رفتن به مطلب

مشاوره سیستم برای VRAY

Recommended Posts

سلام دوستان

من یه کیس میخام جمع کنم و میخاستم کمکم کنین

نکته ها

نهایت بودجه واسه کیس  3 تومن

از اونجاییکه فقط وی ری کارمیکنم پس به گرافیک بالا نیاز نیس و حتی یه گرافیک یه گیگ هم کارمو راه میندازه

از طرفی هم نیاز به رم DDR4  و همچنین آینده نگری ندارم و فقط یچی باشه که فعلا تا چند سال کارکنه

قبلا یه i7  720 داشتم و قبلشم هم Q9550

هرکدوم توی زمان خودشون غول بودن

خلاصه هرچی میگیرم تا چن سال استفاده میکنم  تا نسل جدید بیاد و کامل بخرم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یه کیس میخام جمع کنم و میخاستم کمکم کنین

نکته ها

نهایت بودجه واسه کیس  3 تومن

از اونجاییکه فقط وی ری کارمیکنم پس به گرافیک بالا نیاز نیس و حتی یه گرافیک یه گیگ هم کارمو راه میندازه

از طرفی هم نیاز به رم DDR4  و همچنین آینده نگری ندارم و فقط یچی باشه که فعلا تا چند سال کارکنه

قبلا یه i7  720 داشتم و قبلشم هم Q9550

هرکدوم توی زمان خودشون غول بودن

خلاصه هرچی میگیرم تا چن سال استفاده میکنم  تا نسل جدید بیاد و کامل بخرم

سلام

یعنی صد تومن بیشتر هم راه نداره؟؟ :

cpu: i7 4790k 1120t

cpu cooler: THERMALRIGHT TRUE SPIRIT 110t

min: ASRock Z97 Anniversary 390t

ram: G.Skill Trident X 2*4gb 2400 cl10 280t

gpu: ASUS GT 740  2GB  DDR3 360t

hdd: seagate 1tb 160t

ssd: samsung 850 evo 120gb 340t

psu: Green GP550A-UK Gold 220t

case: green x1 140t

درود @};-

لینک به دیدگاه

مرسی

سیستم موقع رندر وی ری ، همش با سی پی یو 100 درصد کار میکنه

اون مین که گفتی توی فشار کاری بالا کم نمیاره ؟؟؟؟!!!

من حاضرم SSD  نگیرم اما مین کم نیاره

لینک به دیدگاه

Main:ASRock FATAL1TY Z97 Killer=520T

Cpu:i74790K=1150T

Ram:GSkill TridentX 2×8GB=16GB DDR3 2400=580T

Psu:Green 650W UK-Gold=270T

SSD:Crucial M550 128GB=350T

Cpu Cooler:DeepCool Lucifer=180T

HDD:Seagate Barracuda 1TB=180T

Case:Xigmatek Mach=160T--Green X3 viper=210T

----------------------------

نکته:

ssd فقط برای سرعت فراخونی برانهمه ها وسرعت خواندن و نوشتن به شما کمک میکند و تاثیری در سرعت رندر ندارد و فقط موقع باز و بسته کردن برنامه تاثیر دارد و روی سسرعت رندر اصلا و چند ثانیه بیشتر برای بارگذاری بیت مپها و فایلهای برنامه تاثیر داره.پس میتونی حذفش کنی از لیست بالا و گزینه های دیگه رو با خیال راحت بگیر

کارت گرافیکم نداشته باشی سنگینتره تا اینکه یه 200 تومنی داشته باشی و الکی پول بهش بدی کما اینکه آنبرد سی پی یوت کار کارت 200 تومنیو انجام میده برات پس حروم نکن پولتو

ویرایش شده توسط ☼PC Gamer☼
لینک به دیدگاه

ممنون

راجب قدرت پردازش گرافیکی 4790  نکته خوبی گفتی
پس فعلا بدون گرافیک جمع میکنم بعدا یه گرافیک درست و حسابی میندازم

درحال حاضر از 2 تا i5  3450   بصورت شبکه ای رندر میگیرم  فکر میکنم برای خرید  سیستم جدید از راهنمایی خوبتون استفاده کنم

لینک به دیدگاه

نکته:

ssd فقط برای سرعت فراخونی برانهمه ها وسرعت خواندن و نوشتن به شما کمک میکند و تاثیری در سرعت رندر ندارد و فقط موقع باز و بسته کردن برنامه تاثیر دارد و روی سسرعت رندر اصلا و چند ثانیه بیشتر برای بارگذاری بیت مپها و فایلهای برنامه تاثیر داره.پس میتونی حذفش کنی از لیست بالا و گزینه های دیگه رو با خیال راحت بگیر

