رفتن به مطلب

شایعه کارت های ری برند AMD و قیمتی بی نظیر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام 

دوستان شایعتی از قیمت کارت های ری برند amd امده 

قیمت ها خیلی خیلی عالی هستن البته خوب تمام این ها ری برند هستند و اگر قیمت فضایی داشتن جای تعجب داشت 

AMD-Radeon-300-Series.png

دقت کنید قیمت های زیر از یک منبع ناشناس که با سایت http://wccftech.com/ در ارتباط هست به بیرون درز کرده وخود http://wccftech.com/ هم قیمت ها رو یک جوری تایید کرده 

q3q4flvyu17xvvp18xz7.jpg

کارت های Hawaii  با کلاک بیشتر و 2 برابر مموری عرضه می شوند و بدون شک از 290x قوی تر خواهد بود و این قیمت و این فراکانس بیشتر فضای بین 390x و gtx 970 رو بسیار کم می کند 

http://wccftech.com/...med-aggressive/

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

یک مقایسه ی قیمتی و پرفورمنسی  هم انجام بدیم 

من سعی کردم مقایسه ها رو تا جایی که می شه درست انجام بدم و فکر می کنم تا 90 درصد بنچ ها درست باشه 

قبل از این که شروع کنم خواهش می کنم بحث 4k رو وسط نکشید طبق گفته های استیم 0.06 درصد از 4k استفاده می کنن 

1366x768

23 درصد 

1600x900

7.82 درصد 

و 62 درصد هم 1080p

پس 4k رو ول کنید خواهش می کنم  :crying: 

http://store.steampowered.com/hwsurvey

در رنج قیمت 380 دلار که کارت 390X در کنار GTX 970 قرار داره با قیمت 330 تا 350 دلار 

من برای این که یک جور مقایسه درست انجام بدم کارت  290X LIGHTNING رو در نظر می گیرم چون کلاک خیلی بالایی داره 

با توجه به بنچ های سایت گرو یه جورایی می شه گفت که پیروزی با 390x هست 

جالب هست بدانید که در سایت http://www.techpowerup.com/ پیروزی با 970 هست توی بیشتر تست ها چرا نمی دونم 

pressshot.jpg

و کارت 

GTX 970 G1 Gaming

970.png

دربازی BF 4 که بیشتر برای AMD بهینه شده ولی در کارت های نویدیا هم عالی عمل می کنه 

rr7p3yzlu70bnbwo9wmm.png

gvgfnvqgkamjuy6jv55n.png

Tomb Raider

9359zv0xx03iuu6aedub.png

sybby3rj6lpsqsam6r1d.png

Metro Last Light

5biei8xf6dm45m1zkxw6.png

3j1q6n29yvupqc2y7fs9.png

Crysis 3

ikuwrt9xqjkw39t2j0c9.png

8kh9xu0gf2mxt55r8vgs.png

خوب این ها تمام بازی های قدیمی بودن  و پیروزی فعلا با 390X هست  اما بازی های جدید چه طور 

gta v 

دوستان به فرم هر کدام از کارت ها 2 الی 5 فرم اضافه کنید تا شبیه ساز نان رفرنس بشه مثلا 290x رو که داره 82 فرم ( نسخه ی 8 گیگ ) رو یه 2 تا 5 فرم اضافه کنید 

nf8posxd86bkie3afm3f.png

The Witcher 3 

توی این بازی فرم رو زیاد نکنید چون کارت های در نظر گرفته شده نان رفرنس هستن 

x7mfa1z550h6rhn2ezox.png

battlefield hardline

این جا 2 تا 5 فرم به هر دو کارت اضافه کنید 

و جالب قدرت نمایی 290 هست 

lgso6r58rgtyw7u4mqp8.png

project cars

توی این بازی پرفورمنس کارت های amd خیلی بد هست 

دوباره 2 الی 5 فرم به هر دو کارت اضافه کنید 

vjge9wkaush05l090mvd.png

با توجه به بنچ های سایت گرو یه جورایی می شه گفت که پیروزی با 390x هست 

جالب هست بدانید که در سایت http://www.techpowerup.com/ پیروزی با 970 هست توی بیشتر تست ها چرا نمی دونم 

bf4_1920_1080.gif

cod_aw_1920_1080.gif

ac4_1920_1080.gif

alienisolation_1920_1080.gif

ولی این جا پیروزی با 290 هست 

crysis3_1920_1080.gif

عجیب نیست  :-?

