رفتن به مطلب

چطوری حافظه ی کارت گرافیکم رو بکمک رم افزایش بدم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

کارت گرافیکم sapphire radeon 7770 1gb هستش و رمم هم 6 گیگ

تو چنتا سایت خوندم که انگار میشه با رم حافظه کارتو افزایش داد.

میشه راهنماییم کنید که چطور میشه اینکارو کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام.

خب خودش تا اندازه ای با استفاده از حافظه رم شر میکنه .

لازم نیست کاری انجام بدی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:  :eek:  :eek:  :eek:

آقا من نمیدونم، یه زمانی انویدیا کارتهای سری GS داشت که میگفت رم رو روی اونها به اشتراک میزاره، همون موقع از شنیدنش روده بر میشدم، الان دیگه خودت میتونی وضعیت من رو حدس بزنی... =))  =))  =))  =))  =))  =))  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:   :laughing:

عزیز اصلا عملی نمیتونه باشه، Vram و مموری سیستم کاملا دو چیز متفاوت و جدا هستن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

خود کارتت موقعی که نیاز داشته باشه تا یه حد خاص از رم اصلی سیستم Share میکنه. بستگی داره کارتت تا چقدر میتونه Share کنه...

لینک به دیدگاه

اگر کارتت از تکنولوژیه Ram Boost استفاده میکنه . به طوره automatic هنگام نیاز از رمها استفاده میکنه.

روی جلد یا توی دفترچه کارت گرافیکت نوشته که ram boost ساپورت میکنه یا نه.

یا با عنوان Up to روی جلد زده.

مثلا: r7 250 2Gb DDR3 Up to 4Gb

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

هر کارت گرافیکی با توجه به قابلیت خودش میتونه یک مقداری از رم شیر کنه

واین موضوع هم به نوع کارت گرافیک و هم اندازه رم شما بستگی داره

مثلا کارت بنده سری r9 280 از سری کارت های شرکت asus هست که وقتی مقدار رم سیستمم 4 گیگ بود میتونست 2 گیگ از رم سیستم رو شیر کنه ولی زمانی که رم سیستم رو افزایش دادم و رم سیستم به مقدار 8 گیگ رسید توانست به مقدار 3.8 گیگ رم از رم سیستم رو شیر کنه.

@};-

لینک به دیدگاه

باز یک مطلب دیگه رو باید مورد توجه قرار بدی که زمان پاسخ دهی رم یعنی همون cl رم و همچنین کلاک کاری رم یعنی همون فرکانس رم نیز توی شیر کردن و استفاده از این رم رو برای کارت گرافیک تاثیر گذار هست

:clapping:

لینک به دیدگاه

با توجه به امار که تو سیستم  میاریم ویندوز 8.1 بیشتر shareمیکنه-ولی تو ویندوز 7 کمتر این مقدار 

post-16470-0-85300700-1429903794_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

الان gta v تو بخش تنظیمات شما هر چیزی رو که بخواین high/ultra بذارین مقدار حافظه کارت گرافیک تعیین میکنه که میتونید یا نه

یعنی یکی که gt 640/630 4gb داره میتونه تنظیمات رو رو high یا بالاتر بذاره ولی با 7770 یک گیگ که به مراتب از اون کارت قویتره نمیشه؟؟؟ :crying:  :crying:  :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان gta v تو بخش تنظیمات شما هر چیزی رو که بخواین high/ultra بذارین مقدار حافظه کارت گرافیک تعیین میکنه که میتونید یا نه

یعنی یکی که gt 640/630 4gb داره میتونه تنظیمات رو رو high یا بالاتر بذاره ولی با 7770 یک گیگ که به مراتب از اون کارت قویتره نمیشه؟؟؟ :crying:  :crying:  :crying:

در عوض کسی ک 640 داره باید با FPSـه 5 6 بازی کنه :) ولی شما میتونید روون اجرا کنید ^_^ :|

لینک به دیدگاه

واسه من total available memory رو زده 3839 مگ

راهی داره تو بازی هم این مقدار مبنا قرار داده بشه؟منظورم تو تنظیمات بوت یا حتی خود برنامه amd هست...

لینک به دیدگاه

اگر راه حلی داشت منم اجرا میکردم.

گراف من 670 هست 2گیگ رم داره و 16 گیگ هم رم دارم.

قطعا رم اضافه دارم ولی وقتی توی تنظیمات gta میرم نسبت به 2 گیگ رم گرافیک یه سری تنظیمات رو نمیذاره بیشتر کنم هر چند همینجوری هم روی very high راحت اجرا میشه. . . .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...