رفتن به مطلب

برای گیمینگ PS4 یا PC کدومش بهتره؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بنظر من خرید Pc از کنسول خیلی عاقلانه تر هست چون اولا بازی های کنسول گرونه و با اجاره کردن و ... نمیتونی بازی هاتو نگه داری، قدرت یک پی سی با این قیمت از کنسول خیلی بیشتره، بعد شما کلی کار میتونی با پی سی انجام بدی که با کنسول نمیشه اینکارارو کرد، دایرکت ایکس دوازده هم که داره میاد.
اصلا سمت CPU Amd نرو و اگه میتونی یکم بودجه رو افزایش بدی یه 970 زوتاک بگیر خیال خودتو راحت کن.

لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان نسخه 4 گیگ 960 همه مشکل رو حل میکنه. اونو بگیر.

فرق نسخه چهار گیگ و دوگیگ دو فریمه مشکل ۹۶۰فراتر از این حرفاس مشکل اینه که ضعیفه
لینک به دیدگاه

فرق نسخه چهار گیگ و دوگیگ دو فریمه مشکل ۹۶۰فراتر از این حرفاس مشکل اینه که ضعیفه

-_-

عجب...

مگه شده 4 گیگ باید فریم بیشتری بده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :|

قراره تکسچر هارو با کیفیت بالاتری بیاره

لینک به دیدگاه

اخه کنسول کجا پی سی کجا

پولتو حروم کنسول نکن که تو بازیاش گیر میوفتی مخصوصا تو این نسل که زرت و زرت بازی شاخ میاد 

یه زمانی میگفتیم کنسول خوبه چون بازی انحصاری زیاد داره ولی الان 99%بازیها مولتی پلتفورم شدن وعاقلانه نیست بری سمت کنسول که افت فریم بماند 1080pبه زورساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

:laughing: 

ممنون چرا دور AMD رو خط بکشم مگه چه ایرادی داره و منظورتون از این که 280 ایکس از DX12 کامل بشتیبانی نمیکنه چیه چون هم بهنای باندش از 960 بیشتره و هم حافظه ی بیشتری داره .

سیستم امضای خودتون رو بهش پیشنهاد بدید مناسب،مطمئن و امتحان پس داده هست. جهت کاهش هزینه ها فقط سی پی یو رو با i5 4460 جایگزین کنید کولر سی پی یو هم میتونین برای مدیریت بیشتر هزینه ها حذف کنین موردی نداره(AMD 8350 پردازنده خوبیه ولی شما ترجیحا i5بهشون پیشنهاد بده بنا به دلایلی پرفورمنس i5ها در بازیها عموما بهتره 280x هم از 960قویتره اما مصرف بسیار بیشتر و حرارت تولیدی بالاش و درایور گرافیکی نسبتا ناکارامد AMD برای dx11 رو در نظر بگیرید ۹۶۰ گزینه بهتری تلقی میشه بجاش با تقریبا همون قیمت کارت خودتون رو با یک گیگابایت حافظه بیشتر بهش پیشنهاد کنین بهتره)

*از قرار معلوم سری مکسول (از جمله همین gtx 960) از پشتیبانی سطح بالاتری برای DX12 نسبت به نسلهای قدیمیتر خود انویدیا و GCN هایAMD برخوردارن و برخی خصوصیات و مزیات مربوط به جی پی یو رندرینگ إی پی آی جدید هم در برمیگیرن

کنسول بظاهر صرفه جویانه هست اما با وضعیت هک نشده کنونی در دراز مدت خیلی هزینه برتره ضمن اینکه با یه سیستم مثل همین سیستم خود شما میشه بازیها رو با کیفیت و پرفورمنس بمراتب بهتر از کنسول ودر تنظیمات بالاتری تجربه کرد در واقع تقریبا به همون اندازه پول بیشتری که خرج میکنید از چنین سیستمی کیفیت بیشتری هم دریافت میکنید ضمن اینکه به لطف نعمت پایرسی (!) و نبود کپی رایت در کشور عزیزمون از امکان دانلود مفتی بازیها برخوردار میشید!

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

-_-

عجب...

مگه شده 4 گیگ باید فریم بیشتری بده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :|

قراره تکسچر هارو با کیفیت بالاتری بیاره

بله باید فریم بیشتری بده !

اصلا دلیل خرید کارت گرافیک قوی تر و گرون تر گرفتن فریم بیشتر هستش !

بازی های فعلی در فول اچ دی و در بالاترین تنظیمات 3 گیگ و بیشتر مموری نیاز دارند وقتی که کارت گرافیک مموری کافی رو نداشته باشه نمیتونه فریم خوبی بده !

اما مشکل 960 فقط حجم نیست مشکل به پهنای باند و 128 بیتی بودن مربوط میشه !

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=38327

یه نکته : اگه قراربود مقدار مموری تاثییر نداشته باشه چرا مدل 4 گیگ ساخته شد ؟؟؟

لینک به دیدگاه

رفيق زياد دارى ميگى من براى ٩٧٠ دارم پاور ٥٥٠ ميخرم كافى هم هست.

