رفتن به مطلب

HolymighT
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود اساتید و دوستان عزیزم @};- 

احساس کردم این بخش در بین مطالب فروم جاش حسابی خالیه

حداقل یکبار این اتفاق برای هرکدام از ما پیش آمده که به دلایلی مثل . نداشتن DVD رام (مخصوصا لپتاپ های Slim ), خرابی DVD رام یا ضعیف شدن لنز دستگاه .. خط و خش داشتن CD , ِDVD باعث کندی و ... در نصب ویندوز ما اختلالی ایجاد کرده باشه یا درست در نقطه های حساس نصب دست مارو بسته باشه ...

طبق موضوع قصد دارم ساخت فلش ویندوز یا به اصطلاح رایت کردن ویندوز در فلش رو خدمتتون ارائه بدم ..

بریم سر اصل مطلب

برای این کار شما نیازمند موارد زیر میباشید

• فلش 8 گیگ به بالا
  • داشتن ISO معتبر از ویندوز ( چرا معتبر .. چون بعضی از نرم افزار ها در ساخت فایل ISO خللی ایجاد میکنن که برنامه های ساخت فلش ویندوز از فایل ISO شما ایراد میگیره )

برنامه های بسیـــــــــــــار زیادی جهت ساخت فلش ویندوز ساخته و ارائه شده اند .. امروز 2تا از ساده ترین برنامه رو براتون توضیح میدم ( اگر استقبال بشه آموزش ساخت فلش مولتی*Multi Windows* ویندوز هم ارائه میدم )

برنامه Windows 8 Usb Installer Maker نیازمند فایل ISO میباشد و دارای قابلیت فرمت فلش و فیکس بوت خراب شده فلش میباشد .
برنامه Win 8.1 To Usb دارای قابلیت خواندن و رایت کردن مستقیم فایل از روی DVD ویندوز می باشد که پیشنهاد نمیکنم به دلیل ( کندی سرعت ساخت , و عدم آپشن فرمت کردن فلش ) در ضمن بنده این برنامه رو تست نکرده ام ..

post-19588-0-34296100-1434042613_thumb.jpg

مطابق تصویر بالا به توضیح آپشن های برنامه میپردازیم

1. در این قسمت باید آدرس فلش را مشخص نمایید.
2. در این قسمت باید آدرس فایل ISO یا درایو DVD رام را مشخص کنید.
3. جهت شروع شدن فعالیت برنامه پش از چک کردن آدرس ها می باشد.

حال به توضیح آپشن Z از برنامه windows 8 USB installer Maker می پردازیم.

• Format Drive : برنامه به صورت خودکار فلش شما را فرمت و آماده سازی میکند.  ( جهت ساخت فلش ویندوز با برنامه Win 8.1 To Usb شما نیازمند فرمت کردن فلش به Fat 32 هستید )
  • Show Copying : با فعال کردن این قسمت  شاهده انتقال  تک تک فایل ها به فلش می شوید .
  • FIX USB Boot : این آپشن جهت تعمیر بوت فلش می باشد.

ویرایش

لینک دانلود برنامه ها قرار داده شد.

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

سلام

هرچند که اینکار رو خیلی وقته انجام میدم ولی مثبت دادم چون بعضی از دوستان هنوز بلد نیستن و براشون مفید هست

حتما اموزش های دیگه هم داشتید حتی اگر استقبال نشد قرار بدید شاید گره از مشکل کسی باز کنه @};-

@};- حضرت علی علیه السلام میفرماید: زکات علم نشر آن است. @};-

یاعلی

ویرایش شده توسط Alinajafi_q
لینک به دیدگاه

سلام

هرچند که اینکار رو خیلی وقته انجام میدم ولی مثبت دادم چون بعضی از دوستان هنوز بلد نیستن و براشون مفید هست

حتما اموزش های دیگه هم داشتید حتی اگر استقبال نشد قرار بدید شاید گره از مشکل کسی باز کنه @};-

یاعلی

من هم همین بالایی !!!

لینک به دیدگاه

سلام

یاعلی

درود

صد البته که اکثریت اساتید این فروم از استادان بنده هستند ولی امید منم به موردی بود که شما عرض کردید .

بابت مطلبتون بسیار ممنونم کلی انرژی بهم داد .. @};- 

علی یارت  @};-

من هم همین بالایی !!!

ممنونم عزیز @};-

لینک به دیدگاه

تشکر دوست گرامی

راه خوبیه البته اگه فلش نبود از روی هارد هم میشه نصب کرد سرعت خوبیم داره 

چند وقت پیش نصب کردم از رو هارد

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

ممنون

به خاطر آموزش خوبی که  قرار دادین می خوام یه ویندوز 8.1 دانلود کنم و این مراحلی که گفتین رو انجام بدم.

البته به خاطر سرعت پایین نت  یکم  دانلودش طول میکشه.

