رفتن به مطلب

بررسی مورتال کمبات X

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بررسی نسخه نهایی بازی X

نگاهی به تاریخچه مهم سری

تست و انجام بازی برروی کارت گرافیک    Geforce GTX 970

msqy_200px-mortal_kombat_logo.svg.png

با سلام خدمت دوستان خوبم در فروم لایون

امروز وقت بررسی یک بازی خاص و محبوب است  ،اسمش بالا نوشته شده و کاملا تابلو است از چه میگویم از سری مبارزه ای باستانی کمبات ،درپایان  بخاطر اهمیت سری یک تاریخچه کوچک میدهم و در ابتداهم  میرویم سراغ کمبات X یعنی همان دهمین بازی در سری فرنچایز:

Get Over here......!

نقل قول از دوست رزمی کار اسکورپین کبیر

سری بازی های مبارزه ای ...خوب از کجا شروع کنم –شاید بتوان گفت دلیل محبوبیت کنونی بازی های رایانه ای همین ژانر مبارزه ای بوده است – بازی های بزرگی در این ژانر عرضه شده اند -در دستگاهای  باز ی ارکید آن زمان – بازی های سری  الترا استریت  فایتر که از محبوبیت بالای در  خارج و داخل  کشور خودمان هم برخودارند و یادم نمی رود که عصر ها با برادرم به کلوپ آرکید بازان میرفتیم تا برروی دستگاهای محبوب استریت فایتر را بازی کنیم   و چه عالمی داشت لذتی که هرگز تکرار نشد.

l3ml_scorpion-in-mortal-komba2222222t-x.

تست وبررسی مورتال X:

c9ki_x.jpg

بگذارید با   X  شروع کنیم که خیلی هیجان دارد –همین  چند ساعت  پیش  بود که رفقا رفتند و من و برادرم و دو نفر از دوستان که هر دو عضو فروم هم هستند داشتیم دمار از روزگار هم در می آوردیم و باید بگویم بازی روی 4K بر روی TV     اینچ 42 خیلی زیباست و  آنقدر محو تماشای زیبایی بازی شدیم که چندین بار  در حال تماشای مناظر بازی کشته شدیم.

مورتال کمبات X  رشد نهایی را داشته است  و به نظر من تکامل گام بعدی خود را در سیستم مبارازتی اش به انجام رسانده است.یک سری شاخص های جدید به بازی اضافه شده مثل نوار استامینا  وسبک مبارزاتی که واقعا به  مبارزات تنوع و زیبایی بخشیده اند و در این نسخه قبل از مبارزه باید حسابی  آماده باشید وحالا پارامتر های دیگری هم هست که  موقع رویایی با حریف باید در نظر گرفت.خشونت در اوج است و همه  فیتالیتی ها که البته من در دمو ها خیلی شان را دیدم و هنوز راه دارد تا آنها را آزاد کنیم در اوج هستند و بینهایت گروتسک و زیبا .هنوز هم خیلی هاشا ن هم از خشونت چندش آور هستند هم همزمان باعث خنده می شوند دقیقا همان چیزی که از صحنه سیاه کمبات انتظار داریم (صحنه سیاه که یک اصطلاح تکنیکی  است توسط مورتال بازان ایرانی در کلوپ ها  در زمان فینشر زدن نهایی در مورتال کمبات 1/2/3   حدود 20 سال پیش اختراع شد و اشاره داره به کم شدن نور تصویر موقعی که اماده میشید برای فتالیتی زدن!) مورتال X واقعا تمام بزرگی های سری را اعتبار بخشیده و  مشکلات را کم کم کرده است-بازگشت طراحی کلاسیک کاراکتر ها که البته با حذف ناب سایبوت همراه بوده و اگر من تیم توسعه دهنده را ببینیم بخاطر این غفلت یکی از حرکات زیر را بر روی آنها انجام میدهم :

