رفتن به مطلب

COD يا BF

اشتراک گذاری

Call of Duty OR Battlefield  

61 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. در كل كدام رو ترجيح ميديد، چرا؟

• Call of Duty serise
    • Battlefield serise

Recommended Posts

درود. دوستان گل ليون تصميم گرفتم هر از گاهي مقايسه بين 2 سري بازي محبوب كه رقابت تنگي رو باهم دارند (البته در يك سبك) نظرسنجي كنم

همگي ميدونيم 2 تا از بهترين گيم هاي تيراندازي اول شخص سري بازي هاي call of duty و battlefield هستند .

برام جاي سوال بود كه بدونم ما ايراني ها كه يه تعداديمون اينجا دور هم جمع شديم و فعاليت ميكنيم كدوم رو ترجيح ميديم .

فقط چنتا نكته هست كه عرض ميكنم

1. دوستان گل نسخه ي افلاين اين 2 بازي مد نظر باشه نه انلاين (بعدا براي انلاين تابيك ايجاد ميكنم)

2.خواهشا فقط يك سري رو مد نظر قرار نديد براي مثال COD AW يا BF3 و... .اين نظر سنجي كلي هست و هدف از اين نظرسنجي اين هست كه مشخص بشه در كل كدوم ترجيح داده ميشه

3.از دوستان گل خواهش ميكنم اگر بازي نكردن يا فقط يك نسخه رواز هركدوم بازي كردن  شركت نكنند

4. ملاك انتخاب ميتونه داستان\گرافيك و فيزيك\گيم بلي \امكانات مختلف در گيم\تنوع اسلحه هاجلوه هاي ويژه كار شده باشه

5.و در اخر هم ممنون ميشم در مورد گيم هاي ديگر نظر نديد حتي تو همين سبك (چون گيم هاي بسيار خوب ديگه اي هم وجود داره كه بعدا براشون تابيك جداگونه ايجاد خواهم كرد)

ممنونم از شمايي كه رعايت ميكني @};-

ویرایش شده توسط Daniel.Hz
لینک به دیدگاه

از نظر گیم پلی به شخصه من Cod رو ترجیح میدم و از نظر گرافیک BF بهتر عمل کرده البته نسخه آخر Cod هم گرافیک عالی داشت.

به هر حال من کالاف رو بیشتر ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه

تا اخر نخوندم :wacko:

ویرایش شده توسط Veyron
لینک به دیدگاه

تا اخر نخوندم :wacko:

اگه شوتر اول شخص بازي ميكني تا اخر بخون عزيز @};-

لینک به دیدگاه

بی شک از نظر داستانی بخصوص سری مدرن وارفار رحمتی خیلی بالاتر از داستان بتلفیلد بود ولی اگر بخواییم قسمت مولتی پلیر رو انتخاب کنیم بتلفیلد با نتیجه سنگینی برنده خواهد بود!

لینک به دیدگاه

Call of duty خیلی هیجان داره من که باهاش حال کردم بتلفیلد هم خوبه از نظر من هر دوتا عالیند.

لینک به دیدگاه

بی شک از نظر داستانی بخصوص سری مدرن وارفار رحمتی خیلی بالاتر از داستان بتلفیلد بود ولی اگر بخواییم قسمت مولتی پلیر رو انتخاب کنیم بتلفیلد با نتیجه سنگینی برنده خواهد بود!

مسعود جان فعلا فقط خود سينگله افلاين مدنظر هست . مولتي كه برا انلاينه.

اگر سينگل بلير  كه همه بهش دسترسي دارن رو در نظر بگيريم چطور ؟

ویرایش شده توسط Daniel.Hz
لینک به دیدگاه

دوست عزیز BF به شدت واقعیت گرایانه است محیطش زیباس و از ان جنگوگل های پریدن و.... توش نیست - چیت کردن که توی COD باب هستش توش نیشت و بنده خودم دوره مجردی BF3 و  BF4 رو هر دو نسخه پریمیومم گرفتم و حالا هر چند وقتی دزدکی شب میزنم و حالشو میبریم و واقعا از بازی کردن باهاش خسته نمیشی چون هیچ کس چیت نمیکنه و همه یک دست هستن و واقعا حس میدان جنگ رو میده - اما توی COD همه چیتر هستن و می بینی یک مسلسل دستت دشمنت ی P7 دستش میرید بزنیش طرف لحت میکنه - یا دشمنت پشت دیواره از پشت دیوار دقیق میزنه تو سرت و هتشادت میکنه خلاصه اگه علاقه دارید به سبک COD بخرید و گرنه اصلا توصیه نمیشه و تازه کارت AMD/ATI داری به مراتب BF روانتر و بهتر اجرا میشه هر چند که زیاد با NVIDIA فرق نداره

