رفتن به مطلب

AMD VS NVIDIA

اشتراک گذاری

AMD . NVIDIA  

139 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام ارزش خرید دارد با توجه به ویندوز 10 و دایرکت ایکس 12

• NVIDIA GEFORCE GTX 970
    • َAMD RADEON R9 290

Recommended Posts

• کاربر ویژه

مرسی از راهنماییتون . توی نظر سنجی ۹۷۰ تاالان امتیاز بهتری داشته . چرا این دو کارت ک در ی رده هستند اینقدر تفاوت رای دارنن!؟ عه

خواهش میکنم 

والا متاسفانه از پاسخ دادن به این سوالتون عاجزم

ولی اگر بحث شیرین طرفداری رو بزاریم کنار هر کسی سلیقه و انتخاب خاص خودشو داره و با توجه

به اطلاعات و مطالب مربوط به گرافیکها هر کس برداشت خودشو از چیزی داره و این میشه که انتخابها فرق میکنه

همونطور که گفتم کارت 970 چون به روزتر و جوونتره شاید این معقوله تاثیرش رو در رای گیری گذاشته 

ویرایش شده توسط ᗩ☂ᗩ_ᔕᕮ7ᕮᘉ
لینک به دیدگاه

سلام هر دو کارتهای خوبی هستن ولی 290 4 گیگ رم داره اما 970 3.5 گیگه+0.5

970 جدیده و کم مصرف و290 با مصرف بالا ولی توی 4k عملکرد قابل قبولی داره و قیمتش هم تقریبا معقولانه تره

ولی اگه میتونید تا اومدن سری جدید کارتهای amd صبر کنید به هر حال نظر شما شرطه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/article/80/ در ضمن یه نگاه به این بندازی بد نیست

لینک به دیدگاه

من فکر میکردم بین 970 و 290 -   290 قویتره با توجه به 4 گیگ مموری و 512 بیتش 

http://gpuboss.com/gpus/Sapphire-Radeon-R9-290-vs-EVGA-GeForce-GTX-970-FTW-ACX-2.0

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فکر میکردم بین 970 و 290 -   290 قویتره با توجه به 4 گیگ مموری و 512 بیتش 

http://gpuboss.com/gpus/Sapphire-Radeon-R9-290-vs-EVGA-GeForce-GTX-970-FTW-ACX-2.0

خب اشتباه می کنی 970 رو با 290x مقایسه می کنند و همرده قیمت و قدرت میدونند اکثرا که برنده معلومه !!!  ^_^

در مقایسه این دو کارتی که شما قرار دادی من به 290 رای دادم چون ارزونتر بود و باصرفه تر دماشم با یه کارت غیر رفرنس اوکی میشه و بنظر من بیشتر هماهنگ خواهد بود با ویندوز و دایرکتس جدید...!  ^_^

(اکیپ بریزید کل کل و دعواس انگاری  :D  :clapping: )

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

نسبت به قیمتش انویدا ارزش خریدش بیشتر هستش چرا ک ۹۷۰ کارتش ب صرفه تره . اگه بخواد با ۲۹۰ ایکس رقابت کنه باید ۹۷۰ ti بیاد

پس ۹۷۰ ارزشش نسبت به ۲۹۰ بیشتر . ولی در کل هردوکارت عالی هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث مقایسه باشه، چون هر دو کارت رو داشتم (970 رو هنوز هم دارم) بدون شک از نظر قدرت 290 از 970 با درایور امگا قویتر بود، بنچمارکهای DX12 هم بسیار سر تر بود...

ولی مشکل دمای بالاتر و مصرف بالاتر رو داشت، که از نظر من اهمیتی نداشت هیچکدوم، چون کسی که همچین گرافیکی میگیره، انتظار نداره که با پاور 500 وات بخواد سیستمش رو جمع کنه...

ولی از نظر قیمت پایه ای که اومدن این دو گرافیک، 970 مدل های قیمت پایینتری داره(خارج از ایران) ولی مدل درسته حسابیش باز هم بعنوان مثال GigaByte از 290 Trixx قیمت بالاتری داره تو ایران...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بحث مقایسه باشه، چون هر دو کارت رو داشتم (970 رو هنوز هم دارم) بدون شک از نظر قدرت 290 از 970 با درایور امگا قویتر بود، بنچمارکهای DX12 هم بسیار سر تر بود...

ولی مشکل دمای بالاتر و مصرف بالاتر رو داشت، که از نظر من اهمیتی نداشت هیچکدوم، چون کسی که همچین گرافیکی میگیره، انتظار نداره که با پاور 500 وات بخواد سیستمش رو جمع کنه...