هر کسی حدس زد24 ضرب های زیر متعلق به چه کسانی بوده اند؟

X،C،Z،Y،X،B،C،Z دوبار
3 تا B،6 تا XB،3 تا X

XX،B،C،Z،C،Z،C،Z،XX

بالایی ها خشم من هستند !باز هم بحث در این نسخه روی   نبرد بین قلمرو ها و جهان ها و خدای باستانی  و انسانیت است.چند تا چهره جدید در طرف خوبها یعنی انسان ها معرفی شده اند و کمی نفس تازه دمیده اند ولی هنوز کمی خام هستند و در مقایسه با شخصیت های کلاسیک تر کمی جوان مینمایند. جانی کیج و دختر سونیا بلید ،cassie برای فن های سر سخت سری خیلی جالب خواهد بود.البته به  غیر از تاکاشی تاکادا که پسر کنشی است  و کانگ جین  پسر عموی جوان تر کانگ لائو  بقیه خیلی شبیه  اجداد و فامیل هاشان هستند و  ودر نهایت شاید خیلی جالب نباشند.کلی شخصیت منفی اضافه شده به بازی،و کلمه تازه نفس کردن بازی شاید خیلی برای آنها مناسب نباشد !زن حشره ایی dvorah  و هفت تیر کش Erron black  کلا خیلی خوب کار شدند و به سیستم مبارزاتی بازی تنوع جالبی دادند.خانم حشره ای با بازو های عنکبوتی خیلی زیبا ومرگبار حمله میکند و چند دفعه ازاو شکست خوردیم تا اصلا فهمیدیم چطور ضربه میزند  و الگوی حرکتش چطور است.کلا شخصیت های منفی جدید به خاطر اورجینال بودن شان  خیلی بهتر کار شدند در حالی که خوب ها بیشتر بخاطر مسائل داستانی مشتق شده از قهرمان های  قدیمی تر هستند و زیر سایه  آن شخصیت ها گرفتار مانده اند.بخش داستانی هم خیلی خوب کارشده است  و صدا پیشگی و دمو های سینمایی و صحنه های جالبی دارد و چند عدد  سوپرایز خیلی قشنگ هم به نمایش خواهد گذاشت . البته جانی کیج کمی لوس است و انگیزه های آنچنان مهمی هم ندارد ولی کلا بخش داستانی خیلی کامل شده است.حتی اگر شما به بخش داستانی که بیشتر برای طرفداران سرسخت ساخته شده اهمیت ندهید ،کلا نمی توانید شیفته بخش مبارزاتی بازی نشوید که یکی از نرم ترین و روان ترین و زیبا ترین بازی های مبارزه ای تاریخ  بازی های رایانه ای و کلا بهترین مورتال کمبات تاریخ است.انیمیشن ها در اوج هستند و کوچک ترین حرکات دست و پا را خواهید دید و ذرات و قطرات خون در هوا و روی زمین میپاشند و با هر کادر انرژی یک ضربه سهمگین میزنید و حرکات ویژه از بعد بصری  واقعا دیدنی هستند.شکستن کمبوی دشمن ،حرکات ایکس ری که واقعا دردناک هستند را میتوان با بارهای انرژی شارژ شده بدست آورد. وجود نوار استامینا هم یک عنصر فنی خیلی خوب را به بازی اضافه کرده و و باید حواسمان به آن باشد و دیگر نمیتوانیم مرتب با مانور و فضای خالی ایجاد کردن و دور شدن پیروزمیدان باشیم.

u1qd_2559560-mortalkombatx_scorp_torr_sn

عناصر محیطی هم خیلی کاربردی تر شده اند و میشود با لوازم پس زمینه به  حساب رقیب  رسید یا او را گرفتار کرد و یا با استفاده از آنها از دشمن جاخالی داد البته باید استامینای کافی داشته باشید.استامینا خودش شارژ میشود ولی با سرعت خاص و  همین آن را تبدیل به  مهمترین عامل بازی کرده است.مبارزات عادی خیلی سرگرم کننده هستند ولی بخش اونلاین هم شنیده ام خیلی سرگرم کننده است که البته متاسفانه نسخه پایرت شده است و نمیتوان استفاده کرد.

تنوع بازی هم خیلی بالار فته است،و بخش های جدید اصلا سنتی نبوده و جدید هستند. بخش هایی مثل برج ها از قدیم برگشته اند که ظاهری خیلی زیبا هم دارند که چلنج های ارکید همیشگی را ایجاد میکنند.شما با یک یار یا دو یار یکبرج را انتخاب میکنید و بالا می رودی با رقبای جدید روبرو میشوید  تا به باس ها برسید.بخش test your lock شما را با یک سری مدیفایر های خاص در شرایط خاص قرار میدهد تا ببنید چقدر دستتان گرم است.در این حالت ها از همه چیز از فیزیک گرفته تا محیط  ..و.باید استفاده کنید تا زنده بمانید .

oivi_1111111111111111111.jpg

برج های معروف که با این  بافت ها زیبا تر هم شده اند

در این نسخه ما با گرو ه ها و تیم ها هم برای اولین بار روبرو شدیم.پیوستن به یک حزب اولین کاری است که بعد از بوت کردن بازی باید انجام دهید.با بازی کردن در تمام بخش ها شما امتیاز بدست میآورید و ارتقا می یابید.در نهایت اینجور که  جاهایی خوانده ام بخش faction Kill ها باز میشود که نسخه های ساده تر شده فتالیتی ها هستند.جنگ حزب ها هر هفته ادامه دارد و تغییر میکند . گهگاهی به سبک دارک سولز یک حزب میتواند به عالم حزب دیگر حمله ور شود.

