رفتن به مطلب

فرق ویندوز اورجینال با ویندوز کرک شده چیست؟؟؟؟

mad4tex
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستانی که درباره کرک یک رفتار بد میبنند ! ایا تحریم ماکروسافت بد نیست ؟ الان تمام توزیع های لینوکس که تو امریکا هم هستند از جمله ابونتو هیچ کدوم ایرانیارو تحریم نکرده بلکه برای ایرانیها سرور ابدیت خریده ! یعنی با پول خودش تو ایران گرونترین و استیبل ترین سرور رو از ایران خریده و سرویس ابدیت میده 

جالبه اینم بدونید شرکت هایی مثل یونیتی 3دی یا سی پنل یا ... خیلی از شرکت های بزرگ مثل تری دی مکس یا مایا و ... وقتی شما لایسنس رو بخری و با ایپی ایران باشه لایسنس باطل میشه و پولی هم به شما برگشت داده نمیشه ! بازهم میگید کرک کردن کارخوبی نیست ؟

وقتی خودشون دزدند اونوقت به فردی که کرک میکنه میگن دزد ! خیلی هم جالبه بدونید بیشتر  کرک های دنیا رو بیشتر تیم خود همون نرم افزار میدند بیرون  :)

اولا كار خوبي نيست حالا هر توجيهي ميخواي روش بذار. دوما ويندوز ١٠ ويندوز استورش باز شده ^_^

تازه اصلا باز نشه، ميري مغازه يه چيزي بخري فروشنده ازت بدش مياد ميگه به شما نميفروشم. بايد شب كه ميبنده برى بدزدي ازش؟ بهونه نيارين ديگه باو.

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

همه دوست دارن که همه نرم افزاراشون اورجینال باشه ولی با این وضع دلار...!

من کلا از دم کرکی هستم :D =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولا كار خوبي نيست حالا هر توجيهي ميخواي روش بذار. دوما ويندوز ١٠ ويندوز استورش باز شده ^_^

تازه اصلا باز نشه، ميري مغازه يه چيزي بخري فروشنده ازت بدش مياد ميگه به شما نميفروشم. بايد شب كه ميبنده برى بدزدي ازش؟ بهونه نيارين ديگه باو.

من پارسال 20 تا لایسنس Cpanel خریدم هرکدوم یک میلیون و پانصد شد ! میشه چقدر 30 میلیون تومن ! خب ما روی سرور ها دونه دونه cpanel نصب کردیم خب رفتم تو سایت سی پنل ایپی سرور هارو دادم ! مشکل اینه همه ایپی هارو باهم گرفت خدابگم چکارشون کنه 

بعد از اینکه اکسپت رو زدم خب چیزی نگفت حدودا 3 ساعت بعد تمام 20 لایسنس باطل شد ! از تو پنل من هم Expire خورد ! درصورتی که یک سال اعتبار داشت ایمیل زدیم و زنگ زدیم گفتند کشور شما ممنوع هست گفتم پول بدید گفت نمیشه !

پس لطفا از این حرف های بیخودی نزنید من خودم 10 سال هست با لینوکس کارمیکنم بین بقیه دوستان میبینم اونایی که ویندوز دارند چقدر عصبی و .. میشند ولی لینوکسی ها همیشه بلند پرواز هستند و ارامش دارند

درمورد ویندوزد 10 هم باید بگم شکست خورده یکم منابع اینترنتی رو ببینید چون فقط و فقط از لینوکس کپی کرده یعنی از رابط کاربری گرفته تا خود کرنل و بوت . ...

لینک به دیدگاه

من پارسال 20 تا لایسنس Cpanel خریدم هرکدوم یک میلیون و پانصد شد ! میشه چقدر 30 میلیون تومن ! خب ما روی سرور ها دونه دونه cpanel نصب کردیم خب رفتم تو سایت سی پنل ایپی سرور هارو دادم ! مشکل اینه همه ایپی هارو باهم گرفت خدابگم چکارشون کنه 

بعد از اینکه اکسپت رو زدم خب چیزی نگفت حدودا 3 ساعت بعد تمام 20 لایسنس باطل شد ! از تو پنل من هم Expire خورد ! درصورتی که یک سال اعتبار داشت ایمیل زدیم و زنگ زدیم گفتند کشور شما ممنوع هست گفتم پول بدید گفت نمیشه !

پس لطفا از این حرف های بیخودی نزنید من خودم 10 سال هست با لینوکس کارمیکنم بین بقیه دوستان میبینم اونایی که ویندوز دارند چقدر عصبی و .. میشند ولی لینوکسی ها همیشه بلند پرواز هستند و ارامش دارند

درمورد ویندوزد 10 هم باید بگم شکست خورده یکم منابع اینترنتی رو ببینید چون فقط و فقط از لینوکس کپی کرده یعنی از رابط کاربری گرفته تا خود کرنل و بوت . ...

بازم دلیل به استفاده از نرم افزار کرکی نیست به هیچ وجه..... شما هم باید تحقیق می کردی یا ازشون در مورد محدودیت های جغرافیایی می پرسیدی ...چون همه میدونم ایران توی این جور بحثا اوضاعش زیاد جالب نیست...

