رفتن به مطلب

بررسی صفحه کلید مکانیکی Cougar 700K

captcha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

142848561275141.jpg

معرفی

در سال 2007 شرکت آلمانی Cougar (به معنی شیر کوهی یا پلنگ آمریکایی) توسط گروهی از مهندسین و متخصصین سخت افزار و قطعات جانبی پایه گذاری شد. در ابتدا محصولات این شرکت به منابع تغذیه و کیس های حرفه ای محدود بود. تا اینکه در سالهای اخیر و با توجه به رشد صنعت گیمینگ، این شرکت تصمیم به طراحی و ساخت محصولات گیمینگ حرفه ای میگیرد و بعد از چند سال تولید محصولات ( موس و صفحه کلید ) در سطح میان رده، با قدرت تمام محصولات گیمینگ حرفه ای خود را در نمایشگاه ها و بازار های جهانی عرضه می کند. موشواره های 500M - 600M و 700M و همچنین صفحه کلید های 500K - 600K و 700K آخرین و جدیدترین محصولات ارائه شده از سوی این شرکت هستند که تحسین اغلب کارشناسان فناوری و سایتهای نقد وبررسی را برانگیخته اند و مورد توجه گیمرها در سطوح مختلف قرار گرفته اند. در این مقاله به بررسی کیبرد مکانیکال گیمینگ Cougar 700K خواهیم پرداخت.

مشخصات سخت افزاری:

• سویچهای مکانیکال Cherry MX (مدل بررسی شده از نوع Cherry MX Red)
  • معماری بدنه آلومینیومی
  • عملکرد بی نهایت کلید بصورت همزمان (N-Key Rollover)
  • بهره گیری از پردازنده داخلی 32 بیتی ARM
  • قابلیت ذخیره و استفاده از 3 پروفایل روی کیبرد (بدون نیاز به نرم افزار)
  • تاخیر 1 میلی ثانیه (1000Hz Polling Rate)
  • قابلیت تکرار عملکرد هر کلید 1x - 2x -4x - 8x
  • روشن و خاموش کردن هر کلید بصورت جداگانه
  • 6 کلید اضافی قابل برنامه ریزی
  • ذخیره سریع ماکرو
  • صفحه استراحت مچ دست قابل جدا شدن
  • درگاه افزایشی USB و جک 3.5میلی متری هدفون و مایکروفون

مشخصات نرم افزاری:

•  نرم افزار Cougar UIX
  • قابلیت Cougar Fusion

بسته بندی و چشم انداز اولیه:

در نگاه اول متوجه بسته بندی بزرگتر نسبت به سایر کیبردهای فول سایز و همچنین بسیار زیبا و محکم میشویم.

142849098023922.jpg

142849098012131.jpg

روی بسته بندی نمای کلی این صفحه کلید و همچنین لوگوی Cougar نقش بسته است.

142848631023832.jpg

142848631018671.jpg

همچنین لوگوی 700K در سمت چپ پایین و Cougar UIX و Cougar Fusion و نشان حروف فارسی که احتمالا به سفارش شرکت GREEN چاپ شده است رو در سمت راست پایین می بینیم.

14284865608011.jpg

142848656085692.jpg

در قسمت کناری بسته بندی نوع سویچ مکانیکال بکار رفته در کیبرد مشخص شده:

142848666548451.jpg

و اما در پشت جعبه توضیحات کامل و دقیقتری را از امکانات و مشخصات به چند زبان مختلف شاهد هستیم:

142848685930331.jpg

142848685956092.jpg

142848685976953.jpg

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

حالا نوبت به بازکردن جعبه میرسد. فوم قابل قبولی دور تا دور و بالای کیبرد و صفحه Palm Rest را پوشانده که از ضربه احتمالی بخوبی جلوگیری میکند. بیشتر شبیه به بسته بندی کارت های گرافیکی قدرتمند جلوه میکند که اهمیت این کیبرد را به کاربر منتقل میکند.

