رفتن به مطلب

relax021
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من از ویندوز8.1 و سیستم عامل لینوکس استفاده میکنم چند وقت پیش بوت لودرم بخازر تغیر تو پارتیشنم خراب شد منم مثل احمق ها بخازر اینکه ویندوزم بیاد بالا از ریستور استفاده کردم درست نشد مجبور شدم از cmd که داخل ادونس مود ویندوز8.1 هست و دستور bootrec.exe / fixmbr

زدم ویندوزم درست شد ولی برای لینوکس مجبور شدم از اول نصب کنم الان هردو درست هستن ولی سیف مود وین 8.1 کار نمیکنه 
یعنی وقتی دستور msconfig نمیتونم تیک boot safe mod بزارم دیویدی وین 8 هم گذاشتم تو سیف که میخواد بره ارور میده از راه cmd کلید f8 هم راه انداختم بازم ارور میده خواهش میکنم بگید چکار کنم راه تعویض ویندوز هم ندارم
وقتی دستور msconfig میزنم داخل ران به زبونه بوت میرم ولی کلا هیچ عملی نمیتونم انجام بدم هیچ تیکی نمیتونم بزارم وداخل هیچ یک از گذینه ها نمیتونم برم
ویرایش شده توسط relax021
لینک به دیدگاه

با نرم افزار yamicosoft windows 8 manager بخش repair هر چهار تا گزینه ی تعمیر رو اجرا کن به احتمال بسیار درست می شه.

قبلش ببین شناسه اگر استاندارد هست تبدیلش کن به ادمین. از بخش user acounts ویندوز.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من از ویندوز8.1 و سیستم عامل لینوکس استفاده میکنم چند وقت پیش بوت لودرم بخازر تغیر تو پارتیشنم خراب شد منم مثل احمق ها بخازر اینکه ویندوزم بیاد بالا از ریستور استفاده کردم درست نشد مجبور شدم از cmd که داخل ادونس مود ویندوز8.1 هست و دستور bootrec.exe / fixmbr

زدم ویندوزم درست شد ولی برای لینوکس مجبور شدم از اول نصب کنم الان هردو درست هستن ولی سیف مود وین 8.1 کار نمیکنه 

یعنی وقتی دستور msconfig نمیتونم تیک boot safe mod بزارم دیویدی وین 8 هم گذاشتم تو سیف که میخواد بره ارور میده از راه cmd کلید f8 هم راه انداختم بازم ارور میده خواهش میکنم بگید چکار کنم راه تعویض ویندوز هم ندارم

اگر منظور شمارو درست فهمیده باشم ..

برای رفتن به Safe Mode ویندوز 8 .. باید موقعی که استارت میزنی و میخوای Shut down یا Restart رو بزنی دستت روی Shift باشه .. تا گزینه برای Safe Mode ظاهر بشه ..

لینک به دیدگاه

اگر منظور شمارو درست فهمیده باشم ..

برای رفتن به Safe Mode ویندوز 8 .. باید موقعی که استارت میزنی و میخوای Shut down یا Restart رو بزنی دستت روی Shift باشه .. تا گزینه برای Safe Mode ظاهر بش

درود دوست عزیز من همه راهای ورود به سیف مود تست کردم وارد نمیشه این کار هم که شما میگید انجام دادم وارد صفحه ادونس آپشن میشه ولی گذینه ای جز خاموش کردن کامپیوتر نداره قبلا میتونستم وارد بشم الان نمیشه ممنون که وقت میزارین دوست عزیز راه دیگه ای به ذهنتون نمیرسه تشکررر

لینک به دیدگاه

با نرم افزار yamicosoft windows 8 manager بخش repair هر چهار تا گزینه ی تعمیر رو اجرا کن به احتمال بسیار درست می شه.

قبلش ببین شناسه اگر استاندارد هست تبدیلش کن به ادمین. از بخش user acounts ویندوز.

درود دوست عزیز باز هم درست نشد مشکل داره  یوزر هم ادین هستش ممنون خواهشا راه دیگه ای اگر بلدید بگین بازم تشکر

لینک به دیدگاه

وقتی دستور msconfig میزنم داخل ران به زبونه بوت میرم ولی کلا هیچ عملی نمیتونم انجام بدم هیچ تیکی نمیتونم بزارم وداخل هیچ یک از گذینه ها نمیتونم برم

لینک به دیدگاه

تیم ویور می‌تونی نصب کنی  با اینترنت به میزکارت دسترسی داشته باشم؟ بین ساعت ۱۹.۵ تا ۲۱ وقت دارم.