کارت گرافیکم نداشته باشی سنگینتره تا اینکه یه 200 تومنی داشته باشی و الکی پول بهش بدی کما اینکه آنبرد سی پی یوت کار کارت 200 تومنیو انجام میده برات پس حروم نکن پولتو

سلام دوست عزیز

ببخشید اما تاثیر 10 تا 15 درصدی داره بودن SSD

همون طور که خودت گفتی تو خوندن تکسچر ها تاثیر خودشو نشون میده

استارتر عزیز SSd تا 15 درصد زمان رندر گیری رو کاهش میده !!

اصلا روی گرافیک انبرد سی پی یو حساب نکن !!! توانایی این محسبت رو در 3dmax نداره.

و اینکه کارت گرافیک در نشون دادن ویوپرتها حداقل باید یه GTX750 رو داشته باشی وگرنه تو ویوپرتهای سنگین کم میاره !!!

من در مورد مین اطلاعاتی ندارم . دوستان دیگه راهنماییتون میکنن

بازم سوالی بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

عزیز ssd فقط به بارگذاری سریع برنامه فقط کمک میکنه نه به سرعت رندرگیری.

دوما بود و نبود یه کارت گرافیک 200 تومنی فرقی نداره براه رندر به جاش رمو بهتر برداره ارجع تره و بعدا یه گرافیک درست حسابی استفاده کنه

بعدا اونارو بگیری معقولتره به نظرم(SSD-VGA)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنظر من اگه اور نداری و فقط میخوای تو حالت فول لود استفاده کنی 4790 رو بگیری بهتره 400 مگاهرتز از  k  کمتره ک فکر نمیکنم تفاوتشون خیلی محسوس باشه ولی یچیزی حدود 100 تومن کمتر هزینه میکنی

لینک به دیدگاه

عزیز ssd فقط به بارگذاری سریع برنامه فقط کمک میکنه نه به سرعت رندرگیری.

دوما بود و نبود یه کارت گرافیک 200 تومنی فرقی نداره براه رندر به جاش رمو بهتر برداره ارجع تره و بعدا یه گرافیک درست حسابی استفاده کنه

بعدا اونارو بگیری معقولتره به نظرم(SSD-VGA)

سلام دوست عزیز

به خدا تاثیر داره ... من آزمایش کردم و کارم رندرینگه

اگه سیستم خودم بود براتون یه تست میزاشتم تا ببینین

وقتی زمان خوندن تکسچر و متریال کمتر بشه زمان رندرینگ هم میاد پایین . البته اگه تکسچر و متریال استفاده شده تو درایو ssd باشه

من تمام متریال هام و تکسچر هام و حتی فایلهای max  رو درایو ssd دارم چون هم تو زمان رندرینگ تاثیر میزاره و هم تو زمان باز کردن و خوندن و ذخیره کردن فایلهای max . آخه در بعضی از موارد post production حجم فایل max تا 1.2 گیگ بالا میره

اگه به گفته من شک دارین از آقای آرمین آبیشی بپرسین بهتون میگن

به همین خاطر من دنبال raid0 کردن ssd هام هستم که بتونم زمان رو کمتر کنم

با تشکر @};- @};- @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نکته:

درود

سیستم بالا تایید میشه اما یه تغییراتی اگه توش بدی بهتره.

رم با باس پایینتر و قیمت مناسب تر میتونی بگیری. چون تو رندر تاثیر کمی داره. من تست کردم خودم. اگه کار شما فقط رندر هست نیاز به کارت گرافیک جدا نداری. اما اگه مدلینگ حجم زیادی از کارت رو تشکیل میده و کلا کارهای سنگین انجام میدی باید کارت گرافیک انویدیا با حافظه 2 گیگ به بالا و با هسته کودا بالا بگیری... چون مستقیما تو ویوپرت تاثیر داره.

ssd تا جایی که من میدونم تو تایم رندر تاثیری نداره. اگه کسی تستی کرده که تاثیر داره بذاره بد نیست... مثلا اگه تایم رندر بی ssd 2 ساعت باشه. با ssd چقدره؟ من میگم 1ساعت و 57 دقیقه :) ...

لینک به دیدگاه

درود

سیستم بالا تایید میشه اما یه تغییراتی اگه توش بدی بهتره.

