رفتن به مطلب

مشکل با صدای زیاد فن پاور 850oc+(مشکلی که بعد از ۱ سال هنوز وجود داره) پست اخر که گزاشتم رو بخونین

Recommended Posts

شرکتهای دیگه هم سر و صداشون در مورد کارهایی که گرین روز پاورهایی که عرضه میکنه در اومده 

و این شرکت رو دارند به تعویض قطعات پاور و استفاده از قطعات با کیفیت پایینتر توی اون پاور متهم میکنند 

اصلا این گرین نماینده ای داره که بخواد جواب این سواللات رو بده 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اینم باز یک شاهکار دیگه از شرکت کپی کار گرین 

Safety Approvals

FCC, CE, CB, UL, cUL, cTUVus, TUV, CCC, Wee

انگار این استانداردها نقل و نباتن .که همین جوری ردیف میکنه روی وارداتش و جالبه توی یک قسمت از توضیحات پاور های سری OC نوشته بود که ما اینها رو به موسسه 80PLUS فرستادیم برای اخذ گواهی 80 PLUS  واقعا شرم آوره که استاندارهای بین المللی رو مانند نقل و نبات روی کالاش میچسپونه 

FCC= 

U.S. Federal Communications Commission

TUV

اتحادیه بازرسی و پایش فنی[۱] (به آلمانیTechnischer Überwachungs-Verein) یا به طور مخفف توف[۲] (به آلمانیTÜV) سازمانی مستقر در آلمان است که بر روی سلامتی کالاهای صنعتی ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف نظارت دارد تا استانداردهای ارائه شده برای سلامت انسان و محیط زیست را تأمین کنند. شرکت‌هایی که دارای آرم TÜV می‌شوند، باید حداقل ۲۵٪ سهام آنها در اختیار یکی از توف‌های زیر نظر شرکت باشند. این سازمان به عنوان یک مشاور مستقل بر سلامت کار کرد کالاها یا محصولاتی مانند محصولات کشاورزی حیاتی، دودزایی وسایل نقلیه و استانداردهای ساخت موتورهای اتوموبیل‌های سنگین و سبک و تاسیسات انرژی را بر عهده دارد. بسیاری از زیرسازمان‌های دارنده TÜV می‌توانند به عنوان سازمان دهندگان و همچنین گسترش دهندگان مقوله انرژی و مفاهیم وابسته به آن عمل کنند و راه حلهایی برای مشکلات زیست محیطی ارائه دهند. همچنین خود این شرکت‌ها وظیفه دارند از قوانینی که بر مبنای مدرکTÜV به آنها اهدا می‌شود، تبعیت کنند و در راستای سلامت انسان و محیط گام بردارند.

دیگه اینقدر به هر چیزی بدون اطلاعات توهین نکنید اصلا گرین کسی نیست که چیزی تولید کنه ایران پشمک هم به زور تولید می کنه چه برسه به قطعات کامپیوتری که تخصص تایوان هست گرین فقط سفارش می ده عین شرکت های دیگه همین سری oc+ که من تحقیق کردم مدل 750 تا 1200 دقیقا مدل astro gd 750 تا 1200 شرکت high power هست اگر نت سرچ کنید astro gd تمامی این استاندارد ها رو داره کیفیت ساختشم جز بالاترین هاست همه ی خازن هاشم ژاپنیه به مراتب کیفیت بهتری هم نسبت به cw داره. چرا الکی می گید استانداردهای فیک داره خجالت بکشه 80 plus الکی داره من ابتدا باورم شد رفتم سایت رسمی 80plus دیدم سری گرین دقیقا با همین اسم ثبت شده منتها به اسم high power فایل pdf هم گرفتم عکسشم داخل تست قرار دادن دقیقا همین مدل هست.