خوب بنچ های بالا رو دیدید به چه نتیجه ای اما می رسیم 

مهم ترین نتیجه این هست که فرم دهی در بازی ها به خود سازنده و کمپانی پشتیبان بر می گرده 

نتیجه ی بعدی 

اگر قیمت درست گفته شده باشه 390 دلار در مقابل 330 دلار با توجه به مموری 2 برابر شده می شه  نتیجه گرفت که 390x تا این جای کار پیروز هست 

اما با 60 دلار بیشتر 

اما سوال هایی این بین پیش می اید 

ایا amd مصرف رو کاهش داده و دما کنترل شده 

و ایا این 8 گیگ بودن زیاد نیست با توجه به قدرت کارت الان بازی ها به سختی بیشتر از 3 گیگ پر می کنن 

به نظر من فعلا این 2 کارت بهترین انتخاب برای یک گیمر هست با توجه به قیمت عالی این 2 کارت 

و در اخر انتخاب به خود شخص بر می گرده تا بین این 2 کارت انتخاب انجام بده 

دوستان به نظر شما اصلا این مقایسه ها درست می باشد یا نه  =)) 

لینک به دیدگاه

سلام

من در اين مورد اطلاع کمي دارم. ميشه بگيد ريبرند چيه؟ يعني قدرت اين ريبرند ها از برند هاى اصلي کمتره؟ تا چه حد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من در اين مورد اطلاع کمي دارم. ميشه بگيد ريبرند چيه؟ يعني قدرت اين ريبرند ها از برند هاى اصلي کمتره؟ تا چه حد؟

خیر عزیز، ریبرند یعنی کارتهای قدیمی خودش رو دوباره با اسم جدید روانه بازار کرده، کاری که خیلی زیاد انجام شده، ولی یک سری تفاوتهایی وجود داره در این سری که فرکانسهای مموری و GPU بالاتر رفته، و هنوز هم مشخص نیست که معماریش تغییری داشته یا خیر...

100 درصد افزایش کارکرد وجود داره، فقط میزانش هنوز مشخص نیست...

لینک به دیدگاه

قیمت ها عالیه به قول دوستان خارجکی impressive

لینک به دیدگاه

اگه بدون تغییر معماریه کارتها میخواد ارزه کنه نشون میده کارتهای r9 هم بطور کامل dx12 رو پشتیبانی میکنند.

لینک به دیدگاه

دوستان مقایسه هم اضافه شد 

نظر بدید ببینم پیش بینی هایم چه گونه هست   =))

لینک به دیدگاه

مقایسه کردن مدل  های غیر رفرنس منطقی نیست ، برای مقایسه کردن دو کارت باید مدل رفرنس مقایسه بشه.

اون وقت ببینم 290X میتونه فرکانسش رو درمقابل دماش کنترل کنه و مثل GTX 970 میانگین فریم خوبی بگیره.

تو مدل  کاستوم کارخونه امده 100 تا تغیر تو بایوس ایجاد کرده یه خنک کنند هیولا هم گذاشته رو 290X با 7 تا پایپ بعد اون وقت میگن چرا از G1 970 بهتر هست :| خوب معلومه Lightning مدل G1 رو قورت  میده چهار تا پایپ کجا 7 تا پایپ کجا ،  مدل Lightning سنگین ترین کارت گرافیک هست از بس قوی طراحی شده.

شما اون تست هایی که میبینید 290X از 970 جلو تر هست به احتمال زیاد به خاطر این هست که طرف Max FPS رو ذکر کرده.

قبول دارم 290X توی Max FPS بهتر هست ولی آیا میتونه این برتری رو حفظ کنه؟ وقتی دماش به 95 درجه میرسه و مجبور میشه دانکلاک کنه که منجر به افت Avg FPS میشه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقایسه کردن مدل  های غیر رفرنس منطقی نیست ، برای مقایسه کردن دو کارت باید مدل رفرنس مقایسه بشه.

عزیز تا اینجای حرفتون کاملا درسته، ولی بقیش معلوم نیست، چون کارتهای غیر رفرنس هم به اندازه اورکلاکی که شدن، افزایش پرفورمنس خواهند داشت، پس دلیلی نداره که لایتنینگ از G1 برتر باشه بخاطر فن بهتر، شاید دمارو بهتر هم کنترل کنه(تازه winforce هم کم خنک کننده ای نیست) ولی فرکانس هارو باید دقت کرد روشون که کدوم کارت نسبت به فرکانس کارت رفرنس افزایش فرکانس بیشتری داشته که میتونیم بگیم که فرکانس کارت G1 نسبت به لایتنینگ خیلی بیشتر اورکلاک شده(دلیلش معماری بهتر مکسول هستش)...

من تو اورکلاکینگ حرفه ای نیستم و دوستان اورکلاکر باید بیان نظر بدن و فقط این رو میدونم که کارتهای لایتنینگ بعلت مدار تغذیه قویتر قدرت اورکلاک بهتری دارن و بهمین دلیل گزینه اورکلاکرها هستن و قیمت بالاتری دارن...