به هر حال با همان برنامه‌ی windows8 manager

آ. برو به repair center. گزینه‌ی اولش که دیروز معرفی‌ کردم چهار برگه داره هر برگه سه یا چهار fix داره. برگه‌ی اول یک گزینه‌ی اسکن هم داره. اگر این‌کارها رو انجام داده‌ای نیازی نیست برو به مرحله‌ی ب. از برگه‌ی اول دو تا تیک پایین رو بردار و به ترتیب sacn و دو تا fix رو اجرا کن.

ب. از ستون سمت چپ گزینه‌ی سوم Unlock System تعدادی fix داره. اولیش مربوط به safe mode هست. تیکش رو بزن و دکمه‌ی fix رو از پایین سمت راست.  رایانه رو ریبوت کن.

اگر درست نشد  باید اطلاعاتی بهم بدی درباره‌ی هارد دیسک‌هات. دو تا سیستم عامل روی یک دیسک فیزیکی نصب‌اند یا دو تا؟ این دیسکها MBR هستند یا GPT؟ اگر MBR هست چند بخش شده؟ این بخشها به جز پارتیشن‌های مربوط به داده‌ها و پارتیشنهای سیستم‌عامل چه دارند؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

تیم ویور می‌تونی نصب کنی  با اینترنت به میزکارت دسترسی داشته باشم؟ بین ساعت ۱۹.۵ تا ۲۱ وقت دارم.

آ. برو به repair center. گزینه‌ی اولش که دیروز معرفی‌ کردم چهار برگه داره هر برگه سه یا چهار fix داره. برگه‌ی اول یک گزینه‌ی اسکن هم داره. اگر این‌کارها رو انجام داده‌ای نیازی نیست برو به مرحله‌ی ب. از برگه‌ی اول دو تا تیک پایین رو بردار و به ترتیب sacn و دو تا fix رو اجرا کن.

ب. از ستون سمت چپ گزینه‌ی سوم Unlock System تعدادی fix داره. اولیش مربوط به safe mode هست. تیکش رو بزن و دکمه‌ی fix رو از پایین سمت راست.  رایانه رو ریبوت کن.

اگر درست نشد  باید اطلاعاتی بهم بدی درباره‌ی هارد دیسک‌هات. دو تا سیستم عامل روی یک دیسک فیزیکی نصب‌اند یا دو تا؟ این دیسکها MBR هستند یا GPT؟ اگر MBR هست چند بخش شده؟ این بخشها به جز پارتیشن‌های مربوط به داده‌ها و پارتیشنهای سیستم‌عامل چه دارند؟

آقا ممنون من امتحان میکنم اگر نشد تیم ویور میگیرم بهتون  خبر میدم بازم ممنون از وقتی که در اختیار من گذاشتین

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز من  همون اول همه این کار ها کردم جز اسکن الان اسکن هم کردم ولی نفهمیدم چکار کرد الان

عزیز mbr هستش و 6 بخشه 4 تا برای درایو های ویندوزم یکی برای لینوکسم که 40 گیگ هست ویک 150 مگابایتی هم فضا خالی

ویرایش شده توسط relax021
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز من  همون اول همه این کار ها کردم جز اسکن الان اسکن هم کردم ولی نفهمیدم چکار کرد الان

عزیز mbr هستش و 6 بخشه 4 تا برای درایو های ویندوزم یکی برای لینوکسم که 40 گیگ هست ویک 150 مگابایتی هم فضا خالی

سلام

نرم افزار EasyBCD رو امتحان کردید؟

میتونید با این نرم افزار یک Entry Point جدید بسازید و و بوت پیشفرض هم روی درایو windows 8 قرار بدید

این جوری موقعی که سیستم در حال بوت شدنه صفحه windows boot manager رو بهتون نشون میده و متونید از طریق این صفحه در  حالت safe mode وارد ویندوز بشید

لینک به دیدگاه

درود و پوزش

الان به اینترنت دسترسی داری؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان ممنون از اینکه وقتتون گذاشتی منو راهنمایی کردین از نرم افزار ( EasyBCD )که دوستمون گفت استفاده کردم احتمال جای اشتباه کردم ویندوز بالا نیومد مجبور به تعویضش شدم بازهم ممنون

ویرایش شده توسط relax021
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...