رفتن به مطلب

مشکل گرافیک 4770K - Intel HD 4600 با PES 2013

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر شما

من یک مشکلی برایم پیش آمده که کلافه‌ام کرده است. به نظر میرسد بازی PES 2013 روی گرافیک آن‌برد Intel HD 4600 کار نمی‌کند. آیا کسی راه حل یا تجربه‌ای دارد؟

در منوی تنظیمات بازی مقابل نام گرافیک نوشته شده Unable و میزان Vram نیز 64 است. سعی کردم در BIOS آن را بیشتر کنم ولی تاثیری نداشت. من دیده‌ام که سیستم‌هایی بسیار ضعیت‌تر از سیستم من این بازی را اجرا می‌کنند و مشکلی ندارند... خودم نیز به جز این مورد مشکلی ندارم.

نظرتان چیست که یک کارت گرافیک دست دوم صرفاً برای این بازی روی مین سوار کنم؟ چقدر باید هرینه کنم و چه مدلی؟

ویرایش شده توسط d33pr4m4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درایورت نصب نیست که کار نمیکنه احتمالا 

لینک به دیدگاه

درود

میشه یه Gpu-Z از کارتت بزاری؟

bjsgnu7mlqeq.gif

درایورت نصب نیست که کار نمیکنه احتمالا 

بسیاری از بازی‌های دیگر از جمله اول شخص‌ها را با کیفیت متوسط یا خوب جواب می‌دهد و از بابت آنها مشکلی ندرام. پس شاید مشکل از درایور نباشد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درایورت کامل نصب نیست 

CD مادربورد رو بزار 

یا درایوره Intel دان کن نصب کن 

x9a1wlvhytewc5b0oiqq.jpg

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

درایورت کامل نصب نیست 

CD مادربورد رو بزار 

x9a1wlvhytewc5b0oiqq.jpg

حق با ایشونه !

بازی ها با هم متفاوت اند !!!

لینک به دیدگاه

درایورت کامل نصب نیست 

CD مادربورد رو بزار 

x9a1wlvhytewc5b0oiqq.jpg

من از مقایسه تصاویر بالا چیز زیادی حالیم نشد. می‌شود بپرسم چطور متوجه شدید درایور نصب نیست؟ آخر برایم جای سوال است اگر درایور نصب نیست چطور کال آف بلک اپس را باز می‌کند.

+ وقتی از کنترل پنل Programs and Features را باز میکنم میبینم برنامه Intel Graphic Driver نصب شده است.نسخه: 10.18.10.3540

+ وقتی آداپتر گرافیک را باز میکنم میبینم مشخصات گرافیکم را شناسایی کرده و در کل 1696 مگابایت حافظه هم دارد که فقط 64 مگابایت آن اختصاصی است.

لینک به دیدگاه

اگه از نصب بودن درایور اینتل گرافیک اطمینان دارید پس مشکل از بازی یا تنظیمات بازی هستش

لینک به دیدگاه

شاید بهتر می‌بود مشکلم را اینطور مطرح می‌کردم: آیا تا کنون کسی موفق شده با این گرافیک PES 2013 بازی کند؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

اول درايور قبلي رو کامل پاک کنيد. با اين برنامه :

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

بعد آخرين ورژن درايور گرافيکتون رو نصب کنيد :

https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=4th+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+4600

نسخه آخرين درايور 15.36.19.64.4170 هست . اگر نتونستيد از خود اينتل دانلود کنيد گوگل کنيد.

پس از انجام مراحل بالا اگر بازم اجرا نشد از طريق بايوس بايد ميزان رمي که به گرافيک اختصاص داده ميشه رو بيشتر کنيد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://station-drivers.com/download/www/intel/vga/intel_vga_4170_64(www.station-drivers.com).exe

اينم لينک دانلود آخرين درايور WHQL البته 64 بيت.

