رفتن به مطلب

کمک از اساتید اینتل

اشتراک گذاری

Recommended Posts

راستش من  چون با  سی پی یو ای ام  دی کار  کردم  اطلاعات زیادی در مورد  اینتل ندارم.

سوالم  اینه:

دوستان گرافیک  داخلی  تو  مدلای i3 یا i5 یا i7 فرق  میکنه؟

راستش  من  یه مادربرد  جدید 1150 خریدم و الان  دنبال  یه  سی پی یو  هستم  براش.

فعلا  به  دلیل  کم  بود  بودجه  نمی  خوام واسه  گرافیک  هزینه  کنم.از  طرفی  گرافیکای  معمولی هم  ارزش  پول  خرج  کردن  نداره. بعدا می خوام  یه  گرافیک گولاخ  بخرم.

خلاصه در حال  حاضر اگه مثلا بخوام یه سی پی یو  i3 4160 بخرم میتونم باهاش  pes 2015 بازی کنم؟(مانیتورم CRT هست)

آیا اگه i5 بخرم گرافیک  داخلی  قوی تری  داره  به  نسبت  i3?

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز گرافیک cpu 4160 :Intel HD Graphics 4600 هست ،اگه شما 4790k هم بگیرن همین گرافیک رو داره

قدرت گرافیکش بد نیست من با گرافیک داخلی تونستم watch dogs رو رزولیشن اچ دی و تنظیمات low اجرا کنم ،فکر میکنم از پس pes 2015 رو رزولیشن اچ دی هم بر بیاد.

البته سعی کن حتما رمتو رو مین دوال چنل بندازی

ویرایش شده توسط axor
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز گرافیک cpu 4160 :Intel HD Graphics 4600 هست ،اگه شما 4790k هم بگیرن همین گرافیک رو داره

قدرت گرافیکش بد نیست من با گرافیک داخلی تونستم watch dogs رو رزولیشن اچ دی و تنظیمات low اجرا کنم ،فکر میکنم از پس pes 2015 رو رزولیشن اچ دی هم بر بیاد.

البته سعی کن حتما رمتو رو مین دوال چنل بندازی

اصلا فکرشو نمیکردم  اینقد گرافیک داخلی اینتل  قوی باشه.اگه  این  طور باشه با توجه  به  مانیتورم  farcry 4 هم  میتونم  بازی کنم :eek:

البته راستش  فعلا یه  رم 4 باس 1066 دارم که می خوام ببندم  رو سیستم. :D

2  تا رم خوب هم  پس باید  واسش  بخرم :-?

لینک به دیدگاه

با این حرفتون  که گرافیک  داخلی همشون مثه  هم هست  نظرم  بر این  شد که یه i3 بخرم

لینک به دیدگاه

با این حرفتون  که گرافیک  داخلی همشون مثه  هم هست  نظرم  بر این  شد که یه i3 بخرم

ببخشید دوست عزیز اصلاح میکنم حرفمو گرافیک cpu 4160 :Intel HD Graphics 4400 هست.

ولی فکر میکنم بازم از پس pes 15 بر بیاد البته در رزولیشن 1024*768 ولی حتما رم رو باید در حال دوال چنل استفاده کنین من این رو تست کردم،بار رم به صورت سینگل بازی خیلی تیک داشت اصلا نمیشد بازی کرد.

لینک به دیدگاه

ولی فکر میکنم بازم از پس pes 15 بر بیاد البته در رزولیشن 1024*768 ولی حتما رم رو باید در حال دوال چنل استفاده کنین من این رو تست کردم،بار رم به صورت سینگل بازی خیلی تیک داشت اصلا نمیشد بازی کرد.

چون دو  تا سیستم  دارم فعلا میتونم از رم های امضامم استفاده  کنم تست کنم  ببینم  چطوری  میشه  تا  یه  رم  خوبم  تهیه کنم.

مرسی  از راهنماییت @};-

لینک به دیدگاه

فقط چنتا نکته داره:

اولا رمتون حتما دوال باشه 2X4GB در اینصورت گرافیکت 128بیتی خواهد بود واندازه یه گرافیک 270-280 تومنی(GT730) برات کار میکنه.

دوم اینکه به این نکته هم توجه کن که میگی در آینده میخوای کارت به اصطلاح خودت گولاخبزاری روش سری i3 41XX تا مدل 960 از انویدیا و 280از ای ام دی رو فوقش میتونه راحت جواب بداه و کارتهای قوی تر گلوگاه میشه. البته بستگی به رزولوشنتم داره اگه بخوای فول اچ دی بعدا بازی کنی و از لحاظ گرافیک دستت باز باشه i5 بگیر وگرنه i3 هم کافیه.

موفق باشی

ویرایش شده توسط ☼PC Gamer☼
لینک به دیدگاه

راستش من  چون با  سی پی یو ای ام  دی کار  کردم  اطلاعات زیادی در مورد  اینتل ندارم.