رم با باس پایینتر و قیمت مناسب تر میتونی بگیری. چون تو رندر تاثیر کمی داره. من تست کردم خودم. اگه کار شما فقط رندر هست نیاز به کارت گرافیک جدا نداری. اما اگه مدلینگ حجم زیادی از کارت رو تشکیل میده و کلا کارهای سنگین انجام میدی باید کارت گرافیک انویدیا با حافظه 2 گیگ به بالا و با هسته کودا بالا بگیری... چون مستقیما تو ویوپرت تاثیر داره.

ssd تا جایی که من میدونم تو تایم رندر تاثیری نداره. اگه کسی تستی کرده که تاثیر داره بذاره بد نیست... مثلا اگه تایم رندر بی ssd 2 ساعت باشه. با ssd چقدره؟ من میگم 1ساعت و 57 دقیقه :) ...

سلام دوست عزیز

شما این مطلبو مطالعه کن . البته میدونم حتما مطالعه کردی

تنظيمات بهينه سازى SSD براى ويندوز 7 و 8 و 10

بفرما این هم مقایسه در زمان رندرینگ که شرکت اینتل انجام داده

فیلم در سایت ...

http://www.aparat.com/v/YcMLy

http://www.electrictv.com/?p=14180

منتظر نظرتون هستم @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

داداش گلم من تازه یه سیستم ای ام دی بستم با هزینه نصف این با کاررایی بهتر.برو دنبال ای ام دی.فدات.خواستی یه فایل یفرست بزارم رندر شماهم تو سیستم مدنظرت بزار رندر ببینیم چقدر تفاوت داره.بعد قطعاتو بهتون بگم چی دارم.نهایت 2تومن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی خوب... تفاوت کارایی در این حد خیلی عجیبه... شما فرمودین 10-15% سریعتر...

اینو حساب کردین؟

بیش از 3 برابر سریعتر...!!!

باور کردنی نیست...من فکر میکنم این یه تبلیغات هست واسه اینتل...

اگه واقعا ssd اینقدر تاثیر داشته باشه که من همین فردا یکی واسه لپتاپ و پی سی م میگیرم

ببنید سیستم تست قدیمی بوده... رم سیستم کلا  6 گیگ بوده.. ممکنه این 6 گیگ موثر بوده باشه در رندر و از هارد به عنوان رم مجازی تو رندر استفاده میشده و همین باعث شده ssd خودشو نشون داده باشه.

در کل در زمان رندر تمام متریال ها و... میان روی رم.. اگه رم کم باشه میرن رو swap هارد ... اگه رم کافی باشه هیچ ربطی به هارد یا ssd نخواهد داشت چون سرعت رم بسیار بالاتر از هارد و ssd هست. ممنون که اینو نشون دادین. خوب بود.. اما اگه بنچمارک جامع تری در این مورد باشه که جنبه تبلیغاتی هم نداشته باشه خیلی مفیدتره. مرسی

لینک به دیدگاه

خیلی خوب... تفاوت کارایی در این حد خیلی عجیبه... شما فرمودین 10-15% سریعتر...

اینو حساب کردین؟

بیش از 3 برابر سریعتر...!!!

باور کردنی نیست...من فکر میکنم این یه تبلیغات هست واسه اینتل...

اگه واقعا ssd اینقدر تاثیر داشته باشه که من همین فردا یکی واسه لپتاپ و پی سی م میگیرم

ببنید سیستم تست قدیمی بوده... رم سیستم کلا  6 گیگ بوده.. ممکنه این 6 گیگ موثر بوده باشه در رندر و از هارد به عنوان رم مجازی تو رندر استفاده میشده و همین باعث شده ssd خودشو نشون داده باشه.

در کل در زمان رندر تمام متریال ها و... میان روی رم.. اگه رم کم باشه میرن رو swap هارد ... اگه رم کافی باشه هیچ ربطی به هارد یا ssd نخواهد داشت چون سرعت رم بسیار بالاتر از هارد و ssd هست. ممنون که اینو نشون دادین. خوب بود.. اما اگه بنچمارک جامع تری در این مورد باشه که جنبه تبلیغاتی هم نداشته باشه خیلی مفیدتره. مرسی

دوست عزیز سلام

بله من گفتم تا 15% .. چون خودم این 15% رو لمس کردم و کاملا مشهود بود

این مقدار ممکنه تو سیستم های مختلف فرق کنه

تو پستی که آرمین جان زحمتشو کشیدن گفتن تا 4 برابر اما من تو سیستم خودم تا 15% کم شدن زمان رندرینگ رو دیدم

دوست عزیز همه میدونیم که سرعت خوندن ssd ها بالاست و 4 برابر Hdd هست . خوب در زمان خوندن متریال و فایلها این زمان 1/4 میشه . به تنهایی زمان قابل محسوسی میشه !!!