142848714422341.jpg

142848726573171.jpg

14284874216431.jpg

با بیرون آوردن کیبرد و نصب صفحه Palm Rest و لمس بدنه کیبرد خیلی سریع به کیفیت فوق العاده بدنه پی میبریم. دور تا دور کیبرد را بدنه پلاستیکی محکم فرا گرفته و صفحه زیر کلیدها هم از آلومینیوم بسیار خوش جنس و خوش رنگ و لعاب ساخته شده.همچنین چند پیچ ستاره ای پرچ مانند که دور صفحه آلومینیومی و صفحه استراحت مچ دست نمایان است به زیبایی این کیبرد اضافه کرده است. در اینجا ما بدون شک با شاهکار زیبایی و وقار مواجه هستیم که کم و بیش در کیبردهای گیمینگ و کلا حرفه ای شاهدش بودیم. مونتاژ قطعات کاملا محکم و بی نقص بوده و حس اطمینان کامل را به کاربر میدهد. وزن کیبرد در کل کمی سنگین و البته مناسب که هم وزن سایر رقبا قرار میگیرد.

142848761529291.jpg

142848771943931.jpg

همانطور که میبینید کلید Space کوتاه شده و کلید G6 در کنار آن قرارگرفته است.

142848780227691.jpg

142848797950031.jpg

142848803663071.jpg

142848814472542.jpg

142848814466711.jpg

همچنین قسمت برجسته Palm Rest که برای بازبهای اکشن اول شخص (FPS) طراحی شده و برجستگی ضد لغزش و ضد تعریق دارد. این قسمت براحتی قابل جدا شدن است:

142848823445081.jpg

همانطور که میبینیم لوگوی Cougar بالای کیبرد نیز هک شده:

142848831529231.jpg

درون جعبه بجز کیبرد و یک دفترچه راهنما و چند برچسب چیز دیگری مثل کلیدهای W A S D اضافه یا برجسته نمیبینیم که با اینحال قابل قبول است.

14284884184761.jpg

142848846753621.jpg

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

در قسمت بالای کیبرد در سمت راست پورت USB افزایشی و 3.5 میلیمتری هدفون و مایکروفون قرار گرفته اند که جای مناسبی میباشد و توسط کابلهای قوی و خوش جنس به سیستم وصل میشوند. سر فیش ها همگی Gold-Plated یا روکش طلایی میباشند.

142848964807471.jpg

142848978714562.jpg

جنس بدنه و سویچ بکار رفته و همچنین فاصله کلیدها از سطح کیبرد را بشکل بهتر در عکسهای زیر میبینید. همچنین کلیدهای G1 تا G5 که با فاصله و زاویه بسیار مناسبی در کنار سمت چپ جای دارند:

142848978697031.jpg

142848987060271.jpg

142848997966911.jpg

142849003721791.jpg

همانطور که در عکس بالا میبینید سویچ بکار رفته از نوع Cherry MX Red میباشد که تا کنون بهترین نوع سویچ گیمینگ شناخته شده است و ضمنا هر کلید یک LED جدا دارد. نیروی لازم جهت عمل هر کلید 40nm و فاصله مورد نیاز از محل لمس کلید تا Actuate یا فعال شدن حدود 2 میلیمتر میباشد. عمل این کلید که کاملا نرم و خطی (Linear) است باعث شده تا مورد استقبال اهالی گیم قرار بگیرد. این سویچها بعد از کوچکترین فشاری فعال میشوند و از نظر سرعت عمل فوق العاده عالی عمل میکنند و بر خلاف سویچهای Blue کلیک و صدای فیدبک را ندارند. البته در فشار های محکم صدای کلیدها شنیده میشه که بخاطر نوع روکش ها در هر کیبرد این صدا متفاوت است. در مورد روکش کلیدها باید گفت که جنس قابل قبولی دارند و بهمین خاطر Rattling یا لرزش افقی کلیدها خیلی ناچیز میباشد. این مورد باعث میشود از رجیستر شدن کلید حین کار اطمینان حاصل شود. از نظر ارتفاع کلیدها از سطح باید گفت که بسیار دقیق و هشیارانه عمل شده بطوری که در حین گیم یا تایپ احساس راحتی خاصی القا میشود. از لحاظ طول عمر کلیدهای مکانیکی با حداقل 50 میلیون کلیک اندازه گیری شده اند. عملکرد سویچ Cherry MX Red و Blue جهت مقایسه در عکس زیر مشخص است:

