رفتن به مطلب

مادینگ کیس GREEN Silent Storm

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه مدت بود کلا هرجا م رفتم می خوردم به کیس های ماد شده و خفن و در حد تیم ملی......(فکر کنم دوران مسابقه Dream Machine ایسوس بود)....

بعد نمی دونم چی شد........ آهان برای خرید یه کولر cpu تو این سایت ثبت نام کرد (کولرم خریدم) بعد خوردم به تاپیکای مادینگ کیس و خصوصا تاپیک کیس x-pars همیشه تو فکرم بود که این کیسمو معکوس بکنم ولی سمتش نمی رفتم تا وقتی اون تاپیکو دیدم وبه این نتیجه رسیدم که همچین بد هم نمیشه ...

از اونجا بود که این قضیه ی مادینگ کیس افتاد توی ذهنم بعد دیگه رفتم آمار اسلیو و برش در و اینارم در اوردم و کلا مشخص کردم که می خوام چی کار کنم.....

یه اینک از خود کیس(البته مال من شبیه اون عکس اولی نیست  یعنی در پنل جلو نقره ای هست نه مشکی):

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=silent+storm

داخل کیس قبل از هرگونه حرکت:

nff4_img_20150423_221030%5B1%5D.jpg

یه شب ساعت 11 اینا بود گفتم که بریم تو کار با یه پیچ گوشتی ساعتی و انبر دست افتادم به جون پرچای کیس و سینی مادربرد رو جدا کردم....

چند روز بعد رفتم برای برش سینی که چون ابزار دم دست نیود به یه دریل و سوهان سوراخایی که می خواستمبرا پورت ها روی سینی مادربرد زدم خیلی تمیز نشد ولی کار انجام شد.....

این چنتا عکس:

سینی مادربرد جدا شده (البته بگم دریل بود ولی دیدم با همون متد پیچ گوشتی پرچا راحت تر در میان):

3qyq_img_20150423_234333%5B1%5D.jpg

سینی مادربرد با سوراخ ها +رنگ آمیزی+2تا از پورت ها رو هم نصب کردم:

ja4_img_20150503_061021%5B1%5D.jpg

یه عکس دیگه از سینی فقط با سوراخ ها:

kbhy_camerazoom-20150502160154987%5B1%5D

اینم اضافات کیس(جای درایو نوری و فلاپی که دیگه بر نمی گردن توی کیس):

3oaz_camerazoom-20150523010730080%5B1%5D

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

سخت ترین کار هم هویه کردن پرتا بود که دهنی از ما سرویس کرد ....میزدی میدیدی اتصال کوتاه داره درستش می کردی پایه ی پورت می شکست بعد باید حالا 24 تا پین دوباره لحیم کنی حالا همه چی آماده میومدی جاش بزنی می دیدی ای بابا موقع جا زدن پورت تو جاش یکی از پایه ها با سینی اتصال کوتاه شده کلا داستانی بود.....

همین الانم کل کیس از نمیدونم کجا به GND پاور وصله حالا شانس اواردم به گراند وصله نه چیز دیگه....

نمای نهایی پشت سینی مادر برد....:

ix4d_camerazoom-20150520210614323%5B1%5D

ci2j_camerazoom-20150520210628136%5B1%5D

اینم یه عکس دیگه همینجوری درب کنار کیس که توشو قرمز زدم روش هم مشکی مات هست:

qv2g_img_20150503_061036%5B1%5D.jpg

خب این بحثا به کنار رفتم برا برش درب کناری کیس که شیشه بزارم جاش...

با این فرس:

j6al_dsc_000001.jpg

طی این مراحل:

s4ml_dsc_000041.jpg

u0hu_img_20150429_194018.jpg

اینم مرحله هنری:

djqy_img_20150429_194022.jpg

و با این نتیجه:

ffmq_dsc_000001.jpg

07yx_dsc_000002.jpg

درب رو برش دادم....

