رفتن به مطلب

مشکل گرافیک 4770K - Intel HD 4600 با PES 2013

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دیگه چیز زیادی به ذهنم نمیرسه جز آپ بازی و pes 15 !!!

دوست عزیز مشکل شما اونجاست که توی Bios تنظیمات رو درست انجام میدین و درست روی 1024 تنظیم میکنین، اما تنظیمات بایوس رو بعد از تغییری که دادین، ذخیره و خروج نمیزنین!!!

برای مطمئن شدن یکبار تنظیم کنید روی 1024 و خارج بشید و دوباره به تنظیمات بایوس برین ببینین هنوز 1024 هستش؟

چون اگر به 1024 تغییر داده باشین، مطابق عکس زیر که شما گذاشتین، Dedicated Video Memory از 64 به 1024 باید تغییر کنه.

wbj5ztpzqxmx.png

تنظیمات در BIOS ذخیره می‌شوند، ولی اثری از این تنظیمات در بازی و ویندوز دیده نمی‌شود. 

از این آدرس کرک نسخه Reloaded را دریافت و نصب نمودم. اکنون می‌توانم در حالت لیگ بازی کنم. چه خوب...

اما همچنان در قسمت Match که برای یک بازی معمولی یک یا چند نفره است خطای Stopped Working دارد. کیفیت گرافیکی و ظاهری بازی و منو هم به وضوح بیشتر شده است بی آنکه به تنظیمات دست زده باشم.

لینک به دیدگاه

برای مادربورد شما در این بخش احتمالا هستش:

M.I.T. --> Advanced Memory Settings

لینک به دیدگاه

خب پس اون تنظیمی که شما گفتین نیست توی بایوس (من به تنظیمات BIOS رفتم و در منوی peripherals گزینه‌ای به نام Intel Processor Graphic Memory Allocation وجود داشت)!!!

این گزینه ای که گفتم رو چک کنید لطفا...

تحت هر شرایطی اگر Share Memory رو تغییر بدین باید گزینه ی Dedicated Video Memory در تنظیمات ویندوز از 64 به 1024 باید تغییر کنه...

من همچنان مشکل رو در بایوس میبینم! حیف که دسترسی به مادربوردتون ندارم! که ببینم این گزینه کدوم قسمتشه! بیشتر بگردین توی تنظیمات، من مطمئنم توی بخش زیر هستش:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه دلیل دیگه هم میتونه دوال نبودن رمت باشه که اینطوری میشه.

مال خودم همین طوری دوالش کردم 8 گیگ با باس 1600 خیلی بهتر شد!!!

لینک به دیدگاه

برای مادربورد شما در این بخش احتمالا هستش:

خب پس اون تنظیمی که شما گفتین نیست توی بایوس (من به تنظیمات BIOS رفتم و در منوی peripherals گزینه‌ای به نام Intel Processor Graphic Memory Allocation وجود داشت)!!!

این گزینه ای که گفتم رو چک کنید لطفا...

تحت هر شرایطی اگر Share Memory رو تغییر بدین باید گزینه ی Dedicated Video Memory در تنظیمات ویندوز از 64 به 1024 باید تغییر کنه...

من همچنان مشکل رو در بایوس میبینم! حیف که دسترسی به مادربوردتون ندارم! که ببینم این گزینه کدوم قسمتشه! بیشتر بگردین توی تنظیمات، من مطمئنم توی بخش زیر هستش:

در تنظیمات BIOS منوی M.I.T وجود دارد که در زیر شاخه آن Advanced Memory Settings هم دارد. امام تمام تنظیمات آن مربوطه به حافظه اصلی است و اسمی از گرافیک و حافظه گرافیکی به چشم نمی‌خورد. تنها جایی که تنظیمی برای حافظه گرافیکی مشاهده کردم همان بود...

دوست عزیز یه دلیل دیگه هم میتونه دوال نبودن رمت باشه که اینطوری میشه.

مال خودم همین طوری دوالش کردم 8 گیگ با باس 1600 خیلی بهتر شد!!!

اگر کارت حافظه اصلی دیگری بدستم رسید حتماً این یکی را هم آزمایش کرده و نتیجه را منعکس می‌کنم.