142841248564791.gif     142841248567012.gif

نرم افزار

این صفحه کلید از برنامه Cougar UIX System جهت تنظیمات کامل بهره میگیرد. با دانلود این برنامه از سایت Cougar و نصب و اجرای آن باید گفت این نرم افزار رابط کاربری خوبی بین کیبرد و سیستم عامل را پیاده میکند. طی چندین بار باز و بسته کردن و ذخیره پروفایل و ماکرو، شاهد هیچ گونه لگ یا کندی سسیتم و یا نقض در برنامه نبودیم. این برنامه از عناصر پیچیده و در عین حال ساده بهره میگیرد و باید گفت که برنامه نسبتا User-Friendly و هم وزن با شکل ظاهری کیبرد طراحی شده که البته میتوانست کمی ساده تر باشد. البته امکانات بسیار زیاد و پیچیده آن، مجال ساده تر بودن را به برنامه نمیدهد. تقریبا همه چیز در این برنامه در جای خود قرار دارد و با کمی گشت و گذار و تست امکاناتی که در اختیارمان قرار میدهد میتوان به این نرم افزار مسلط شد.

تصویر زیر، صفحه اولیه برنامه را ارائه میدهد. ویژگی جالبی که در این صفحه وجود دارد Backlight Mode است که اگر روی حالت Click ذخیره شود تمام LED ها خاموش شده و با فشار دادن هر کلید تنها LED آن کلید روشن خواهد شد که بسیار جذاب بنظر میرسد.

14284901563851.jpg

در قسمت بالا و سمت راست به Game Profile Management دسترسی داریم که در این قسمت میتوان برای هر گیم یا برنامه یک پروفایل خاص ایجاد کرد:

142849020489011.jpg

در قسمت Key Assignment به عملکرد هر کلید و نوشتن ماکرو دسترسی کامل خواهیم داشت:

142849025980961.jpg

آخرین گزینه این برنامه ما را به صفحه Lighting یا بهتر است بگوییم Individual Lighting هدایت میکند. اینجا میتوان LED هر کلید که مد نظر باشد را به سادگی روشن و بقیه را خاموش کرد که از امکانات مطلوب گیمرهاست. این قسمت برنامه نیز بسیار عالی عمل میکند و شاهد هیچ گونه خطایی در Lighting و میزان روشنایی نبودیم. در قسمت بعد این مورد را بررسی میکنیم.

142849035833281.jpg

نورپردازی

یکی از شاخصه های این صفحه کلید LED های نسبتا قدرتمند و سیستم نورپردازی آن میباشد که امکان روشن و خاموش کردن هر کلید را بصورت جداگانه به کاربر ارائه میدهد. نور تمامی کلیدها نارنجی است و گستره تنظیم شدت نور سه پله دارد که تقریبا مناسب است. قابلیت روشن شدن هر کلید با فشار آن از نکات جالب نور پردازی است. همچنین قابلیت تنظیم LED هر کلید بصورت جداگانه که زیبایی خاصی را مخصوصا در شب ایجاد میکند. همچنین اگر از کیبرد بعد از مدت زمان قابل تنظیمی استفاده نشود یا به اصطلاح کاربر AFK باشد، کیبرد به یکی از 3 حالت موجود برای خواب میرود و افکت های دیدنی نورپردازی را ایجاد میکند. این گزینه قابل غیرفعال شدن است چرا که شاید مورد نیاز نباشد. در ادامه تصاویری از نورپردازی این کیبرد را مشاهده میکنیم.