البته بگم اولین باری بود که با فرس کار می کردم و برشی هم که زدم صاف بود فقط مساله این بود که یه خطی کشیده بودم از رو اون می بریدم آخر فهمیدم که خطه کج بوده.... در کل خیلی حال داد... این درب رو هم توش و هم روشو مشکی مات زدم...

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

خب مرحله ی بعد ......

داشتم می خوابیدم (ساعت 12 یا 1 اینا بود) کیس کنارم بود گفتم اینجوری نی میشه رفتم تو کار پنل جلو ....

2تا کابل افزایش طول usb2 داشتم 2 تا هم usb3 باهاشون 4 تا پورت usb رو پنل جلو ساختم کنارشم یه سوراخ گزاشتم برای پیچ تنظیم دور فن ها ....(برشارم با کاتر انجام دادم کاترو داغ می کردم و پلاستیکو می بریدم لامصب پلاستیکشم کلفت بود بریده نمیشد سوراخم با هویه زدم...)

کار تموم شد ساعت 5 اینا بود داشتم می خوابیدم که سرم رو بالش گفتم پسر این پنل جلورم باد رنگ کنم تا 6 تو فکر رنگ بودم 6:30 رفتم دانشگاه شب ساعت 9 اینابود رسیدم خونه زدم تو کار رنگ کردن پنل جلو که این شد نتیجه ی کار:

uqpw_img_20150512_061315%5B1%5D.jpg

4yig_img_20150512_061323%5B1%5D.jpg

5p7g_img_20150512_061233%5B1%5D.jpg

مراحل بعد که اسلیو کردن کابلا بود که به معنا کلمه پیرم کرد چون نه ابزارشو داشتم حالا اصلا ابزار به کنار  من اومدم حالت heatshrinkless برم که از صمیم وجود می گم اشتباه کردم ...

یه ویدئو تو یوتیوب دیدم طرف خیلی تمیز و حرفه ای در اورد ولی مال ما لا مصب نمیشد نمیدونم چرا...

آخر کارم اسلیو کم اوردم حالا فعلا سیستمو راه انداختم تا بعدا اسلیو بگیرم بشینم پاش....

از این مرحله عکسی نیست ولی یه چنتا عکس هست که به ترتیب....

یه پاور گرین بعد از 7 سال کار کردن که هنوزم کار می کنه:

n5qc_camerazoom-20150516210101352%5B1%5D

داخلش بعد از 7 سال:

q52a_camerazoom-20150516210132622%5B1%5D

iw5l_camerazoom-20150516210154489%5B1%5D

ey1u_camerazoom-20150516210827803%5B1%5D

فن exhaust :

lly3_camerazoom-20150516210801550%5B1%5D

6f6x_camerazoom-20150516210806593%5B1%5D

فن intake :

59it_camerazoom-20150516221205832%5B1%5D

کنترلر فن:

fcz4_camerazoom-20150516211015600%5B1%5D

xzj3_camerazoom-20150516211006693%5B1%5D

در کل من این گرینو خیلی قبول دارم و باهاش خیلی حال می کنم حتی اگر آپشن باشه پاور corsair یا هر برندی با نصف قمت من گرین می خرم چون تا حالا دوشواری ازش ندیدم شرکت باحالیم هست.....

این محافظت در برابر اتصال کوتاهشم خلی حال می داد +12 رو می زدب به گراند زرت جرقه می زد خاموش میشد ..... 

