رفتن به مطلب

ماد کردن GPU با واتر کولر CPU توسط خودم :)

alint
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

فقط روی مموری ها رو هرچه سریعتر هت سینگ بذار تا کباب نشدن.

برا من که تازه مموری ها هتسینگ داره خودش بازم داغ تشریف دارن.

در کل کارت خیلی خوب بود.

ولی یه چیزی این همه خرج واتر کولر کردی که کور 1200 بزنه.

یه R9 280 Gaming میگرفتی با 1.2 ولتش راحت 1200 رو میشه استفاده کرد

1260 هم با همون کولر خودش تست میگیره.

دمای مموری هارو تحت کنترل دارم

بیشتر از ۷۰ نشده تا حالا

مشکل اینه که هیتسینکش پیدا نمیشه

این کار رو بیشتر بخاطر نویز کارت انجام دادم تا اورکلاک و دما

الان شدیدا دنبال مادربورد mini-ITX سوکت ۱۱۵۵ هستم که کیس raidmax atomic هم بگیرم و سیستم رو جمع و جور کنم

لینک به دیدگاه

ولتاژ استاک هر کارت با توجه به کیفیت چیپش فرق میکنه

خودش تا ۵۶-۷ درصد میرفت

ASIC 50 تا 65 ولتآژشون 1.25 هستش 

Asic 65 به بالا میره روی ولتآژ 1.15 تا 1.2 ولت

ولی این ولتاژیه که GPUz نشون میده که اشتباهه

ولتآژ کارت منو برنامه GPUz 1.25 ولت نشون میده به صورت دیفالت

در حالی که ولتآژ استوک کارت من با برنامه MSi رقم 1.16 هستش :)

به غیر از کور کلاک حتما مموری کارت رو هم اورکلاک کن.

چون پهنا باند 384 بیت هست قشنگ روی فریم ها تاثیر میذاره.

لینک به دیدگاه

دوستان جهت اطلاع بگم که بنده ۱۶ سال دارم و تمام کارهاشو از جمله سوهان کشیدن دور gpu رو خودم انجام دادم :)

لینک به دیدگاه

اینم هیت سینک برای هر چیز داغی که رو برد لخت مونده

ترکیب. فن و هیت سینک

http://shop.aftabrayaneh.com/Development_Boards/Raspberry-PI/SUNON_2cm_Fan_5V_KD0501PFB3-8.html

http://shop.aftabrayaneh.com/Development_Boards/Raspberry-PI/Raspberry_PI_Copper_Heat_Sink.html

کسی اگه راه مشابهی برای ۷۹۹۰ پیدا کرد عاجزانه کمک کنه

ویرایش شده توسط MOHAMMAD TITANZ
لینک به دیدگاه

بستن بلاک با این بستها ایمن هست؟ فکر می‌کنم زود فرسوده بشن.

لینک به دیدگاه

بستن بلاک با این بستها ایمن هست؟ فکر می‌کنم زود فرسوده بشن.

اشتباه شد 

اون بست ها خیلی عجیب هستن فکر نکنم به همین زودی مشکلی پیش بیاد 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

من یک سال هست همچین کاری رو روی 780 لایتنیگ کردم مشکلی ندارم باهاش 

دما خود gpu از 45 رد نمی شه ( کولر خودش روی 75 بود ) 

vram هم با اورخیلی سنگین روی 50 می اد 

دلیل برای فرسوده شدن نداره بلکه طول عمر هم بیشتر می شه 

منظور ایشون خود بست ها بود

لینک به دیدگاه

خسته نباشی و تبریک میگم بهتون منتظر کارای جدید تر هستیم  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

سلام این کاری که کردی وقعا عالی بود  :clapping:  :clapping:  :clapping:

من رو هم با این کارت داری وسوسه میکنی که برای کارت خودم هم این کار رو انجام بدم :-?  :(  :(  :D  :D