142849045880181.jpg

142849054008361.jpg

142849062902881.jpg

142849076136511.jpg

142848935690542.jpg

142848928137961.jpg

142848918149451.jpg

14284890895631.jpg

کلیدهای مالتی مدیا و غیره:

در بالای کیبرد و سمت راست کلیدهای مربوط به ولوم صدا و پخش و استاپ و ... موسیقی وجود دارد. همچنین سویچ غیر فعال و فعال کردن کلید ویندوز در این قسمت وجود دارد.در سمت چپ هم کلیدهای مربوط به ماکرو قرار گرفته اند. (این کلیدها مکانیکال نیستند.)

در این کیبرد کلید ویندوز در سمت راست و FN در سمت چپ قرار دارد.

142848899445631.jpg

142848870422091.jpg

142848870429752.jpg

تست در بازی و تایپ و نتیجه گیری

کیبردهای مکانیکال تجربه بسیار خوبی را بعلت داشتن فیدبک مناسب برای هر کاربر خلق می کند. در تست بازی Counter Strike: Global Offensive متوجه بهبود حرکت و سرعت عمل مناسب و همچنین عدم خستگی دست شدیم. عملا فیدبک کاملا خوبی را احساس کردیم. در بازی رانندگی Dirt: Showdown نیز این کیبرد بشکل قابل توجهی عالی و بدون خطا عمل کرد که از یک کیبرد مکانیکال طبعا همین انتظار میرود. تاخیر یک میلی ثانیه ای هم کاملا مورد انتظار بود و از این لحاظ بسیار عالی و بدون تاخیر عمل میکند. میکرو پروسسور 32 بیتی ARM هم از نقاط قوت این کیبرد است که با وجود حافظه آنبرد داخلی که حداکثر سه پروفایل را در خود ذخیره میکند ترکیب بسیار خوبی نتیجه شده است.

شاید برای تایپ سویچ های آبی و قهوه ای بخاطر کلیک ایجاد شده مناسبتر بنظر بیایند ولی این کیبرد نیز فیدبک مناسبی را در کل ارائه میدهد.

باید گفت این کیبرد مورد توجه بسیاری از منتقدها قرار گرفته و تحسین همه کارشناسان را در ریویوهای متعدد بر انگیخته است.

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

توضیحات اضافه:

میپسندیم:

• فیدبک عالی و کم صدا
  • سیستم نورپردازی بینظیر
  • غیرفعال و فعال کردن سریع کلید ویندوز
  • تنظیم سریع و بدون خطای ماکرو
  • صفحه استراحت برجسته مچ دست
  • طراحی فول سایز
  • کیفیت بدنه عالی و طراحی زیبا و کمی جنگی
  • قیمت مناسب
  • رابط کاربری آسان

نمیپسندیم:

• گستره تنظیم نور فقط 3 درجه دارد
  • اشکال دیگری یافت نشد

این کیبرد در ایران توسط شرکت گرین وارد شده و بهمین خاطر حروف فارسی روی آن چاپ شده و روی کلید Space هم لوگوی گرین چاپ شده. باید بگم با توجه به قیمتش در خارج توی ایران قیمتش عالیه با اینکه اونجا قیمتش از سایر کیبردای مکانیکی گرونتره. دم گرین گرم. منم دیروز از لیون خریدمش.

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم.خیلی منتظر یک چنین بررسی بودم تا شک و شبه هام برطرف بشه.بازم ممنون. :clapping:

ترگیب این کیبورد با موس 700M عالی میشه.

ویرایش شده توسط farid23
لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم.خیلی منتظر یک چنین بررسی بودم تا شک و شبه هام برطرف بشه.بازم ممنون. :clapping:

ترگیب این کیبورد با موس 700M عالی میشه.

وظیفست. خوشحالم اگه کمکی کردم. :D

لینک به دیدگاه

درود

بسیار ممنون بابت نقد، استفاده کردیم ...

