رفتن به مطلب

برنامه نویسی

ir94
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت تمام دوستان گلم

من میخوام یادگیری زبان C++ و java رو شروع کنم اما با توجه به بودجه ی محدودی که در حال حاضر برای خرید کامپیوتر دارم قصد تهیه ی یک سیستم دست دوم با سی پی یو P5 و یا P4 رو دارم میخواستم بدونم که با یک سیسیتم مبتنی برPentium 5 و یا Pentium 4 میشه برنامه نویسی در سطح مبتدی کرد یا نیاز به خرید سیستم قدرت مند تر هست؟

سوال دومم هم اینه که من کاملا مبتدی ام و علاقه ی زیادی به برنامه نویسی دارم بهتره که با چه زبان هایی شروع به یادگیری کنم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول از همه برای شروع یادگیری برنامه نویسی باید لبتاب بخرید ! چون باید با خودت اینور اونور ببری و سر کلاس ها بری و سر پروژه های گروهی یا ..... 

سیستم اصلا پیشنهاد نمیشه !

برای شروع هیچکدام از این زبان ها بدرد نمیخوره ! البته من خودم c++ کارمیکنم ولی فعلا سمت این زبان نرو وقتت رو میگیره و درامدی هم نداری !

برو سمت برنامه نویسی سمت سرور Back-end دوست داشتی طراحی وب هم انجام بده Front-End 

بهتره با پایتون یا php کارکنی ! هم درامد خوبی دارند هم خیلی اسون هستند و هم به سیستم قوی نیازندارند !

شما یک بودجه مشخص کنید من یک لبتاب پیشنهاد بدم بهتون 

لینک به دیدگاه

اول از همه برای شروع یادگیری برنامه نویسی باید لبتاب بخرید ! چون باید با خودت اینور اونور ببری و سر کلاس ها بری و سر پروژه های گروهی یا .....

سیستم اصلا پیشنهاد نمیشه !

برای شروع هیچکدام از این زبان ها بدرد نمیخوره ! البته من خودم c++ کارمیکنم ولی فعلا سمت این زبان نرو وقتت رو میگیره و درامدی هم نداری !

برو سمت برنامه نویسی سمت سرور Back-end دوست داشتی طراحی وب هم انجام بده Front-End

بهتره با پایتون یا php کارکنی ! هم درامد خوبی دارند هم خیلی اسون هستند و هم به سیستم قوی نیازندارند !

شما یک بودجه مشخص کنید من یک لبتاب پیشنهاد بدم بهتون

من بودجه ام در حد 600 700 تومنه فکر نمیکنه بشه یه لب تاپ گرفت!
لینک به دیدگاه

تا چه برنامه نویسی مدنظرتون باشه

علی جان فعلا برنامه نویسی با زبان جاوا و سی پلاس پلاس مدنظرمه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://www.digikala.com/Product/DKP-50056/HP-Pavilion-15-r005ne/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D9%8A%D9%84%D9%8A%D9%88%D9%86-15

اینو ببینید لبتاب خوبیه البته قیمتش 900 تومن ولی دسته دوم میتونید i3 هم با این قیمت پیدا کنید 

درباره سوالم هم پاسخ بدید که برای چکاری میخواهید برنامه نویسی کنید

لینک به دیدگاه

مشکلی نداره سیستم مدنظرت ولی بحث حمل را چیکار میشه کرد

لینک به دیدگاه

http://www.digikala.com/Product/DKP-50056/HP-Pavilion-15-r005ne/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D9%8A%D9%84%D9%8A%D9%88%D9%86-15

اینو ببینید لبتاب خوبیه البته قیمتش 900 تومن ولی دسته دوم میتونید i3 هم با این قیمت پیدا کنید

درباره سوالم هم پاسخ بدید که برای چکاری میخواهید برنامه نویسی کنید

خیلی ممنونم

من زیاد طراحی وبسایت خوشم نمیاد بیشتر به زبان های کاربردی مثل java علاقه دارم حالا اگر آینده شغلی و درآمد هم داشت چه بهتر ! [emoji4]

لینک به دیدگاه

حتما لپتاپ بگیر و زیر i3 هم دیگه پردازنده اش نباشه ... بودجت زیادی محدوده اگه الان امکان افزایش بودجه نداری اصلا فعلا بیخیالش شو تا 1.300 حداقل جور شه.