سوالم  اینه:

دوستان گرافیک  داخلی  تو  مدلای i3 یا i5 یا i7 فرق  میکنه؟

راستش  من  یه مادربرد  جدید 1150 خریدم و الان  دنبال  یه  سی پی یو  هستم  براش.

فعلا  به  دلیل  کم  بود  بودجه  نمی  خوام واسه  گرافیک  هزینه  کنم.از  طرفی  گرافیکای  معمولی هم  ارزش  پول  خرج  کردن  نداره. بعدا می خوام  یه  گرافیک گولاخ  بخرم.

خلاصه در حال  حاضر اگه مثلا بخوام یه سی پی یو  i3 4160 بخرم میتونم باهاش  pes 2015 بازی کنم؟(مانیتورم CRT هست)

آیا اگه i5 بخرم گرافیک  داخلی  قوی تری  داره  به  نسبت  i3?

من رو سیستم مشتری i3 4160 بستم همین پی اس2015 رو فول اچ دی روون بازی میکنه خیالت راحت.تنظیمات گرافیکی مدیوم گذاشتم

لینک به دیدگاه

با HD 3000 هم میشه 720P 50فریم گرفت

فقط چنتا نکته داره:

اولا رمتون حتما دوال باشه 2X4GB در اینصورت گرافیکت 128بیتی خواهد بود واندازه یه گرافیک 270-280 تومنی(GT730) برات کار میکنه.

دوم اینکه به این نکته هم توجه کن که میگی در آینده میخوای کارت به اصطلاح خودت گولاخبزاری روش سری i3 41XX تا مدل 960 از انویدیا و 280از ای ام دی رو فوقش میتونه راحت جواب بداه و کارتهای قوی تر گلوگاه میشه. البته بستگی به رزولوشنتم داره اگه بخوای فول اچ دی بعدا بازی کنی و از لحاظ گرافیک دستت باز باشه i5 بگیر وگرنه i3 هم کافیه.

موفق باشی

I3 فقط 10 تا 14 فریم باعث کاهش فریم GTX 980 میشه دوست عزیز

لینک به دیدگاه

فقط چنتا نکته داره:

موفق باشی

نه داداش  اگه  بخوام  گرافیک گولاخ  بگیرم اون  سی پی یو  رو هم  تعویض  میکنم.

بعدشم  من  یه  تی وی 4K دارم که  بعدا  قصدم اینه  که  سیستم  رو  رو اون  وصل  کنم.

سی پی یو  i5 4570 هم تو  رزولوشن  4K گلوگاه  هست  درسته؟

لینک به دیدگاه

من رو سیستم مشتری i3 4160 بستم همین پی اس2015 رو فول اچ دی روون بازی میکنه خیالت راحت.تنظیمات گرافیکی مدیوم گذاشتم

چقد  سی پی یو  های اینتلو  دست  کم  گرفته بودم :eek:

پس بگو  چرا  اینقد سی پی یو های  ای ام  دی  رو میکوبونین شماها :laughing:

لینک به دیدگاه

با HD 3000 هم میشه 720P 50فریم گرفت

I3 فقط 10 تا 14 فریم باعث کاهش فریم GTX 980 میشه دوست عزیز

داداش الان  یکی از برو بچ بهم  پیشنهاد خرید i5 4570  داده(دسته دوم)

اگه  اینو  بگیرم بعد ها  که  گرافیک  قوی گرفتم تو  4K کم نمیاره؟

لینک به دیدگاه

تو گیم فکر نمیکنم cpu i7 و i5 باهم زیاد تفاوت داشته باشن

لینک به دیدگاه

خیر دوست عزیز

کارایی I5 ها نسبت به I7 ها در گیمینگ

لینک به دیدگاه

یعنی  طبق  این  لینک تو برنامه ی  فوتوشاپ  یا EXCEL سی پی یوی  i3 عملکردش بیش از دوبرابر i7 هست؟؟

لینک به دیدگاه

یعنی  طبق  این  لینک تو برنامه ی  فوتوشاپ  یا EXCEL سی پی یوی  i3 عملکردش بیش از دوبرابر i7 هست؟؟

اگر دقت کنید بالا سمت راست عبارت LOWER IS BETTER رو میبینید یعنی کمتر بهتر 

شما عملکرد گیمینگ رو نگاه کن اون موضوع ربطی به بحث ما نداره 

لینک به دیدگاه

اگر دقت کنید بالا سمت راست عبارت LOWER IS BETTER رو میبینید یعنی کمتر بهتر 

شما عملکرد گیمینگ رو نگاه کن اون موضوع ربطی به بحث ما نداره 

ها الان  دیدم

اون موضوع  هم  درسته  به  بحث  ما ربطی  نداشت  ولی  جالب بود :D

دم  شما  گرم @};-

لینک به دیدگاه

برای 4k عزیز شما باید یا i7 داشته باشین بهتره یا اینکه i5  سری k مثلا 4690k  رو تا خرخره اور کنی تا بتونه جواب بده.(برا 4k باید sli-cross کنی گرافیکتو)

ویرایش شده توسط ☼PC Gamer☼
لینک به دیدگاه

برای 4k عزیز شما باید یا i7 داشته باشین بهتره یا اینکه i5  سری k مثلا 4690k  رو تا خرخره اور کنی تا بتونه جواب بده.(برا 4k باید sli-cross کنی گرافیکتو)

اقا  مگه  تو  گیم قدرتشون  مشابه  نیست؟

اگه مشابه  باشه خب  پس i7 هم  باید  کم  بیاره طبق  نموداری که  اون  دوستمون  فرستاد :-?