یادمه شما هم دنبال یه سوئیچ قرمز مثل K70 و یا K65 بودید. من تقریباً رفتم واسه سفارش K70 RGB که خب دیدم چند وقت دیگه درس تمومه باید برم سربازی، گفتم بیخیال ! ولی خب این مدل K700 واقعاً با این قیمت و داشتن سویچ های قرمز محصول خیلی با ارزشی باید تو بازار داخلی باشه ! ولی خب من زیاد از spcae خوشم نیومد، وسط گیم اذیت نمی کنه ؟ چون دقیقاً به نظرم وسط بین دو کلید محل قرار گیری انگشت شست هست.

و یه نکته دیگه، این اواخر شنیدم نرم افزار هایی مثل synapse و مشابه باعث vac شدن یوزر ها تو استیم شدن، در این باره چیزی نشنیدید ؟

لینک به دیدگاه

درود

بسیار ممنون بابت نقد، استفاده کردیم ...

یادمه شما هم دنبال یه سوئیچ قرمز مثل K70 و یا K65 بودید. من تقریباً رفتم واسه سفارش K70 RGB که خب دیدم چند وقت دیگه درس تمومه باید برم سربازی، گفتم بیخیال ! ولی خب این مدل K700 واقعاً با این قیمت و داشتن سویچ های قرمز محصول خیلی با ارزشی باید تو بازار داخلی باشه ! ولی خب من زیاد از spcae خوشم نیومد، وسط گیم اذیت نمی کنه ؟ چون دقیقاً به نظرم وسط بین دو کلید محل قرار گیری انگشت شست هست.

و یه نکته دیگه، این اواخر شنیدم نرم افزار هایی مثل synapse و مشابه باعث vac شدن یوزر ها تو استیم شدن، در این باره چیزی نشنیدید ؟

سلام خواهش میکنم. دکمه Space چون با شست دست چپ فشار داده میشه اذیت نمیکنه. من که تو گیم اصلا حس نکردم. ضمنا این کلید G6 کنارش رو میشه بعنوان Space تنظیم کرد(علاوه بر space اصلی).

نه نشنیدم تا حالا :wacko:

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با تشکر از نقد عالیتون

بدون درنظر گرفتن فاکتور قیمت شما بین این مدل و blackwidow کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

ویرایش شده توسط milad3d
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نظر تایپ کردن ایا این اسان است یا کیبورد معمولی یا کیبورد لبتابی؟

لینک به دیدگاه

از نظر تایپ کردن ایا این اسان است یا کیبورد معمولی یا کیبورد لبتابی؟

اگه تایپیست معمولی باشین بنظرم لپتاپی.

اگر حرفه ای باشید هر کیبردی میتونه راحت باشه ولی مکانیکال سویچ آبی و قهوه ای و بعدش کیبرد معمولی راحتت ترن.

لینک به دیدگاه

با تشکر از نقد عالیتون

بدون درنظر گرفتن فاکتور قیمت شما بین این مدل و blackwidow کدوم رو پیشنهاد میکنین؟

دقیقا مدلها رو بگین تا بشه گفت چون این مدل 4 نوع سویچ داره و بلکویدوها هم که کلی مدل و هر مدل دو سویچ.

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

دقیقا مدلها رو بگین تا بشه گفت چون این مدل 4 نوع سویچ داره و بلکویدوها هم که کلی مدل و هر مدل دو سویچ.

بیشتر منظورم بین سوییچ قرمز وآبی هستش....واینکه اگه هردو از یه سوییچ باشن کدوم ارزش بیشتری داره؟

لینک به دیدگاه

بیشتر منظورم بین سوییچ قرمز وآبی هستش....واینکه اگه هردو از یه سوییچ باشن کدوم ارزش بیشتری داره؟

بین قرمز و آبی، قرمز واسه گیم حرفه ای تره و آبی برای تایپ بیشتر میچسبه. بخاطر اینکه آبی و قهوه ای قشنگ کلیکهاش حس میشه. قرمز نرم و روونه و محوت میکنه توی گیم انگار شدی کاراکتر بازی. آبی و قهوه ای بخاطر کلیک لذت خودشو داره.

