رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام و عرض احترام

یک سیستم قدیمی دارم که میخواستم واسش کارت گرافیک بگیریم
با توجه به این مشخصات به نظرتون کلا mainboard و cpu رو عوض کنم ؟
کاربری: گیمینگ
بودجه خرید گرافیک: 5 میلیون تومان

مشخصات سیستم:
Main: Asus SABERTOOTH Z77 LGA 1155
CPU: Core i3 3220
2000 Ram: 8GB Corsair vengeance
Power: Green 885 watt
Hard: SSD Samsung EVO 250GB

کارت گرافیکی هم که تصمیم دارم بگیرم MSI RADEON RX 580 ARMOR 8G OC یا SAPPHIRE Pulse RX 580 8GB DDR5 DUAL HDMI
اگر با بودجه ی 5 میلیون کارت گرافیک بهتری سراغ دارید که فریم ریت بهتری بده ممنون میشم معرفی کنید؟

میدونم که سی پی یو ضعیف هست و باید تعویض بشه ، حالا به نظرتون یه سی پی یو واسه سوکت 1155 بگیرم که دیگه مین رو عوض نکنم یا کلا مین و سی پی یو جدید بگیرم ؟
پیشنهادتون واسه مین و سی پی یو چی هست ؟

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، A Mi R گفته است :

سلام و عرض احترام

یک سیستم قدیمی دارم که میخواستم واسش کارت گرافیک بگیریم
با توجه به این مشخصات به نظرتون کلا mainboard و cpu رو عوض کنم ؟
کاربری: گیمینگ
بودجه خرید گرافیک: 5 میلیون تومان

مشخصات سیستم:
Main: Asus SABERTOOTH Z77 LGA 1155
CPU: Core i3 3220
2000 Ram: 8GB Corsair vengeance
Power: Green 885 watt
Hard: SSD Samsung EVO 250GB

کارت گرافیکی هم که تصمیم دارم بگیرم MSI RADEON RX 580 ARMOR 8G OC یا SAPPHIRE Pulse RX 580 8GB DDR5 DUAL HDMI
اگر با بودجه ی 5 میلیون کارت گرافیک بهتری سراغ دارید که فریم ریت بهتری بده ممنون میشم معرفی کنید؟

میدونم که سی پی یو ضعیف هست و باید تعویض بشه ، حالا به نظرتون یه سی پی یو واسه سوکت 1155 بگیرم که دیگه مین رو عوض نکنم یا کلا مین و سی پی یو جدید بگیرم ؟
پیشنهادتون واسه مین و سی پی یو چی هست ؟

سپاسگزارم

برای کارت گرافیک با بودجه 5 تومن این عالیه:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/amd/gigabyte-rx-vega-64-gaming 2x-oc-8gb.html

هم مادر برد و هم CPU نیاز به تعویض داره. پاورت مناسبه. رمت هم اگه دو کانالست اوکیه.به نظرم الان تا این کارت نا موجود نشده بگیرش. بعدا به فکر یه مادربرد و CPU نسل 7  اینتل دست دو و یا اگه بودجت بیشتر بود AMD سری 3000 با بردش رو بگیر

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، M. Azadi گفته است :

سلام

من یه مدت پیش یه کارت 1660 ti گرفتم 

میخواستم ازش بنچمارک بگیرم

کدوم نسخه 3dmark رو باید بگیرم تنظیمات خاصی هم داره؟ و کجا باید مقایسش کنم؟  خطرناک نیست.؟

دوستان یه راهنمایی بکنید

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

نه بحثم سر این نیست که از روی شکلش متوجه بشه قصد اب کردنشم ندارم به کسی ☺️چونرو شکل کارتم به شرط میگم نمیتونه تشخیص بده این بحثی سرش بنظر خودم نیست ولی از روی بخش وارانتی  دی وی دی کارت میتونه تشخیص بده  زیر بارم ببرش اینقدری کارت خنک و کم کاری بوده و هست که طوری بشه با تغییر بایوسم زیر بار فشاری رو کارت نباشه 