@};-

سعی میکنم منبع جامعتری رو قرار بدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مجدد.

لطف میکنید

لینک پست آرمین جان رو لطف میکنید؟

تشکر @};-

لینک به دیدگاه

درود مجدد.

لطف میکنید

لینک پست آرمین جان رو لطف میکنید؟

تشکر @};-

سلام مجید جان

بفرمایید

تنظيمات بهينه سازى SSD براى ويندوز 7 و 8 و 10

@};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده سالهاست در حوزه سی جی فعالیت دارم و مقالات زیر در حوزه رندینگ بقلم من بوده:

http://mostafa3d.com/blog/item/octane-render-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/corona-render-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/mitsuba-renderer-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/unreal-engine-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/unity43-new-features

با تجربیات و شناختیکه من از حوزه رندرینگ دارم بطور قطع میگم که ssd در رندرینگ غیر رئال تایم مثل موتورهای ویری،منتال، آرنولد و... هیچ تاثیری نمی گذاره مگر در جاییکه کمبود رم داشته باشید و اونجا هم رندرینگ انجام میشه اما با سرعتی اسف بار و از تکنیکهای دیگر استفاده میشه!!!

مراحل انتقال رسورسها از دیسک در مراحل قبل از رندرینگ انجام میشه و زمان رندرینگ از فایلهای بارگذاری شده در رم استفاده میشه. من اگر بجای شما بودم یا ssd نمیخریدم و اگر هم قصد خرید داشتم اول میزان رم به 16 گیگ ارتقاع میدادم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده سالهاست در حوزه سی جی فعالیت دارم و مقالات زیر در حوزه رندینگ بقلم من بوده:

http://mostafa3d.com/blog/item/octane-render-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/corona-render-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/mitsuba-renderer-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/unreal-engine-overview

http://mostafa3d.com/blog/item/unity43-new-features

با تجربیات و شناختیکه من از حوزه رندرینگ دارم بطور قطع میگم که ssd در رندرینگ غیر رئال تایم مثل موتورهای ویری،منتال، آرنولد و... هیچ تاثیری نمی گذاره مگر در جاییکه کمبود رم داشته باشید و اونجا هم رندرینگ انجام میشه اما با سرعتی اسف بار و از تکنیکهای دیگر استفاده میشه!!!

مراحل انتقال رسورسها از دیسک در مراحل قبل از رندرینگ انجام میشه و زمان رندرینگ از فایلهای بارگذاری شده در رم استفاده میشه. من اگر بجای شما بودم یا ssd نمیخریدم و اگر هم قصد خرید داشتم اول میزان رم به 16 گیگ ارتقاع میدادم.

نکته:

بنده هم موافقم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام من با کارت ۹۷۰ تو نرم افزار sketch up با vray کار کردم سرعت رندر گرفتنش خیلی خوب بود. شما چرا از کارت گرافیک استفاده نمیکنی ؟ میتونه real time رندر بگیره. به نظر من یه کارت گرافیک مثل gtx 970 برای vray خیلی بهتر از یه cpu قوی مثل ۴۷۹۰k عمل میکنه

لینک به دیدگاه

من فقط یه برنامه استفاده میکنم و اونم  وی ری 3dmax 
بدون انیمیشن سازی و کارای اضافی
معمولای ازسیستم  قدیمی دیگم با سی پی یو Q9550  و رم 8 و گرافیک 2 برای طراحیم استفاده میکنم
و دوتا سیستم  کاملا شبیه هم با سی پی یو i5  3450     و رم 8  و گرافیک معمولی ، بصورت شبکه رندر میگیرفتم

حالا این سیستمی که میخام جمع کنم ، انتظارم اینه که فقط بصورت آماده رندر بگیرم ،همین

خودم توی فکرم یه همچین سیستمی مد نظرم بود
main : Asus z97-K
CPU : 4790
 1600  ram : 8 

گرافیک هم نمیدونستم چی بگیرم ( چون بودجه محدود بود)

از اونجاییکه که حجم فایلهای من بیشتر از 500 گیگه
پس خیلی از متریالها و  آبجکت ها و چیزای دیگه توی یه SSD  به حجم 128 جا نمیشه که بخاد سرعت بارگذاریش بیشترشه، چون اول و آخر از هارد HDD لود میکنه
و خریدن SSD  بیشتر به صرفه نیس چون بودجه محدود دارم و در حدود 3 تومن میخام جمعش کنم( نهایت تا 3 و نیم)
پس بنظرم یه هارد با سرعت بالا و یه رم اضافه 8 گیگ برای الان و برای آینده نزدیک هم با یه گرافیک در حد 400 تومن،کار معقولی باشه
نظر شما چیه ؟؟؟؟؟