dl3t_222222222222222222.jpg

عکس بالا همان کریپت مرموز جایزه گیری را نشان میدهد از بعد بصری و هنری عالی است

واحد پول بازی  Koins است !مثل Coins !گفتم همه چیز های سری کمبات که با C  شروع شوند به k  تبدیل میشوند.با این پول میشود حرکات جدید و  فاتالیتی ها ی جدید که در لیست حرکات نشان داده نمیشوند را خرید.بروتالیتی ها هم گونه یا دیگراز فینیشر ها هستند که قابل آزاد شدن هستند.در بخشی به نام Krypt مد شما وارد نمای اول شخص با دوربین شوتر های کلاسیک میشوید که فقط درچهار جهت اصلی حرکت میکنید و گرافیک خیلی زیبایی هم دارد و یک دخمه غار مانند قرون وسطایی است.در انجا باید با واحد پول خود به صورت رندوم و شانسی سنگ قبرها  و مجسمه ها و صندوق ها  را باز کنید تا راز درونش را آزاد کنید ولی یک رازی اینجا است ،شما نمیدانید چه میخرید تا اینکه زمانی که آن را بخرید!اینجا کلی تعلیق و هیجان به بازی اضافه میشود.چون یا یک چیزی خیلی عالی و قوی گیر می آورید یا یک چیزی بدرد نخور.سکه ها میزان خاصی دارند  همین باعث میشود این بخش همیشه هیجان انگیز باشد.باز شدن کل کریپت خیلی طولانی و سخت است و باید کلی سکه بدست آورید و در واقع همین روش حالتی RPG گونه به بازی داده چون شما برای هرکاری یک لوت بدست میآورید.

تست گرافیک بازی برروی سیستم زیر  انجام شد :

Core i7-4770K

میزان 16 گیگ مموری با فرکانس 2400

GTX 970 G1 Gaming

win 8.1 64 bit

nvidia driver 350.12 whql

msi afterburner

fraps

ضمنا دو آپدیت 2 گیگابایتی و  47مگابایتی ریلودد هم نصب شده اند و نسخه بازی  کلکتور ادیشن  ریلودد است که DLC ها در آن آنلاک شده  اند.

ضمنا دقت کنید که دو سری عکس از بازی گرفته ام یک سری با کمک برنامه FRAPS که با پسوند عالی TGA یا همان Targa میتواند اسکرین شات بگیردوخیلی قدرتمند است واین فرمت فوق العاده بوده وقادر است نهایت کیفیت و حتی بعضی از افکت ها را در خود ذخیره کند -سری دوم عکس ها با Afterburner گرفته شده اند دکمه F8 که میتواند PNG یا JPG عکس بگیرد ولی کیفیتش به هیچ وجه قابل مقایسه نیست با TGA  در فرپس-ضمنا عکس های فرپس TGA  حجم بالایی حدود 10 مگ داشته اند که بخاطر محدودیت های تاپیک ،کاهش کیفتیشان در فوتو شاپCs15 انجام شده و سعی شده در فرایند تبدیل به JPG  تا حد ممکن کیفیتشان کاهش نیابد .

تنظیمات بازی در نهایت خود هستند ضمنا MFAA فعال است و با DSR هم2k هم 4K فعال شده اند  خروجی تصویر با کابل HDMI 1.4 به نمایشگر ها ارسال میشود.

رزولوشن  2K است بمراتب بزرگ تر از 1080P

ug5o_setting.jpg

عکس های زیر با کمک فرپس و پسوند تارگا ذخیره شده اند و کیفیت واقعی بازی را در 2K نشان میدهند - گرافیک بازی خیره کننده است و چشم نواز .

عکس منوی انتخاب یار -چهرهای نسبتا کلاسیک در کنار کمی مدرن  تر ها

wva8_1.jpg

گرافیک بازی در الترا های و 2k وحشتناک است :

عکس های زیر را با پسوند تارگا در همان  رینگ معروف معرفی نسخه نسل جدید گرفته ام.آنریل انجین میتازد -هنوز بعد از 9 سال این موتور دیوانه وار است.

bqfv_2.jpg

fnmz_3.jpg

oaz5_5.jpg

برای مقایسه اسکرین شاتی از نسخه قبلی Komplete edition  گذاشته ام ،نسخه PC  در نهایت تنظیمات در همین  رینگ مبارزه:

تفاوت با عکس های بالا نشان دهنده قدرت نسل جدید است

0avo_137341286432.jpg

اجرا در 1080: دقت کنید تنظمیات نهایت هستند و MFAA روشن است

عکس های  زیررا باافتر برنر گرفته ام و بخش های نظارتی کاربردی هم در گوشه صفحه نشان داده شده اند .میزان رم و فرکانس و ....

t3uw_mk10_2015_04_28_03_41_00_979.jpg

اجرا در 2k:

ixk2_mk10_2015_04_28_03_42_45_513.jpg

اجرا در 4K :

برخلاف گفته های کم بیش نادرست بازی که دم از سنگینی بازی میزنند یا عدم بهینه بودن و ...بازی حتی در 4k هم قفل فریم است و درست است سخت افزار تست سخت افزاری قوی است ولی باز هم بازی بهنیه نشان میدهد.

ag6f_mk10_2015_04_28_03_44_00_457.jpg

تاریخچه سری »