من از اجناس ایرانی حمایت نمی کنم اما تهمت هم نمی زنم بدون اطلاعات یا با اطلاعات ناقصم من پاورهای گرینم تایید نمی کنم اما سری oc+ high power که مطالعه کردم استانداردهاش الکی نیست شرکت high power هم شرکت بزرگ تایوانی هست که قبلا هم استاندارد platinum داشته پرین فقط داره بهش سفارش می ده همین عین شرکت های مطرح دیگه

صدای فن این سری هم از حالت خاموش در زیر استرس سنگین ناگهان 100 درصد می شه بعد از 3 دقیقه به 30 درصد کاهش پیدا می کنه عملا خیلی کم صدا می شه در سایتشم نوشته که برای محافظت از پاور هست اگر بعد چند دقیقه صداش کم نشد پاورتون ایراد داره بعد از چند دقیقه صداش باید به زور شنیده بشه

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان بنده هم این مدل رو دو هفته پیش از همین سایت خریدم 

GREEN GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

در حالت عادی و بازیهای سبک هیچ صدایی ازش شنیده نمیشه ولی وقتی وارد بازیهایی گرافیک بالا مثل اساسین یا جی تی ای یا فارکرای میشم همون اول یهو گاز میده، شدیدم گاز میده!! ولی بعد از 5 دقیقه تو بازی بودن صداش کمترمیشه! بازم صدا داره ولی مثل اول ازاردهنده نیست! بدنشم زیاد داغ نیست! جالب اینه وقتی میری تو  منوی بازی صداش قطع میشه برمیگردی تو بازی دوباره صداش میاد! 

بنظرتون مشکل داره؟ کلا بنده به صدای کیسم حساس هستم! اینم از شانس ما!  شهرستان هم هستم. نمیتونم خودم برم گارانتی!

ویرایش شده توسط es.Ali
لینک به دیدگاه

این صدای گوش خراشی که مثل سشوار میمونه برای این سری از پاورهای گرین طبیعی هستش

مدل 850 وات رو گرفتم 2 شب به سختی تحملش کردم بعد پسش دادم

کلا فقط تو دسکتاپ که باری نداره سایلنت هست

لینک به دیدگاه

این صدا دادن پاور شامل مدل 885B هم میشه؟

چون یه 600eu دارم میخوام با يه 885 تعویض کنم

ویرایش شده توسط M ξ λ δ ζ
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU دوستان این پاورو بگیرم یا نه؟

مشخصات سیستم شما چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام منم همین مدلو داشتم صداش مغز آدمو میبره بر خلافه طراحیه زیباش

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم شما چیه دوست عزیز؟

Intel® Core™ i5-6600 Skylake Processor

Zotac GTX 980 Ti AMP! Omega Edition 6GB GDDR5

ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170 Mainboard

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD

power :green 750 b

green x3  viper

لینک به دیدگاه

سلام منم همین مدلو داشتم صداش مغز آدمو میبره بر خلافه طراحیه زیباش

این مشکل شاید به دلیل جای نا مناسب سنسور دما باشه .

یعنی در قسمتی هست سنسور که وقتی داغ میشه بیشترین دما رو داره .

اگه بتونید پاور رو باز کنید و جای سنسور رو تغییر بدید فکر کنم مشکل حل بشه .

البته یک ایده هست . !!!

لینک به دیدگاه

Intel® Core™ i5-6600 Skylake Processor

Zotac GTX 980 Ti AMP! Omega Edition 6GB GDDR5

ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170 Mainboard

Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD

Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD

power :green 750 b

green x3  viper

برای این سیستم مدل 1050 وات Evo رو بگیری بهتره.

این مشکل شاید به دلیل جای نا مناسب سنسور دما باشه .

یعنی در قسمتی هست سنسور که وقتی داغ میشه بیشترین دما رو داره .

اگه بتونید پاور رو باز کنید و جای سنسور رو تغییر بدید فکر کنم مشکل حل بشه .

البته یک ایده هست . !!!

شما مگه داخل این پاور ها رو دیدین که تصور میکنید امکان جابه جایی سنسور وجود داره؟

وانگهی، با باز شدن پاور، گارانتی گرین باطل میشه.

لینک به دیدگاه

شما مگه داخل این پاور ها رو دیدین که تصور میکنید امکان جابه جایی سنسور وجود داره؟

قبلا پاور های گرین رو باز کردم یک عدد سنسور شبیه خازن عدسی داره که مقاومت گرمایی هست و به هیت سینک چسبیده .

با زیاد شدن میزان گرما مقاومت کاهش پیدا میکنه و به ایسی دستگاه فرمان میده .

البته این مورد رو در سری های Eu  چک کردم .

در کل چیز خیلی پیش پا افتاده ای هست این موضوع  و بنده هم فقط یک ایده دادم .

حیف پاورش رو ندارم وگرنه بازش میکردم خودم درستش میکردم تبیعتا گارانتی هم برام مهم نبود .