برای شروع c++ & java خیلی سنگین هستن شما اول برو با c شروع کن و خوب یادش بگیر بعد انتخاب کن که میخوای برنامه نویسی desktop رو ادامه بدی یا تحت وب

اگه دسکتاپ خواستی برو بعدش c++ باد بگیر (فقط بخوای به syntaxها و قوانین c++ خوب مسلط بشی یک سالی وقت ازت میبره) و اگه تحت وب اول برو HTML/CSS بعد برو javascript بعد بین asp.net یا php یکیو انتخاب کن.

لینک به دیدگاه

حتما اگه علاقه به جاوا داری انتخابش کن  تو زمینه برنامه نویسی اندروید اگه حرفه ای بشی پول خوبی میتونی به جیب بزنی

لینک به دیدگاه

حتما لپتاپ بگیر و زیر i3 هم دیگه پردازنده اش نباشه ... بودجت زیادی محدوده اگه الان امکان افزایش بودجه نداری اصلا فعلا بیخیالش شو تا 1.300 حداقل جور شه.

برای شروع c++ & java خیلی سنگین هستن شما اول برو با c شروع کن و خوب یادش بگیر بعد انتخاب کن که میخوای برنامه نویسی desktop رو ادامه بدی یا تحت وب

اگه دسکتاپ خواستی برو بعدش c++ باد بگیر (فقط بخوای به syntaxها و قوانین c++ خوب مسلط بشی یک سالی وقت ازت میبره) و اگه تحت وب اول برو HTML/CSS بعد برو javascript بعد بین asp.net یا php یکیو انتخاب کن.

خیلی ممنونم از راهنماییت [emoji173]
لینک به دیدگاه

حتما اگه علاقه به جاوا داری انتخابش کن تو زمینه برنامه نویسی اندروید اگه حرفه ای بشی پول خوبی میتونی به جیب بزنی

ممنون مرتضی جان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی نرم افزار هایی که درامد زیادی تو کافه بازار یا ... داشتند با جاوا نوشته نشدند جاوا سخت هست نسبتا همه این ها با b4a نوشته شدند مثل افتابه یا مثلا تقویم باد صبا . پایتون مثل جاواست هم سینتکس هم قابلیت هایی که داره ولی خیلی حرفه ای تر و اسون تر ناسا از پایتون استفاده میکنه پایتون رو همه جا میشه استفاده کرد از نرم افزار موبایل گرفته تا طراحی وب ....

لینک به دیدگاه

راستی نرم افزار هایی که درامد زیادی تو کافه بازار یا ... داشتند با جاوا نوشته نشدند جاوا سخت هست نسبتا همه این ها با b4a نوشته شدند مثل افتابه یا مثلا تقویم باد صبا . پایتون مثل جاواست هم سینتکس هم قابلیت هایی که داره ولی خیلی حرفه ای تر و اسون تر ناسا از پایتون استفاده میکنه پایتون رو همه جا میشه استفاده کرد از نرم افزار موبایل گرفته تا طراحی وب ....

واقعا ممنونم از راهنماییت [emoji173]

اگر اینطور باشه همون زبان پایتون رو شروع میکنم

اما من در سطح کاملا مبتدی هستم میتونم این زبان رو یاد بگیرم؟

باید قبلش زبان های ابتدایی تر رو بگذرونم؟

لینک به دیدگاه

پایتون زبان آسون و خیلی خوبیه برای شروع (اما فقط برای شروع) اما اگه میخوای شروع قدرتی داشته باشی نیم نگاهی به C هم داشته باش

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا جوابهای تجربی شخصی به این دوستمون ندهید!!!

ببین عزیز من برنامه نویسی فارغ از زبان هست و شما باید دید برنامه نویسی یاد بگیری؛ شما زمانیکه دید برنامه نویسی یاد گرفتی براحتی میتونی از زبانهای مختلف و صد البته پلتفرمهای مختلف استفاده کنی؛

اما در مورد سیستم عرض بکنم که اگر بخواهی فقط یاد بگیری مهم نیست چه زبانی و چه سیستمی؛!!! حتی با داس و یک توربو سی و یا توربو پاسکال و یا حتی qbasic هم میشه یاد گرفت اما اگر قصد توسعه خاص داری داستان متفاوت هست؛ مثلا اگر قصد پیاده سازی اپلیکیشن های وب داری باید همین اول مسیر مشخص کنی؛

جاوا نسخه سازمانی

Asp.net

Php

برای این ها نیاز به محیطهای توسعه داری که بهشون  ide  گفته میشه؛ مثلا ویژوال استودیو ide مورد استفاده برای asp.net هست

eclips یکی ideاز بهترین های جاوا برای هر نسخه ای از جاوا هست

و ide های بیشمار php مثل zend studio و یا dreamwaever!!!