در سال 1987 بازی فوق محبوب استریت فایتر Street fighter توانست  ژانر مبارزه ای را منفجر کند .ساخته کپکام که یک بازی رقابتی مبارزه ای دونفره بود جز پدران این سبک به شمار میرود وانقدر این بازی و نسخه 2 آن محبوبند که هنوز هم در ژاپن جز برترین بازی های مبارزه ای حساب میشوند.خوب میراث این سری در سری Tekken و و یک باز ی غول دیگر ادامه یافت- هرچند خود سری  جنگنده خیاباین کپکام هنوز هم عرضه میشود هنوزهم محبوب است ولی ژاپنی ها که زمانی سرامد بازی های مبارزه یا بودند به ناگاه با  مفهوم خونین فتالیتی  روبرو شدند!

e2t6_streetfighter2cabinet.jpg

کنسول های ارکید استریت فایترII  یکی از محبوب ترین مبارزه ای های تاریخ

در نمایشگاه e3  سال 2014 در کنفرانس سونی "اندرو هوس" رئیس سونی کامپیوتر اینترتینمنت  با معرفی "شان لیدن "رئیس سونی آمریکا  شان را به صحنه دعوت کرد و شان در باره بازی بزرگ و تارخ مورتال جمله خیلی خوبی گفت:

شان گفت:

" صحبت از بازی شد،در 1996  من کارم را در پلی استیشن ژاپن با وارد کردن و آماده سازی و بازار سازی  بازی های غربی  و اروپایی برای بازار ژاپن شروع کردم ،خوب کار سختی بود و سلیقه گیمر و مخاطب ژاپنی کاملا متفاوت است .اما یکی از بازی هایی که ما برای بازار ژاپن بازار یابی کردیم و از غرب به شرق بردیم بازی مرگبار مورتال کمبات 3 بود برروی PS1  و این بازیی بود که مفهوم خشونت و فتالیتی را برای گیمر ژاپنی  فاش کرد و یک بازی فوق محبوب برای گیمر های آن زمان بدل شد.بخاطر همین اکنون روی صحنه کنفرانس سونی در نمایشگاه E3 سال 2014 افتخار بزرگی برای من بدست امده  که اولین تصاویر از مورتال کمبات X را به شما نشان دهم...سالن با تشویق همه مخاطبان منفجر شد......."

332a_playstation_e3_press_conference_201

شان لیدن Ceo sony آمریکا

تاریخ سری مورتال  خیلی طولانی است ولی بازیی بسیار مهمی است و اصلا نمیتوان نقشش را در تاریخ بازی های رایانه ای کمرنگ کرد ،مورتال  را اگر یادتان باشد درایران میپرستیدند ،درکلوپ ها چه ساعاتی که با دوستان رقابتی کمبات میزدیم و چه مبارزات مرگباری و دفترچه های فینشر و حرکات ویژه و چند ضرب و دود ناب سایبوت که ممنوع بودو  موشکی بروسلی که نامردی بود و  هیچ کس صحنه سیاه انفجار کره زمین را توسط سکتور نمیدانست و  ....دست درد های طولانی برای اینکه باید مشت روبه بالا دائم  میزدیم تا بتوانیم موتارو را شکست دهیم وخنده های شائو کان و ....خلاصه همش خاطره است و خاطره و هیچ باز یی را در کلوپ ها به اندازه مورتال بازی نکردم- با اینکه هم کنسول سگا داشتم هم PS1 ولی در کلوب چیز دیگری بود و باید با عده خیلی زیادی بازی میکردیم تا دستمان گرم شود و حرکات جدید را از هم یاد بگیریم!

Mortal Kombat که همیشه حروف C اش K نوشته میشوند را در تاریخ 1992 استودیو Midway شیکاگو ساخت .کمی بعد میدوی ورشکست شد و بازی در اختیار Warner Brothers  قرار گرفت  و از آن زمان تا سال 2011 که بازی ریبوت شددر اختیار تیم توسعه زیر شاخه وارنر اینتراکتیو یعنی NetherRealm Studios قرار دارد.

اما بازی اصلی سری توسط دو مغز متفکر یعنی Ed Born و John Tobias  ایجاد شد که میخواستند یک بازی با نقش آفرینی فرانکی خودمان !"ژان کلود ون دام آن زمان بسازند که به همه چیز حرکت چرخشی میزد!اما یک دفعه این ایده  بازی مبارزه ای با تم فانتزی  با نام زیبای مورتال کمبات شکل گرفت.بازی خیلی دنباله دارد ولی همه و یا شاید بتوان گفت  اکثرا مهم هستند به چند دلیل :