ولی از نظر قیمت پایه ای که اومدن این دو گرافیک، 970 مدل های قیمت پایینتری داره(خارج از ایران) ولی مدل درسته حسابیش باز هم بعنوان مثال GigaByte از 290 Trixx قیمت بالاتری داره تو ایران...

با دایرک ایکس ۱۲ ۲۹۰ پیشه میگیره از ۹۷۰ ب نظرت؟
لینک به دیدگاه

جواب سوال :

در وضوح full hd یا کمتر : 970

بالاتر از full hd : کارت290

دلیل:

پهنای باند مناسب 512 بیتی

درود @};-

لینک به دیدگاه

جواب سوال :

دلیل:

درود @};-

جواب دندان شکنی بود . !
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جواب سوال :

دلیل:

درود @};-

عزیز میشه راحت با 2 عدد 970 در حالت 4k بازی کرد !

ولی با 290 باید 3 عدد رو کراس کنید ! 

لینک به دیدگاه

جواب سوال :

دلیل:

درود @};-

جواب دندان شکنی بود با توجه به قابلیت 4k .Dx12 . ارزش ۲۹۰ به صورت پله ای سر تر میشه ممنون
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی عزیز دقیقا . ولی دما توی FPS هم تأثیر داره ؟

بستگی به چیپ داره 

تو کارت های قدیمی مث خانواده 48xx ـه AMD وقتی دمای چیپ ب 105 هم میرسید عین خیالش نبود و با همون FPS ران میکرد ( ولی بو و صداش بعدا در میومد :D )

ولی خب تو کارتای جدید شروع میکنه به Clock Down کردن و صد البته افت FPS

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با دایرک ایکس ۱۲ ۲۹۰ پیشه میگیره از ۹۷۰ ب نظرت؟

بدون اون هم جلوتر بود، با DX12 هم یک سر و گردن جلوتر افتاد...

فقط همین قدر بهت بگم که بنده بازی کردن رو با سیستم اولم ترجیح میدادم به سیستم دوم...

میتونید دلیل برای این حرفتون بیارید؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش گلم روی رزولوشن 4K اتفاقا AMD بهتر عمل میکنه :| با توجه به 512 بیت بودن 

میشه شما با دلیلتون منطق حرفتون رو روشن کنین؟ :/

لینک به دیدگاه

درود

میخوام از حالت کلی خارج شیم و وارد جزییات بشیم با موافقت اساتید

خب در گیمینگ ما دو عنصر داریم که همیشه گرافیک ها رو تحت فشار میده

1-رزولیشن

2- کیفیت بافت ها

توضیح1: شما با افزایش رزولیشن باعث میشید تعداد بیشتر پیکسل رندر بشه و در خروجی تصویر تراکم بالایی رو مشاهده میکنید که در زبان عامیانه بهش میگیم جزییات. خب جزییات چرا به کارت فشار میاره؟ چون اولا بجای رندر10پیکسل کارت باید 20پیکسل رندر کنه که باعث افت فریم میشود و در موارد حاد باعث لگ(مکث) ...بدهیی هست که با افزایش پیکسل زمان رندر افزایش میکنه.

دوما جزییات حجم داره یعنی 20 پیکسل از10 پیکسل حجمش بیشتر هست خب که  چی؟ باعث میشه حافظه کارت گرافیک بیشتر اشغال بشه و زمانی که اشغال میشه ورود اطلاعات از پردازنده متوقف میشه تا این فریم ها رندر بشن و بقول معروف جا باز بشه این همون لگ هست که در بازی میبینم در واقع دلیل اصلیش همینه. خب در وضوح 4k حجم اطلاعات زیاد هست و باعث میشه970 به خط قرمز خودش یعنی3.5گیگ نزدیک بشه .تا اینجا یک امتیاز مثبت برای290

2-کیفیت بافت ها به عوامل زیادی ربط داره مثلا تکسچر و آنتی الیاسینک و غیره افزایش هرکدوم باعث تلخ شدن مزاج کارت گرافیک بشه! مثلا وقتی کیفیت تکسچر رو میبریم بالا مثلاultra باعث میشه علاوه بر لود که رزولیشن بر کارت داره وارد میکنه استرس هم وارد ماجرا بشه.دیدین که میگن این نرم افزار تست استرس هست فلان نرم افزار کارتو میبره زیر لود100درصد و غیره.. اینکار باعث میشه هسته کارت بشدت بره زیر استرس و منجر به افزایش دما و اگر ضعیف بود منجر به افت فریم میشه که خوشبختانه مورد آخر درمورد970 و 290 صدق نمیکنه پس میمونه گرما خب همه میدونند که 290 گرمتره پس فضای کیس رو بیشتر گرم میکنه پس از مقوله دور نمیشیم و یک امتیاز به کارت خنکتر970 میدیم