و اما در مورد خنک کننده های رفرنس سری جدید 390 باید این رو بگم که طبق شایعات از خنک کننده 3 فن شبیه به خنک کننده های 7990 استفاده میکنن که فوق العاده هستن، سری فیوری هم غیر مدل تاپ اون که واترکولر هستش، بقیه از همین خنک کننده 3 فن استفاده میکنند...

در مورد اینکه آیا AMD تونسته دمای کارتهاش رو کنترل کنه یا خیر، همین میتونم بگم که شما دقت کنید که چقدر فرکانس های پایه رو افزایش داده...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

اون وقت ببینم 290X میتونه فرکانسش رو درمقابل دماش کنترل کنه و مثل GTX 970 میانگین فریم خوبی بگیره.

تو مدل  کاستوم کارخونه امده 100 تا تغیر تو بایوس ایجاد کرده یه خنک کنند هیولا هم گذاشته رو 290X با 7 تا پایپ بعد اون وقت میگن چرا از G1 970 بهتر هست :| خوب معلومه Lightning مدل G1 رو قورت  میده چهار تا پایپ کجا 7 تا پایپ کجا ،  مدل Lightning سنگین ترین کارت گرافیک هست از بس قوی طراحی شده.

شما اون تست هایی که میبینید 290X از 970 جلو تر هست به احتمال زیاد به خاطر این هست که طرف Max FPS رو ذکر کرده.

قبول دارم 290X توی Max FPS بهتر هست ولی آیا میتونه این برتری رو حفظ کنه؟ وقتی دماش به 95 درجه میرسه و مجبور میشه دانکلاک کنه که منجر به افت Avg FPS میشه.

من کلا دوست ندارم مدل های رفرنس رو مقایسه کنم 

دلیلش هم این هست که بیشتر  مردم مدل نان رفرنس رو می گیرن و من هم سعی می کنم چیزی که درصد بیشتری دارد رو در نظر بگیرم 

و خوب خیلی ها این حرف من رو قبول ندارن و من هم احترام می گذارم به نظرشون 

من خودم gtx 780 lightning استفاده می کنم و به کمک واتر بلاک raystorm تا 1400 اور می کنم و توی بازی ها به اندازه ی یک 980 فرم می گیرم این هم یکی از دلایل انتخاب کارت نان رفرنس هست حتی در بنچ ها  :D

لینک به دیدگاه

اساتید ب من بگن آیا 380x ریبرند 290x هستش ؟؟ یعنی از 290x قویتره ؟؟

لینک به دیدگاه

به نظر من  amd  افزایش فروش خواهد داشت یه چیز معقولانست دیگه منی که میتونم الان با 1350 کارت r9 290x  بگیرم خوب منتظر میمونم با همون هزینه کارتی با 8 گیگ رم و کارایی بالاتر میگیرم

ولی انصافا کار هر روز ما شده این که هی داریم گرافیکا رو زیرو رو میکنیم ببینیم چند فریم میده یکی نیست بگه بابا بیا و بابت پولی که به کارت دادی لاقل بشین یه دست فوتبال بزن

تا بازی رو مینصبیم میریم تو اپشن بازی و تنظیماتو میزارم اولترا یه نیم نگاه هم از بغل کیس به گرافیک میندازیم و کیف میکنیم بعد نیم ساعت نشده هم خوابمون میبره @-) :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اساتید ب من بگن آیا 380x ریبرند 290x هستش ؟؟ یعنی از 290x قویتره ؟؟

خیر عزیز...

به نظر میرسه که 380X کارت Tonga Pro با stream processor های به تعداد 2000 یعنی به اندازه 280X باشه که از معماری GCN 1.2 استفاده میکنه...پس از 285 و 280X قویتر خواهد بود ولی ظاهرا از 290 ضعیفتر خواهد بود...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این همون چیزینه که من مصرف کننده رو خوشحال میکنه

جنگ قیمتی :devilish:

لینک به دیدگاه

البته انویدیا هم نمیشینه نگاه کنه :|

الان میبینه تقریبا رقیب نداره داره با این قیمت میفروشه، وقتی رقیب پیدا بشه یه کاهش قیمتی میده

الان 970 g1 قیمتش 369.99 دلاره، اینجوری هم که شما گقتی 390x قیمتش 389 ئه. بنظر من با ورود 390x (با این قیمت) g1 حدود 40 دلار قیمتش کمتر میشه، که میشه همون 329 دلار کارت 390

یعنی نباید 390x (همون 290x lightning) با 970 g1 مقایسه یشه، اگه کارتی هست که نزدیک 390 باشه و قویتر از g1 حرف شما درسته ولی فک نکنم اینجوری باشه، چون g1 پابه پای اون قولی که شما برا مقایسه انتخاب کردید داره میاد!