این ویندوز رو سایت یاس دانلود امشب گذاشته.

http://www.yasdl.com/83573/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-windows-8-1.html

همین ویندوزو  دانلود کنم  خوبه؟(یه ویندوز می خوام تو  گیم زیاد ارور نده سرعتشم خوب باشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه برنامه رایگان خیلی مفید دیگه به نام isotousb هم وجود داره که هر ایمیج iso ای رو به راحتی روی فلش میریزه و به راحتی میشه استفاده کرد. چند بار برای نصب ویندوز و ریکاوری و ... ازش استفاده کردم عالیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Windows7-USB-DVD-tool که مال خود مایکروسافت هستش، فقط برای همین کار ساخته شده، ولی یه ضعف داره که فایلهای Iso ویندوزهایی که خیلی دستکاری شدن رو نمیشناسه...

Ultra Iso هم این کار رو انجام میده، خود من از Rufus استفاده میکنم که خیلی ساده هستش...

http://rufus.akeo.ie/

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

بنده یه چند وقتی هست که از نرم افزار خوب Rufus استفاده میکنم که به نظرم نرم افزار خوبی هست و سرعت خوبی هم داره  

لینک به دیدگاه

ممنون

به خاطر آموزش خوبی که  قرار دادین می خوام یه ویندوز 8.1 دانلود کنم و این مراحلی که گفتین رو انجام بدم.

البته به خاطر سرعت پایین نت  یکم  دانلودش طول میکشه.

این ویندوز رو سایت یاس دانلود امشب گذاشته.

http://www.yasdl.com/83573/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-windows-8-1.html

همین ویندوزو  دانلود کنم  خوبه؟(یه ویندوز می خوام تو  گیم زیاد ارور نده سرعتشم خوب باشه)

درود

خواهش میکنم امیدوارم کمک کرده باشه

بله این ویندوز خوبه  ..آخریت آپدیت هست.

یه برنامه رایگان خیلی مفید دیگه به نام isotousb هم وجود داره که هر ایمیج iso ای رو به راحتی روی فلش میریزه و به راحتی میشه استفاده کرد. چند بار برای نصب ویندوز و ریکاوری و ... ازش استفاده کردم عالیه

Windows7-USB-DVD-tool که مال خود مایکروسافت هستش، فقط برای همین کار ساخته شده، ولی یه ضعف داره که فایلهای Iso ویندوزهایی که خیلی دستکاری شدن رو نمیشناسه...

Ultra Iso هم این کار رو انجام میده، خود من از Rufus استفاده میکنم که خیلی ساده هستش...

http://rufus.akeo.ie/

سلام 

بنده یه چند وقتی هست که از نرم افزار خوب Rufus استفاده میکنم که به نظرم نرم افزار خوبی هست و سرعت خوبی هم داره  

درود عزیران

بله عرض کردم برنامه های بسیاری از این قبیل برنامه ها هستن .. ولی من سعی کردن تست شده و ساده رو آموزش بدم ...

من خودم از همه اینایی که میگید استفاده کردم

مخصوصا Rufus .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

اقا من اون برنامه ای که گفتین  رو نصب کردم.

اون 4 مرحله هم  انجام دادم.

الان چی کار باید  بکنم  واسه  نصب سیستم؟

سیستم رو  ری استارت کنم؟

آیا برنامه  درایو مجازی میسازه؟

لینک به دیدگاه

سیستم رو  ری استارت کنم؟

:mellow:

لینک به دیدگاه

سیستم رو  ری استارت کنم؟

هیچکی نیست  جواب  سوال ما رو بده؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

برنامه روفوس هم خوبه من معمولاً زياد باهاش اينكارو انجام ميدم تازه كم حجم و پورتيبل هم هست

لینک به دیدگاه

دوستان روشی هست که یه فلش بوتیبل با 2 یا 3 ویندوز بسازیم ؟

لینک به دیدگاه

سیستم رو  ری استارت کنم؟

:mellow:

کسی  با این جور برنامه ها  کار نکرده؟

هیچکی نیست  جواب  سوال ما رو بده؟؟؟؟

درود

معذرت بابت غیبت طولانی مدت .. شما بعد از ساخت فلش ویندوز باید از طریق فلش اقدام به نصب ویندوز کنید

یا از طریق تنظیمات بایوس FIRST BOOT رو بذارید روی Removable Disk  یا ریستارت کنید .. و F12  بزنید و از طریق منو فلش رو انتخاب کنید.

برنامه روفوس هم خوبه من معمولاً زياد باهاش اينكارو انجام ميدم تازه كم حجم و پورتيبل هم هست

بله برنامه های بسیار زیادی در این مورد نوشته شده اند ..

دوستان روشی هست که یه فلش بوتیبل با 2 یا 3 ویندوز بسازیم ؟

درود

بله برنامه ای جهت این امر هست ..

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

ممنون دوست عزیز.

اما نرم افزاری هست که بشه 2تا ویندوز متفاوت رو روی یک فلاش bootable کرد؟

فرض کنید من یه فلاش 16GB دارم به همراه 2تا فایل iso یکی ویندوز 10 و یکی ویندوز 8

حالا چه طور میشه هر دوتا رو ریخت روی یک فلاش که همون ابتدا بپرسه میخواید وارد نصب ویندوز 10 بشید یا ویندوز 8

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز.