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

خب عرض کنم که دیگه ...اهان اینم کنترلر دور فن ها (یه مدار ساده ی دیمر هست گوگل سرچ کردم دیمر پیدا کردم فرداش تو راه برگشت از دانشگاه خریدم اومدم ...اتفاقا استفاده از دیمر برای کنترل فن هارو هم همینجا بهم پیشنهاد دادن):

80f3_camerazoom-20150523010601293%5B1%5D

اینم چنتا عکس از نمای نهایی برای "فعلا":

lom1_camerazoom-20150522222557069%5B1%5D

roxo_camerazoom-20150522222605856%5B1%5D

hsi5_camerazoom-20150522222618080%5B1%5D

s58q_camerazoom-20150522222803979%5B1%5D

l4i6_camerazoom-20150523010659332%5B1%5D

xh54_camerazoom-20150522222649738%5B1%5D

hd6_camerazoom-20150523010638427%5B1%5D.

etkz_camerazoom-20150522222630326%5B1%5D

برای "فعلا" چون یک سری کار مونده اونم یکیش خرید یو چنل و شیشه هست...

سوال هم داشتم که توی بازار به یو چنل چی می گن و اینکه چه شیشه ای بگیرم؟

و یک حرکتی که می خواستم بزنم پوشوندن مادربرد با این برچسبای کربن بود که یکم توش موندم و فعلا تو فکرم که چجوری انجامش بدم(pcmod توی یکی از پروژه هاش کرده بود) البته همراه مادربرد یه جاهای دیگه ای رو هم می خوام بپوشونم......

همونطور که می بینید داخل کیس هم led قرمز هست هم آبی اول کار قصدم این بود که یه مدار حسساس به صدا (حالا یه حرارت) توی کیس بزارم که در حالت عادی led های آبی روشن باشه سیستم که رفت زیر لود نور های آبی با یه قوس روشنایی(یعنی یواش یواش کم نور بشه)خاموش بشن بعد قرمز با همون قوس روشنایی روشن بشن... که فعلا نرفتم تو کار مدارش.... ولی any help would be appreciated 

یه کار دیگه اسلیو کردن کامل کابل هاست که فعلا اصلا حسش نیست.....

یه کار دیگه هم خرید 6  تا فن خوب هست ...می گم که سیستمو علی الحساب بستم....

در مورد فن هم از دوستان سوال داشتم که بین cougar vortex و این cougar ها که led دارن کدومو پیشنهاد می دید؟ هدفم رسیدن به 100 درصد سکوت حتی روی لود کامل هست....(فقط هم همین 2 مدل خواهشا کارایی همون vortex بهتر از ناکتوآ نباشه کمتر نیست می تونید برید یو تیوب چنتا فیلم ببینید تا بفهمید چی می گم)

فن های سیستم هم 3 تای جلو intake هست با فیلتر (البته علاوه بر فیلتر گرین یه فیلتر خفن دیگه هم دارم می کشم روش)....

و تک فن عقب exhaust می خوام cpu رو هم push pull بکنم....

حرکت آخر هم پوشوندن روی(سقف که قبلا کف بود) کیس با همون فیبر کربن هاست.....

البته یه چیزایی رو هم قلم گرفتم و ننوشتم(حقیقت عکس نداشتم ازشون) مثل رنگ زدن هیت سینکای مادربرد...(نه کاملا دقت کنید رول لبه های هت سینک رنگ قرمز هست ) یا رنگ کردن اسلانای رم و pci e و pci ویا عوض کردن چسب حرارتی هیت سینکای مین با خمیر خوب (cf3) و بگم که در این مورد چون قطر چسب خیلی کم بود و پینای هیت سینک فنر داشت اتصال کاملا بین چیپ ها و هیت سینک بر قراره.....

در نهایت هم دوستان کیفیت عکسا اگر خوب نیست با عرض معذرت دیگه گوشی ما تا این حد توانای داره....

اهان یه جیزی هم یگم با همین هزنه ایکه کردم یا حتی کمتر می تونستم یه کیس خوب مثل Green x3+viper بگیرم ولی خدایی ارزش این کار برام خلی بیشتر بود +خیلی هم حال داد با اینکه سرویس شدم.....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

کارت تا اینجای کار عالیه ادامه بده و تکمیلش کن ببینیم چی کار میکنی :clapping:  :clapping:  :clapping:

لینک به دیدگاه

اوه داشت یادم میرفت یار و یاور ما در مراحل سخت پروژه:

dl1f_screenshot_2015-05-23-02-19-35%5B1%

البته نه فقط این یه ترک یا این یه آلبومشون....