اولا مورتال یکی از خشن ترین بازی های تاریخ است در واقع خشونت در این  نماد سری است خوب طبیعی است برای بازیی که اسمش است مبارزه مرگبار،دلیل دیگر این بود که این سری سبکی نو آر داشت و کاملا واقع گرایانه بود و قهرمانان شبیه انسان های عادی بودند که همدیگر را تکه تکه میکردند و اصلا از آن رنگ های زیبای سری  استریت فایتر  و تکن خبری نبود .قدیم میگفتند که مورتال بازی کردن تلویزن ها را خراب می کند! خدا لعنت کند آدم دروغگو را !!خلاصه چند تا کمیک و فیلم هم از روی سری ساخته شد اما باز خود با زیهای سری خیلی مهم تر بودند.

qkgg_mortal-kombat-arcade-kollection.jpg

صحنه های مبارزه در رینگ مشهور سری بین اسکورپین و ساب زیرو

01pr_mortal-kombat-1-online.jpg

مورتال کمبات یک

کلا سری مورتال  نمادش خشونت بالا بود و فاتالیتی های معروف نماد این خشونت افسار گسیخته بودند.همین خشونت های  مرگبار در صحنه های فینیشر زنی کمبات بود که ESRB یا سازمان درجه بندی بازیها برای سنین مختلف را بوجود آورد!ببنید این مورتال چه بود که از ترس  رفتند و ESRB را بوجود آوردند !همه میدانید که سیستم مبارزاتی این سری چگونه است حتما یک بار هم که شده تجربه کرده اید پس میروم سراغ تاریخچه سری و بعد خود نسخه 10 یا X:

penu_full2.jpg

تاریخچه تصویری سری را در عکس بالا خودم ایجاد کرده ام البته کمی عجله ای شده است ولی برای  دانستن دم دستی خوب است.هرچند بعضی ها میگوند 9 بازی کمبات عرضه شده ولی درواقع 18 بازی عرضه شده و 9 تا فقط شماره دارها هستند و د راین بین بازی های ارکید ونسخه های خاص هم عرضه شده اند ولی من به مهم ها اشاره نموده ام.

خالقین سری:

1hdn_2836706-8638909398-22805.jpg

اد بورن متولد 1964 د رآمریکاست و برنامه نویس و خالق سری مورتال کمبات است . او اکنون در وارنر بروس اینتر اکتیو کار میکنند و 15 سال هم عضو شرکت میدوی بود .

o1n_tobias-portrait.jpg

جان توبیاس متولد 1969 در شیکاگو الینویس  هم تیمی  مشهور اد برای ساخت خونین ترین بازی تاریخ.

شخصیت های مورتال کمبات یکسری ثابت هستند وگهگاهی یک یا چند مهمان بهشان اضافه میشود -عکس زیر آرت ورک کل شخصیت های سری است :

mtz9_all_characters_wallpaper.jpg

شخصیت های نسخه 2013 pc با نام Komplete edition

xl8u_22566-6.jpg

قردی کروگر بر علیه کمبات بازان -البته او اینجا نمیتواند در رویا مخفی شود چون با  هیولاهای جهان مورتال کمبات روبروست.

نتیجه گیری:

بازی مورتال نسخه X یک بازی مبارزه ای عالی است،با کلی شخصیت خوب و جهان تیره و تار،سیستم مبارزاتی عالی با موتور قوی ایجاد شده که در ترکیب با سبک بصری و کیفیت بالای طراحی عالی هنری ،بازی را در جایگاه محترم ترین بازی های مبارزه ای چند سال اخیر قرار داده است.حرکات جدید و استایل های متنوع مبارزان عمق بالایی به مبارزات بخشیده که این در حالی است که خود همین مبارزات با پارامتر استامینا چالش برانگیز تر از همیشه شده اند.با تمرین مرتب و زیاد براحتی  می شود در بازی به درجه استادی رسید و بدون تمرین هم فقط شکست در انتظار شماست .د رکل داستان جالب و بعضی از شخصیت های جدید عالی  و عناصر گیم پلی جذاب و گرافیک دیوانه وار و نرخ فریم عالی حتی در 4K و ...بهترین کمبات سری را از همیشه جذاب تر کرده اند پس این بازی زیبا رابه همه  شما عزیزان  پیشنهاد میکنم.

رضا قاسمی

لینک به دیدگاه

سلام 

متن بسیار زیبایی بود اقا رضا

من هم زیاد شنیده بودم بازی خوب بهینه نیست ولی با 780 تست کردم خیلی روان 1440p رو اجرا می کرد گرافیک هم بسیار جالب و تیره و تاریک بود 

دوستان یک چیزی می خواهم بگم امیدوارم ناراحت نشوید و خواهش می کنم منفی ندهید 

من تقریبا بعد از 7 سال دوباره این سری رو بازی کردم 

اما نمی دونم چرا ولی هیچ وقت نمی تونستم با این بازی های بزن بزن یا ورزشی مثل فوتبال و ........... چیز های دیگه کنار بیار 

مثلا 3 تا 5 ساعت اول برام جالب بود بعد کم کم دیگه زده  شدم و دیگه نتونستم بازی کنم 

من توی بازی چیز جالبی پیدا نمی کنم که بعد از چند ساعت بازی  من رو توی بازی نگه داره نمی دونم چه جوری بگم منظورم رو 