در مورد کرکی یا ارجینال هم 100 درصد ارجینال .... نه فقط ویندوز همه چی من الان همه چی ارجینال استفاده می کنم  والا چیزی ازم کم نشده ....

اینی که دلار گرونه و این حرفا یه مبحث خیلی ساده پیش میاد شما پول یه چیزی رو نداری نمی خری پول نداری فلان بازی رو بخر نمی خری بازی نمی کنی مثل همه ی مردم همه جای دنیا ....

یا اینکه تحریم هستیم و اینا شما می بینی نمیتونی ....استفاده نمی کنه تحریم هم که شخصا خود شرکت معمولا مقصر نیست جایی که اون شرکت کار می کنه یک سری قوانین داره اونم باید رعایت کنه....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

زور رو با زور باید جواب داد 

احترام بهتون گذاشتن احترام بزارید در غیر اینصورت نسخه کرک شده استفاده کنید 

کدوم شماها  برای برنامه های adobe لاتیسنس میگیرید .ویندوز چه کرکی باشه چه نباشه فرقی بجونش نمیکنه هزار جور سوراخ سمبه داره 

نصب سیستم عامل فقت دانش کافی در مورد کارکردش میخواد و تموم شد رفت .همین انویدیا مگر کلی ایرانی مشتریش نیستن چرا ip ایران رو 

بسته مگر تو سایتش بمب اتم آموزش ساختش هست .هر نرم افزاری که حقوق مشتریشو رعایت نکرد باید هک بشه .

مگر مایکروسافت توی ایران سرویس سنتر داره که از ویندوزش با لایسنس قانونی استفاده کنیم .

اول امریکا بره قانونهای کشورشو درست کنه بعد انتظار رعایت کپی رایت داشته باشه 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

زور رو با زور باید جواب داد 

احترام بهتون گذاشتن احترام بزارید در غیر اینصورت نسخه کرک شده استفاده کنید 

کدوم شماها  برای برنامه های adobe لاتیسنس میگیرید .ویندوز چه کرکی باشه چه نباشه فرقی بجونش نمیکنه هزار جور سوراخ سمبه داره 

نصب سیستم عامل فقت دانش کافی در مورد کارکردش میخواد و تموم شد رفت .همین انویدیا مگر کلی ایرانی مشتریش نیستن چرا ip ایران رو 

بسته مگر تو سایتش بمب اتم آموزش ساختش هست .هر نرم افزاری که حقوق مشتریشو رعایت نکرد باید هک بشه .

مگر مایکروسافت توی ایران سرویس سنتر داره که از ویندوزش با لایسنس قانونی استفاده کنیم .

اول امریکا بره قانونهای کشورشو درست کنه بعد انتظار رعایت کپی رایت داشته باشه 

خب که چی الان؟؟؟

مایکروسافت به شما بی احترامی کرده ؟؟ میگه اقا کشور ما گفته تحریم کن ما هم تحریم می کنیم + نمی تونیم به شما محصولاتمونو بفروشیم یا پشتیبان کنیم.... الان فهش داده با این کار.... دلیل بر دزد میشه این موضوع؟؟؟

شما می خوای زور رو با زور جواب بده برو سیستم عامل بهتر از ویندوز بنویس بعد آمریکا رو توش تحریم کن زور بهشون بگو ...

مایکروسافت تو ایران سرویس سنتر نداره یا ساپورت نداره  دلیل بر پایرت کردن نرم افزاراش نیست شما خیلی ساده از ویندوز استفاده نمی کنی ... پول نمیدی ویندوزو بخری توی ایران چون ساپورت براش نیست نه اینکه بری کرکیشو استفاده کنی بعد برای کار خلافی که می کنی دلایل بچه گانه باری....

نصب سیستم عامل فقت دانش کافی در مورد کارکردش میخواد و تموم شد رفت 

این الان یعنی چی یعنی مایکروسافت پول می گیره که به ملت آموزش نصب ویندوزو بده؟؟؟ 

نه دوست عزیز پول زحمت و هزینه ای که پای تولید این نرم افزار کرده رو می گیره ... شما مثل اینکه زیاد توی بحث برنامه نویسی و اینا نیستس....

یه برنامه نوس بخاطر زحمتی که پای برنامه کشیده یه قیمتی برای نرم افزارش تایین میکنه حالا شما که اونو خریدی علاوه بر خود نرم افزار هم بهتون پشتیبانی میده هم نرم افزارو آپدیت می کنه...

برا چیزای گرون قیمتی هم مثل نرم افزارای ادوبی و .... ان شرکتا معمولا نسخه های رایگان یا با تخفیف برای دانشجو ها و دانش آموزان و... دارن یا مثلا visual studio الان دیگه اکثرا ویژگی هاش راگان شده به جز یه سری آپشناش و البته اگر بخوای نرم افزار برای فروش بنویسی فکر کنم باید یه لایسنس بگیری.....