لینک به دیدگاه

درود

اول درايور قبلي رو کامل پاک کنيد. با اين برنامه :

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

بعد آخرين ورژن درايور گرافيکتون رو نصب کنيد :

https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=4th+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+4600

نسخه آخرين درايور 15.36.19.64.4170 هست . اگر نتونستيد از خود اينتل دانلود کنيد گوگل کنيد.

پس از انجام مراحل بالا اگر بازم اجرا نشد از طريق بايوس بايد ميزان رمي که به گرافيک اختصاص داده ميشه رو بيشتر کنيد.

http://station-drivers.com/download/www/intel/vga/intel_vga_4170_64(www.station-drivers.com).exe

اينم لينک دانلود آخرين درايور WHQL البته 64 بيت.

راستش کمی گیج شدم...

من آخرین نسخه را از سایت اینتل دریافت کردم. آیا باز هم به نسخه WHQL نیاز دارم؟ نسخه WHQL  چه تفاوتی دارد و به چه نسخه‌ای گفته می‌شود؟

سوال دیگرم نیز در مورد Display Driver Uninstaller است. آیا استفاده از آن اختیاری است یا به عقیده شما باید حتماً با این نرم‌افزار درایور قبلی را پاک کنم؟ اگر از کنترل پنل پاکش کنم چه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش کمی گیج شدم...

من آخرین نسخه را از سایت اینتل دریافت کردم. آیا باز هم به نسخه WHQL نیاز دارم؟ نسخه WHQL  چه تفاوتی دارد و به چه نسخه‌ای گفته می‌شود؟

سوال دیگرم نیز در مورد Display Driver Uninstaller است. آیا استفاده از آن اختیاری است یا به عقیده شما باید حتماً با این نرم‌افزار درایور قبلی را پاک کنم؟ اگر از کنترل پنل پاکش کنم چه؟

بهتره با DDU درايور قبلي رو پاک کنيد.

نسخه هاي WHQL که مخفف Windows Hardware Quality Labs که تست شده به وسيله مايکروسافت و ميشه از نظر تطابق و پايداري بهشون اعتماد کامل داشت.

آخرين نسخه WHQL هم 15.36.19.64.4170 هست.

مشکل اصلي بازي PES اين هست که يه حداقل هايي رو براي اجراي بازي مي طلبه ! که اگر نداشته باشيد نميشه بازي رو اجرا کرد ! تو بايوس مادربردها معمولا گزينه هايي هست که ميزان رم اختصاص داده به گرافيک رو ميشه تغيير داد.

بردتون چي هست؟

لینک به دیدگاه

شاید بهتر می‌بود مشکلم را اینطور مطرح می‌کردم: آیا تا کنون کسی موفق شده با این گرافیک PES 2013 بازی کند؟

با گرافیک i5 4570  بازی pes 2015  بازی میکنم .. دیگه 2013 که چیزی نیست 

لینک به دیدگاه

سلام بر شما

من یک مشکلی برایم پیش آمده که کلافه‌ام کرده است. به نظر میرسد بازی PES 2013 روی گرافیک آن‌برد Intel HD 4600 کار نمی‌کند. آیا کسی راه حل یا تجربه‌ای دارد؟

در منوی تنظیمات بازی مقابل نام گرافیک نوشته شده Unable و میزان Vram نیز 64 است. سعی کردم در BIOS آن را بیشتر کنم ولی تاثیری نداشت. من دیده‌ام که سیستم‌هایی بسیار ضعیت‌تر از سیستم من این بازی را اجرا می‌کنند و مشکلی ندارند... خودم نیز به جز این مورد مشکلی ندارم.