بحثم سر این هست که از طریق نرمفزاری که قابل رویت نیست این مسعله؟کسی ایا داشته؟

واینکه چه مقدار اصلا تو فریم ریت تاثیر داره؟

بنظرم کسی جزءبی احترامی نتونه جوابمو بده😀مگراز دوستان ماینر بپرسم که احتمال زیاد همچین کارایی کردن

بی احترامی چرا دوست عزیز؟ دوستان ماینر کارت های سری پولاریس که می خریدن اصلا فرکانس هسته براشون مهم نبود که اورکلاکش کنن اونا جهت ماین اتریوم می خریدن و صرفا فرکانس رم گرافیک رو بالا می بردن و فرکانس هستم روی 1000 مگاهرتز ست می کردن اما در مورد سوالتون هیچ تفاوتی نداره که شما گرافیکی که داری رو به صورت دستی اورکلاک کنی یا فلشش بزنی شما باید ببینی چیپ گرافیکت فرکانسی که برای بایوس کارت rx 580 تعریف شده رو بدون مشکل استیبل هست بعد اقدام کنید به فلش اما در مورد افزایش کارایی حدود 10 درصد می تونید روش حساب کنید

لینک به دیدگاه

رم ها فکر کنم Tripple channel هستند اما روی اسلات 2 و 4 مین گذاشتم و داخل نرم افزار CPU-Z که نگاه میکنم به عنوان Dual channel میشناسه 

مشکلی نداره ؟ یا باید رم ها هم تعویض بشه ؟

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

برای کارت گرافیک با بودجه 5 تومن این عالیه:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/amd/gigabyte-rx-vega-64-gaming 2x-oc-8gb.html

هم مادر برد و هم CPU نیاز به تعویض داره. پاورت مناسبه. رمت هم اگه دو کانالست اوکیه.به نظرم الان تا این کارت نا موجود نشده بگیرش. بعدا به فکر یه مادربرد و CPU نسل 7  اینتل دست دو و یا اگه بودجت بیشتر بود AMD سری 3000 با بردش رو بگیر

رم ها فکر کنم Tripple channel هستند اما روی اسلات 2 و 4 مین گذاشتم و داخل نرم افزار CPU-Z که نگاه میکنم به عنوان Dual channel میشناسه 

بین این دو cpu کدوم رو پیشنهاد میدید ؟ Ryzen 7 2700X یا Ryzen 5 3600x

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، A Mi R گفته است :

مین برد سه کاناله نداریم. برای شما دو کانالست که چهار تا اسلات رم داره. برای همین نشون میده دو کاناله. حتی اگه هر چهار تاشم پر کنی

لینک به دیدگاه

سلام

نرم افزاری هست که بتونه سلامت کارت دست دوم و تایید کنه؟

ویرایش شده توسط hadi25
لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر قصد خرید کارت آر ایکس ۵۸۰ هشت گیگ رو دارم ولی نمیدونم این سیستمم جواب میده یا نه واقعیتش زیاد هم نمیتونم خرج کنم

پاور ۵۳۰ گرین

سی پی یو ۴۴۶۰ اینتل 

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، hajali01 گفته است :

سلام دوستان وقت بخیر قصد خرید کارت آر ایکس ۵۸۰ هشت گیگ رو دارم ولی نمیدونم این سیستمم جواب میده یا نه واقعیتش زیاد هم نمیتونم خرج کنم

پاور ۵۳۰ گرین

سی پی یو ۴۴۶۰ اینتل 

سلام جواب میده

لینک به دیدگاه

در در 5 بهمن 1398 در 21:25، hadi25 گفته است :

سلام

نرم افزاری هست که بتونه سلامت کارت دست دوم و تایید کنه؟

سلام

3dmark,furmark

گیم سنگین،چک با نرم افزار gpu z 

Unigin heaven

و...