لینک به دیدگاه

دوستانی که درباره کرک یک رفتار بد میبنند ! ایا تحریم ماکروسافت بد نیست ؟ الان تمام توزیع های لینوکس که تو امریکا هم هستند از جمله ابونتو هیچ کدوم ایرانیارو تحریم نکرده بلکه برای ایرانیها سرور ابدیت خریده ! یعنی با پول خودش تو ایران گرونترین و استیبل ترین سرور رو از ایران خریده و سرویس ابدیت میده 

جالبه اینم بدونید شرکت هایی مثل یونیتی 3دی یا سی پنل یا ... خیلی از شرکت های بزرگ مثل تری دی مکس یا مایا و ... وقتی شما لایسنس رو بخری و با ایپی ایران باشه لایسنس باطل میشه و پولی هم به شما برگشت داده نمیشه ! بازهم میگید کرک کردن کارخوبی نیست ؟

وقتی خودشون دزدند اونوقت به فردی که کرک میکنه میگن دزد ! خیلی هم جالبه بدونید بیشتر  کرک های دنیا رو بیشتر تیم خود همون نرم افزار میدند بیرون  :)

+1

لینک به دیدگاه

کرک کنید حالشو ببرید 

کی به ما احترام میذاره تا ما هم احترام بذاریم 

زندگیمون زیر فشار اجنبی داخلی و خارجی در حال پاشیدن هست 

این زباله ها چی هستن که به حقوقشون احترام بذاریم 

همین امریکا با غارت ملت ها به اینجا رسیده فکر کردین سالم بودن 

حق خیلی ها خوردن تا شدن امریکا

لینک به دیدگاه

کرک کنید حالشو ببرید 

کی به ما احترام میذاره تا ما هم احترام بذاریم 

زندگیمون زیر فشار اجنبی داخلی و خارجی در حال پاشیدن هست 

این زباله ها چی هستن که به حقوقشون احترام بذاریم 

همین امریکا با غارت ملت ها به اینجا رسیده فکر کردین سالم بودن 

حق خیلی ها خوردن تا شدن امریکا

شما هم حق دیگرانو نخور و به حقوق دیگران احترام بزار تا نشی آمریکا و بری حق دگرانو بخوری.....

لینک به دیدگاه

سلام آقا کامیار

داداش الان پشتیبانی مایکروسافت رو میشه برای من توضیح بدی که چیکار میکنن برات؟

برام جالبه که همچین قابلیتی رو داخل ایران داریم  :wacko:

سلام داداش چطوری؟؟؟

والا منم خودم نمیدونم پشتیبانی مایکروسافت با این اینترنت داغون و تحریم به چه دردی میخوره!!!! :wacko:

اگه کرک بد بود که این همه بازی کرکی نمیومد!!!! :-?

همین gta که الان روی سیستم هممون نصب هست کرک شده.توسط خود خارجی ها!!!

پس این دیگه به شرایط مصرف کننده برمیگرده که چی بخره.یکی  مثل من چهار سال هست که ویندوزم رو که کرکی هست عوض نکردم سرعتش هم حرف نداره. :D

یکی دیگه همون رو نصب میکنه فردا ویندوز رو میترکونه!!!! :-?

استارتر عزیز به جوابی که میخواستی رسیدی؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

حاضرم قسم بخورم

تکرار میکنم قسم بخورم تک تک کسانی که دم از اورجینال بودن میزنن روی سیستمشون چندین و چند نرم افزار پایرت شده دارن

پس بیخودی سر خودمون رو درد نیاریم و بگذاریم دوستان ژستهای اپوزسیونی بگیرند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دزدی دزدیه ! ولی کرک کردن دزدی نیست ! وقتی ما نمیخوایم استفاده تجاری بکنیم کرک میکنیم ! من که نمیخوام با فتوشاپ یک بنر طراحی کنم 30 میلیون بگیرم یا نمیخوام یک تیزر تبلیغاتی با افترافکت درست کنم 100 میلیون بگیرم یا نمیخوام با مایا انمیشن بسازم 500 میلیون بگیرم 

یا .... پس کرک میکنیم درضمن 

ویندوزد ارجینال رو میخرند که ماکروسافت پشتیبانیشون کنه ! وقتی اونا پشتیبانی نمیکنن پس نباید ارجینال خرید چندروز دفتر یکی از دوستان بودم میگفت 3 هزار تا پک انتی ویروس اورده ارجینال تو یک ماه فروخته شده میگفت چقدر مردم ساده هستند و فکر میکنند انتی ویروس چیه که میان ارجینال میخرند

دست ویروس نویس ها درد نکنه که باعث درامد شرکت انتی ویروس شدند ! واقعا شما هم همینطور فکر میکنید ؟ میدونید بعضی از شرکت های انتی ویروس خودشون ویروس رو میسازن ؟ که شما بری ازشون انتی ویروس بگیری که ویروس رو نداشته باشی 

لینک به دیدگاه

من که اصلا از ویندوزهای آرژینالی که روی لپتاپها هست اصلا راضی نیستم

خیلی کند هستن :)

حالا نسخه پی سی تا حالا نصب نکردم

لینک به دیدگاه

شما هم حق دیگرانو نخور و به حقوق دیگران احترام بزار تا نشی آمریکا و بری حق دگرانو بخوری.....

