رفتن به مطلب

نوت بوک تولید داخل؟!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

rover3.jpg

با سلام خدمت همه دوستان لیونی

داشتم اخبار امروز رو چک میکردم که این خبر رو دیدم که یه مقدار برام جای تعجب داشت.

تعرفه واردات نوت‌بوک در سال 94 از 10 به 15 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، طبق تعرفه جدید گمرکی در سال 1394، تعرفه واردات ماشین‌های خودکار داده‌پردازی شخصی کیفی (نوت‌بوک) از 10 به 15 درصد افزایش یافت.

سال گذشته نیز تعرفه کالای نوت‌بوک از 4 به 10 درصد افزایش یافته بود.

علت این افزایش تعرفه حمایت از تولید داخلی درج شده است.

در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir...بوک-گران-می‌شود © www.tabnak.ir

حالا جدای از بحث اینکه تعرفه مالیاتیش زیاد شده ولی دلیلی که برای این کار آورده بودن خیلی عجیب بود: حمایت از تولید داخلی.

حالا دو حالت ممکن هست. یا ما نوت بوک تولید داخل داریم که قابل رقابت با برندهایی مثل apple asus hp acer و ... هست و من اطلاع ندارم یا اینکه نداریم و بعد از بالا رفتن تعرفه مالیاتی با پول مالیاتی مردم میخواهیم بسازیم! حالت دیگری متصور نیست چون دقیقا گفتن که دلیل افزایش تعرفه حمایت از تولید داخل هست. خواستم دوستانی که سری توی بازار دارن و اطلاعاتشون بیشتره اطلاعات ناقص بنده رو تکمیل کنند.

لینک به دیدگاه

حمایت از جیب وارد کننده و خالی کردن جیب امثال ما

یکی بگی مگه تو کشور ما نوت بوک تولید میشه!!!

لینک به دیدگاه

فقط توی ایران آدم می تونه از این داستان های تخیلی  بشنوه!

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من از دوتا چیز خیلی بدم میاد یعنی تنها چیز هایی هست که آزارم میدن :

1 - گرون کردن کالاهایی که وارد میشن برای مجبور کردن مردم به خرید کالای داخلی .

2 - دادن پول نقد مفت به تولید کننده داخلی .

اینجوری بگم که حالم بهم میخوره .

وقتی یکی میخواد کالایی تولید کنه باید اینقدر عرضه داشته باشه که محصولش بتونه با کالایی خارجی رقابت کنه اگه نمیتونه نباید اون رو تولید کنه ، باید حتما برای تو بوق کردن تولید ملی و نمیدونم خودکفایی ... از جیب مردم بخورن تا شرکتشون رو روپا نگه دارن .

من بیشتر از این بنویسم آخر سر فحش میدم پس بیخیال :D

لینک به دیدگاه

خود کفایی یعنی  مردم بسوزن تا یه عده بتونن بسازن و...

حالا حتما تولید داخل باید تو صنعت باشه تو موبایل باشه یا ازون بهتر تو لپتاپ باشه (اینام خوبه ولی...) نمیشه تو کشاورزی و... باشه   :crying:

ویرایش شده توسط W*A*R*
لینک به دیدگاه

خیلی عجیبه که دولتمردان و مسئولان مملکت چطور به این راحتی حرفی رو در رسانه ها میزنن که به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

لینک به دیدگاه

من که نمیخرم حتی نمونه خارجیشم نباشه  :laughing: از تولیدهای مثلا داخلی که قطعات چینی سرهم میکنن نفرت دارم  :laughing:  

لینک به دیدگاه

جدیدا میخوایم از سی پی یو و گرافیک و مادربرد ساخت خودمون استفاده کنیم یکی به اینا بگه خداوکیلی یه کاری که میخواین بکنین اول فکر کنین اخه کدوم قطعه کامپیوتر یا نوت بوک داخل کشور تولید میشه(تولید ملی یعنی تمام مراحل ساخت داخل خود کشور انجام بشه)

اگه دلشون به حال تولید ملی میسوزه برن به داد کفاشی یا صنعت نساجی یا صنعت خودروسازی برسن صنعت نساجی و خودرو سازی ما قدمت طولانی داره ولی الان چه وضعیتی داره

همش تقصیر خودمونه اگه تا میبینیم یه جنسی داره گرون میشه به بازار هجوم نبریم

اگه میبینیم داره اجناس گرون میشه نخریم اگه همه با هم باشیم میتونیم بازار رو ما کنترل کنیم الان کسایی که تو انجمن هستن تعدادشون کم نیست به هم خبر بدین که تو گرونی چیزی نخرن چون باعث تشدید گرونی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا اینا دیگه کین دمشون گرم ... ...  ~x(  ~x(  ~x(

من سرمم بره دیگه از کالای ایرانی حمایت نمی کنم حالا که اینجوری شد...  =))  =))  =))

100 درصد خارجی می خرم، این خط / اینم نشون \  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...