یه چیز دیگه هم بگم من با این pcmod.ir خیلی حال کردم تنها دلیلشم برای فعلا اینه که یه بسته که خریده بدوم ازشون اینقدر حرفه ای بسته بندی کرده بودم وقتی رسیدم خونه بسته رو دیدم کف کردم ...از چسب نوار هایی که زده بودن بگیر تا خوده بسته بندی کلا حرکتی بود بس خفن...

ما از آمازون جنس می گرفتیم اینجوری بسته بندی نداشت.....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

چقدر داره عالی میشه

موفق باشی تکمیل شد چند تا عکس خوشکل هم بگیر بزار .

البته حجمشم یذره کم کن بتونیم ببینیم با این سرعت اینترنتاشون

در کل دمت گرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت خوب پیشرفته دوست عزیز فقط یه زحمتی بکش حتما از عینک محافظ استفاده کن. کاره دیگه، یهدفه میشه.

لینک به دیدگاه

امیر جان تلاشت قابل تحسینه منتظر عکس ها ی پایانی کارهستم سعی کن رو مدیریت کابل ها و رنگبندی بیشتر کار کنی خدا قوت 

لینک به دیدگاه

برای "فعلا" چون یک سری کار مونده اونم یکیش خرید یو چنل و شیشه هست...

سوال هم داشتم که توی بازار به یو چنل چی می گن و اینکه چه شیشه ای بگیرم؟

اهان یه جیزی هم یگم با همین هزنه ایکه کردم یا حتی کمتر می تونستم یه کیس خوب مثل Green x3+viper بگیرم ولی خدایی ارزش این کار برام خلی بیشتر بود +خیلی هم حال داد با اینکه سرویس شدم.....

درود

خسته نباشی .. کارت خیلی خوبه ..

1. من کل بازار رو گشتم به هرکی میگفتم U Channel اینطوری میشد -->>  :eek: ها چی ؟

من یک مقدار از U Channel هام مونده .. اگر تهران هستی میتونم تقدیمت کنم .. 

2. شیشه پلکسی تایوانی ... 

آخ گفتی .. وقتی کار تمام میشه .. یه نگاه میکنی .. میگی ارزش تمام بیخوابی ها .. وقت و فکر گذاشتن ها .. مخصوصا کمر درد ها توی خم بودن های زیـــــــــــاد جهت برش و اسنبل رو داشت .. و تمام خستگیت در میره

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

دوستان وقتی دارین دنبال متریال مودینگ میگردین یه گشت کوچیک تو سایت pcmod بزنین خیلی چیزارو می تونید پیدا کنید لینک u chanel

پلکسی درب هم می تونی اندازه بدی برش بدم برات ارسال کنم

ویرایش شده توسط GNBBAKER
لینک به دیدگاه

خسته نباشی مهندس

کارت عالیه. واقعا خسته نباشی

ادامه بده @};-

لینک به دیدگاه

دوستان وقتی دارین دنبال متریال مودینگ میگردین یه گشت کوچیک تو سایت pcmod بزنین خیلی چیزارو می تونید پیدا کنید لینک u chanel

عجب می دونستم دارید همون اول کار سفارش می دادم ......

یه سوال داشتم که این بسته های هیت شرینکاتون چنتایی هر کدوم؟؟؟

یه عکس از جلو کیس می گذارین؟

این جلوی کیس هست دیگه:

لینک به دیدگاه

عجب می دونستم دارید همون اول کار سفارش می دادم ......

