رفتن به مطلب

کدام سری اینتل؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

​بین سری Celeron و Pentium و Core i3 کدوم رو انتخاب کنم؟کاربرد سیستم برای وبگردی حرفه ای به صورت عمده و تا حدودی تماشای فیلم در مانیتور فول HD و شنیدن آهنگ و  احیانا کار با نرم افزارهای روزمره و عمومی در حد آفیس یا نرم افزارهای علوم نظری هست. 

گیم و اورکلاک و کار با نرم افزارهای مهندسی و گرافیکی تخصصی مطلقا مد نظر نیست.

طبیعتا I3 بهتر از پنتیوم و پنتیوم بهتر از سلرون هست ولی با توجه به اختلاف قیمت(مثلا یک مدل پنتیوم 170 و یک مدل I3 حدود 370 تومن قیمت دارند) و انتظاراتی که من دارم کدوم سری رو پیشنهاد میکنید؟نمیخام برای چیزی که برام کارایی محسوسی نداره هزینه کنم

اینم بگم که قراره در این سیستم از یک SSD خوب هم استفاده بشه پس سرعت SSD و CPU باید متناسب باشند.از طرفی چون کار گرافیکی ندارم از گرافیک مجتمع بهره خواهم برد.

لینک به دیدگاه

چه سوکتي؟ 1150 يا 1155؟

i3 3220 شده 330 تومن

http://lioncomputer.ir/product/1701/Intel®+Core™+i3-3220+ivy+Bridge+Processor/

اگه کارتون گيم نيست ميتونيد اينو بخريد

http://lioncomputer.ir/product/3080/Intel®+Pentium®+G2030+Ivy+Bridge+Processor/

اگه 1150 مد نظرتونه باز هم پنتيوم ميتونيد بگيريد.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

عزیز پنتیوم بردار

سلرون با توجه با اختلاف قیمتش با پنتیوم ارزش نداره!!

لینک به دیدگاه

سوکت 1150 فقط میخام.بودجه برای خرید همه گزینه ها فراهم هست ولی بحث انتظارات و کارایی در برابر هزینه مطرحه برام

لینک به دیدگاه

سلام

​بین سری Celeron و Pentium و Core i3 کدوم رو انتخاب کنم؟کاربرد سیستم برای وبگردی حرفه ای به صورت عمده و تا حدودی تماشای فیلم در مانیتور فول HD و شنیدن آهنگ و  احیانا کار با نرم افزارهای روزمره و عمومی در حد آفیس یا نرم افزارهای علوم نظری هست. 

گیم و اورکلاک و کار با نرم افزارهای مهندسی و گرافیکی تخصصی مطلقا مد نظر نیست.

طبیعتا I3 بهتر از پنتیوم و پنتیوم بهتر از سلرون هست ولی با توجه به اختلاف قیمت(مثلا یک مدل پنتیوم 170 و یک مدل I3 حدود 370 تومن قیمت دارند) و انتظاراتی که من دارم کدوم سری رو پیشنهاد میکنید؟نمیخام برای چیزی که برام کارایی محسوسی نداره هزینه کنم

اینم بگم که قراره در این سیستم از یک SSD خوب هم استفاده بشه پس سرعت SSD و CPU باید متناسب باشند.از طرفی چون کار گرافیکی ندارم از گرافیک مجتمع بهره خواهم برد.

میتونید i3 41xx انتخاب کنید که از لحاظ گرافیک مجتمع هم نسبتا خیالتون راحت باشه

پنتیوم و سلرون هم خوبن اما گرافیک مجتمع چندان خوبی ندارن

لینک به دیدگاه

میتونید i3 41xx انتخاب کنید که از لحاظ گرافیک مجتمع هم نسبتا خیالتون راحت باشه

پنتیوم و سلرون هم خوبن اما گرافیک مجتمع چندان خوبی ندارن

کار گرافیکی فقط در حد پخش ویدیو که حداکثر در حد فول HD خواهد بود.احیانا به احتمال خیلی کم با فوتوشاپ هم بخام کار دم دستی بکنم 

کار گرافیکی دیگه ای به ذهنم نمیرسه فعلا. 

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من هم چند وقت پیش دقیقا همین سوال برام پیش اومده بود و کاربرد سیستم هم همین چیزایی که شما گفتین بود و من پنتیوم خریدم

الان خیلی راضی هستم و کاملا نیاز های منو برطرف می کنه و توصیه من به شما اینه که هزینه اضافی نکنید و با توجه به اختلاف کم بین سلرون و پنتیوم حتما Pentium G3220 یا 3240 بگیرید.

در ضمن برای دیدن فیلم در رزولوشن Full HD هم مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

اول تشکر میکنم از لطف دوستان و متاسفانه امکان دادن امتیاز رو ندارم

​بعد هم باید بگم اتفاقا منم بدم نمیاد کمتر خرج کنم و خیلی هم خوبه ولی اگه G3220 به همراه بورد H81 ازراک بگیرم از نهایت سرعت 850Pro  سامسونگ میتونم استفاده کنم؟ 

لینک به دیدگاه

اگه G3220 به همراه بورد H81 ازراک بگیرم از نهایت سرعت 850Pro سامسونگ میتونم استفاده کنم؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...