لینک به دیدگاه

بشخسه سری bf رو بیشتر دوست دارم

اگر انلاین هم مد نظر بگیریم اصلا رقیبی برای سری های BF نبود و نخواهد بود 

البته cod mw2 هم تو زمان خودش به BF  همون زمان که فکر کنم bad company بود میشه ترجیح داد

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

دوست عزیز BF به شدت واقعیت گرایانه است محیطش زیباس و از ان جنگوگل های پریدن و.... توش نیست - چیت کردن که توی COD باب هستش توش نیشت و بنده خودم دوره مجردی BF3 و  BF4 رو هر دو نسخه پریمیومم گرفتم و حالا هر چند وقتی دزدکی شب میزنم و حالشو میبریم و واقعا از بازی کردن باهاش خسته نمیشی چون هیچ کس چیت نمیکنه و همه یک دست هستن و واقعا حس میدان جنگ رو میده - اما توی COD همه چیتر هستن و می بینی یک مسلسل دستت دشمنت ی P7 دستش میرید بزنیش طرف لحت میکنه - یا دشمنت پشت دیواره از پشت دیوار دقیق میزنه تو سرت و هتشادت میکنه خلاصه اگه علاقه دارید به سبک COD بخرید و گرنه اصلا توصیه نمیشه و تازه کارت AMD/ATI داری به مراتب BF روانتر و بهتر اجرا میشه هر چند که زیاد با NVIDIA فرق نداره

بشخسه سری bf رو بیشتر دوست دارم 

تو انلاین که اصلا رقیبی برای سری های BF نبود و نخواهد بود 

حالا خوبه استارتر گفتن در مورد مولتی نظر ندید

-----------------------------------------------------------------------------------------

از نظر داستان و گیم پلی من COD رو بالاتر میدونم.هر چند BF هم سریهای جدیدیش خوب بوده ولی به COD نمیرسه

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

درود . جناب رادپور مدنظر سينگل هست . چون همه ي افراد به بازي انلاين دسترسي ندارن يا يازي نميكنن بنابراين افلاين همه گير تره

لینک به دیدگاه

والا انتخابش سخته 

درباره ی داستان : والا هیچ کدوم خوب نیست خیلی ها رو دیدم می گن داستان COD خوبه اما من هیچ وقت نمی تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم 

BF هم بجز بد کمپانی بقیه خیلی بد بود بد کمپانی هم فقط به خاطر کارکترهای شوخش دوست داشتم همین 

در سری COD فقط نسخه ی 2 و 4 رو از ته قلب دوست داشتم و دوست دارم و هنوز بازی می کنم نسخه ی 4 رو دیروز نصب کردم دوباره 

گرافیک : خوب نمی شه دقیق گفت قبل از ادونس بتل 4 و 3 پادشاهی می کردن در گرافیک ولی الان دست ادونس هست حتی هاردلاین هم مالی نیست 

فیزیک :  هم که فقط بتل فیلد 

گیم پلی : برای بتل فیلد رو بیشتر می پسندم مخصوصا که توی سینگل از تانک و جت و هلی کوپتر وووووو چیز های دیگه همیشه استفاده می شده  برای کاد یکم ارکیدی هست یا بهتره بگم شده چون گیم پلی 4 با این اخری خیلی فرق داشت ( اون هم به خاطر اون لباس ها بود زیاد برام جالب نبود ) 

امکانات و تنوع اسلحه هم در هر دو خوب هست ولی باز بتل بیشتر هست ( در تنوع اسلحه مخصوصا ) 

جلوه های ویژه هم که کاد قوی تر هست مثل فیلم مایکل بی هست  =))

در کل سینگل بتل فکر کنم بهتر هست ولی 3 نسخه ی اخر خیلی وضعیت خوبی ندارن و همین جور پیش بره دیگه به گند کشیده می شه 

ولی من گذینه ی هیچ کدام رو انتخاب می کنم ( با این که وجود نداره =))  =))  =)) ) 

ولی اگر بحث خرید اوریجینال باشه فقط بتل منتظر تاپیک بعدی برای قسمت مولتی هستم 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

در کل اگر تنها هستی cod بهتره یعنی اینکه تجربه ی تک نفره ی بهتر داری حالا چه سینگل چه مالتی....

اما اگر 3تا رفیق پایه (یا بیشتر) داری بتل حرف نداره آخره لذت البته اونم باز فقط مالتی پلیر توی حتی بحث co-op بتلفید به گرد مامورت های co-op بازی هایی مثل mw2 و mw3 یا زامبی سری bo نمی رسه هیچ رقمه فقط کافه برید co-op بتل 3 رو بازی کنید مقایسه کنیدش با mw3 اصلا حرفی برای گفتن نداره....

