رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید کولر گازی

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

یکی از آشنایان قصد خرید کولر گازی داره.

محدودیت بودجه زیر 2 میلیون تومان هست.

فضاش حدود 30 متر اتاق هست و هم میخواد چیزی بگیره که مصرف برقش خیلی بالا نباشه...

از اونجایی که من فقط لیون رو میشناسم گفتم شاید دوستانی که اینجا هستند یا تجربه ای در زمینه استفاده از کولرهای گازی داشته باشند و یا خودشان قبلا در این حوزه فعالیت کرده باشن. ما خودمون دوو داریم که خیلی ازش راضی نیستیم.

به هر حال هر کسی تجربه ای داره ممنون میشم ما رو هم سهیم کنه. بیشتر نظرش روی ال جی و سامسونگ هست.

این رو هم میدونم که اینورتر برای مناطق گرمسیری پاسخ نمیده و خرابی بسیار بالایی داره و بیشتر مدلهای تروپیکال مد نظر هست.

پیشاپیش تشکر....

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

درود معین جان

بنده چند روز پیش سامسونگ خریدم واسه خونه خودم؛که البته راضی هم هستم.البته من 32000 خریدم به دلیل فضای زیاد؛

دوست شما میتونن 18000 یا 24000 سامسونگ (که پیشنهاد بنده 24000) انتخاب کنن؛البته 24 یه مقداری هزینشون بالاتر در میاد؛ولی ارزشش و داره؛

{مخصوصا اینکه اتاق زودتر خنک میشه و کولرکمتر کارمیکنه+اینکه زودتراتومات میکنه و اینکه برق کمتری مصرف میشه}

با توجه به کارکرد و مشخصات و گارانتی؛بنده همون 24 سامسونگ و پیشنهاد میدم.( سرد و گرم بهتره)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون جناب رضايي

والا تا اونجا که بررسي کردم سامسونگ تو رده هاي مشابه مصرفش پايين تر به نظر مياد. يکم هم خوش قيمت تر هست.

بقيه دوستان هم نظر يا تجربه دارن دريغ نکنن...

بخصوص که الان تو امتحانات هم هستم و جداگانه نميتونم برم دنبال تحقيق و تفحص ...

لینک به دیدگاه

ممنون جناب رضايي

والا تا اونجا که بررسي کردم سامسونگ تو رده هاي مشابه مصرفش پايين تر به نظر مياد. يکم هم خوش قيمت تر هست.

بقيه دوستان هم نظر يا تجربه دارن دريغ نکنن...

بخصوص که الان تو امتحانات هم هستم و جداگانه نميتونم برم دنبال تحقيق و تفحص ...

مخلصم معین جان

بله از نظر قیمت هم 7 درصد از روی {قیمت لیست} تخفیف داره؛(در اطلاع باشید)

امری کاری داشتید در خدمتم؛قیمت هم خواستید میتونم از دوستان قیمت بگیرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون.

راستش طي بررسي که کردم  سامسونگ ها ساخت چين و تايلند هست و ال جي تماما ساخت کره !

اين يک مقدار آدم رو تو دوراهي قرار ميده ...

لینک به دیدگاه

زیمنس هر کولر های خوبی داره سری جدیدش مصرفشم خیلی کمه ۲۴ جدیدش هم زود تر خاموش می شت (اتومات می کنه) و هم صداش کم تر شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا بانه اي ها رو چک کردم ! اکثرا مدلهاي قديمي و از دور خارج شده هستند ! به غير از اون 300-400 تومان ارزونتر در مياد ولي هزينه حمل از بانه بهش اضافه ميشه و از طرفي گارانتي هم ندارند ولي مدلهايي که از نمايندگي خريد بشه 5 سال ضمانت کمپرسور داره فقط !

لینک به دیدگاه

سلام آقا معین عزیز . خوبی ؟

اتفاقا من دیروز کولر گرفتم برای دفتر . برای یک فضای 65 متری ، 18000 گرفتم . Gree Q'Matic H18H1 . قیمتش هم با مالیات 9 درصدی حدود 2700 در میاد . 12000 اما باید حدود 2 میلیون باشه . من خیلی پرس و جو کردم . تو این رده قیمت ، بهترین انتخاب این بود . 5 سال گارانتی نیا داره . مصرفش هم خیلی خوبه . این هم لینک مشخصاتش :

http://www.nia-ir.com/fa/product/view/1000/243/parent/1061

لینک به دیدگاه

ممنون.

راستش طي بررسي که کردم  سامسونگ ها ساخت چين و تايلند هست و ال جي تماما ساخت کره !

اين يک مقدار آدم رو تو دوراهي قرار ميده ...

سلام

کلا تو زمبنه تهویه مطبوع ال جی نسبت به سامسونگ محصولات خیلی متنوع تر و سطح بالاتری تولید میکنه.

به نظر من ال جی بهتره.