بزارید  آنتی الیاسینگ هم وارد قضیه بشه.. متد های مختلفش مثلmsaa/fxaaو امثالهم علاوه بر افزایش استرس مقدار زیادی جزییات به همراه دارند.. خب این جزییات همونطور که در بالا اثبات شد دارای حجم هست و بازم 970 در مقابل آنتی آلیاسنگ بالا بخاطر حافظه ش وارد بحران میشه! پس یک امتیاز مثبت دیگه به 290 

خب تا اینجا برنده میدان290 بود برخلاف کسایی که فکرش رو نمیکردن و ندید میگفتن معلومه دیگه..!

متاسفانه سایت های گاها معتبر مارو در جریان این جزیات نمیزارن و به همین خاطر ممکنه چیزی که در واقعیت میبینم و چیزی که در  کاغذ میبینم مقداری(شایدم بیشتر) تفاوت داشته باشن که بازم باید بگم متاسفانه کسایی که کارت رو خریداری میکنند اکثرا نتایج واقعی رو برای حفظ آبرو(!) منتشر نمیکنند

لپ کلام:

هردو کارت عالی هستند و بنظرم باید به فکر چیز های دیگه مثل پاور و خنک کنندگی کیس و امثالهم باشید وگرنه هردو کارت ارزش خرید بالایی دارند

منتظر نظرات تخصصی هستم

با احترام @};-

ویرایش شده توسط Oblivion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید تکیه به یک بازی درست نباشه، ولی همین که میبینم تو بازی های جدیدتر کارتهای AMD از کارتهای هم رده خودشون اینجوری برتر شدن، اون هم بازی که برای انویدیا بهینه شده باشه:

post-10788-0-44529900-1430041846_thumb.png

post-10788-0-41658900-1430041857_thumb.png

post-10788-0-33756700-1430041872_thumb.png

از مقایسه این بنچمارکها دوتا برداشت میکنم:

1.کارتهای AMD از کارتهای انویدیا هم نسل خودشون خیلی برتر بودن...

2.ممکن هستش که این ضعف بنچمارکهای کارتهای انویدیا، نرم افزاری باشه و انویدیا با درایورهاش سعی بر مجبور کردن مشتری هاش به خرید کارتهای جدیدش بکنه، که باز هم پول پرستی انویدیارو میرسونه...

البته میگن که بازیهای Batman و Witcher هم از DX12 پشتیبانی خواهند کرد، ولی نه در ابتدا بلکه به هنگام اومدن ویندوز 10 با ارائه یک پچ از این تکنولوژی برخوردار میشوند...

لینک به دیدگاه

pureHD

Dynamic contrast-enhanced

color enhancement

NVIDIA VXGI

HBAO+

با کارت NVIDIA تجربه دیگه ای از بازی و تماشای فیلم داری

لینک به دیدگاه

با دایرکت ایکس 11 nvidia .....

dx 12 290  ^_^

290 win!

لینک به دیدگاه

دوستان هنوز چیزی مشخص نیست بزارید مرداد ماه ویندوز 10 بیاد اونوقت معلوم خواهد شد کدوم برتره ! هنوز تست قطعی و کامل انجام نشده یا بازیهایی که dx12 ساپورت میکنن ! زیاد عجول نباشید 3 ماه کمترهمه چیزمشخص خواهد شد ! :) 

لینک به دیدگاه

مطمئنا 970 بهترین انتخابه با معماری جدید تر + مصرف برق بسیار پایین تر + حرارت بسیار پایین تر + طول عمر بیشتر . توصیه میشه

خرید 290x اصلا توجیه پذیر نیست حرارت وحشتناک بالایی داره

لینک به دیدگاه

من تو سایتا دیدن نتیجه بنچمارکا زده ۷۷۰ . ۳۷ ولی روی ultra . و AA x2 txxa on کلا همه ON بین ۶۰ تا ۴۸ fps گرفتم ۱۹۲۰.۱۰۸۰ تازه از مموری ۲۰۰۰ دارم ۲۴۲۲ تا استفاده میکنم. فکر کنم بنچمارکا تا حدودی دروغ باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به شخصه 290 رفرنس و 970 غیر رفرنس زوتک رو داشتم و باید بگم 970 غیر رفرنس زوتک تقریبا از هر نظر بهتر از 290 رفرنس بود. البته برای مقایسه اگر 290 رو هم غیر رفرنس میداشتم خیلی منصفانه تر میشد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...