دیگه کسی که بخواد عملی کنه این موضوع رو میدونه چکار کنه .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

قبلا پاور های گرین رو باز کردم یک عدد سنسور شبیه خازن عدسی داره که مقاومت گرمایی هست و به هیت سینک چسبیده .

با زیاد شدن میزان گرما مقاومت کاهش پیدا میکنه و به ایسی دستگاه فرمان میده .

البته این مورد رو در سری های Eu  چک کردم .

در کل چیز خیلی پیش پا افتاده ای هست این موضوع  و بنده هم فقط یک ایده دادم .

حیف پاورش رو ندارم وگرنه بازش میکردم خودم درستش میکردم تبیعتا گارانتی هم برام مهم نبود .

دیگه کسی که بخواد عملی کنه این موضوع رو میدونه چکار کنه .

اولا" پاور های سری EU حالت Fanless ندارن، ثانیا" هرگونه دستکاری غیر تخصصی در پاور ها ممکنه نتیجه اش آتش سوزی باشه، شما این ایده های طلایی روکه مطرح میکنید لطفا" به عواقب خطرناک و بعضا" جبران ناپذیرش برای کاربر هم اشاره کنید، مثل باطل شدن گارانتی، خطر آتش سوزی، خطر آسیب دیدن پاور، و بعضا" قطعات سیستم و دیگر خطراتی که میتونه خود کاربر رو تهدید کنه.

پاور "هر قطعه ای" نیست که بشه باهاش از این شوخی ها کرد.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

اولا" پاور های سری EU حالت Fanless ندارن، ثانیا" هرگونه دستکاری غیر تخصصی در پاور ها ممکنه نتیجه اش آتش سوزی باشه، شما این ایده های طلایی روکه مطرح میکنید لطفا" به عواقب خطرناک و بعضا" جبران ناپذیرش برای کاربر هم اشاره کنید، مثل باطل شدن گارانتی، خطر آتش سوزی، خطر آسیب دیدن پاور، و بعضا" قطعات سیستم و دیگر خطراتی که میتونه خود کاربر رو تهدید کنه.

پاور "هر قطعه ای" نیست که بشه باهاش از این شوخی ها کرد.

مگه داداش فکر میکنی قابلیت FAnless چی هست ؟

همه چی به دما و سنسور بستگی داره .

این مورد هم هر کی جرعت داره باز میکنه تست میکنه اصلا بحثی هم نداره .

این مواردی هم که گفتم همش بر طبق تجربه بنده هست .

هر که چی خواهد جور چی کشد  :)

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

1050 خیلی زیاده که .این پاور کمه مگه؟؟؟

لینک به دیدگاه

1050 خیلی زیاده که .این پاور کمه مگه؟؟؟

سیستم شما در پر مصرفترین حالتش، حدود 500 الی 550 وات مصرف داره.

پاور های پلاتینیوم، تا 30 درصد لودشون رو در حالت Fanless و بی فن کار میکنند. فرض کنید شما پاور 750 وات برای این سیستم بگیرید. خوب با این سیستمی که دارید اغلب اوقات پاور تو لود بالای 30 درصد خواهد بود بنابراین حالت Fanless عملا" کاربردی نخواهد داشت.

اما اگر پاور قویتر، مثلا" 850 یا 1050 وات رو بگیرید، حداقل میتونید مطمئن بشید بیشتر میتوانید از حالت بی صدا یا Fanless استفاده کنید.

اگر این مورد عملکرد بدون فن براتون خیلی مهم نیست، همون 750 وات برای سیستمتون کفایت میکنه.

در غیر این صورت، 850 و یا 1050 وات رو پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

Intel® Core™ i5-6600 Skylake ProcessorZotac GTX 980 Ti AMP! Omega Edition 6GB GDDR5ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170 MainboardGskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4WD Blue 1TB 64MB Buffer HDDSamsung 850 EVO 120GB SATA3 SSDpower :green 750 b

green x3 viper

جمع مصرف قطعه ها کمتر از 550 وات هست و با آینده نگری 750 کافی ه.

