رفتن به مطلب

مشکل بالا نیامدن ویندوز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام خدمت دوستان چند روز ه جدیدا وقتی سیستم رو روشن میکنم مانیتور چند ثانیه شروع به چشمک زدن میکنه و بعد تو صفحه انتخاب ویندوز میاد .. امروز نسبت به بقیه روز ها بیشتر چشمک زد و وقتی صفحه انتخاب ویندوز اومد وقتی که روی ویندوز ۷ select کردم دوباره سیستم ریست شد و ویندوز رو بالا نیاورد ... الانم با اوبونتو بالا اوردمش .....

به نظر شما مشکل از کجاست  ...

من قبلا ی بار ی مشکل شبیه این داشتم ولی اون موقع مانیتور چشمک نمیزد و بعد چند بار ریستارت تازه روشن میشد و بعدها فهمیدم مشکل از کارت گرافیک بوده .... ممنون میشم منو از تجربیاتتون بی نصیب نذارید.

لینک به دیدگاه

سلام

الان صفحه سیاه میشه و یندوز بالا نمیاد ، درسته ؟

اگر چنین هست ، ابتدا CD ویندوز را بزار و repair کن اگر مشکل حل نشد 

مشخصات ویندوز و سیستمت را بذار تا بیشتر راهنمایی کنیم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز خدمتتون عرض کردم بعد از انتخاب ویندوز سون سیستم ریست میشه و به نظر خودم این چشمک زدن چراغ مانیتور ی چیز غیر عادیه که به گرافیک مربوط میشه.

cpu : x6 1055

ram : 4

hdd : 500

vga : 5450

لینک به دیدگاه

اینی که میگید تصویر میاره تا ویندوز انتخاب کنید و بعد انتخاب میکنید ریست میشه ویندوز مشکل پیدا کرده و اینی که میگید مانیتور چشمک میزنه اگه از گرافیک اطمینان دارید که سالمه که احتمال زیاد سالمه چون میگید تصویر میده که ویندوز انتخاب کنید

داخل بایوس برید ببینید چیکار میشه اگه اتفاقی نیوفتاد مشکل از ویندوزه اگه باز چشمک میزنه مانیتور مشکل از برق مانیتور هستش

ویرایش شده توسط Done
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز بعد از انتخاب ویندوز سون صفحه ی آبی(منظورم صفحه ی مرگ هستش) رنگی میاد و بعدش ریست میشه؟؟

مدل مانیتورتون چی هستش؟

لینک به دیدگاه

شما کابل مانیتور رو که به گرافیک وصل میشه عوض کنید ببنید چی میشه...باز چشمک میزنه اگه زد مشکل از Port گرافیک هستش...برای محکم کاری هم شده کابل برق مانیتور هم عوض کنید...

ویندور هم با انداختن CD ویندوز و استفاده از گزینه repiar درست میشه...

لینک به دیدگاه

مهدی جان صفحه نرگ نمیاد . فقط بعد از انتخاب ویندوز سون دوباره ریست میشه . ولی لبنوکس بدون مشکل بالا میاد .. مدل مانبتور هم lg l1720 هستش حدود ده ساله دارمش.

لینک به دیدگاه

مهدی جان صفحه نرگ نمیاد . فقط بعد از انتخاب ویندوز سون دوباره ریست میشه . ولی لبنوکس بدون مشکل بالا میاد .. مدل مانبتور هم lg l1720 هستش حدود ده ساله دارمش.

به احتمال زیاد دوتا مشکل هست 

ویندوز 7 و دوباره نصب کنید و نتیجه رو بگید

و مشکل چشمک زدن هم به احتمال زیاد از کابل مانیتور هست که اگه سیستم و با یک مانیتور دیگه تست بزنید مشخص میشه

لینک به دیدگاه

دوستان مانیتور اصلا دیگه روشن نمیشه کابل رو عوضکردم پریز عوض کردم نشد که نشد به تنهایی هم امتحان کردم نشد که نشد . آیا مانیتورم سوخته و آیا علت همه این مشکلات مانیتور بیچاره بوده

لینک به دیدگاه

بله ال سی دی هستش مدل ال جی ال 1720 چشمک میزد دیگه الان روشن هم نمیشه

لینک به دیدگاه

شما جهت اطمینان با یه مانیتور دیگه هم تست کنید اگه درست بود قطعا میشه از مانیتور مشکل و باید باز و تعمیر بشه که اگه اینکاره نیستید ببرید یه جایی واسه تعمیر

لینک به دیدگاه

قطعا اینکاره نیستم و فک کنم ایراد از همین مانیتور باشه این چند روزه بعد از چشمک زن شدن خیلی برق قطع و وصل شد.