نظرتان چیست که یک کارت گرافیک دست دوم صرفاً برای این بازی روی مین سوار کنم؟ چقدر باید هرینه کنم و چه مدلی؟

سلام، دوست عزیز مشکلت حل شد یا نه؟

لینک به دیدگاه

سلام، دوست عزیز مشکلت حل شد یا نه؟

راستش دارم روی آن کار میکنم

ویدویی در یوتیوب دیدم با عنوان How TO Fix PeS 2013 Crash On InteL HD GraphicS 64MB Dedicated توجهم را جلب کرده

عنوانش به مشکل من شبیه است و از نرم افزاری به نام kitserver13 برای رفع مشکل استفاده میکند. قصد دارم آن را امتحان کنم.

آخرین نسخه درایور را نیز از سایت اینتل دریافت و نصب کردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از آقا معین .همینه.

لینک به دیدگاه

بله ایشون درست گفتن، شما باید به صورت دستی از طریق تنظیمات Bios میزان حافظه اشتراکی گرافیک رو بالا ببرید.

و بعد از اینکار ممکنه که با اجرای بازی یه پیغام بده که شما باید پیغام رو Ignore کنی تا وارد بازی شی.

اگر مشکلی بود من در خدمتم؟

لینک به دیدگاه

مدل مادربرد من GA-H97-D3H است. من به تنظیمات BIOS رفتم و در منوی peripherals گزینه‌ای به نام Intel Processor Graphic Memory Allocation وجود داشت که بین مقادیر 64 تا 1024 مگابایت قابل تغییر بود. من آن را روی 128، 256 و 1024 آزمایش کردم و هربار سیستم را ریستارت و به تنظیمات بازی مراجعه کردم. همچنین توضیحات آداپتور گرافیکی را بررسی کردم. ولی میزان حافظه از 64 مگابایت تغییر نکرد. من حتی بازی و درایور گرافیکی را مجدداً نصب کردم اما تاثیری نداشت. آیا باید گزینه‌ی دیگری را در BIOS تغییر دهم؟ مثلاً در بخشی از تنظیمات BIOS می‌توانم میزان ولتاژ گرافیکی CPU را تغییر دهم(پیش فرض ولتاژ روی یک است). اما چندان اطلاعی از این تنظیمات ندارم و منتظر راهنمایی‌های شما هستم.

wbj5ztpzqxmx_t.jpg

z1d932zc8ruv_t.jpg

تا الان می‌توانم وارد بازی شوم و در منوی Training هم می‌توانم به تمرین بپردازم. ولی وقتی بخوام وارد یک بازی شوم، همان جایی که باید سمت دسته‌های بازی را تعیین کرد با خطای Stopped Working از بازی خارج می‌شوم و از آنجا نمی‌توانم جلوتر بروم.

ویرایش شده توسط d33pr4m4
لینک به دیدگاه

مدل مادربرد من GA-H97-D3H است. من به تنظیمات BIOS رفتم و در منوی peripherals گزینه‌ای به نام Intel Processor Graphic Memory Allocation وجود داشت که بین مقادیر 64 تا 1024 مگابایت قابل تغییر بود. من آن را روی 128، 256 و 1024 آزمایش کردم و هربار سیستم را ریستارت و به تنظیمات بازی مراجعه کردم. همچنین توضیحات آداپتور گرافیکی را بررسی کردم. ولی میزان حافظه از 64 مگابایت تغییر نکرد. من حتی بازی و درایور گرافیکی را مجدداً نصب کردم اما تاثیری نداشت. آیا باید گزینه‌ی دیگری را در BIOS تغییر دهم؟ مثلاً در بخشی از تنظیمات BIOS می‌توانم میزان ولتاژ گرافیکی CPU را تغییر دهم(پیش فرض ولتاژ روی یک است). اما چندان اطلاعی از این تنظیمات ندارم و منتظر راهنمایی‌های شما هستم.

wbj5ztpzqxmx_t.jpg

z1d932zc8ruv_t.jpg

تا الان می‌توانم وارد بازی شوم و در منوی Training هم می‌توانم به تمرین بپردازم. ولی وقتی بخوام وارد یک بازی شوم، همان جایی که باید سمت دسته‌های بازی را تعیین کرد با خطای Stopped Working از بازی خارج می‌شوم و از آنجا نمی‌توانم جلوتر بروم.