ویرایش شده توسط d33pr4m4
لینک به دیدگاه

در تنظیمات BIOS منوی M.I.T وجود دارد که در زیر شاخه آن Advanced Memory Settings هم دارد. امام تمام تنظیمات آن مربوطه به حافظه اصلی است و اسمی از گرافیک و حافظه گرافیکی به چشم نمی‌خورد. تنها جایی که تنظیمی برای حافظه گرافیکی مشاهده کردم همان بود...

اگر کارت حافظه اصلی دیگری بدستم رسید حتماً این یکی را هم آزمایش کرده و نتیجه را منعکس می‌کنم.

خب دوست عزیز مسلما اسمی از گرافیک برده نشده! مگه مال خودمو بهت نشون ندادم؟ حالا شما توی همین بخش تنظیمات Share Memory رو بزار روی 1024، البته اگه باشه، شایدم اسم دیگه ای داره.

بعدش Dedicated Video Memory رو چک کن توی ویندوز و نتیجه رو اعلام کن.

در غیر اینصورت شمارمو واست پیام میکنم، تماس بگیر تا حلش کنم...

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

خب دوست عزیز مسلما اسمی از گرافیک برده نشده! مگه مال خودمو بهت نشون ندادم؟ حالا شما توی همین بخش تنظیمات Share Memory رو بزار روی 1024، البته اگه باشه، شایدم اسم دیگه ای داره.

بعدش Dedicated Video Memory رو چک کن توی ویندوز و نتیجه رو اعلام کن.

در غیر اینصورت شمارمو واست پیام میکنم، تماس بگیر تا حلش کنم...

موفق باشی.

ورژن بایوس مادربرد F5 هست یا  F6  ؟

مشکل حل شد!

وقتی دیدم دوستمان b19 به نسخه BIOS  اشاره کرده و دوست دیگرمان black.editor نیز بر تنظیمات حافظه گرافیکی تاکید فراوان دارد فکر کردم شاید مشکلی در نسخه BIOS من باشد که تغییرات در سیستم اعمال نمی‌شود. نسخه BIOS را بررسی کردم و دیدم دارم از نسخه F3 استفاده می‌کنم!

یکی از دلایلی که موجب شده بود تا کنون دست به بروز رسانی نسخه BIOS نبرم برحذر داشتن کاربران از بروز رسانی BIOS توسط شرکت گیگابایت بود.

به روز رسانی نسخه F5 را از سایت گیگابات مخصوص کشورهای آسیایی به دریافت کردم(هر چند اکنون نسخه F6 آخرین نسخه است اما در صورت ارتقاء به نسخه F6 نمی‌توانید در آینده نسخه BIOS را به نسخه‌های قبلی کاهش دهید) از طریق نرم‌افزار atBIOS شرکت گیگابایت BIOS را از طریق فایل (نه اینترنت) با دقت به روز رسانی کردم. مراحل به روز رسانی 2 تا 3 دقیقه طول کشید و در نهایت پیام موفقیت آمیز بودن به روز رسانی و نیاز به راه اندازی مجدد سیستم نمایش داده شد که آن را تایید کردم. سیستم در مراحل اولیه اجرا یکی دو بار راه اندازی مجدد شد و در نهایت کار تمام شد. تنظیمات BIOS به حالت پیشفرض تغییر کرده بود. به تنظیمات BIOS رفتم و در منوی peripherals گزینه‌ی Intel Processor Graphic Memory Allocation را که اینبار بین مقادیر 64 تا 512 مگابایت متغییر بود روی 512 قرار دادم. به محیط ویندوز برگشتم و دیدم که هم در توضیحات آداپتور گرافیکی و هم در تنظیمات بازی میزان حافظه گرافیکی به درستی 512 مگابایت نوشته شده است. کرک Reloaded را روی بازی نصب کردم. چند باری توانستم وارد بازی شوم ولی چند باری هم با همان خطای Stopped Working مواجه شدم. به تنظیمات بازی رفتم و کیفیت تصویر آن را از روی High روی Medium گذاشتم و چندبار امتحان کردم که دیدم اینبار به نظر می‌رسد مشکل به طور کامل حل شده است.

از تمام دوستان که کمک کردند مشکل برطرف شود تشکر می‌کنم:

b19

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...