فکر کنم یکی از مهم ترین دلایل بازی های مثل  life is strange یا دراگون ایج یا همین gta v  و ..........هستن  از بس این  بازی ها  داستان عمیق و جالب ( از نظر من )  و کارکتار های قوی و یا دوست داشتی توش داره که باعث می شه یکجور ارتباط بین من بازیکن و یک کارکتر دیجیتالی ایجاد بشه در حدی که واقعا عاشق بعضی ها شون می شی و از بعضی هاشون تنفر پیدا می کنی 

شاید مشکل از من بوده که این بازی رو ول کردم و چیزی از بازی نمی دونم و به همین دلیل نمی تونم مثل خیلی از بازی ها با این بازی ارتباط برقرار کنم 

ولی در کل برای یک مدت کوتاه یک سرگرمی خیلی جالب هست مخصوصا اون fatalities خیلی دردناک بازی شاید باز دراینده یک سری به بازی ردم 

شرمنده ی تمام طرفداران این بازی  :(

ولی خدایش اون تیم انیمیشنی که این fatalities را طراحی کردن خیلی مخ هستن واقعا دل و روده ی ادم تکون می خوره 

مخصوصا وقتی طرف مقابل کارکتر  female باشه خیلی درد ناک هست 

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید . من اصلا این بازی رو دوست نمیدارم  :laughing:

خشن . خشونت . زیادی. صحنه های وحشی وارfatality/finish him!

به دوستانم توصیه می کنم اگر بازی میکنن دور از چشم کودکان :big hug:  :big hug:  بازی کنند ممنون

چون الان ما و خونه ی دونه sub zero داریم یخ مینداره 

ویرایش شده توسط safa23shahin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سلیقه ها فرق داره یکی هم میشه  روزی 5 ساعت فوتبال میزنه دیگه چشماش همه چی رو گرد وسبزمیبنه بعد شبها هم میشه فوتبال واقعی میبینه روی tv بعد اسپورت چنل هم باز در روز نگاه میکنه!  ببنید مورتال برای یک سری از بازیبازهای دهه 60 ای خاطراتی فراموش نشدنی داره -شما نبودید اون دوران در کلوپ ها - خیلی بامزه بود -صاحب زمینی میزدیم !

خوب بازی های مبارزه ای فقط مخصوص چند نفره بازی کردن و مولتی  پلیر هستند و تک نفره خسته کننده میشن البته من در همین تک نفره به  درجه استادی رسیدم و الان هرکسی بخواهد در هرکمباتی باهم بازی کنه  فقط فینیشر در انتظارشه! باید وقت گذاشت تا به درجه های بالای مهارت رسید وقتی حرفه ای شدید دیگه ازش نمیتونید دل بکنید.

بحث خشونت هم چیز دیگه است ما درداخل esrb رو رعایت نمی کنیم من دیدم پدر خونه کنترلر GTA V رو میده دست بچه 6 ساله! شما میگید مورتال بدبخت!الین خیلی فانتزی است و بچه نیمتونه آتش و یخ درست کنه بزنه در سر یکی دیگه ولی با ماشین می تونه بزنه  زیر دوستاش! پس باید همیشه  رعایت بشه و  هر شخصی بازی مربوط به سن خودش رو بازی کنه -

دوست من ذات مورتال کمبات خشته -اسمش مورتال کمباته  یعنی باید در کنارش خشونت باشه و یکی از محبوب ترین سری بازیهای تاریخه -

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

.....Finish Him

خدا قوت رضا جان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

.....Finish Him

ناز نفست!

لینک به دیدگاه

یادش بخیر میرفتیم کلوپ واسه بازی

کل پول تو جیبیمون میرفت واسه کمبت

تازه بازی خودمون که تموم مبشد شاید ساعتها وایمیستادیم و بازی بقیه رو تماشا میکردیم

اون لذت واقعا تکرار شدنی نیست حتی با بهترین کنسولها و قویترین پی سی ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادش بخیر میرفتیم کلوپ واسه بازی

کل پول تو جیبیمون میرفت واسه کمبت

تازه بازی خودمون که تموم مبشد شاید ساعتها وایمیستادیم و بازی بقیه رو تماشا میکردیم

اون لذت واقعا تکرار شدنی نیست حتی با بهترین کنسولها و قویترین پی سی ها

100 % شما درست میگید

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقا رضای عزیز خسته نباشید @};- @};- @};-

این بازی که خیلی واسه من خاطره انگیزه من که هنوز بازی مورتال کمبات دو رو که با کنسول سگا بازی می کردم دارم :D :D :D

لینک به دیدگاه

دوستان باید اضافه کنم که MK Gold همون MK 4 هست که منتها Gold فقط برای کنسول دریمکست عرضه شد و فرقش با MK 4 در چند نقشه اضافی + گرافیک بهتر + شخصیت ای بیشتر است. درضمن آخرین سری آرکید مورتال کمبات همین MK 4 هست. (گرافیک نسخه آرکید خیلی بیشتر از نسخه های کنسولی هست)

لینک به دیدگاه

اون بروتالتی اول گمون کمنم اشتباه باشه !!!