لینک به دیدگاه

اگه 4 سال پیش این سوال رو میپورسیدی 100% میگوفتم کد اما تو این چند سال اخیر EA با سرمایه گزاری خوبی که تو بتل انجام داد تو همه زمینها به قیر از فروش تونست کد رو شکست بده 

تو زمینه فروش هم خیلی از سهم کد تصاحب کرد 

گرافیک زیبا تر توزمینه گرافیک بتل حرفی برای گفتن نمیزاره به راحتی کد رو شکست میده

گیمپلی این بیشتر به صلیقه افرا بستگی داره کد رون تر بتل یکم واقع گرایانه ترسختر اما مکانیزم گیمپلی رو بخای  برسی کنیم خیلی تخصوصی میشه به نظر من بازم بتل تو لول بالاتری هستش

صدا موتورجدید دایس حرفی برای اکتی نمیزاره 

مهمترین بخش برای یه شوتر اول شخص مولتی پلیر نقطه قوت بتل تو همینه بخش انلاین هستش 

اقا رسما اکتی کال اف رو به ......... داد (لطفا جای نقته چین رو خودتون پر کنید)

موفق باشین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

اقا رسما اکتی کال اف رو به ......... داد (لطفا جای نقته چین رو خودتون پر کنید)

موفق باشین

اقا رسما اکتی کال اف رو به دوستش رضا داد !   :D

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

:D :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

COD بدون شک در قسمت Single Player یک سر و گردن که هیچ، دوتا بدن بالاتر از BF بوده و هست، کلا COD MW2 انقلابی در بازیهای شوتر بود وBF تو 2 سری آخر فقط کمی بهتر از قبل شده بود، جذابیت و داستان سرایی COD رو هیچ بازی شوتر دیگه ای نداره...

اما از نظر MP بازی با اینکه BF رو خیلی ها بیشتر میپسندن، ولی با COD خاطرات خوش خیلی زیادی دارم که اصلا به هیچ وجه قابل مقایسه با BF نیستن...

از نظر گرافیک، COD MW2 باز هم گرافیک بالایی زمان خودش داشت و اگه بخوایم در طول نسخه های متفاوت در نظر بگیریم، فقط میتونم بگم که BF3 از نظر گرافیکی از COD در زمان خودش بالاتر بود، که COD Ghost و Advanced Warfare هم از BF های زمان خودشون سر تر بودن(البته Ghost کمی ضعف داشت)...

از نظر صدا گذاری هم COD خیلی خیلی سر تر بوده و هست...

از نظر اسلحه هم من امتیاز رو به COD در طول سالیان متوالی میدم، یادش بخیر زمانی که همه مدال بازی میکردن و ما COD بازی میکردیم...

اما از نظر تبلیغات 100 درصد BF بهتر بوده...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

این هم میشه ولی منظورم یه کلمه دیگه بود :devilish:

لینک به دیدگاه

call of  حالت وترنش واقعا خیلی سخته و دو یا 3 تا تیر بخوره نابود میشه و لی bf  اینطور نیست حالت وترنش دی از بین میره !ولی یه خوبی داره سوار همه چی میشه تقریبا واقعی اه ! یخوبی که کال آف داره مرحله اسنایپرشه و ... خیلی جا های بازی که هرکدوم یه مشکل و مزایا دارن ! نمیشه کفت کدوم بهتره مثلا نسخه آخر کال آف مرحله اسنایپرنداشت و بتل فیلدم 4 که داستانش بی محتوا بود 

بنظر بنده اگه کال آف سبک بازیشو مثل Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier بکنه حرف نداره ! 

کال آف بیشتر دوس دارم بخاطر هیجانش و مخصوصا نسخه شماره 4 و مخصوصا مرحله ا ی که 2تااسنایپر باهم میرن و یکیشون زخمی میشه   ;)  فوق االعاده حیجان داره ! ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به شخصه کال اف ترجیح میدم چون خاطرات زیادی باهاش دارم

از نظر تنوع اسلحه کال اف بهتره

البته فکر کنم چون از اول کال اف بازی کردم علاقم بهش هست مخصوصاً قسمت دوم که تو گیم نت مولتی میزدیم و میرفتیم مسابقات

بتل 4 هم که بازی کردم باگ زیادی داشت اصلا باهاش حال نکردم

لینک به دیدگاه

اين يه نظر کاملا شخصيه لطفا طرف داراى کالاف منفي ندن.

