرینگ؟

۱۰۸۰ -۳۵۰۰ کودا

۲۰۷۰ -۲۳۰۰ کودا

حدودا

بله تا آنجایی که اطلاع دارم 2070 به پای 1080ti حداقل در این زمینه نمیرسه...

اما باز هم 2080  میتونه با 1080ti رقابت کنه. 

خلاصه اگر شما قصد خرید rtx دارید، در مقایسه با 1080ti به کمتر از 2080 فکر نکنید.. 2080 سوپر باشه که بسیار بهتر.

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

2 hours ago, ShQringQn said:

بله تا آنجایی که اطلاع دارم 2070 به پای 1080ti حداقل در این زمینه نمیرسه...

اما باز هم 2080  میتونه با 1080ti رقابت کنه. 

خلاصه اگر شما قصد خرید rtx دارید، در مقایسه با 1080ti به کمتر از 2080 فکر نکنید.. 2080 سوپر باشه که بسیار بهتر.

من قصدم دست دومه که دست دوم ۱۰۸۰ حدودا تو رنج ۲۰۷۰ میشه

واسه همین میخواستم بدونم تو این رنج قیمت ۱۰۸۰ واقعا تو معماری ورندرینگ سرتره از ۲۰۷۰ یا نه؟

لینک به دیدگاه

دوستان کلا گیج شدم تو انتخاب،

خیلی میگن ۲۰۶۰ یا ۲۰۷۰ بگیر خیلی بهتره از ۱۰۸۰ -۱۱ گیگ تی آی

خیلیها هم برعکس میگن ۱۰۸۰ خیلی بهتره

من واسه کار معماری میخوام-رندرینگ.لومیون.کرونا.ویری تری دی مکس و آنریل

اگه بتونید بیشتر راهنماییم کنید خیلی ازتون ممنون میشم(۱۰۸۰ که اگه قرار باشه بگیرم دست دوم هستش)

ویرایش شده توسط رضا موسوی
لینک به دیدگاه

در در 13 دی 1398 در 17:49، رضا موسوی گفته است :

دوستان کلا گیج شدم تو انتخاب،

خیلی میگن ۲۰۶۰ یا ۲۰۷۰ بگیر خیلی بهتره از ۱۰۸۰ -۱۱ گیگ تی آی

خیلیها هم برعکس میگن ۱۰۸۰ خیلی بهتره

من واسه کار معماری میخوام-رندرینگ.لومیون.کرونا.ویری تری دی مکس و آنریل

اگه بتونید بیشتر راهنماییم کنید خیلی ازتون ممنون میشم(۱۰۸۰ که اگه قرار باشه بگیرم دست دوم هستش)

دوست عزیز خیالتو راحت کنم اصلا خودتو گیج نکن اگر عجله داری کارت gtx1080tiرو بخر وتمام اونی که بهت میگه rtxx2060یا2070خوبه برای گیمینگ میگه نه برای معماری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...