38500000000000000 تومان انگلیس و 49000000000000000 تومان آمریکا از ایران دزدیدند حالا حالاها جا داریم!!! :cool:

لینک به دیدگاه

دزدی دزدیه ! ولی کرک کردن دزدی نیست ! وقتی ما نمیخوایم استفاده تجاری بکنیم کرک میکنیم ! من که نمیخوام با فتوشاپ یک بنر طراحی کنم 30 میلیون بگیرم یا نمیخوام یک تیزر تبلیغاتی با افترافکت درست کنم 100 میلیون بگیرم یا نمیخوام با مایا انمیشن بسازم 500 میلیون بگیرم 

یا .... پس کرک میکنیم درضمن 

ویندوزد ارجینال رو میخرند که ماکروسافت پشتیبانیشون کنه ! وقتی اونا پشتیبانی نمیکنن پس نباید ارجینال خرید چندروز دفتر یکی از دوستان بودم میگفت 3 هزار تا پک انتی ویروس اورده ارجینال تو یک ماه فروخته شده میگفت چقدر مردم ساده هستند و فکر میکنند انتی ویروس چیه که میان ارجینال میخرند

دست ویروس نویس ها درد نکنه که باعث درامد شرکت انتی ویروس شدند ! واقعا شما هم همینطور فکر میکنید ؟ میدونید بعضی از شرکت های انتی ویروس خودشون ویروس رو میسازن ؟ که شما بری ازشون انتی ویروس بگیری که ویروس رو نداشته باشی 

اگه استنباط شما اینه پس لطف کنین یوزر پس همین اکانت ماهی 100 مگ نامحدود رو در اختیار بنده قرار بدین. باور کنین استفاده تجاری نمیکنم ازش. قول میدم. فقط مصرف شخصی باهاش دانلود میکنم.

در مورد پشتیبانی نکردن ماکرو هم اولا مشخصه که شما اریج استفاده نکردین. عرض کردم که از زمان اومدن 7 اریج دارم و همیشه از پشتیبانیش هم استفاده کردم. اگه پست منو که به شما جواب دادم میخوندین الان دیگه لازم نبود دوباره تکرار کنم. در ثانی ماشین تویوتا هم پشتیبانی نمیشه. اپل هم نمیشه. محصولات  سونی هم نمیشه. همین قطعات سیستمی که دارین باهاش پست میدین هم پشتیبانی نمیشن. پس چرا دارین برا اینا پول میدین ؟ چون مجبورین وگرنه باید برین دزدی که همون میشه پایرت.

البته مسئله پایرت به نرخ ارز و ریال و .... مربوط نیست. به ذات ادمی مربوطه. دوست بنده 30 ساله امریکاس. هر سال میاد اینجا و یه چمدون نرم افزار بار میزنه میبره. تا اینجاش مشکلی نیس. ایشون ایرانیه و این کارا بعید نیس.

مسئله اینجاس که میبره اونجا و میفروشه به اطرافیانش که ایرانی هم نیستن.

در مورد مطلب اخرتون هم چند تا نکته به ذهنم رسید.

الان چیکار کنیم یعنی انتی ویروس نگیریم ؟

اگه مردم ساده نباشن و 3000 تا پک نگیرن این دوست شما از کجا نون بیاره بخوره ؟

یعنی الان سازمانهای دولتی همه نادان هستن که میلیونی و میلیاردی برا انتی ویروس هزینه میکنن ؟

تو دین ما اومده مکه برا کسی واجب میشه که استطاعت مالیش رو داره.

با اینکه این حرف غلطه ولی بزاریم کرک رو کسی بکنه که ماهی 700 تومن درامدشه و اجاره نشینه.

نه شماییکه فقط 200 ملیون تو دفتر سرور دارین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه استنباط شما اینه پس لطف کنین یوزر پس همین اکانت ماهی 100 مگ نامحدود رو در اختیار بنده قرار بدین. باور کنین استفاده تجاری نمیکنم ازش. قول میدم. فقط مصرف شخصی باهاش دانلود میکنم.

در مورد پشتیبانی نکردن ماکرو هم اولا مشخصه که شما اریج استفاده نکردین. عرض کردم که از زمان اومدن 7 اریج دارم و همیشه از پشتیبانیش هم استفاده کردم. اگه پست منو که به شما جواب دادم میخوندین الان دیگه لازم نبود دوباره تکرار کنم. در ثانی ماشین تویوتا هم پشتیبانی نمیشه. اپل هم نمیشه. محصولات  سونی هم نمیشه. همین قطعات سیستمی که دارین باهاش پست میدین هم پشتیبانی نمیشن. پس چرا دارین برا اینا پول میدین ؟ چون مجبورین وگرنه باید برین دزدی که همون میشه پایرت.

البته مسئله پایرت به نرخ ارز و ریال و .... مربوط نیست. به ذات ادمی مربوطه. دوست بنده 30 ساله امریکاس. هر سال میاد اینجا و یه چمدون نرم افزار بار میزنه میبره. تا اینجاش مشکلی نیس. ایشون ایرانیه و این کارا بعید نیس.

مسئله اینجاس که میبره اونجا و میفروشه به اطرافیانش که ایرانی هم نیستن.

در مورد مطلب اخرتون هم چند تا نکته به ذهنم رسید.

الان چیکار کنیم یعنی انتی ویروس نگیریم ؟

اگه مردم ساده نباشن و 3000 تا پک نگیرن این دوست شما از کجا نون بیاره بخوره ؟

یعنی الان سازمانهای دولتی همه نادان هستن که میلیونی و میلیاردی برا انتی ویروس هزینه میکنن ؟

تو دین ما اومده مکه برا کسی واجب میشه که استطاعت مالیش رو داره.