یادم نمیاد توی بروتالتی y  نقشی داشته باشه !!!

لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه 

منم دارم همینو بازی میکنم  گرافیک 980و cpu 5930 و 16g رم 

متاسفانه مانیتور 4k ندارم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دستت درد نکنه 

منم دارم همینو بازی میکنم  گرافیک 980و cpu 5930 و 16g رم 

متاسفانه مانیتور 4k ندارم .

عالی است بازی بی نظیره

لینک به دیدگاه

به نظر من اگر چه از نظر گرافیکی بهتر از MK9 هستش ولی تعداد Stage های کمتر (12 در مقابل 25) و کاراکتر های کمتر (24 در مقابل 32) و نشون دادن خیلی از کاراکتر ها که فقط داخل دمو های بازی رندر شدن و در بازی قابل انتخاب نیستن خودش ضعف بود...درسته که هر کاراکتر 3 تا استایل مختلف داره اما اینها بیشتر توی Special Attack هاشون متفاوته نه Combo ها و از لحاظ Gameplay اونقدر متفاوت نمیشن که بشه گفت 24x3 پس 72 کاراکتر هستش... Tag Team و Stage Fatality ها و خلاصه خیلی از چیزهایی که بازی قبلی داشت رو به خاطر چندتا ایده ی جدید حذف کردن.نکته ی دیگه هم اینکه تمام Menu ها  Fatality ها و X-ray ها روی 30 فریم قفل شدن و خود بازی روی 60 فریم.وقتی یه حرکت X-ray انجام می دید به راحتی پایین اومدن سرعت فریم رو حس می کنید. اما بهترین چیزی که اضافه شده بود QTE ها داخل حالت داستانی بازی بود که برای اولین بار من توی یه بازی از وجود QTE متنفر نیستم.در کل نسبت به بازی قبلی بهتر بود اما انتظارات منو برآورده نکرد.وقتی توی پیشنمایش ها از تاریخچه ی MK که قرار بود هم از کاراکتر های قبلی و هم از کاراکتر های جدید استفاده بشه و این حرف ها رو می زدن من روی 40-50 تا کاراکتر حساب می کردم.نه 24 تا(25 تا اگه 5 دلار برای Goro بدید).

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من اگر چه از نظر گرافیکی بهتر از MK9 هستش ولی تعداد Stage های کمتر (12 در مقابل 25) و کاراکتر های کمتر (24 در مقابل 32) و نشون دادن خیلی از کاراکتر ها که فقط داخل دمو های بازی رندر شدن و در بازی قابل انتخاب نیستن خودش ضعف بود...درسته که هر کاراکتر 3 تا استایل مختلف داره اما اینها بیشتر توی Special Attack هاشون متفاوته نه Combo ها و از لحاظ Gameplay اونقدر متفاوت نمیشن که بشه گفت 24x3 پس 72 کاراکتر هستش... Tag Team و Stage Fatality ها و خلاصه خیلی از چیزهایی که بازی قبلی داشت رو به خاطر چندتا ایده ی جدید حذف کردن.نکته ی دیگه هم اینکه تمام Menu ها  Fatality ها و X-ray ها روی 30 فریم قفل شدن و خود بازی روی 60 فریم.وقتی یه حرکت X-ray انجام می دید به راحتی پایین اومدن سرعت فریم رو حس می کنید. اما بهترین چیزی که اضافه شده بود QTE ها داخل حالت داستانی بازی بود که برای اولین بار من توی یه بازی از وجود QTE متنفر نیستم.در کل نسبت به بازی قبلی بهتر بود اما انتظارات منو برآورده نکرد.وقتی توی پیشنمایش ها از تاریخچه ی MK که قرار بود هم از کاراکتر های قبلی و هم از کاراکتر های جدید استفاده بشه و این حرف ها رو می زدن من روی 40-50 تا کاراکتر حساب می کردم.نه 24 تا(25 تا اگه 5 دلار برای Goro بدید).

خوب کم کردند و لی کیفت رو بردند در حد نهایت چه از بعد انیمیشن چه طراحی و و خیلی کار شده  البته درسته یک تعدادی از قهرمان های قدیمی مثل کابال یا ناب سایبت نیستشون یا نایت ولف ولی   خود باز ی محتوی خوبی داره- فریم هم بخاطر اینکه  یکدفعه دراپ نشه به دزیر 30 خودشون قفلش کردن روی 30

لینک به دیدگاه

من tag team رو کاملا با شما موافقا. بازی رو یه جور دیگه میکنه و تا چهار نفرو سرگرم!!شنیدم قراره پچی با حجم 15 گیگ براش بیاد. شاید حدود 15 شخصیت اضافه بشه!  