لینک به دیدگاه

بی پولی بد دردیه  :crying:  :crying:  :crying:  ~x(  ~x(  ~x(

لینک به دیدگاه

من یک سال هست همچین کاری رو روی 780 لایتنیگ کردم مشکلی ندارم باهاش 

دما خود gpu از 45 رد نمی شه ( کولر خودش روی 75 بود ) 

vram هم با اورخیلی سنگین روی 50 می اد 

دلیل برای فرسوده شدن نداره بلکه طول عمر هم بیشتر می شه 

همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کرده منظورم خود بستها هست. من چند سال پیش یک واترکولر مفت گیر آوردم، اومدم پردازنده‌ ۷۷۵ پین‌ام رو باهاش غنی‌سازی کنم، هرکار کردم نشد. احتمالا یک چیزی کم داشت. با روشی مشابه همین بستمش به مادربرد.البته وارد هم نبودم. چند  بار جدا شد. فهمیدم جلوی ضرر رو هر جا بگیری بهتره.  توی بوق و کرنا هم نکردم. بی سر و صدا جمعش کردم.

لینک به دیدگاه

همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کرده منظورم خود بستها هست. من چند سال پیش یک واترکولر مفت گیر آوردم، اومدم پردازنده‌ ۷۷۵ پین‌ام رو باهاش غنی‌سازی کنم، هرکار کردم نشد. احتمالا یک چیزی کم داشت. با روشی مشابه همین بستمش به مادربرد.البته وارد هم نبودم. چند  بار جدا شد. فهمیدم جلوی ضرر رو هر جا بگیری بهتره.  توی بوق و کرنا هم نکردم. بی سر و صدا جمعش کردم.

اخ شرمنده فکر کنم کلا دارید می گید 

نمی دونم چرا منفی دادن به شما دوستان 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

اگه دماهایی که مگین راست باشه میشه گفت واقعا عالی و کم نظیره(البته اگه نگیم بی نظیر) :x

با ۱۶سال سن واقعا پشت کارتون عالیه من که 22 سالمه تا 1/5 سال پیش اصلا نمیدونستم دما رو حتی میشه چجوری مانیتور کرد

لینک به دیدگاه

ممنونم از همه دوستان  @};-

اگر کسی جایی توی ایران میشناسه که هیتسینک واسه VRAM ها داره لطفا بگه

مثل اینکه نیاز هست

لینک به دیدگاه

اخ شرمنده فکر کنم کلا دارید می گید 

نمی دونم چرا منفی دادن به شما دوستان 

سپاس از توجهت دوست عزیز.منفی مهم نیست. مهم اینه که یک واتر کولر قدیمی دارم و تصمیم گرفتم  احیاش کنم. تاکنون با گرافیک از این‌ کارها نکرده‌ام. باز شدن هیت سینک رو گرافیک گارانتی رو ابطال نمی‌کنه؟ 

لینک به دیدگاه

سپاس از توجهت دوست عزیز.منفی مهم نیست. مهم اینه که یک واتر کولر قدیمی دارم و تصمیم گرفتم  احیاش کنم. تاکنون با گرافیک از این‌ کارها نکرده‌ام. باز شدن هیت سینک رو گرافیک گارانتی رو ابطال نمی‌کنه؟ 

گارانتي باطل ميشه عزيز . كلا كارت بيچاش وا شه از گارانتي خارج ميشه .

لینک به دیدگاه

من نمیدونم چقدر پول گرافیک و واتر کولر دادید ....ولی اگر هدفتون کاهش دما و افزایش کارایی بود وقتی میشه با 600 یه R9 280X دو فن خرید دیگه نیازی به این کار نیست خودم یه 280X خریدم تو فول لود دماش از 65 بیشتر نمیشه صدای فنش به زور شنیده میشه فریم دهیش هم خیلی از 7950 بیشتریه :-)

لینک به دیدگاه

خیلی دل و جیگر داری 

میشه یک سینک بزرگ پیدا کنی بدی ماشین کاری بشه و واتر کولر در مکان خودش باشه و بقیه سینک VRAM رو پوشش بده 

من یکبار روی کارت 9800 این داستان رو پیداه کردم و فن دور بالا بستم بجای فن خودش و سینک رو ماشین کاری کردم ولی 