با اینکه این حرف غلطه ولی بزاریم کرک رو کسی بکنه که ماهی 700 تومن درامدشه و اجاره نشینه.

نه شماییکه فقط 200 ملیون تو دفتر سرور دارین.

من خودم محصولی تولید نمیکنم من پهنای باند میخرم و به شما میفروشم 

خب من رو سیستم خودم از ویندوز استفاده نمیکنم و نخواهم کرد ! بحث رو پراکنده نکنید ! منظور من نرم افزار بود شما رفتی تو فاز سخت افزار ماشین و ...

من مشکلی با اریج خریدن کسی ندارم ! ولی میگم وقتی ماکروسافت به من سرویسی نمیده چراباید بهش پول بدم ؟ وقتی منو تحریم میکنه و نمیزاره برم تو استور چرا پول بدم ؟ هرچقدر هم پولش کم باشه ! 

همین هفته پیش یکی از دوستان من برای کامپیوتر ها و سرور هاشون از ردهت لایسنس خریدن دیروز صبح سرور بالانمیومد ایمیل زدند به ردهت و اونا به صورت کنترل از راه دور با دستگاه سخت افزاری به نام KVM over IP که به سرور وصل بود سرور رو به صورت رایگان تعمیر کردند !

ردهت یک کمپانی امریکایی است ! این شخصیت ماکروسافت هست نه دیگران ! کمی تو سمینار های متن باز شرکت کنید دستتون میاد ماکروسافت چه دزد بزرگیه ! مثل روز روشنه ویندوز 10 کپی برداری کاملی از رابط کاربری های متن باز لینوکس هست که تو 8.1 هم شاهدش بودیم !

من با این که موافق متن باز هستم و روی سیستمم هیچ نرم افزار کپی رایت ندارم ولی خودم کرک هم میکنم ! اونم نه کرک از یک نرم افزار دانشجویی که درامد هست براشون نه عزیز بلکه از شرکت گردن کلفت که 4 تا دانشجو میخوان یک طرحی بسازند باید کلی هزینه کنند بتونند راحت کارشون رو انجام بدند !

عزیز میدونی اگه کرک فتوشاپ نبود کسی راحت فتوشاپ یادنمیگرفت و فتوشاپ فراگیر نمیشد ! میدونی یکی از راه های تبلیغ نرم افزار کرک اون هست ! میدونی شرکت مثل یونیتی خودش کرک میده بیرون ؟؟؟ کرکی که میده باهاش نمیشه خروجی برای ps3 xbox one گرفت یعنی استفاده تجاری نمیشه کرد ! 

یعنی فرد کرک کننده نمیتونست این قسمت رو باز کنه ؟ بله میتونست چون کرک کننده خود شرکت یونیتی است 

درمورد انتی ویروس هم باید بگم شما میتونی از یک سیستم عاملی استفاده کنی که ویروس نگیره ! مثل لینوکس ! انتی ویروسی برای لینوکس نیست و هست ولی کسی نمیخره چون لینوکس امن ترین سیستم عامل موجود هست ! درضمن لینوکس یک سیستم عامل به اون معنا نیست که شما بوتش کنید مثل ویندوز بیاد بالا

لینوکس یک کرنل هست شرکت های نرم افزاری بهش شاخ و برگ میدند و تحت عنوان توزیع لینوکس منتشر میکنند مثل توزیع ابونتو یک سیستم عامل بسیار زیبا و قدرتمند

لینک به دیدگاه

با خوندن حرف های آقای اکستریم پلاس مشتاق شدم برم لینوکس رو امتحان کنم... یکم از همین ناسازگاری هاش با برنامه ها موجود می ترسیدم که گویا انقدرا هم که فکر میکردم جدی نیست.

لینک به دیدگاه

من خودم محصولی تولید نمیکنم من پهنای باند میخرم و به شما میفروشم 

خب من رو سیستم خودم از ویندوز استفاده نمیکنم و نخواهم کرد ! بحث رو پراکنده نکنید ! منظور من نرم افزار بود شما رفتی تو فاز سخت افزار ماشین و ...

من مشکلی با اریج خریدن کسی ندارم ! ولی میگم وقتی ماکروسافت به من سرویسی نمیده چراباید بهش پول بدم ؟ وقتی منو تحریم میکنه و نمیزاره برم تو استور چرا پول بدم ؟ هرچقدر هم پولش کم باشه ! 

همین هفته پیش یکی از دوستان من برای کامپیوتر ها و سرور هاشون از ردهت لایسنس خریدن دیروز صبح سرور بالانمیومد ایمیل زدند به ردهت و اونا به صورت کنترل از راه دور با دستگاه سخت افزاری به نام KVM over IP که به سرور وصل بود سرور رو به صورت رایگان تعمیر کردند !

ردهت یک کمپانی امریکایی است ! این شخصیت ماکروسافت هست نه دیگران ! کمی تو سمینار های متن باز شرکت کنید دستتون میاد ماکروسافت چه دزد بزرگیه ! مثل روز روشنه ویندوز 10 کپی برداری کاملی از رابط کاربری های متن باز لینوکس هست که تو 8.1 هم شاهدش بودیم !