این کاری که شما کردید فقط روی حافظه اشتراکی تاثییر میذاره ! به همین دلیل توی تنظیمات بازی هنوز 64 مگابایت باقی مونده

البته گمون نکنم مشکلی داشته باشه !!!

اگر وارد بازی میشید و حتی توی تمرینی هم مشکل ندارید یعنی بازی مشکل داره !

یک بار بدون دسته بازی رو ران کنید و بدون توقف وارد محیط بازی بشید ( نه دسته مشخص کنید نه تیم انتخاب کنید )

سیوهای و تنظیمات بازی رو پاک کنید

و از همه مهمتر :

کرک دیگه ای رو تست کنید !!

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

کلا pes 13 باگ زیاد  داشت 15 رو نصب کن !!!!

پاک کردن صورت مسئله !!!!

لینک به دیدگاه

این کاری که شما کردید فقط روی حافظه اشتراکی تاثییر میذاره ! به همین دلیل توی تنظیمات بازی هنوز 64 مگابایت باقی مونده

البته گمون نکنم مشکلی داشته باشه !!!

اگر وارد بازی میشید و حتی توی تمرینی هم مشکل ندارید یعنی بازی مشکل داره !

یک بار بدون دسته بازی رو ران کنید و بدون توقف وارد محیط بازی بشید ( نه دسته مشخص کنید نه تیم انتخاب کنید )

سیوهای و تنظیمات بازی رو پاک کنید

و از همه مهمتر :

کرک دیگه ای رو تست کنید !!

بازی را روی سیستم‌های دیگر آزمایش کرده‌ام و مشکلی نداشته (فقط فکر کنم آنها 32 بیتی بودند)

بارها سعی کرده‌ام بدون توقف وارد بازی بشوم اما نمی‌شود.

بارها سیوها و تنظیمات داخل فولدر KONAMI در Documents را پاک گرده‌ام.

روی کرک کار میکنم ببینم چیزی پیدا می‌کنم...

لینک به دیدگاه

بازی را روی سیستم‌های دیگر آزمایش کرده‌ام و مشکلی نداشته (فقط فکر کنم آنها 32 بیتی بودند)

بارها سعی کرده‌ام بدون توقف وارد بازی بشوم اما نمی‌شود.

بارها سیوها و تنظیمات داخل فولدر KONAMI در Documents را پاک گرده‌ام.

روی کرک کار میکنم ببینم چیزی پیدا می‌کنم...

دیگه چیز زیادی به ذهنم نمیرسه جز آپ بازی و pes 15 !!!

لینک به دیدگاه

wbj5ztpzqxmx_t.jpg

z1d932zc8ruv_t.jpg

دوست عزیز مشکل شما اونجاست که توی Bios تنظیمات رو درست انجام میدین و درست روی 1024 تنظیم میکنین، اما تنظیمات بایوس رو بعد از تغییری که دادین، ذخیره و خروج نمیزنین!!!

برای مطمئن شدن یکبار تنظیم کنید روی 1024 و خارج بشید و دوباره به تنظیمات بایوس برین ببینین هنوز 1024 هستش؟

چون اگر به 1024 تغییر داده باشین، مطابق عکس زیر که شما گذاشتین، Dedicated Video Memory از 64 به 1024 باید تغییر کنه.

wbj5ztpzqxmx.png

لینک به دیدگاه

تنظیم حافظه ی آنبرد گرافیکی در مادربوردهای مختلف شاید گزینه هاش فرق بکنه، اما معمولا گزینه ای هستش که مربوط به تنظیمات چیپست مادربورد هستش.

برای من توی این بخش از تنظیمات بایوس هستش:

Setup Bios --> Chipset Configuration --> Share Memory --> Auto , 32, 64, 128, 256, 512, 1024

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...