با محاسبه گر outer vision که برخی از تولیدکنندگان منبع تغذیه در وبگاه شون گذاشته اند می شه توان مورد نیاز رایانه رو ارزیابید:http://outervision.com/power-supply-calculator

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

آقا منم 750 oc+ دارم به اندازه جارو برقی سر و صدا داره دیوونم کرده گارانتی قبول می کنه ببرم عوضش کنن

لینک به دیدگاه

آقا منم 750 oc+ دارم به اندازه جارو برقی سر و صدا داره دیوونم کرده گارانتی قبول می کنه ببرم عوضش کنن

اگر صداش اینقدر زیاد باشه گارانتی قبول میکنه.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان.بعد از اینکه من پاور رو فرستادم گارانتی یه پاور دیگه یعنی به من دادن اون موقع گرافیکم رو فروختم و دیگه سیستم توان مصرفی چندانی نداشت تا دیروز که نرم افزار xtu بنچمارک گرفتم دیدم یه دفعه صدای فن زیادی شنیده میشه اول فکر فن کولر صدا میده دیدم دما پایینه درب کیس باز کردم دیدم صدا از پاور میاد دلم میخواست با مشت بزنم تو سر پاور دوباره به شکل عجیبی صدای فن زیاده مث اینکه تو ماکزیمم دور داره میچرخه.

حالا یه سوال یه سیستم i5 4690k ,z87 mpower , 4gb1600 و چهارتا فن و یه هارد و درایور چند وات برق مصرف میکنه که پاور اینجوری کار میکنه.

رفتم تو نرم افزار aida 64 از بخش static دیدم اون قسمت مربوط به ولتاژ ها همه رو اخطار زده ولتاژها ۳.۱ ، ۵.۳ ، ۱۲.۳ بود در قسمت که مصرف سی پی یو رو نشون میده علامت اخطار بود.این موضوع عادیه ؟؟

یه نرم افزار میخوام که توان مصرفی که همه مصرف میکنن رو نشون بده پ دمای پاور ببینم چجوریه؟ببینم سیستم چند وات برق مصرف میکنه که فن پاور با ماکزیمم دور میچرخه؟

فکر کنم اگه یه گرافیک وات بالا بندازم پاور پرواز میکنه؟

دوستان خواهشا راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

XTU پدر صاحب بچه سیستم رو در میاره، خیلی هم خوبه که سرعت فن پاور به حداکثر رسیده.

در تست های پایداری باید قطعات با حداکثر توانشون خنک بشن تا بتونن سیستم رو در ثبات نگه دارند.

دمای پاور رو نمیشه دیجیتالی روی سیستم عامل مشاهده کرد، تا جایی که میدونم پاور های کورسیر جدید مجهز به نمایش دمای پاور در سیستم عامل هستند از طریق ارتباط Corsair Link

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

ارمین جان ممنون

ولتاژهایی که گفتم به نظرتون چجورین؟؟؟

تو استرس تست اینجوری نمیشه تو بنچمارک گرفتن اینجوریه.میخوام ببینم چند وات برق مصرف میکنن نرم افزاری هست

لینک به دیدگاه

ارمین جان ممنون

ولتاژهایی که گفتم به نظرتون چجورین؟؟؟

تو استرس تست اینجوری نمیشه تو بنچمارک گرفتن اینجوریه.میخوام ببینم چند وات برق مصرف میکنن نرم افزاری هست

ولتاژ ها همه خوب بودند.

البته شما نمیتونید میزان مصرف سیستم رو نرم افزاری مشاهده کنید. برای این کار نیاز به یک دستگاهی دارید که به پریز برق بخوره تا میزان مصرف کل سیستم رو اندازه بگیره.

لینک به دیدگاه

اخه حالت زیاد شدن صدای فن مسخرس طبق یه تابع زیاد نمیشه با یک روند که اذیت نکنه یه دفعه زیاد میشه و دوباره یه دفعه کم میشه هی این روند تکرار میشه

یه گرافیک باید بندازم روش ببینم اون موقع چجوریه.

بچه ها شما که پاور میبرین گارانتی همه متعلقات رو میبرین یا فقط خود پاور رو.

من اصفهان هستم یه دفترش طالقانیه که بخش فنی یه نفر گزاشتن که خیلی اطلاعاتی نداره تا بهش میگی این مشکل هست میگه بیار بفرست گارانتی نه مینویسه مشکلش چیه نه چیزی فکر کنم پاور یه هفته اونجا میمونه بعد زنگ میزنه بیا ببر

فکر کنم طرف فقط سیستم اسمبل میکنه و ویندوز روش نصب هیچ اطلاعاتی نداره؟؟؟

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...