من با این که موافق متن باز هستم و روی سیستمم هیچ نرم افزار کپی رایت ندارم ولی خودم کرک هم میکنم ! اونم نه کرک از یک نرم افزار دانشجویی که درامد هست براشون نه عزیز بلکه از شرکت گردن کلفت که 4 تا دانشجو میخوان یک طرحی بسازند باید کلی هزینه کنند بتونند راحت کارشون رو انجام بدند !

عزیز میدونی اگه کرک فتوشاپ نبود کسی راحت فتوشاپ یادنمیگرفت و فتوشاپ فراگیر نمیشد ! میدونی یکی از راه های تبلیغ نرم افزار کرک اون هست ! میدونی شرکت مثل یونیتی خودش کرک میده بیرون ؟؟؟ کرکی که میده باهاش نمیشه خروجی برای ps3 xbox one گرفت یعنی استفاده تجاری نمیشه کرد ! 

یعنی فرد کرک کننده نمیتونست این قسمت رو باز کنه ؟ بله میتونست چون کرک کننده خود شرکت یونیتی است 

درمورد انتی ویروس هم باید بگم شما میتونی از یک سیستم عاملی استفاده کنی که ویروس نگیره ! مثل لینوکس ! انتی ویروسی برای لینوکس نیست و هست ولی کسی نمیخره چون لینوکس امن ترین سیستم عامل موجود هست ! درضمن لینوکس یک سیستم عامل به اون معنا نیست که شما بوتش کنید مثل ویندوز بیاد بالا

لینوکس یک کرنل هست شرکت های نرم افزاری بهش شاخ و برگ میدند و تحت عنوان توزیع لینوکس منتشر میکنند مثل توزیع ابونتو یک سیستم عامل بسیار زیبا و قدرتمند

الان این مطالبی که فرمودین ایا ربطی به عنوان تاپیک داشت ؟

شما که نه ویندوز استفاده میکنین نه استفاده خواهین کرد ، دلیل حضور شما تو این تاپیک چی هست پس ؟

در مورد تولید کرک توسط خود شرکت سازنده هم یاد نظریه تئوری توطئه افتادم.

در مورد یوزر پس اکانت هم نگرفتین چی میگم. شما پول میدین بابتش. ولی هیچ زحمتی متقبل نمیشین. اجازه بدین من رایگان ازش استفاده کنم. نمیخوام یواشکی بیام دفتر و یوزر پس کش برم.

شما هر وقت به اینکار رضایت دادین مطمئن باشین شرکتهای نرم افزاری هم رضایت میدن. تازه اونا هم پول میزارن هم زحمت میکشن.

یه توصیه هم برا استارتر دارم.

همین الان یکی از کاربرا تاپیک زده که ویندوزش خراب شده و به مشکل خورده.

این دقیقا چیزیه که من 3 سال ازش راحت بودم.

خراب شدن ویندوز کرکی دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره. هیچ ربطی هم به دانش یوزر نداره.

دوستانی هم که ترویج کرک و پایرت میکنن یه مثلی هست که میگه : هرکی میخواد بره جهنم دنبال دوست میگرده.

لینک به دیدگاه

اگه کرکی که استفاده میشه درست و درمون باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد برای ویندوز 7 یه کرک بود به اسم windows loader این کرک خداییش بدون مشکل بود ...ولی برای ویندوز 8.1 کرک kms هست که یه فایل تو ویندوز ایجاد میکنه که به یه سرور وصل میشه من به شخصه با این مورد مشکل دارم و بجای نصب این کرک از روش فعال سازی با اسکایپ که کاملا قانونی و بدون هزینه هم هست استفده کردم که عملا داره کد فعال سازی تلفنی از خود ماکروسافت میگیره .  شما کافیه اون کد و اون لایسنس رو ذخیره کنی و بعدا که ویندوز رو عوض کردی دوباره همونا رو وارد کنی و روی همون سیستم تا بینهایت دفعه با همون ها فعال میشه .

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

سلام
این سوال منم بود ... خیلی گشتم...حتی با پشتیبانی مایکروسافت هم صحبت کردم (برام جالب بود، پیشنهاد میکنم حتما" باهاشون تماس بگیرین یا چت کنید مثلا" گوشه ی استور سایت مایکروسافت یه پاپ آپ باز میشه به عنوان پشتیبانی آنلاین و این صحبت ها!) و در آخر یه شرکتی رو پیدا کردم میگفت پارتنره مایکروسافت تو لندنه ... دست آخر یه پرو خریدم ازشون و تا الان که یه سال میگذره خوب بوده و با اپگریدم مشکلی نداشتم. پیشنهاد میکنم خودتون دنبال این سوال گشت و گذار کنید چون حرف زیاده توش. یه چند تا لینک خوب میفرستم یه نگاهیش بندازین؛ کمابیش بی طرف و منطقی صحبت کرده.
1.
 اندر حکایت لایسنس های بازار 
2.
 سوالات متداول درباره لایسنس ها
3.
 تفاوت ویندوز اصل و غیر اصل (این مورد رو به شخصه باش موافقم که پایدار تره و دلیلشو نمیدونم شاید بخاطر آپدیت های اون باشه، همین که اعصاب خوردیای گذشته رو ندارم کفایت میکنه)
یه نرم افزار هم وجود داره مال خود مایکروسافته من رو که خیلی کمک کرد... اگر کد لایسنس نرم افزار های مایکروسافت رو به اون بدید، زندگی یه لایسنس رو میریزه بیرون.لینک مایکروسافتش اینه (نرم افزارVolume Activation Management Tool ) در مورد یه موضوعی که من خیلی مشکل داشتم باش قیمت های متفاوت بازار بود که لایسنس هایی که قیمتشون خیلی غیر منطقی پایینه رو تو چند تا کشور به چندین و چند نفر میفروشن و بعد سه چهار ماه مایکروسافت میفهمه و بلاکشون میکنه و یا اینکه به اسم لایسنس دانشجویی و آکادمی و ... خریداری میشه و بازم بعد یه مدت خبر دارشدن مایکروسافت باعث بلاک شدنشون میشه :/ 
غیر از بحث های قانونی و امنیتی که هر دوشون تا حدی بستگی به دید شخص و کاربری اون داره؛ مسیله پایداری ویندوز اصل شاید برای استفاده های معمولی دیده نشه ولی برای یه کاربر غیر خونگی که چندین نرم افزار حجیم و

