رفتن به مطلب

کیبورد هیرو روشی نو برای تایپ‌کردن اختراع می‌کند

Recommended Posts

با اینکه ذهن و انگشتانمان با سیستم کیوورتی (QWERTY) بیشتر آشنا می‌باشد، اما اگر کمی به آن فکر کنید، طراحی جالبی به نظر نمی‌رسد.

HERO-Keyboard-2-1024x343.jpg

کیبرود هیرو (HERO Keyboard)، طرح‌بندی حروف را به کلی تغییر داده تا حروفی که بیشترین استفاده را دارند، در دایره مرکزی قرار گیرند، و باقی حروف، اعداد و علامت‌های نگارشی، در دایره‌های پشتی بگیرند.

این کیبورد شکل یک چرخ، به همراه یک دکمه فاصله (Space) در مرکز آن می‌باشد. من به شخصه از کلمه‌ی (The)، بیشتر از اینکه پلک بزنم، استفاده می‌کنم و برای من خیلی منطقی‌تر است که سه حرف آن را در کنار یکدیگر داشته باشم.

HERO-Keyboard-3-1024x343.jpg

دایره‌ی ثانویه، حاوی حروفی‌ست که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، دایره‌ی آخری شامل حروف Q, X, V, Z و تعدادی از علامت‌های نگارشی می‌باشد. با کلیک کردن بر روی آیکون اعداد، به صفحه‌ی اعداد منتقل می‌شوید، که شبیه طرح‌بندی معمولی تلفن همراه می‌باشد و باقی علامت‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، باقی فضای صفحه را پر می‌کنند.

برای دستیابی به حروفی مانند à یا  ñ، حدوداً یک ثانیه بر روی یک حرف نگه دارید تا حروف اضافی همان حرف، برایتان ظاهر شود.

HERO-Keyboard-1-1024x293.jpg

کیبورد هیرو به صورت افقی نیز کار خواهد کرد، به شکلی که صفحه کیبورد از وسط به دو نصف تقسیم می‌شود، و فضای خالی را اعداد، به جای دکمه‌ی اسپیس، پر می‌کنند.

شما می‌توانید با کشیدن انگشتتان از روی یک لغت به لغت دیگر، کلمه بسازید که این کار، بهترین بازده‌ را هنگامی دارد، که حروف مورد نظرتان نزدیک به یکدیگر باشند. اگر حرف مورد نظرتان در سوی دیگر کیبورد قرار داشته باشد، لغتی که تایپ می‌شود، ممکن است بی‌معنی باشد.

سازنده‌ی کیبورد هیرو قصد دارد در آپدیت‌های بعدی، قابلیت ذکر‌شده در پاراگراف بالایی را تنومند‌تر سازد، همچنین به منظور بازده‌ی بیشتر و سریعتر تایپ‌کردن، قابلیت تصحیح لغت و حدس لغط را، ارتقاع بدهد. اگر این اتفاق بیافتد، کیبورد، خیلی سطح کیفی بالایی پیدا خواهد‌کرد.

شما نیازی به دادن دسترسی کامل، به کیبورد هیرو را ندارید، اما کیبورد هیرو همراه دو تم ارائه می‌شود که برای استفاده از هر دو‌ی آنها نیاز دارید، که دسترسی کامل را به کیبورد بدهید.

در ابتدا استفاده از کیبورد هیرو ، بسیار خسته‌کننده بود. به قدری به طرح‌بندی کیوورتی عادت دارم، که پیدا کردن حروف برایم خیلی مشکل بود. با این حال، طرح‌بندی خلاقانه و منطقی آن باعث شده‌، تا باور داشته‌باشم، که حتماً‌، در استفاده‌کردن از آن، بهتر خواهم شد، تا حدی که حتی دوست نخواهم داشت، به حالت قبلی باز‌گردم،

کیبورد هیرو اکنون آماده دانلود از اپ استور (App Store) می‌باشد و قیمت آن، ۹۹$ می‌باشد

نظر شما راجع به این نوع طرح‌بندی چیست؟ نظراتتان را با ما، در قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

منبع: http://iapplecenter.com/keyboard-hero-invented-new-method

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز منبع مطلبی که ازش کپی کردید رو در اخر باید قید کنید

http://iapplecenter.com/keyboard-hero-invented-new-method/

همچنین در بخش مطالب کپی شده از سایتهای دیگر تاپیک میزدید نه اینحا

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز منبع مطلبی که ازش کپی کردید رو در اخر باید قید کنید

http://iapplecenter.com/keyboard-hero-invented-new-method/

همچنین در بخش مطالب کپی شده از سایتهای دیگر تاپیک میزدید نه اینحا

درود

لینک اضافه شد

از وبلاگ دوستم کپی کرده بودم داشتم گفت منبعش رو نمی دونه داشتم دنبالش می گشتم ممنون

در مورد جای تاپیک هم شرمنده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...