جفتش کیبردهای خفنیه، سخت بشه بگم کدوم بهتره. جفتش رو هم داشتم. ولی اگه هردو از یه سویچ باشه Cougar رو بدو علت بنظرم میشه ترجیح داد: 1- 3 پروفایل آنبرد، 2-صفحه استراحت مچ دست جدا شدنی و سوزنی.

البته اگه ماالتی لایتینگ مد نظرتون باشه Cougar هنوز نزده و باید Chroma بگیرید.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...

ممنون از بررسی خوبتون، من میخوام این کیبورد رو بخرم البته نه برای بازی، بلکه برای برنامه نویسی و تایپ، از صدای CHERRY MX BLUE خوشم نمیاد به همین دلیل RED رو انتخاب کردم

سطح استراحت گاه یه فرو رفتگی ناچیزی داره و هموار نیست این مسئله تو تایپ کردن مچ دست رو اذیت میکنه یا نه؟ ممنون میشم تجربه خودتون رو بگید

سوال دوم اینکه میشه کیبورد رو طوری تعریف کرد که مثلا وقتی برنامه ی ورد باز میشه کلید های مشخصی خودکار روشن بشن یا خیر؟

تو یه تایپیک دیدم که کیبورد RAZER رو برای فروش گذاشتید، تجربه شما برای تایپ بین RAZER و COUGAR کدوم بهتر بوده؟

لینک به دیدگاه

ممنون از بررسی خوبتون، من میخوام این کیبورد رو بخرم البته نه برای بازی، بلکه برای برنامه نویسی و تایپ، از صدای CHERRY MX BLUE خوشم نمیاد به همین دلیل RED رو انتخاب کردم

سطح استراحت گاه یه فرو رفتگی ناچیزی داره و هموار نیست این مسئله تو تایپ کردن مچ دست رو اذیت میکنه یا نه؟ ممنون میشم تجربه خودتون رو بگید

سوال دوم اینکه میشه کیبورد رو طوری تعریف کرد که مثلا وقتی برنامه ی ورد باز میشه کلید های مشخصی خودکار روشن بشن یا خیر؟

تو یه تایپیک دیدم که کیبورد RAZER رو برای فروش گذاشتید، تجربه شما برای تایپ بین RAZER و COUGAR کدوم بهتر بوده؟

خواهش میکنم.از نظر استراحتگاه که مشکلی نداره و اذیتی نمیکنه و میشه جداش هم بکنید.

در مورد برنامه ورد فکر کنم بشه امتحان نکردم چون الان رو پروفایل آنبرد هست و نرم افزار کیبرد نصب نیست.

RAZER چون کلا سویچهای نرم نداره و همه کلیک دار هستن برای تایپ بهتره چون خودم کار کردم با جفتش. ولی 700k هم برای تایپ بد نیست. و صدای منحصر به فرد خودش رو داره.اگر خواستید از تایپ با کلیدهای MX RED میتونم فیلم آپلود کنم که صداش رو تشخیص بدین

لینک به دیدگاه

این کیبورد بعد از کارکرد طولانی و..  خودش رو شول نکرد و واربره  کیلید های شروع کنن به لغزیدن افقی؟

در نرم افزار میشه مثلا Ctrl+C رو گذاشت روی یکی از کیلید ها یا ALT+Shift رو گذاشت رو یکی از کلید ها؟

بعد از کار کرد طولانی  کلید ها کثیفی به خودشون میگیرن؟

به نظر شما چه کیبوردی از این بهتر هست؟

و در آخر  اگر 500 به شما پول بدن باز هم همین کیبور رو میخرید؟

لینک به دیدگاه

نه اتفاقا کیبرد محکمی هست. کلیداش لغزیدن افقی نداره. از ریزر که لغزش افقیش ناچیزتر هست.