لینک به دیدگاه

درود دوستان.

من یه سیستم قدیمی دارم که میخوام بدون تعویض مادربرد ارتقاش بدم.

مادربردم اینه: gigabyte p31-es3g

سی پی یو فعلی e2200 هست، که میخوام سی پی یوی Q9550 رو جایگزین کنم. رمم هم ۲ هست که یه ۲ دیگه مشابه رم فعلی میخوام اضافه کنم.

فقط مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چه کارت گرافیکی که بهش بخوره و قیمتش خوب باشه بندازم روش که بازی هایی مث pes رو راحت بیاره بالا

کمک کنید ممنون میشم ⁦❤️🌹❤️

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Behzad20 گفته است :

درود دوستان.

من یه سیستم قدیمی دارم که میخوام بدون تعویض مادربرد ارتقاش بدم.

مادربردم اینه: gigabyte p31-es3g

سی پی یو فعلی e2200 هست، که میخوام سی پی یوی Q9550 رو جایگزین کنم. رمم هم ۲ هست که یه ۲ دیگه مشابه رم فعلی میخوام اضافه کنم.

فقط مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چه کارت گرافیکی که بهش بخوره و قیمتش خوب باشه بندازم روش که بازی هایی مث pes رو راحت بیاره بالا

کمک کنید ممنون میشم ⁦2764.png1f339.png2764.png

دوست عزیز این سیستم خیلی قدیمیه اگر بودجه دارین کلا باید یه سیستم جدید خریداری کنید 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز این سیستم خیلی قدیمیه اگر بودجه دارین کلا باید یه سیستم جدید خریداری کنید

درسته عزیز. من بودجه م کمه و خیلی نمیتونم هزینه کنم.

سی پی یو q9550 بعلاوه رم ۴ بعلاوه یه گرافیک در حد ۷۰۰ تومن میخوام که به مادربردم بخوره، با اینا نمیشه pes یا pubg lite  بازی کرد؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان من راهنمایی میخواستم برا خرید کارت گرافیک  یکبار پرسیدم دوستان گفتند پردازنده ضعیف هست من با تلاش اون رو پیدا کردم و ارتقا دادم

MB:ASUS M4N68T V2

CPU: AMD Phenom IIX6 1035T 2.6GHz

PSU: 380A GREEN

RAM:8 GB

کارت فعلی:GT 220 

ترجیحا از مادربورد تغذیه کند

رنج قیمت مهم نیست

بازی ها قابل بازی کردن باشند راضی هستم چون گیمر حرفه ای نیستم و قانع

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MohammadHossein021 گفته است :

با سلام خدمت دوستان من راهنمایی میخواستم برا خرید کارت گرافیک  یکبار پرسیدم دوستان گفتند پردازنده ضعیف هست من با تلاش اون رو پیدا کردم و ارتقا دادم

MB:ASUS M4N68T V2

CPU: AMD Phenom IIX6 1035T 2.6GHz

PSU: 380A GREEN

RAM:8 GB

کارت فعلی:GT 220 

ترجیحا از مادربورد تغذیه کند

رنج قیمت مهم نیست

بازی ها قابل بازی کردن باشند راضی هستم چون گیمر حرفه ای نیستم و قانع

با تشکر

هر گرافیکی بندازی روش بازم رو پایینترین تنظیمات حدود 30 فریم بهت میده تو بازی. اگه با این مشکلی نداری برو 1050 یا RX470 دست دو بخر.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ، میخواستم گارت گرافیک بخرم برای سیستمم 2060 سوپر . ولی نمیدونم کدوم یکی از اینا رو بگیرم و اصلا چه فرقی با هم میکنن، اکثرا قیافه یکین و قیمت متفاوت