دوست عزیز پاور ها(همه پاور ها) بعد 2 تا 4 سال افت کارایی دارن این موضوع توی انجمن بزرگ پاور سازی مطرح شد و اون ها هم تایید کردن و گفتن بهتر هست بین 20% تا 15% توان بیشتر بردارید.

لینک به دیدگاه

بعضی دوستان خیلی بر اساس چیزی که دارن نظر میدن . جالب نیس !! پی اس 4 یه پلت فورم بازیه برا کسی که بخواد ارجینال بازی کنه و آنلاین از نظر قیمیتی به صرفه تر هست کیفیت بازی بهتری هم میده ( نه رزلوشن ! حس و القای حس بازی ) . ولی اگه یه نفر بخواد فقط آفلاین بزنه و بازی های کرک شده  آره پی سی به صرفس . من برا کامپیوترم  ( CS GO  و چنتا بازی شوتر دیگه ) خریدم توی بستر استیم و شوتر رو با پی سی میزنم . ولی مثلا متال گیر و ویچ و . . . . رو با ps4  !! واقعا بازیهای داستانی و طولانی لم دادن و بازی کردن یه صفای دیگه داره :d  . 

لینک به دیدگاه

به نظره من اگه بحث مربوط به گیم هایه انحصاری رو فاکتور بگیریم  pc برایه بازی کردن مناسب تره.

درسته دوستان میگن بحثه کرک و مشکل اجرا شدن هست اما الان اگه سازنده ی بازی از قفل DRM استفاده نکنه خیلی زود بازی کرک میشه البته انلاین بازی کردن یه بحثه دیکه هست که خب جوابش رو pc میشه گیم های استراتژیک و خب لذت بیشتر موس و کیبورد تو گیم های اول شخص.

ولی بازم میگم از گیم های انحصاری هم واقعا نمیشه گذشت.من واقعا از الان برایه uncharted 4 تب و لرز دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

هر دو یکی برات در میاد بنظر من، کنسول بازی بطوری قسطی هست و pc نقد نقد... :D

یعنی در اخر پولش تقریبا یکی برات در میاد... pc میری 4 میل میدی نقدا، بازی رو میریزی حالشو میبری... ولی کنسول یخورده اول میدی کنسول میخری و بعضا همراه یکی دوتا بازی رایگان،البته اینجا پولشو فکر کنم باهات حساب میکنن...  :D  تا اون 4 میلیونم هر چند ماه باید پول بدی برای بازیهاش... تا دو سه سال قسط میدی درواقع بقیشو...  ^_^

در نتیجه کلا یک وسیله تفریحی دیجیتالی الان همون 4 میل در میاد برای هرکسی... فقط باید بشینی ببینی قسطی می خوای یا نقد حساب کنی؟؟؟  :-?

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

cpu:4460

vga :r9-270x

ram:8g

main h81

تقریبا حول و حوش ps4 با 2 تا بازی قیمتش در میاد 

یک هارد 1 ترا میندازی روش و توش هر چی باز جدید اومده رو میریزی و مجبور نیستی 

1 سال یک بازی ر با p4 بازی کنی -هک هم نمیشه ps4 پس توی اون فکر هم نباش

لینک به دیدگاه

بعضی دوستان خیلی بر اساس چیزی که دارن نظر میدن . جالب نیس !! پی اس 4 یه پلت فورم بازیه برا کسی که بخواد ارجینال بازی کنه و آنلاین از نظر قیمیتی به صرفه تر هست کیفیت بازی بهتری هم میده ( نه رزلوشن ! حس و القای حس بازی ) . ولی اگه یه نفر بخواد فقط آفلاین بزنه و بازی های کرک شده  آره پی سی به صرفس . من برا کامپیوترم  ( CS GO  و چنتا بازی شوتر دیگه ) خریدم توی بستر استیم و شوتر رو با پی سی میزنم . ولی مثلا متال گیر و ویچ و . . . . رو با ps4  !! واقعا بازیهای داستانی و طولانی لم دادن و بازی کردن یه صفای دیگه داره :D  . 

یا دسته وان بگیر یا 4همون حس وحال کنسول میشه البته با جزییات فراوان ولذتش100برابر کنسوله میگی نه امتحان کن

لینک به دیدگاه

به نظره من اگه بحث مربوط به گیم هایه انحصاری رو فاکتور بگیریم  pc برایه بازی کردن مناسب تره.

درسته دوستان میگن بحثه کرک و مشکل اجرا شدن هست اما الان اگه سازنده ی بازی از قفل DRM استفاده نکنه خیلی زود بازی کرک میشه البته انلاین بازی کردن یه بحثه دیکه هست که خب جوابش رو pc میشه گیم های استراتژیک و خب لذت بیشتر موس و کیبورد تو گیم های اول شخص.