لینک به دیدگاه

قطعا اینکاره نیستم و فک کنم ایراد از همین مانیتور باشه این چند روزه بعد از چشمک زن شدن خیلی برق قطع و وصل شد.

خب پس ببرید پیش تعمیرکار و احتمال زیاد اگه بلایی بخاطر قطع و وصل شدن برق سرش نیومده باشه باید از مدار تغذیه اش باشه که احتمال داره خازنی یا شاید مقاومتی خراب شده

لینک به دیدگاه

خب پس ببرید پیش تعمیرکار و احتمال زیاد اگه بلایی بخاطر قطع و وصل شدن برق سرش نیومده باشه باید از مدار تغذیه اش باشه که احتمال داره خازنی یا شاید مقاومتی خراب شده

لینک به دیدگاه

امروز بردمش گفت بین 50 تا صد هزینه میبره راست و دروغش پای خودش تا ببینم چی میشه فردا

لینک به دیدگاه

امروز بردمش گفت بین 50 تا صد هزینه میبره راست و دروغش پای خودش تا ببینم چی میشه فردا

همونطور که خودت اشاره کردی به احتماال زیاد مشکل از گرافیک بوده و چون تو این مدت سیستم رو زیاد ریست کردی مانیتورت که ظاهرا فرسوده هم بوده (با توجه به مدلش) آسیب دیده اگر بعد از تعمیر مانیتور باز هم با این مشکل رو به رو شدی قبل اینکه ویندوز لود بشه کلید f8 رو بزن و بعد تو اون گزینه هایی که میاد enable vga mode رو انتخاب کن، تو این حالت درایور کارت گرافیک غیرفعال میشه و ویندوز با درایور خودش لود میشه(در واقع به همین خاطر هست که وقتی با اوبونتو بوت میکنی سیستم بدون مشکل بوت میشه) و اگر مشکلت از کارت گرافیک بوده باشه دیگه سیستم ریست نمیشه البته باید درایور کارت گرافیک رو بعد از بالا اومدن ویندوز عوض کنی که اگه مشکل از درایور باشه باید حل شه و گر نه که خود کارت گرافیک آسیب دیده و باید تعمیر یا تعویضش کنی.

ضمنا من خودم یکی از مانیتورام همین مشکل رو داشت با 30 تومن درست شد مگه چقدر این مانیتور شما میارزه که میخوای 100 تومن روش خرج کنی؟!:|

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با عرض سلام خدمت دوستان چند روز ه جدیدا وقتی سیستم رو روشن میکنم مانیتور چند ثانیه شروع به چشمک زدن میکنه و بعد تو صفحه انتخاب ویندوز میاد .. امروز نسبت به بقیه روز ها بیشتر چشمک زد و وقتی صفحه انتخاب ویندوز اومد وقتی که روی ویندوز ۷ select کردم دوباره سیستم ریست شد و ویندوز رو بالا نیاورد ... الانم با اوبونتو بالا اوردمش .....

به نظر شما مشکل از کجاست  ...

من قبلا ی بار ی مشکل شبیه این داشتم ولی اون موقع مانیتور چشمک نمیزد و بعد چند بار ریستارت تازه روشن میشد و بعدها فهمیدم مشکل از کارت گرافیک بوده .... ممنون میشم منو از تجربیاتتون بی نصیب نذارید.

درود

دوست عزیز احتمال داره این مشکل از مانیتورت باشه با یه مانیتور دیگه هم تست بزن اگه حل نشد ممکنه از کارت گرافیک باشه و احتمال داره لحیم سرد شده ( وقتی سیستم رو روشن میکنی بعد چند دقیقه کارت گرافیک گرم میشه و تصویر میده ) تو بیشترین موارد اینجوری کارت گرافیک لحیم سرد شده یا مانیتور ایراد داره

ویرایش شده توسط mjmjmj61
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...