حالا بحث سر این هست که نسخه جدید این ide ها یکمی سنگینتر شده و سیستم معمولی حداقل باید داشته باشی؛ یعنی حداقل یک cpu دو هسته ای خوبه و هرچقدر بالاتر بهتر

اما اگرر قصد توسعه تو حوزه های نرم افزارهای سیستمی و یا توسعه پلاگین و یا توسعه نرم افزاری داشته باشی باز داستان متفاوته؛ مثلا اگر قصد توسعه یک پلاگین نرم افزاری مثل مکس یا مایا داشته باشی یک مسیر داری  واگر قصد توسعه یک نرم افزار شخصی مثل نرم افزار های حسابداری، انبارداری، گیم و ... داشته باشی یک مسیر

اما در نوع عمومی شما نیاز به یک سیستم آنچنانی به هیچ عنوان نداری و به شدت توصیه میکنم که با یک سیستم معمولی شروع کن مگر مجبور به ارتقا بشی

یاد گرفتن زبان هم کار ساده ای هست؛

سینتکس زبانهای خانواده سی بسیار شبیه به هم هست و اگر شما یکی یاد بگیری یادگرفتن باقی زبان ها به شدت ساده است

لینک به دیدگاه

پایتون زبان آسون و خیلی خوبیه برای شروع (اما فقط برای شروع) اما اگه میخوای شروع قدرتی داشته باشی نیم نگاهی به C هم داشته باش

ممنون دوسته خوبم[emoji173]
لینک به دیدگاه

دوستان لطفا جوابهای تجربی شخصی به این دوستمون ندهید!!!

ببین عزیز من برنامه نویسی فارغ از زبان هست و شما باید دید برنامه نویسی یاد بگیری؛ شما زمانیکه دید برنامه نویسی یاد گرفتی براحتی میتونی از زبانهای مختلف و صد البته پلتفرمهای مختلف استفاده کنی؛

اما در مورد سیستم عرض بکنم که اگر بخواهی فقط یاد بگیری مهم نیست چه زبانی و چه سیستمی؛!!! حتی با داس و یک توربو سی و یا توربو پاسکال و یا حتی qbasic هم میشه یاد گرفت اما اگر قصد توسعه خاص داری داستان متفاوت هست؛ مثلا اگر قصد پیاده سازی اپلیکیشن های وب داری باید همین اول مسیر مشخص کنی؛

جاوا نسخه سازمانی

Asp.net

Php

برای این ها نیاز به محیطهای توسعه داری که بهشون ide گفته میشه؛ مثلا ویژوال استودیو ide مورد استفاده برای asp.net هست

eclips یکی ideاز بهترین های جاوا برای هر نسخه ای از جاوا هست

و ide های بیشمار php مثل zend studio و یا dreamwaever!!!

حالا بحث سر این هست که نسخه جدید این ide ها یکمی سنگینتر شده و سیستم معمولی حداقل باید داشته باشی؛ یعنی حداقل یک cpu دو هسته ای خوبه و هرچقدر بالاتر بهتر

اما اگرر قصد توسعه تو حوزه های نرم افزارهای سیستمی و یا توسعه پلاگین و یا توسعه نرم افزاری داشته باشی باز داستان متفاوته؛ مثلا اگر قصد توسعه یک پلاگین نرم افزاری مثل مکس یا مایا داشته باشی یک مسیر داری واگر قصد توسعه یک نرم افزار شخصی مثل نرم افزار های حسابداری، انبارداری، گیم و ... داشته باشی یک مسیر

اما در نوع عمومی شما نیاز به یک سیستم آنچنانی به هیچ عنوان نداری و به شدت توصیه میکنم که با یک سیستم معمولی شروع کن مگر مجبور به ارتقا بشی

یاد گرفتن زبان هم کار ساده ای هست؛

سینتکس زبانهای خانواده سی بسیار شبیه به هم هست و اگر شما یکی یاد بگیری یادگرفتن باقی زبان ها به شدت ساده است

محمد آقا واقعا از اینکه وقت گذاشتی و این مطالب رو بهم گفتی تشکر میکنم چند بار متن رو خوندم و یه سری چیزارو یادداشت کردم ایشالله که همیشه شاد و موفق باشی [emoji173] [emoji173] [emoji173]
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...