یه سوال داشتم که این بسته های هیت شرینکاتون چنتایی هر کدوم؟؟؟

این جلوی کیس هست دیگه:

این لود نشده بود برام

متریالش چیه یه توضیح میدین؟

من کل مودینگ بخاطر این جلوش مونده زمین :D

لینک به دیدگاه

این لود نشده بود برام

متریالش چیه یه توضیح میدین؟

من کل مودینگ بخاطر این جلوش مونده زمین :D

والا پنل جلوی خود کیس هست یکم توش تغییرات دادم ....

دوستان در مورد شیشه هم می خواستم که سیسه بگیرم به جای پلکسی ...

شیشه چی بگیرم.....

لینک به دیدگاه

من خودم امروز کیسمو که x3 گیمینگ هستش مودینگ کردم دربو برش دادم با فرز یه شیشه 3 میلی متری خریدم که شد 3000 هزار تومن گذاشتم رو در کیس + بعدش اون قسمتی که برشش دادم یه ورق مستطیل 30 در 25 ازش در اوردم که به صورت 90 درجه تاش کردم گذاشتم رو پاور که دیده نشه این سیم های اضافی پاور و سیم های دیگه

یه چند تا دکمه خلبانی(کلنگی) +دکمه دیگه گرفتم گذاشتم جلوی کیس برای روشن خاموش کردن led های داخل کیس و عوض کردن رنگ اون ها چون led ها rgb هستش....

رو در کیس چند تا برچسب از اسپرتی ماشین گرفتم زدم روش با یه برچسب برجسته play b.y

ناگفته نماند که 1.5 متر هم led گرفتم و یه سویچر برای تویض رنگ ال ای دی ها و رقص نورشون و ...

انشا الله بعد میخوام یه چند تا (50 تا منظورم هستش بگیرم) بعد با مته بغل فن های 12 سانتی کیسو سوراخ کنم برای گذاشتن ال ای دی ها ریز که فنا دارن برای بیشتر شدن ال ای دی های فن ها که کیسو خیلی خوشگل میکنه... و برقشو هم از خود کیس میگرم با یه چند تا مقاوت تا ال ای دی ها نسوزن به .. .(بوق) برن

شما هم کارت عالی بوده خوشم امد منم فردا عکسارو آپلود مینم بیاد ببینید چطوری هستش البته یه مقدار پول کم آوردم میخوام فیبر کربن بگیرم ته کیبردمو باهاش مودینگ کنم + اون قسمت آهنی که گذاشتم روی پاور فیبر کربن بکشم تا  خوشگل تر بشه

اسمبل سیستم هم  خودم کردم عکس ها که آپلود شد نظر بدید...

ممنون ببخشید که تو تاپیک شما پست زدم...

خسته نباشید میگم به شما

ویرایش شده توسط mehdi0910
لینک به دیدگاه

برای خرید u chanel میتونید به لوازم یدکی موترسیکلت نیز مراجعه کنید  :D

بیشترشون دارن  :-?

من خودم لازم داشتم از همین جا گرفتم :D

لینک به دیدگاه

برای خرید u chanel میتونید به لوازم یدکی موترسیکلت نیز مراجعه کنید  :D

بیشترشون دارن  :-?

من خودم لازم داشتم از همین جا گرفتم :D

علی جان اونا نقره ای و سخت نیستن ؟!

لینک به دیدگاه

علی جان اونا نقره ای و سخت نیستن ؟!

سلام

من که کرفتم رنگ نقره ای بود و انعطاف پذیری خوبی هم داشت

لینک به دیدگاه

والا پنل جلوی خود کیس هست یکم توش تغییرات دادم ....

دوستان در مورد شیشه هم می خواستم که سیسه بگیرم به جای پلکسی ...

شیشه چی بگیرم.....

من تلق استفاده می کنم

ولی به مرور کدر میشه شیشه خوبه ولی سنگینه

پلکسی رو تجربه ندارم

بهتره از اساتید بپرسید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...