در مورد سوال دوم هم بله میشه.

کثیفی هم باز نسبت به ریزر بلکویدو، کلیدهای 700K دیرتر کثیف میشن یا اصلا کثیف نمیشن. من یادمه بلکویدو داشتم هر چند مدت کلیدهای WASD رو تمیز میکردم. ولی یه نکته اینکه کف الومینیومی این کیبرد ممکنه مو یا ذرات ریز بگیره که باید هر چند مدت سشوار بکشید یا جاروبرقی. مثل کورسییر K70 و K90 ,..

بین چند کیبرد با سویچهای یکسان که تک نور باشن یا بدون نور من کیبرد DAS رو ترجیح میدم.گرچه در عمل هیچ فرقی نداره فقط چون کلاس DAS ها کمی بالاتره و بستگی به سلیقه داره. ضمن اینکه یه کیبرد Thermaltake GK سفید رنگ و سویچ Cherry MX Black که اون هم رنگ و طراحی جالبی داره.که من با سویچ MX Black حال نمیکنم. ولی اگر منظورتون چه کیبردی در هر کلاس و لایتینگ و سویچ و امکانات از این بهتر هست من فقط یک گزینه در ذهن دارم که با بار جدید پانا قراره آکش رو بگیرم مگر اینکه دست دومش رو تو این یکی دوهفته پیدا کنم اونهم Blackwidow Chroma Green switch که بخاطر سویچهاش که البته فرقی با MX Blue ندارن و همچنین بخاطر لایتینگ بی نظیرش که 100% بهترین مولتی لایتینگ دنیا هست (توی ریویوها و ویدیوهای یوتیوب میتونید مقایسه ها رو ببینید) و قطعا از K95 بهتر هست توی لایتینگ.از نظر سویچ من تفاوتی بین Razer Green  و MX Blue ندیدم. ولی از نظر کلاس کار و سلیقه دوست دارم Cherry MX زیر دستم باشه.

و سوال آخر اگر 500 بدن انتخابم بین Gigabyte Osmium Mechanical Cherry MX Red (اگر MX Brownش موجود باشه که چه بهتر) و همین 700K سویچ MX Red (سویچ MX Blue اگر پیدا بشه ایران)

پیشنهاد میکنم اگه زیر 500 میخواید 700K یا Osmium تهیه کنیدو Blackwidow نگیرید. چون نسبت به قیمت بالاش نه پالم رست داره و نه پروفایل آنبرد و تازه بعد یه مدت هوس میکنید Chroma رو بگیرید. ضمنا Blackwidow یه شاهکار طراحی هست که بدون داشتن Palm Rest باز هم دست اذیت نمیشه. ولی باز هم قیمت بالاش رو نمیشه هضم کرد. اما قیمت Chroma با توجه به سایر مولتی لایتر ها قابل هضمه.

اگر هم با Cherry MX Black مشکلی نداشتم قطعا Thermaltake 370 تومنی رو میگرفتم رنگ سفید و کلاس خاصی داره تو سایت لیون هم هستش.

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

نه اتفاقا کیبرد محکمی هست. کلیداش لغزیدن افقی نداره. از ریزر که لغزش افقیش ناچیزتر هست.

در مورد سوال دوم هم بله میشه.

کثیفی هم باز نسبت به ریزر بلکویدو، کلیدهای 700K دیرتر کثیف میشن یا اصلا کثیف نمیشن. من یادمه بلکویدو داشتم هر چند مدت کلیدهای WASD رو تمیز میکردم. ولی یه نکته اینکه کف الومینیومی این کیبرد ممکنه مو یا ذرات ریز بگیره که باید هر چند مدت سشوار بکشید یا جاروبرقی. مثل کورسییر K70 و K90 ,..