ضمنا اون دوستی که میگه AMD ببند
عزیز دلم

همکارم یه 8350 AMD  بست با رم  8 و گرافیک در حد 400 تومنبا یه خنک کننده 150 تومنی، یکی از دوستام با یه Intel 2600K  و رم  8 و گرافیک 5450 2 گیگ (150 تومنی) بدون خنک کننده اضافی ،خیلی سریعتر رندر میگرف
ضمنا
موقع کارکردن و سی پی یو لود 100 درصد ،   ای ام دی  صدای فن و دور زیادش آزار دهندس.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تفاوت کارایی 8350 با 2600k اینجوری که شما میگین نیست... در خوش بینانه ترین حالت برابر هستن در ویری... در کل 8350 مقداری سریعتر در ویری عمل میکنه.. باید دید مشکل کجاست که چنین نتیجه ای گرفته شده.

yamu_trtrtrtrt.png

13fy_yyuyuyuy.png

شما رم رو 16 گیگ بزار با باس پایه 1600 بگیر.. حالا باید دید رم مقرون بصرفه چی پیدا میکنی. اگه تفاوت قیمت باس ها بالاتر با 1600 کم بود برو سراغ باس بالاتر ولی لزومی نداره بالاترین رو بگیری چون تاثیری نداره. حجم رم اما تو کار سنگین خیلی تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

تفاوت کارایی 8350 با 2600k اینجوری که شما میگین نیست... در خوش بینانه ترین حالت برابر هستن در ویری... در کل 8350 مقداری سریعتر در ویری عمل میکنه.. باید دید مشکل کجاست که چنین نتیجه ای گرفته شده.

yamu_trtrtrtrt.png

13fy_yyuyuyuy.png

شما رم رو 16 گیگ بزار با باس پایه 1600 بگیر.. حالا باید دید رم مقرون بصرفه چی پیدا میکنی. اگه تفاوت قیمت باس ها بالاتر با 1600 کم بود برو سراغ باس بالاتر ولی لزومی نداره بالاترین رو بگیری چون تاثیری نداره. حجم رم اما تو کار سنگین خیلی تاثیر داره.

سلام مجید جان @};-

منبعی که ازش عکس رو گذاشتی میشه اعلام میکنی

من دنبال منبع این عکس هستم اما پیداش نمیکنم

با تشکر @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

شما که هر سال هزینه میکنید و فقط 

VRAY کار میکنید بهتر ه چیپ x99 با 16 گیگ رم ddr 4 برداری 

برای ssd و این داستانا رم نمیخواد هزینه بیخود بکنی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام مجید جان @};-

منبعی که ازش عکس رو گذاشتی میشه اعلام میکنی

من دنبال منبع این عکس هستم اما پیداش نمیکنم

با تشکر @};- @};- @};-

درود..

اینه منبعش

بودجه اگه راه میداد که بهتره بره سراغ هاسولE .خصوصا 5820K که قیمتش هم تقریبا مناسب هست و ساپورت رم بالاتری داره و کلا بستر، بستر ورک استیشن هست.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

دوستان عزیزم
واقعا از کمک و راهنمایی خوبتون استفاده کردم
ممنون همتونم

راسش
درسته که چیپ x99  خوبه 
شاید بشه با قیمت سی پی یو 5820 کنار بیام
اما
قیمت main  و Ram  هنوز بالاس
یه رم DDR4  مقدار16 گیگش حدود یه میلیونه
و main برای این چیپ از 1 میلیون و دویست به بالاس
هزینه تمام شده خیلی میره بالا  چون بوجه من نهایت 3  و نیم

اما در نهایت این شد که
فک میکنم یه 4790 یا 4790k  کارمو را بندازه
رم هم 2 تا 8 گیگ  دوال بندازم با فرکانس 1600 ( حجمه بیشتر نیاز دارم تا فرکانس بالاتر)
هارد SSD  هم کلا از خیرش گذشتم و بعدا اضافه میکنم بهش

منتها هنوز روی main  و گرافیک موندم
دوستان اون مدل    ازراک فاتالیتی killer z97   و ایسوسk -Z97   و گیگابایت  z97-D3H
کدومو پیشنهاد میکنین
یه گرافیک مناسب هم برای  کار با وی ری لازم دارم
ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...