جور واجور استفاده میکنه، این مورد، یک سری تفاوت هایی داره و احساس میشه. مثلا" همین تعویض ویندوز ! توی ویندوز اصل خیلی کمتر نیاز میشه که ویندوز رو تعویض کنید. شاید تقریبا باهاش مواجه نشید

در مورد امنیت لایسنس ها هم باید بگم که راه های سرقت از اطلاعات بسیار زیاده .گذشته از اینکه اطلاعات یک نفر ارزشمند هست یا نه موضوع میتونه استفاده از منابع شما باشه . سرقت اطلاعات یا سرقت منابع ! بعضی از کرک ها به نوعی بخشی از پردازش های خودشونو با ارسال اطلاعات خام توسط اینترنت یا هر روش دیگه ای (که میتونه امبد کردن یه برنامه باشه) به ویندوز یا ویندوز سرور و ... شما،از منابعی که نرم افزار کرک شده ی شما روی بستر اون هست استفاده میکنه و اون دیتا های خام رو پردازش میکنه و برمیگردونه. که خب این خودش باعث میشه که مشکلات زیادی بوجود بیاد. کسی چه میدونه شاید بیت کوین ماین می کنند !
یه چیزی هم که هست اینه که کلا" لایسنسینگ مایکروسافت خیلی داستان طولانی و درازی داره ظاهرا". تو لینک شماره 1 که گذاشتم لینکای مایکروسافت لایسنسینگ موجود هست. برا همینم هست که متاسفانه سوء استفاده تو بازار از این موضوع زیاد میشه ازش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست های دوستان نخوندم فقط اینو متوجه شدم که اشاره کردن ویندوز کرکی آپدیت نمیشه یا من اشتباه متوجه شدم؟

اگه آپدیت نمیشه پس من چجوری از طریق خود ویندوز آپدیت میکنم!؟

لینک به دیدگاه

با توجه به صحبت های اون فن لینوکس یعنی اون ۹۲ درصد از کل جمعیت دنیا که ویندوز استفاده میکنند اندازه ایشون نمیفهمند.عجب نوابغی داریم تو این مملکت خدا شاهده.

لینک به دیدگاه

این هم نظر بزرگان درباره‌ی دزدی از کفار که البته من باهاشون موافق نیستم.

http://www.nodboy.com/1390/11/is-windows-hallal-or-not/

تجربه من از کرک:

فرقی نداره.یک وقتی چند سال پیش با برنامه‌ی portaiture کار می‌کردم که باگ داشت. رفتم اصلی‌ش رو خریدم باز همان ایراد رو داشت. چند تا از دوستان باتجربه‌تر و وجدان‌مندتر بهم اندرز دادن که ویندوز باید اصلی باشه. مقداری هم سخرانی شنیدم درباره‌ی فضایل ویندوز اصلی که باگ نداره و همه‌ی بدبختی‌های ما از نرم‌افزارهای دزدی هست و الخ. من‌ هم تصمیم گرفتم بچه‌ی خوبی بشم و ویندوز ۷ اصلی البته با یارانه‌ی مایکروسافت برای کوروکچل‌ها خریدم. تقریبا که چه عرض کنم دقیقا همه‌ی همان ایرادها رو داشت. بگذریم که چون نسخه‌ی التیمیت نبود خیلی از چیزها مثل بیتلاکر رو نداشت. تا مدتها مثل اون یارو که زمین خورده بود و تا خونه سینه‌خیز رفت باش کار کردم و بعدش هم نمی‌دونم چی‌کارش کردم و از دستش آسوده شدم.

بیشتر مزیتهایی که برای ویندوز اصلی ذکر کردین برای ویندوز و تقریبا همه‌ی نرم‌افزارهای کرک شده در دسترس هست به شرط این که از کرک سالم و پایدار استفاده کنید. پشتیبانی آنلاین برای کسی که مختصری با ایرادهای سیستم عامل دست و پنجه نرم کرده باشه و بتونه از پسش بر بیاد صرف‌نظرکردنی‌ه. اگر کسی این‌قدر پول داشته باشه که بخواد همه‌ی برنامه‌ها رو اصلی بخره و از رایانه‌هم هیچ‌چیز ندونه مک و کلا محصولهای اپل رو توصیه می‌کنم. شک نداشته باشید که مایکروسافت همان‌طور که دسترسی به فروشگاه رو برای ایران بسته، اگر می‌خواست می‌تونست دسترسی به بروزرسانی‌ها رو هم محدود کنه. اشاره شده که سیاست شرکتها این هست که استفاده‌ی کاربران از محصول کرک شده‌ اولویت داره به نرم‌افزار رقیب.