البته برند های بهتری هم وجود داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام آقا معین عزیز . خوبی ؟

اتفاقا من دیروز کولر گرفتم برای دفتر . برای یک فضای 65 متری ، 18000 گرفتم . Gree Q'Matic H18H1 . قیمتش هم با مالیات 9 درصدی حدود 2700 در میاد . 12000 اما باید حدود 2 میلیون باشه . من خیلی پرس و جو کردم . تو این رده قیمت ، بهترین انتخاب این بود . 5 سال گارانتی نیا داره . مصرفش هم خیلی خوبه . این هم لینک مشخصاتش :

http://www.nia-ir.com/fa/product/view/1000/243/parent/1061

سلام.

قربونت حامد جان . خوبي شما.

تعريف اين مارک رو خيلي شنيدم ! چند جا هم خوندم که کمپرسورهاش ساخته آمريکا هست. حالا نميدونم چقدر صحت داشته باشه چون خود شرکت اصلي که ظاهرا چينيه.

فقط مسئله اي که داره با نماينده اش صحبت کردم گفت که شديد آمپر مي کشه موقع استارت ! از طرفي هم براي مناطق ما تروپيکال بايد باشه ...

سلام

کلا تو زمبنه تهویه مطبوع ال جی نسبت به سامسونگ محصولات خیلی متنوع تر و سطح بالاتری تولید میکنه.

به نظر من ال جی بهتره.

البته برند های بهتری هم وجود داره.

ممنون دوست من اکثر فروشنده هايي که هر دو محصول رو دارن هم به همين صورت نظر ميدن...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

درود معین جان

من الان برای محل کار ال جی دارم. اصلا راضی نیستم. سامسونگ هم چندان بهتر نیست.از قیمتها خبر ندارم فقط آنچه شخصا تجربه کرده ام رو می گم.البته یک دوست دارم که نصابه و می گه محصولهای دو سال اخیر کیفیت بهتری دارن. باهاش مشورت خواهم کرد و همینجا خواهم نوشت.

اول حواست باشه که موتور پیستونی نباشه و روتاری باشه. فروشنده هایی هستن که دستگاههای قدیمی رو می آرن و بدون توجه به مصرف بالای برق می فروشن.

الان من برای فضای حدود 20 متر ال جی دارم که همگن فضا رو خنک نمی کنه، یعنی نزدیکش خنکه و هرچی فاصله بگیری ازش اثرش کمتر می شه. توشیبا و جنرال تهویه ی همگن خوبی دارن و مصرف شون هم مناسبه.

پ.ن سر شرایط گارانتی دقت کن که اما و اگر برای کمپرسور نگذاشته باشن و بی ابهام باشه.

هزینه ی نصب هم بی ابهام باهاشون بگذران. اسما هزینه ی نصب رایگانه ولی عملا کرایه حمل دستگاه و هزینه ی رفت و برگشت نصاب و پول لوله و گاز رو از مشتری می گیرن بعدش هم می گن ما گفتیم نصب رایگانه و اینها مشمول نصب نمی شن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

والا من که بوشهری هستم و کلا فقط و فقط از اجنرال استفاده میکنیم و میتسوبیشی  البته برا 30 متر فکر کنم 18000 هزار کافی باشه میتسوبیشی خیلی خوبه از 16 درجه داره تا 32 درجه ولی اجنرال از 18 درجه داره تا 30 درجه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما تو خونه حدود 8ساله توشیبا داریم تا امروز که راضی بودیم

لینک به دیدگاه

بهترین کیفیت و خنک کنندگی رو اجنرال داره(اجنرال اصلی).

فقط اینا مشکلاتشه:

1)مصرف برقش زیاده نسبت به کولرهای رده مشابه(از نظر اسمی) یعنی بین کولرهای 30000 شاید بیشترین مصرف رو داشته باشن.

2) از همه برندها گرونترن.

کلا اجنرال برای مناطق جنوب که خیلی گرم هستن یا گاها شرجی هم دارن عالین. میتسوبیشی و توشیبا هم تعریفشونو شنیدم ولی اجنرال در عمل خودشو ثابت کرده. گازگیری هم خیلی کم لازم میشه، مگر اینکه مشکلی پیش بیاد.

ویرایش شده توسط PSCZ
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان 

فامیل ما کولر  گازی خریده سامسونگ الته فروختش از ترس پول برق  :laughing:

1 ماه مصرف کرده 300 هزارتومن پول برقش اومده 

طبیعی هست ؟  :wacko:

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

دوستان 

فامیل ما کولر  گازی خریده سامسونگ الته فروختش از ترس پول برق  :laughing:

1 ماه مصرف کرده 300 هزارتومن پول برقش اومده 

طبیعی هست ؟  :wacko:

روزی چند ساعت مصرف کرده ؟ اندازه خونشون چقده ؟چند هزاره ؟  بعدش کولرگازی اتوماتیکم هست . :-?