بین چند کیبرد با سویچهای یکسان که تک نور باشن یا بدون نور من کیبرد DAS رو ترجیح میدم.گرچه در عمل هیچ فرقی نداره فقط چون کلاس DAS ها کمی بالاتره و بستگی به سلیقه داره. ضمن اینکه یه کیبرد Thermaltake GK سفید رنگ و سویچ Cherry MX Black که اون هم رنگ و طراحی جالبی داره.که من با سویچ MX Black حال نمیکنم. ولی اگر منظورتون چه کیبردی در هر کلاس و لایتینگ و سویچ و امکانات از این بهتر هست من فقط یک گزینه در ذهن دارم که با بار جدید پانا قراره آکش رو بگیرم مگر اینکه دست دومش رو تو این یکی دوهفته پیدا کنم اونهم Blackwidow Chroma Green switch که بخاطر سویچهاش که البته فرقی با MX Blue ندارن و همچنین بخاطر لایتینگ بی نظیرش که 100% بهترین مولتی لایتینگ دنیا هست (توی ریویوها و ویدیوهای یوتیوب میتونید مقایسه ها رو ببینید) و قطعا از K95 بهتر هست توی لایتینگ.از نظر سویچ من تفاوتی بین Razer Green  و MX Blue ندیدم. ولی از نظر کلاس کار و سلیقه دوست دارم Cherry MX زیر دستم باشه.

و سوال آخر اگر 500 بدن انتخابم بین Gigabyte Osmium Mechanical Cherry MX Red (اگر MX Brownش موجود باشه که چه بهتر) و همین 700K سویچ MX Red (سویچ MX Blue اگر پیدا بشه ایران)

پیشنهاد میکنم اگه زیر 500 میخواید 700K یا Osmium تهیه کنیدو Blackwidow نگیرید. چون نسبت به قیمت بالاش نه پالم رست داره و نه پروفایل آنبرد و تازه بعد یه مدت هوس میکنید Chroma رو بگیرید. ضمنا Blackwidow یه شاهکار طراحی هست که بدون داشتن Palm Rest باز هم دست اذیت نمیشه. ولی باز هم قیمت بالاش رو نمیشه هضم کرد. اما قیمت Chroma با توجه به سایر مولتی لایتر ها قابل هضمه.

اگر هم با Cherry MX Black مشکلی نداشتم قطعا Thermaltake 370 تومنی رو میگرفتم رنگ سفید و کلاس خاصی داره تو سایت لیون هم هستش.

درود

نظری راحب Apex M800 نداری ؟ :D

کلیدهاش میگن بهتر از Cherrymx هست و لایتنینگش هم منظم تره ظاهراً (از نظر پخش نور زیر دکمه و نه شدت نور که از این نظر Blackwidow نورافکنیه واسه خودش :D ولی خب قیمتش یه خورده مسخرست ! :|

لینک به دیدگاه

درود

نظری راحب Apex M800 نداری ؟ :D

کلیدهاش میگن بهتر از Cherrymx هست و لایتنینگش هم منظم تره ظاهراً (از نظر پخش نور زیر دکمه و نه شدت نور که از این نظر Blackwidow نورافکنیه واسه خودش :D ولی خب قیمتش یه خورده مسخرست ! :|

سلام. M800 که مشابه MX Red هست سویچاش(همپنین Orion Spark Logitech) و با کلید Space ش شخصا حال نکردم. و از نظر نور که همچنان Chroma رقیب نداره.

قیمتش رو تو ایران اطلاع ندارم ولی بیشتر 700 نمیرزه برا یه کیبرد

ویرایش شده توسط captcha
لینک به دیدگاه

به نظر من این همه پول دادن برای این کیبرد اشتباه هستش.یه دونه کنترلر ایکس باکس وان به همراه رسیورش رو بخریم خیلی باحالتر و راحت تر هستش.البته برای بازی های اکشن اول شخص یه موس و کیبورد معمولی رو داشته باشیم بهتره

sent from my Lumia 730 Dual SIM with Windows 10 Mobile

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...