بعد از مدتی کارت از کار افتاد 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حیف که فقط H70 بود... اگه H100i بود دماهات بسیار پایینتر میومد و میتونستی تا مقدار بسیار زیادی اورکلاک کنی :D

مثلا این تستهایی که با 290x DCU2 گرفته بودم:  (لازم به ذکره که خود کارت بسیار بد بود از لحاظ اورکلاکینگ... و برای فرکانس هسته 1180 هم دماش به حدود 90 می رسید و بالاتر هم نمیزد در شرایط نرمال و فقط به خاطر واترکولینگ از این رو به اون رو شد و این امکان فراهم اومد تا ولتاژ بیشتری داده بشه... :D )     

http://lioncomputer.ir/uppic/images/sqofd00hu5axjexq7eu2.jpg

اینها با H100i انجام شدن که رادیاتور بزرگتری داره  البته اگه قرار بود از H100i استفاده کنی داخل کیس هم احتمالا" جا نمیشد  =))

اینقدر کارِت تر تمیز درومده  و خوب شده که من تا آخر عمرم هم روم نمیشه عکسهای کارت خودم و شیوه سوار کردن واترکولینگ رو بذارم =))

در کل تاثیری که واترکولینگ در کاهش دمای GPU داره بسیار بیشتر از تاثیر واترکولینگ روی پردازنده هست(البته با این پردازنده های خمیری نسل جدید :wacko:  :D ) حالا سعی کن به میزان فرکانس بالاتری برسی (البته خیلیا علاقه ای ندارن :D )

هر چند وقت یکبار هم حتما" بست ها رو چک کن که loose  نشده باشن البته اینم گفتن نداره چون حتما" حواست هست 

از کارت DCUII 290x هم خبر دارم که مثل ساعت داره کار میکنه دست صاحبش همچنان و خود طرف هم از نتایج تست خوشش اومده بود و برای ماین کردن میخواست واتر ببنده :D  

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

حیف که فقط H70 بود... اگه H100i بود دماهات بسیار پایینتر میومد و میتونستی تا مقدار بسیار زیادی اورکلاک کنی :D

مثلا این تستهایی که با 290x DCU2 گرفته بودم: (لازم به ذکره که خود کارت بسیار بد بود از لحاظ اورکلاکینگ... و برای فرکانس هسته 1180 هم دماش به حدود 90 می رسید و بالاتر هم نمیزد در شرایط نرمال و فقط به خاطر واترکولینگ از این رو به اون رو شد و این امکان فراهم اومد تا ولتاژ بیشتری داده بشه... :D )

اینها با H100i انجام شدن که رادیاتور بزرگتری داره البته اگه قرار بود از H100i استفاده کنی داخل کیس هم احتمالا" جا نمیشد =))

اینقدر کارِت تر تمیز درومده و خوب شده که من تا آخر عمرم هم روم نمیشه عکسهای کارت خودم و شیوه سوار کردن واترکولینگ رو بذارم =))

در کل تاثیری که واترکولینگ در کاهش دمای GPU داره بسیار بیشتر از تاثیر واترکولینگ روی پردازنده هست(البته با این پردازنده های خمیری نسل جدید :wacko: :D ) حالا سعی کن به میزان فرکانس بالاتری برسی (البته خیلیا علاقه ای ندارن :D )

هر چند وقت یکبار هم حتما" بست ها رو چک کن که loose نشده باشن البته اینم گفتن نداره چون حتما" حواست هست

از کارت DCUII 290x هم خبر دارم که مثل ساعت داره کار میکنه دست صاحبش همچنان و خود طرف هم از نتایج تست خوشش اومده بود و برای ماین کردن میخواست واتر ببنده :D

من چندتا از عکسهای آقا فرجام و دیدم اون گیره ها هم ایده خوبی بود... ویرایش شده توسط leader
لینک به دیدگاه

چیزی جز تشویقت ندارم بگم دمت گرم گل کاشتی :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: @};-

گر علم در ثریا باشد ایرانیان آن را صاحب خواهن شد....................

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...