دوستانی که میتونن راهنمایی کنن کدومو بخرم برای سیستم گیم میخوامش 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/asus/asus-rog-strix-rtx2060s-a8g-gaming-vga-card-778308.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/asus/asus-rog-strix-rtx2060s-8g-gaming-graphics-card-223065.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/asus/asus-rog-strix-rtx2060s-o8g-gaming-vga-card-222534.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/msi/msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-graphics-card-223009.html

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، fatide گفته است :

سلام دوستان ، میخواستم گارت گرافیک بخرم برای سیستمم 2060 سوپر . ولی نمیدونم کدوم یکی از اینا رو بگیرم و اصلا چه فرقی با هم میکنن، اکثرا قیافه یکین و قیمت متفاوت

دوستانی که میتونن راهنمایی کنن کدومو بخرم برای سیستم گیم میخوامش 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/asus/asus-rog-strix-rtx2060s-a8g-gaming-vga-card-778308.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/asus/asus-rog-strix-rtx2060s-8g-gaming-graphics-card-223065.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/asus/asus-rog-strix-rtx2060s-o8g-gaming-vga-card-222534.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/msi/msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-graphics-card-223009.html

msiرو خرید کن 

ولی اگر میتونی منتظر سری جدید انویدیا باشی بهتر هست چون سری3000عملکرد خیلی بهتری داره وریترسینگ کمتر باعث کاهش فریم تو سری جدید میشه

لینک به دیدگاه

4 minutes ago, yasin1380 said:

msiرو خرید کن 

ولی اگر میتونی منتظر سری جدید انویدیا باشی بهتر هست چون سری3000عملکرد خیلی بهتری داره وریترسینگ کمتر باعث کاهش فریم تو سری جدید میشه

گارانتی داره msi? تو سایت چیزی نزده از گارانتیش

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخاستم بدونم برای کارت گرافیک rx 5700 ایسوس استریکس پاور 650 وات گلد گرین جواب میده نیاز به تعویز پاور نیست بعد کارت 5700 بهتر هست یا 2060 معمولی دوستان جواب بدن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، fatide گفته است :

گارانتی داره msi? تو سایت چیزی نزده از گارانتیش

بله. منم خریدم با گارانتی 3 ساله گرین بود. ولی حتما باید ذکر شده باشه گارانتی گرین و کارت گارانتی هم تو جعبه باشه. بهتره تماس بگیرید با سایتشون تا مطمئن بشید یا از اون بهتر برید و حضوری خرید کنید تا یوقت بدون گارانتی بهتون نندازن.

در مورد انتخاب بین این کارت ها هم با اینکه MSI برند مورد علاقمه و بخاطر کیفیتش خیلی قبولش دارم ولی اگه اختلاف قیمت ها بالاس پیشنهادم خرید ارزونترین مدله.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosein5 گفته است :

سلام دوستان میخاستم بدونم برای کارت گرافیک rx 5700 ایسوس استریکس پاور 650 وات گلد گرین جواب میده نیاز به تعویز پاور نیست بعد کارت 5700 بهتر هست یا 2060 معمولی دوستان جواب بدن

بله پاور کاملا جوابگو هست و در مورد بهتر بودن هم کمی 5700 بهتره

لینک به دیدگاه

کارت گرافیکamdپشتیبانی خوبی داره 

اما 2060بخاطر ریترسینگ ارزش خرید بیشتر داره تا 5700 

من باشم کارت rtx2060میخرم در این زمان

اما اگر صبر دارین منتظرسری جدید amdبا پشتیبانی از ریترسینگ باشین 

لینک به دیدگاه

باسلام کدام برند کارت با سیستم رایزن سازگارتر است  یا اینکه فرقی ندارد،؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، BLACK HOT گفته است :

باسلام کدام برند کارت با سیستم رایزن سازگارتر است  یا اینکه فرقی ندارد،؟

صرف این مورد هیچ تفاوتی ایجاد نمیکنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...