لینک به دیدگاه

این بازی تک نفر حال نمیده 

باید حداقل چهار نفر باشید هی کیف میده  :cool:

حیف کسی نیست اطرافم  البته دسته بازی هم میخاد بدجور لازم داره 

لینک به دیدگاه

خوب کم کردند و لی کیفت رو بردند در حد نهایت چه از بعد انیمیشن چه طراحی و و خیلی کار شده  البته درسته یک تعدادی از قهرمان های قدیمی مثل کابال یا ناب سایبت نیستشون یا نایت ولف ولی   خود باز ی محتوی خوبی داره- فریم هم بخاطر اینکه  یکدفعه دراپ نشه به دزیر 30 خودشون قفلش کردن روی 30

من ترجیح می دادم بازی 1 سال دیگه حتی 2 سال هم طول بکشه تا بیاد اما وقتی اومد همچی با هم باشه....الان مثل کباب بدون سماقه...30 فریم هم به خاطر کنسول هاست...بازی خودش اونقدر سنگین نیست.بیشترین ضد حال قابل بازی کردن یا کلا نبودن Cyrax،Sektor,Hydro,Frost,Cyber Sub-zero و Scarlet بود.البته من احتمال این رو می دم که تا 3 سال دیگه MK جدیدی قرار نیست بیاد و به مرور تمام کاراکتر ها رو به صورت DLC برای بازی Release  می کنن و بعد Komplete Edition بازی خیلی بیشتر کاراکتر داره.

من tag team رو کاملا با شما موافقا. بازی رو یه جور دیگه میکنه و تا چهار نفرو سرگرم!!شنیدم قراره پچی با حجم 15 گیگ براش بیاد. شاید حدود 15 شخصیت اضافه بشه!  

اون پچی که قراره بیاد قرار Jason Vorhies و Predator رو اضافه کنه به جز اون 2 تا شخصیت دیگه هستن که قراره اضافه بشن(قابل انتخاب) اونم Tanya و Tremor هستن.و در کل می شه 29 کاراکتر.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من ترجیح می دادم بازی 1 سال دیگه حتی 2 سال هم طول بکشه تا بیاد اما وقتی اومد همچی با هم باشه....الان مثل کباب بدون سماقه...30 فریم هم به خاطر کنسول هاست...بازی خودش اونقدر سنگین نیست.بیشترین ضد حال قابل بازی کردن یا کلا نبودن Cyrax،Sektor,Hydro,Frost,Cyber Sub-zero و Scarlet بود.البته من احتمال این رو می دم که تا 3 سال دیگه MK جدیدی قرار نیست بیاد و به مرور تمام کاراکتر ها رو به صورت DLC برای بازی Release  می کنن و بعد Komplete Edition بازی خیلی بیشتر کاراکتر داره.

اون پچی که قراره بیاد قرار Jason Vorhies و Predator رو اضافه کنه به جز اون 2 تا شخصیت دیگه هستن که قراره اضافه بشن(قابل انتخاب) اونم Tanya و Tremor هستن.و در کل می شه 29 کاراکتر.

ممکنه dlc بیاد و کامل شه -نه کنسول ها ی نسل جدید ش هم 60 فریم هستند برای این بازی - میاد کامل میشه حالا این همه  یار یعنی شما با همه بلدی بازی کنی ؟که میخوای 20 تا دیگه هم اضافه شه؟همین رو کامل کنید در بخش کریپت  همه چیز رو آزاد کنید تا ببنیم چی میشه!

لینک به دیدگاه

ممکنه dlc بیاد و کامل شه -نه کنسول ها ی نسل جدید ش هم 60 فریم هستند برای این بازی - میاد کامل میشه حالا این همه  یار یعنی شما با همه بلدی بازی کنی ؟که میخوای 20 تا دیگه هم اضافه شه؟همین رو کامل کنید در بخش کریپت  همه چیز رو آزاد کنید تا ببنیم چی میشه!

می دونم که کنسول ها هم 60 فریم هستن ولی من احتمال می دم پایین اومدن فریم به خاطر پرت از روی کنسول هاست.20 تا که هیچی من اون موقع که روی Sega بازی می کردم همه Brutality های همه ی کاراکتر ها رو از حفظ بودم.تا اینجا 3 سری تمومش کردم Kryptam هم 80 درصدش بازه.الان فقط دیگه تاور بازی می کنم.شما حرص نخور...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

و باز هم یه نقده عالی از آقا رضا  :clapping:  :clapping:

اینقدر نقدهاتون خوبه اگه ۱۰۰۰ نفرم بگن بازیش به درد نمیخوره آدم باز میخواد امتحانش کنه :D

موفق باشید ^_^

لینک به دیدگاه

اول ازتون كمال تشكر رو دارم بخاطر متن زيباتون و زحمتى كه كشيدين

دوم يه سؤال مدل تلوزيون شما چيه كه 42 اينچه ولى رزولوشن فور كى تو كى داره!؟

والا ما سامسونگ سرى 5 داريم بزور 1080 بهمون رو يه كيس ميده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...