ویندوز یا رقیبان؟

شوربختانه برای برخی کارها مثل طراحی و تدوین لینوکس و خانواده‌ی آزاد و متن‌باز مناسب نیستند و چاره‌ای نیست جز ویندوز و مک. برای نرم‌افزارهای مهندسی تا جایی که آگاهی دارم ویندوز تنها گزینه‌ است. برای کارهای روزمره لینوکس مناسبه و شاید ترک عادت برای همه ممکن نباشه.

از نظر کارایی ویندوز بین اهل فن زیاد سرزنش می‌شه ولی تا الان بدیلی براش ارايه نشده. مک برای رایانه‌های اپل قایل استفاده است مگر این‌ که بخواین در رشته‌ی هکینتاش تخصص کسب کنید. لینوکس از طرف شرکتهای تولیدکننده‌ نرم‌افزارهای مهندسی و طراحی و مدل‌سازی جدی گرفته نشده، دلیلش هم اینه که گروه هدف بالقوه اهل پول خرج کردن برای نرم‌افزار نیستند.

مساله‌ی اخلاقی

اخلاق رو نمی‌شه انتزاعی و منفک از شرایط دید. من اگرتوی کسب‌وکارم بخوام نرم‌افزار اصلی استفاده کنم  توسط رقبا حذف خواهم شد. خیلی‌های دیگه هم شرایط مشابه من رو دارند. پیش‌شرطش اینه که قانون از من حمایت کنه. یعنی اول اگر چیزی رو من تولید کردم روندی باشه که بتونم ثبتش کنم و دوم هر‌گونه استفاده‌ی غیر قانونی از هر محصولی مجازات بشه. در این صورت من نگرانی‌ نخواهم داشت زیرا با رقیبان کاری در شرایط یکسان (البته از این نظر) قرار خواهیم داشت و ارزش اقتصادی کارم هم بیشتر خواهد شد زیرا برنامه‌های روی رایانه‌ی من از آن پس در دسترس همگان از جمله کاربران خانگی نخواهند بود. 

پس ما چه کنیم؟ اگر قصد پز اخلاقی و کسب تشخص دارین با گشنگی کشیدن هم شده  نرم‌افزارهای اصلی استفاده کنید. من یکی اگر پولش رو هم داشته باشم تا پیش‌شرطی که گفتم برآورده نشه پول برای نرم‌افزار نخواهم داد. اگر قصدم بهتر کردن دنیا و اخلاقی‌ رفتار کردن باشه با اون پول اضافه  کارهای بهتری می‌تونم بکنم. چراغی که به خانه رواست به مسجد و البته کلیسا حرام است. عمل اخلاقی آسوده کردن وجدان بر پایه‌ی چند قانون توی کتابهای عتیقه نیست، باید شخص و دنیای اطرافش رو بهتر کنه.

درود

آنچه خوبان همه گفتند تو یک جا گفتی

بسیار زیبا سخن گفتید و سخنان بسیار زیبایی را هم گفتید

حظ بردم از بیان شیرین شما

درود

@};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

با توجه به صحبت های اون فن لینوکس یعنی اون ۹۲ درصد از کل جمعیت دنیا که ویندوز استفاده میکنند اندازه ایشون نمیفهمند.عجب نوابغی داریم تو این مملکت خدا شاهده.

درود

کاری به درستی یا نادرستی دیدگاهی که رد می کنی ندارم. اما آنچه گفتی مصداقی است از مغالطه ی توسل به اکثریت:

https://fa.m.wikipedia.org/wiki/مغلطه_توسل_به_اکثریت

https://www.google.com/search?q=معالطه+ی+توسل+به+اکثریت&oq=معالطه+ی+توسل+به+اکثریت&aqs=chrome..69i57.9711j0j4&client=tablet-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#q=%D9%85%D8%BA%D8%A7%D9%84%D8%B7%D9%87+%DB%8C+%D8%AA%D9%88%D8%B3%D9%84+%D8%A8%D9%87+%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1%DB%8C%D8%AA

لینک به دیدگاه

البته اینم بگم که من خیلی دوست دارم از کرک ها کنار بکشم و سعی کنم اوریجینال بگیرم. ولی توان مالی رو ندارم. 

فقط شما نستی 80% مردم توان خریدش رو ندارن با دلار 4 برابر  و درآمد ماهی 800 تومن که فقط 600 کم کم پای کرایه خونه میره کی میتونه اورج بخره؟

ما تو همین خرید سیستمش موندیم چه برسه به خرید اروج نرم افزار ها و بازی ها.

من خودم از اون اول تا حالا دارم کرکی 7 رو استفاده میکنم بدون مشکل.

خرید اورج برای اون امریکایی اورپایی ارزش داره که ماهی 3000- 4000  دلار درامده داره نه ما ایرانی هایی که نهایت حقوقمون 1 تومن هست.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...