درکل اگه ریبرند باشه، بنظر من انویدیا با مکسولش بازار رو بدست میگیره، مث الان، دمای کم، مصرف کم، نویز کم، پشتیبانی نرم افزاری خوب (مخصوصا درایور) و ... فک نکنم کسی جز اورکلاکرا (که کلا بحثشون فرق داره) دردسر بخواد، حتی اگه این قیمتا همین باشن و قدرت ها هم همینطور که شما گفتید باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این قیمت ها خیلی از قیمت شایعه شده قیلی کمتر هست، خیلی عالیه اگه اینجوری باشه ... :big hug:

لینک به دیدگاه

البته انویدیا هم نمیشینه نگاه کنه :|

الان میبینه تقریبا رقیب نداره داره با این قیمت میفروشه، وقتی رقیب پیدا بشه یه کاهش قیمتی میده

الان 970 g1 قیمتش 369.99 دلاره، اینجوری هم که شما گقتی 390x قیمتش 389 ئه. بنظر من با ورود 390x (با این قیمت) g1 حدود 40 دلار قیمتش کمتر میشه، که میشه همون 329 دلار کارت 390

یعنی نباید 390x (همون 290x lightning) با 970 g1 مقایسه یشه، اگه کارتی هست که نزدیک 390 باشه و قویتر از g1 حرف شما درسته ولی فک نکنم اینجوری باشه، چون g1 پابه پای اون قولی که شما برا مقایسه انتخاب کردید داره میاد!

درکل اگه ریبرند باشه، بنظر من انویدیا با مکسولش بازار رو بدست میگیره، مث الان، دمای کم، مصرف کم، نویز کم، پشتیبانی نرم افزاری خوب (مخصوصا درایور) و ... فک نکنم کسی جز اورکلاکرا (که کلا بحثشون فرق داره) دردسر بخواد، حتی اگه این قیمتا همین باشن و قدرت ها هم همینطور که شما گفتید باشه.

اولا کسی که یه سیستم high end میبنده مصرف کارت براش مهم نیست گرمای کارت هم تازمانی که به خود کارت اسیب نرسه بازم مهم نیس اصولا تنها چیزی که برای یه گیمر مهمه فریم هست که تو بازی میگیره نه گرما و مصرف
لینک به دیدگاه

اولا کسی که یه سیستم high end میبنده مصرف کارت براش مهم نیست گرمای کارت هم تازمانی که به خود کارت اسیب نرسه بازم مهم نیس اصولا تنها چیزی که برای یه گیمر مهمه فریم هست که تو بازی میگیره نه گرما و مصرف

دما از پرفومنس مهم تره چون عمر کارت به همین دما بستگی داره!!

دوروز دیگه قلع مرده میشه !

در ضمن گیمر از مریخ نیومده یه آدمیه مثل من و شما که باید حدود ۵۰۰ یا حتی پیشتر به پاور خرج بزاره!!پس مصرف هم از لحاظ اقتصادی خیلی مهمه!

یجا هست شم بایه باور ۲۰۰ تومنی یه ۹۸۰ راه بندازی و یه جا هم هست بایه پاور خیلی گرون قیمت تر 390 رو راه بندازی!

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

حالا شاید برق هم مهم نباشه چون گیمرها پاور بالا میبندند معمولا ولی دمارو نمیشه ازش گذشت چون سه تومن میدیم گرافیک که کمش 4 سال کار بده

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

دما از پرفومنس مهم تره چون عمر کارت به همین دما بستگی داره!!

دوروز دیگه قلع مرده میشه !

در ضمن گیمر از مریخ نیومده یه آدمیه مثل من و شما که باید حدود ۵۰۰ یا حتی پیشتر به پاور خرج بزاره!!پس مصرف هم از لحاظ اقتصادی خیلی مهمه!

یجا هست شم بایه باور ۲۰۰ تومنی یه ۹۸۰ راه بندازی و یه جا هم هست بایه پاور خیلی گرون قیمت تر 390 رو راه بندازی!

الان sapphire r9 290x trix دماش تو فول لود ۷۳ درجه اس دمای زیادیه؟

مصرف برق یه کیس گیمینگ بالا هیچوقت یه گیمر برای کیس گیمینگ پاور ۴۰۰وات که نمی بنده کسی هم که پول پاور نداره مسلما نمیاد یه گرافیک های اند ببنده اگه به شما باشه میگی گرافیک های اند خوب نیس چون تو کیس بیست تومنی جا نمیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...