رفتن به مطلب

سوال در مورد GigaByte P55A UD3

Recommended Posts

تو سایت گیگابایت در قسمت مشخصات مادربورد GigaByte P55A UD3 این جمله نوشته شده

When SATA3 / USB 3.0 (Marvell 9128 /NEC USB 3.0 Controllers) work at turbo mode, 1st PCIE x16 will work at x8 speed

کار کردن این پورت با سرعت X8 به جای X16 چه تاثیری روی عملکرد کامپیوتر داره ؟

این هم لینکش

http://www.gigabyte....spx?pid=3439#sp

لینک به دیدگاه

سلام

مطمئن نیستم اما فکر کنم چون این کنترلر توسط درگاه Pcie با پل شمالی در ارتباطه ، این محدودیت بوچود میاد .

این موضوع بیشتر روی کارت های hIGHEND تاثیر داره نه کارت های معمولی . چون با کم شدن مسیر های ارتباطی مقدار پهای باند ارتباطی هم پایینتر میاد و در مورد ورژن 2.0 این درگاه ، مقدار پهنای موجود برای اکثر کارتها میتونه کافی باشه .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از نظراتتون

من این لینک را پیدا کردم که یکی همین سوال را پرسیده ولی جواب های مختلفی داده شده :)

من SLI یا CrossFire نمی کنم - کارت گرافیک در نظر گرفته شده HD5750 هست.

http://www.overclock...b-sata-3-a.html

مادربورد Asus P7P55-E چنین محدودیتی نداره ( یا در توضیحاتش ننوشته )

http://www.asus.com/...p8bS&templete=2

به نظرتون Asus P7P55-E نسبت به GigaByte P55A UD3 انتخاب بهتری هست ؟

اگه مدل دیگری هم میشناسید معرفی کنید

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

دوست من کلا درسوکت1156مادربرد هیچ نقشی در کنترل PCI-E نداره و این کنترلر به داخل CPUانتقال داده شده است و cpu های فعلی هم فقط قادر هستند که یک PCI-e 16x نسخه دو را فراهم کنند

پس برای کراس این 16 لنز بین دو شیار PCI_E تقسیم میشه!!

خب بریم سر قضیه SATA 6gb/sوUSB3 هردو این دوتاامکانات توسط دوتا چیپ جداگانه تامین میشه (Marvell 9128 /NEC USB 3.0 Controllers) و روی هم این دوتا چیپ به 4X لنز نسخه 2 نیاز دارند یعنی اینکه مادربورد ذاتا فاقدSATA 6gb/sوUSB3هست

بنابراین مادربرد ها مجبورند از یک PCI-E 2.0@16X به اندازه 4x غرض بگیرنددر تمام مادربرد هاP55 به همین طریق هست مگر مادربرد های که از یک چیب جداگانه (NF200,PLX)برای رفع کمبود لنز استفاده کرده اند

ولی ایسوز با زیرکی تمام از یک چیپ کمکی PLX PEX 8608 bridgeاستفاده کرده که این چیپ پهنای باند مورد نیاز برای SATA6gb/sوUSB3 رو فراهم میکند اما بدون کاهش تعداد لنزهایPCI-E 16که برای کارت گرافیک در نظر گرفته شده!! @};-

موفق باشید :)

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

سلام

خیلی ممنون دوست عزیز - پس به نظر شما Asus P7P55-E مادربرد بهتری هست ؟

با تشکر :)

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی ممنون دوست عزیز - پس به نظر شما Asus P7P55-E مادربرد بهتری هست ؟

با تشکر :)

سلام مجدد

بستگی بخودتون داره دوست عزیز معایب و مزایای این دوتا برد که مشخصه،در ضمن در حال حاضر DEVICEهای که از این قابلیت ها استفاده کنند بسیار کمیاب و گرون قیمت هستند و حتی USB3 حالت غیر توربو هم سرعتش بسیار بالاترUSB2هست ومیشه USB3رو بین این دو حالت سویچ کرد در برد های گیگا

اگه یک زمانی بخواهید ازکراس فایر یا sli استفاده کنید مطمئنا مادربرد ایسوز گزینه بهتری هست ودر ضمن خود ایسوز خیلی بر قابلیتTrue SATA 6Gb/s Support تاکید داره!!

و همونطور همه که گفته شد هم گرافیک در 16X کامل فعالیت میکنه و هم پورت هایSATA6GB/S و USB3در حالت FULL SPEED هستند.نظر من رو برد Asus P7P55-E ولی باز هرچی خودتون صلاح بدونید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

دوست من کلا درسوکت1156مادربرد هیچ نقشی در کنترل PCI-E نداره و این کنترلر به داخل CPUانتقال داده شده است و cpu های فعلی هم فقط قادر هستند که یک PCI-e 16x نسخه دو را فراهم کنند

پس برای کراس این 16 لنز بین دو شیار PCI_E تقسیم میشه!!

خب بریم سر قضیه SATA 6gb/sوUSB3 هردو این دوتاامکانات توسط دوتا چیپ جداگانه تامین میشه (Marvell 9128 /NEC USB 3.0 Controllers) و روی هم این دوتا چیپ به 4X لنز نسخه 2 نیاز دارند یعنی اینکه مادربورد ذاتا فاقدSATA 6gb/sوUSB3هست

بنابراین مادربرد ها مجبورند از یک PCI-E 2.0@16X به اندازه 4x غرض بگیرنددر تمام مادربرد هاP55 به همین طریق هست مگر مادربرد های که از یک چیب جداگانه (NF200,PLX)برای رفع کمبود لنز استفاده کرده اند

ولی ایسوز با زیرکی تمام از یک چیپ کمکی PLX PEX 8608 bridgeاستفاده کرده که این چیپ پهنای باند مورد نیاز برای SATA6gb/sوUSB3 رو فراهم میکند اما بدون کاهش تعداد لنزهایPCI-E 16که برای کارت گرافیک در نظر گرفته شده!! @};-

سلام

به نظر شمااگر من یک کارت usb3 (مثل asus u3s6) روی اسلات دوم pci-E 2.0 16x مادربورد asus rampage 2 gene با سوکت 1366 قرار بدم باز هم روی پهنای باند اسلات اول pci-E 2.0 16x که کارت گرافیگ 4890 وصل هست تاثیر میگذاره؟

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر شمااگر من یک کارت usb3 (مثل asus u3s6) روی اسلات دوم pci-E 2.0 16x مادربورد asus rampage 2 gene با سوکت 1366 قرار بدم باز هم روی پهنای باند اسلات اول pci-E 2.0 16x که کارت گرافیگ 4890 وصل هست تاثیر میگذاره؟

سلام دوست عزیز

نه عزیزم مادربردشما چیپش X58هست واین چیپ دو عدد pci-e فول 16X رو برای مادربردفراهم میکنه(در مجموع 32Xبرای گرافیک ها) یعنی شما اگه رو اسلات اول گرافیک نصب کنید و رو اسلات دومPCI-Express یک کارت USB3 یا هرکارت و گرافیک دیگری نصب کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت وPCI-eاول همچنان در سرعت 16X کار میکنه چون در سوکت 1366 کنترلر PCI-E درون چیپ X58 قرار داره وCPU هیچ نقشی در این زمینه ندارد(برخلاف P55) @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...