من تا mw3 کالافو بازى کردم. بعد که نسخه bf3 رو بازى کردم تازه فهميدم کالاف چرته :D حتي bf bc2 هم زياد طبيعب نبود. کلا bf از نسخه سه به بعد خيلي طبيعي تر از کالاف بوده چه از گيم پلي چه گراف و چه از نظر صدا به نظرم عالي بوده. نميخوام بگم کالاف اصلا خوب نيست اما من با بتل بيشتر حال ميکنم چون به نظرم طبيعي تره. مثلا در mw3 يارو از فاصله دور که اقلا نميزندت وقتي نزديک ميشي يکم تو روت ميخنده بعد ميزنه :D صداهاش طبيعي نيستن. گرافش بد نيست. داستانشم بد نيس اما بازم از داستان بتل بيشتر خوشم مياد. کالاف بيشتر با mw1 حال ميکنم اونم با انلايل که الان سال هاست بازى ميکنم و اصلانم خسته نشدم.

لینک به دیدگاه

call of  حالت وترنش واقعا خیلی سخته و دو یا 3 تا تیر بخوره نابود میشه و لی bf  اینطور نیست حالت وترنش دی از بین میره !ولی یه خوبی داره سوار همه چی میشه تقریبا واقعی اه ! یخوبی که کال آف داره مرحله اسنایپرشه و ... خیلی جا های بازی که هرکدوم یه مشکل و مزایا دارن ! نمیشه کفت کدوم بهتره مثلا نسخه آخر کال آف مرحله اسنایپرنداشت و بتل فیلدم 4 که داستانش بی محتوا بود 

بنظر بنده اگه کال آف سبک بازیشو مثل Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier بکنه حرف نداره ! 

کال آف بیشتر دوس دارم بخاطر هیجانش و مخصوصا نسخه شماره 4 و مخصوصا مرحله ا ی که 2تااسنایپر باهم میرن و یکیشون زخمی میشه   ;)  فوق االعاده حیجان داره ! ;)

اون مرحله captain price كه خودتي با cp1.Mac millen اگه اشتباه نكنم بوديد كه ميرفتيد كشور اكراين تا زيخهاف (يا زخاهف دقيقا اسمش خاطرم نيست) ترور كنيد كه تير خطا ميره :D  . (البته براي 10 يا 15 سال قبل از زمان داخل بازيه اون مرحله ) . منم دوسش دارم ،خاطره انگيزه

لینک به دیدگاه

من به شخصه bf  رو خیلی بیشتر از cod قبول دارم هم از لحاظ گرافیکی هم از لحاظ داستانی

bf4 4, فکر کنم تو بازه های زمانی مختلف حدود سه بار تموم کردم آخرین جاش که یکی فدای میشه خودشو میترکونه خیلی قشنگه.البته صحنه آخر codmw3 هم قشنگه موقعی که یارو رو اعدام میکنه و سیگار روشن میکنه و نگاش میکنه...

لینک به دیدگاه

من بعضی نسخه هارو بازی کردم فقط

مثلاً بتل فیلد 2 که دنیایی خاطره باهاش دارم با اف 15 یا سوخو 35 چه کارا که نمیکردم و با کبرا چه میکردم خدایا

و کال آو دییوتی مادرن وارفیر 2 و 3 با اون هم جهانی خاطره دارم (البته نسخه های پیشین شون رو هم بازی کردم مثل ورلد ات وار و ...) ولی نسل های جدید این سری بازی هارو انجام ندادم زیاد مطلع نیستم.

بنابراین رای دادن یه خورده سخت هست برام

دوستان کسی میدونه توو کدوم بازی و نسخه میشه مثل بتل فیلد 2 به راحتی هلیکوپتر . هواپیما و تانک سوار شد و دشمنان رو مورد عنایت قرار داد؟

لینک به دیدگاه

اون مرحله captain price كه خودتي با cp1.Mac millen اگه اشتباه نكنم بوديد كه ميرفتيد كشور اكراين تا زيخهاف (يا زخاهف دقيقا اسمش خاطرم نيست) ترور كنيد كه تير خطا ميره :D  . (البته براي 10 يا 15 سال قبل از زمان داخل بازيه اون مرحله ) . منم دوسش دارم ،خاطره انگيزه

MDW3  رو میکی رفیق که اول کاپیتان پرایس رو زندانی کرده بودن یا مرحاله ای که GHOST کشته شد دونفری رفته بودن که یدفعه  میخاستن تک تیراندازی یارو رو بکشن که بمب کداشتن ساختمون فرو ریخت وGHOST زخمی شد ؟ آخرش کشته شد ؟ و پرایس یقه یوری رو رکرفت ؟ :-? که داستانو براش تعریف کرد چی شده ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...