اما نرم افزاری هست که بشه 2تا ویندوز متفاوت رو روی یک فلاش bootable کرد؟

فرض کنید من یه فلاش 16GB دارم به همراه 2تا فایل iso یکی ویندوز 10 و یکی ویندوز 8

حالا چه طور میشه هر دوتا رو ریخت روی یک فلاش که همون ابتدا بپرسه میخواید وارد نصب ویندوز 10 بشید یا ویندوز 8

درود

بله برنامه هایی هستند .. ولی مثلا میتونید . xp و 10 بریزید یا لینوکس و 8.1.. ویندوز های جدید مثل 7-8-8.1-10 نمیشه همزمان داخل یک فلش ساخت ..

باز شاید در ورژن های بالاتر این برنامه شدندی باشه ..

اسمش هست SARDU

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

من فایل iso را بدون کمک هیچ نرم افزار خاصی فقط با استفاده از Winrar توی Flash Memory بعد از Format کردن Extract میکنم و راحت توست سیستم خوانده میشود نیاز به برنامه ویا نرم افزار خاصی نداره

لینک به دیدگاه

عالی بود دوست عزیز.

با استفاده از دستور cmd هم میشه این کار رو انجام داد.

1-اول باید فلشتون رو وصل کنین.

2-برنامه cmd رو اجرا کنین

3-در محیط داس عبارت diskpart رو تایپ کنین و اینتر بزنید.

4-بعد عبارت list disk بزنید تا لیست کلیه درایور دیسک های شما رو نشون بده.

5-حال دستور select disk X را تایپ کنید ( به جای عبارت X شماره درایو فلش مموری را تایپ کنید )

6-سپس دستور clean را تایپ کنید

7-بعد از اجرای دستور clean دستور create partition primary را تایپ کنید

8-- بعد از اجرای دستور فوق دستور select partition 1 را تایپ کنید

9-- بعد از اجرای دستور فوق دستور active را تایپ کنید

10-حال باید فلش مموری خود را فرمت کنید که برای اینکار دستور format fs=fat32 را تایپ کنید ( با انجام این کار فلش مموری با فرمت fat32 فرمت بندی میشود البته دوستان می توانند فلش مموری خود را با NTFS نیز فرمت بندی کنند)

11-بعد از اجرای دستور فوق باید کمی منتظر بمانید تا فلش مموری شما فرمت بندی شود . بعد از فرمت بندی شدن فلش مموری عبارت assign را تایپ کنید .

12-در انتها دستور exit را تایپ کنید و از برنامه Command Prompt خارج شوید .

تمام شد.

حالا فلشتون بوتیبل شده.

من این روشو خودم تست کردم و جواب داد.

ویرایش شده توسط hossein74
لینک به دیدگاه

من فایل iso را بدون کمک هیچ نرم افزار خاصی فقط با استفاده از Winrar توی Flash Memory بعد از Format کردن Extract میکنم و راحت توست سیستم خوانده میشود نیاز به برنامه ویا نرم افزار خاصی نداره

درود

بله اگر ویندوز دست کاری نشده باشه و فرمت فلش درست باشه .. میشه .. ولی من تست نکردم.

عالی بود دوست عزیز.

با استفاده از دستور cmd هم میشه این کار رو انجام داد.

1-اول باید فلشتون رو وصل کنین.

2-برنامه cmd رو اجرا کنین

3-در محیط داس عبارت diskpart رو تایپ کنین و اینتر بزنید.

4-بعد عبارت list disk بزنید تا لیست کلیه درایور دیسک های شما رو نشون بده.

5-حال دستور select disk X را تایپ کنید ( به جای عبارت X شماره درایو فلش مموری را تایپ کنید )

6-سپس دستور clean را تایپ کنید

7-بعد از اجرای دستور clean دستور create partition primary را تایپ کنید

8-- بعد از اجرای دستور فوق دستور select partition 1 را تایپ کنید

9-- بعد از اجرای دستور فوق دستور active را تایپ کنید

10-حال باید فلش مموری خود را فرمت کنید که برای اینکار دستور format fs=fat32 را تایپ کنید ( با انجام این کار فلش مموری با فرمت fat32 فرمت بندی میشود البته دوستان می توانند فلش مموری خود را با NTFS نیز فرمت بندی کنند)

11-بعد از اجرای دستور فوق باید کمی منتظر بمانید تا فلش مموری شما فرمت بندی شود . بعد از فرمت بندی شدن فلش مموری عبارت assign را تایپ کنید .

12-در انتها دستور exit را تایپ کنید و از برنامه Command Prompt خارج شوید .

تمام شد.

حالا فلشتون بوتیبل شده.

من این روشو خودم تست کردم و جواب داد.

درود

ممنون .. بله با این روش دستی بدون نیاز به برنامه جانبی هم شدنیه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...