لینک به دیدگاه

الان بعله فرقی نداره ولی با اومدن dx12 شاید تمامی این تستها نتایجش کلا عوض بشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هیچ تفاوتی بین دو پردازنده i5 4690  و i7 4790  در بازی وجود نداره :

http://www.techspot.com/review/972-intel-core-i3-vs-i5-vs-i7/page7.html

اون چه که تفاوت رو ایجاد کرده تنها 100 مگاهرتز فرکانس بیشتر 4790 هستش.

و ضمن این که به خاطر 4 ترید اضافی  که i7 داره بار پردازشی بهتر تقسیم میشه ولا غیر.

ولی تا حدودی  برای کراس فایر یا SLI یک i5 جواب گو نیست

چون CPU  Usage خیلی بالا میره.

در مورد سایر تست ها هم تنها 7 الی 20 درصد تفاوت کارایی وجود داره که  با کمی قلقک پردازنده OK میشه :D

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

دوست عزیز هیچ تفاوتی بین دو پردازنده i5 4690  و i7 4790  در بازی وجود نداره :

http://www.techspot.com/review/972-intel-core-i3-vs-i5-vs-i7/page7.html

اون چه که تفاوت رو ایجاد کرده تنها 100 مگاهرتز فرکانس بیشتر 4790 هستش.

و ضمن این که به خاطر 4 ترید اضافی  که i7 داره بار پردازشی بهتر تقسیم میشه ولا غیر.

ولی تا حدودی  برای کراس فایر یا SLI یک i5 جواب گو نیست

چون CPU  Usage خیلی بالا میره.

کسی حرفی از تفاوت نزد 

برای گیمینگ خرید I5 بصرفه تره ولاغیر

با اومدن DX12 هم آسمون به زمین نمیاد انقدر شلوغش میکنند

متوجه نمیشم چرا جوابگو نیست لطفا توضیح بدین

لینک به دیدگاه

کسی حرفی از تفاوت نزد 

برای گیمینگ خرید I5 بصرفه تره ولاغیر

با اومدن DX12 هم آسمون به زمین نمیاد انقدر شلوغش میکنند

متوجه نمیشم چرا جوابگو نیست لطفا توضیح بدین

برای گیمینگ  اگر بخوایم صرفه جویی داشته باشیم خرید یک i5 4690K کافی خواهد بود.

DX12 که کلا بحث ش جداست 

بنده از این نظر گفتم که جواب گو نیست که اگر مشکل مالی وجود نداره بهتر هست i7 خریداری بشه

چون در بعضی محیط های بازی وقتی که برای یک لحظه محیط  شلوغ میشه پردازنده  i5 برای یک لحظه کم میاره  

بنده خودم با  7970 و R9 280  تست کردم در بازی واتچ داگز لود پردازنده به شدت بالا بود.

در بازی اساسین یونیتی هم تقریبا رو حوالی 70 درصد میچرخید که قبلا حدود 50 درصد CPU Usage داشتم.

لینک به دیدگاه

برای گیمینگ اگر بخوایم صرفه جویی داشته باشیم خرید یک i5 4690K کافی خواهد بود.

DX12 که کلا بحث ش جداست

بنده از این نظر گفتم که جواب گو نیست که اگر مشکل مالی وجود نداره بهتر هست i7 خریداری بشه

چون در بعضی محیط های بازی وقتی که برای یک لحظه محیط شلوغ میشه پردازنده i5 برای یک لحظه کم میاره

بنده خودم با 7970 و R9 280 تست کردم در بازی واتچ داگز لود پردازنده به شدت بالا بود.

در بازی اساسین یونیتی هم تقریبا رو حوالی 70 درصد میچرخید که قبلا حدود 50 درصد CPU Usage داشتم.

اقا با گرافیک 7970 امضام و یک عدد 280x اگه کراس کنم با سی پی یو 4570 جواب میده؟منظورم تو 4k هست ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

اقا با گرافیک 7970 امضام و یک عدد 280x اگه کراس کنم با سی پی یو 4570 جواب میده؟منظورم تو 4k هست

دوست عزیز نگران dx12 نباش تا الان هر چی تست از dx12 گذاشتن بهبود چند برابری عملکرد کارت ها گرافیک رو نشون داده

ویرایش شده توسط axor
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...