لینک به دیدگاه

سلام معین جان بنده خودم نصاب کولرگازی هستم

اول باید حداکثر بودجه ای را که دوستت میتونه پرداخت کنه بگه

بدترین برند را باید بگم LG هست Trust هم چنگی به دل نمیزنه ولی خوب کم مصرف هست

اگر دنبال بهترین هستی در ردیف اول Toshiba هست که حرف نداره

همه کولرها ساخت چین هستن بعد ازToshiba این برندها را پیشنهاد میکنم Mitsubishi, O'General, Samsung, Midea

تقریبا همشون هم مثل هم هستن ولی خوب یه چیزهایی هست که نصابها میدونن یادم رفت طرف Keen هم نری

برند بدون گارانتی که تو بازار با قیمت خیلی خوبی موجود هست یعنی General هم خیلی خوب خنک میکنه ولی مصرفش زیاده مقداری برای مثال اگر 30000 این برند را برای مدت 1 ماه شبانه روزی استفاده کنی بین 300 تا 450 هزار تومان پول برق میاد

بنظر من شما هم یه 24000 General بخری خوب هست اگر درست استفاده کنی پول برق هم زیاد نمیاد نباید یکسره روشن بمونه

لینک به دیدگاه

روزی چند ساعت مصرف کرده ؟ اندازه خونشون چقده ؟چند هزاره ؟  بعدش کولرگازی اتوماتیکم هست . :-?

کل روز روشن بوده  :laughing:

حتما ایشون دما رو اوره رو 25 6 درجه و حتی کمتر.

کمپرسور پیچاره هم 24 / 7 کار کرده تا دما رو ثابت نگه داشته.

در جواب باس بگم بله طبیعیه وقتی که سرما رو بیاری پایین مصرف برق رو میبری بالا

دماش نمی دونم اما کل روز روشن بود من کیف میکردم چند روز اونجا  :laughing:  =))

هوس کردم بخرم یکی پول برقش شنیدم ترسیدم  :wacko:

لینک به دیدگاه

خوزستان که الان دیگه برای خونه فقط کولر ایستاده موتور بزرگ یا اصطلاحا موتور پیستونی فقط جواب میده اوجنرال گری و مدیا ....کلا هر کولری سال اول و دوم خیلی خوبه ولی بعدش  نیاز به  سرویس  تعمیر تعویض خازن و  قطعات  و..بالا میره بهتر چیزی که می خری نمایندگی و پشتیبانی فنی خوبی داشته باشه  قطعاتش با قیمت خوبی گیر بیاد.......مثل مدیا...

لینک به دیدگاه

سلام معین جان بنده خودم نصاب کولرگازی هستم

اول باید حداکثر بودجه ای را که دوستت میتونه پرداخت کنه بگه

بدترین برند را باید بگم LG هست Trust هم چنگی به دل نمیزنه ولی خوب کم مصرف هست

اگر دنبال بهترین هستی در ردیف اول Toshiba هست که حرف نداره

همه کولرها ساخت چین هستن بعد ازToshiba این برندها را پیشنهاد میکنم Mitsubishi, O'General, Samsung, Midea

تقریبا همشون هم مثل هم هستن ولی خوب یه چیزهایی هست که نصابها میدونن یادم رفت طرف Keen هم نری

برند بدون گارانتی که تو بازار با قیمت خیلی خوبی موجود هست یعنی General هم خیلی خوب خنک میکنه ولی مصرفش زیاده مقداری برای مثال اگر 30000 این برند را برای مدت 1 ماه شبانه روزی استفاده کنی بین 300 تا 450 هزار تومان پول برق میاد

بنظر من شما هم یه 24000 General بخری خوب هست اگر درست استفاده کنی پول برق هم زیاد نمیاد نباید یکسره روشن بمونه

مگه اتومات نداره ؟ 

لینک به دیدگاه

خوزستان که الان دیگه برای خونه فقط کولر ایستاده موتور بزرگ یا اصطلاحا موتور پیستونی فقط جواب میده اوجنرال گری و مدیا ....کلا هر کولری سال اول و دوم خیلی خوبه ولی بعدش  نیاز به  سرویس  تعمیر تعویض خازن و  قطعات  و..بالا میره بهتر چیزی که می خری نمایندگی و پشتیبانی فنی خوبی داشته باشه  قطعاتش با قیمت خوبی گیر بیاد.......مثل مدیا...

شماه خودت ایستاده داری ؟ 

ایستاده خیلی خوبها یعنی حداقل دیه نصب نمیخاد  :D  ولی بالای 3 فکر کنم باشه

لینک به دیدگاه

داره دوست عزیز ولی بستگی به دمای محیطی داره که توش کار میکنه

برای مثال اگر شما دمای کولر را بین 16 تا 25 تنظیم کنی کمپرسورش خاموش نمیشه و یکسره کار میکنه مگر اینکه یه اتاق خیلی کوچیک باشه که درزی هم نداشته باشه و در هم بسته باشه

لینک به دیدگاه

ایستاده هم کمپرسور داره و باید نصب بشه پول برقش هم زیاد میاد و 3 فاز هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...