ولی بازم میگم از گیم های انحصاری هم واقعا نمیشه گذشت.من واقعا از الان برایه uncharted 4 تب و لرز دارم

برای انحصاریا که الان به یکی یادوتا محدود شدن دوروز کنسول اجاره کن یا از دوستت بگیر تمومش کنم بده دستش :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هرکدومش خوبیهای خودش رو داره

و کلا انتخاب برمیگرده به مصرف کننده که ببینه کدوم به کارش میاد

و از همه مهمتر به کدوم بیشتر علاقه داره

چونکه چیزی رو که علاقه داری بگیری بعدا بیشتر لذت ازش میبری

لینک به دیدگاه

یه نظر کاملا شخصی دارم.....ادم دوست داره هر چیزی رو تجربه کنه ببینه چه حسی داره.

مثلا برای کسی که تا حالا گرافیک high end نبسته خیلی دوست داره تجربه کنه ببینه گرافیک قوی بستن چه حسی داره ولی بعد از یه مدت که تجربه کرد دیگه براش عادی میشه و اون شور سابق رو نداره که حالا حتما گرافیک های اند ببنده.مثلا خود من زیاد برا گرافیک خرج نمیکردم ولی خیلی دوست داشتم ببینم چه حسی داره و این شد که یه 770 خریدم...ولی الان بعد از گذشتتثریبا 1.5 سال برام کاملا عادی شده و تجربش کردم.

به شخصه الان برام زیاد فرقی نداره که با کنسول بازی کنم یا pc.

ولی بازم pc رو ترجیح میدم اگه برای خرید سیستم قوی بهم فشار شدیدی نیاد.

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

یا دسته وان بگیر یا 4همون حس وحال کنسول میشه البته با جزییات فراوان ولذتش100برابر کنسوله میگی نه امتحان کن

داداش من جفتشو دارم . ولی کجا میشه با وصل کردن دسته به پی سی مثل کنسول بازی کرد . . . خیلی دکمه ها و حالت هاش کار نمیکنن . یه مدت یه دسته xboxبا سیم خریدم برا پی سی . دکمه دریبلش (L2) توی پی سی کار نمیکرد ( تنظیمم کردم مثلا) ... توی بحث شوتر ها و استراتژیک ها هیج بحثی نیس که PC خداست . . . ولی بازم به نظر من فوتبال /  بازیهای ریسینگ / بازیهای داستانی مثل اسساسین و ویچ و . . . فقط کنسول !!!

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرات شما این دوست من فقط تو کار گیمه و یک کامپیوتر سوا در حد اینکه بتونه کارای روزانشو انجام بد ه و استراتژیک و کانتر بزنه رو داره ولی قدرت انجام بازی های امروزی رو نداره تا اونجایی که بهم گفت آخرین بازی که روش اجرا شده farcry3 هست و بیشتر نمیکشه اگه ps4 بگیره همونه نگه میداره و اگه یه سیستم جدید ببنده اونو میفروشه ایشون مشکلش فقط قیمت بازی ها هستش چون سخته و دلت نمیاد واسه یه بازی ۱۸۰ یابیشتر پول بدی من از چندتا از دوستان که این کنسول واین مشکلو داشتن پرسیدم گفتن که باید بازی هایی رو بگیری که مثل GTA V باشه و بتونه همیشه سرگرمت کنه نه بازی هایی مثل COD که بعد از مدتی ازش خسته شی و اینجوری میشه هر شش ماه یک بازی خرید به نظرتون اگه همون موقع که کنسول خریدی همراهش دو بازی مثل اینها بخری و بعد هر ۵ یا ۶ ماه یه بازی دیگه بخری میشه تحمل کرد .

ویرایش شده توسط Pro Gamer
لینک به دیدگاه

ممنون از نظرات شما این دوست من فقط تو کار گیمه و یک کامپیوتر سوا در حد اینکه بتونه کارای روزانشو انجام بد ه و استراتژیک و کانتر بزنه رو داره ولی قدرت انجام بازی های امروزی رو نداره تا اونجایی که بهم گفت آخرین بازی که روش اجرا شده farcry3 هست و بیشتر نمیکشه اگه ps4 بگیره همونه نگه میداره و اگه یه سیستم جدید ببنده اونو میفروشه ایشون مشکلش فقط قیمت بازی ها هستش چون سخته و دلت نمیاد واسه یه بازی ۱۸۰ یابیشتر پول بدی من از چندتا از دوستان که این کنسول واین مشکلو داشتن پرسیدم گفتن که باید بازی هایی رو بگیری که مثل GTA V باشه و بتونه همیشه سرگرمت کنه نه بازی هایی مثل COD که بعد از مدتی ازش خسته شی و اینجوری میشه هر شش ماه یک بازی خرید به نظرتون اگه همون موقع که کنسول خریدی همراهش دو بازی مثل اینها بخری و بعد هر ۵ یا ۶ ماه یه بازی دیگه بخری میشه تحمل کرد .

قیمت کلی بازیها میاد پایین کم کم  . و اینکه دست دو همیشه نصف قیمت هست . جاهایی برای کرایه هم هست . و اگه اینترنت خوبی داشته باشی با اکانت پلاس بازی های رایگان زیادی داره ... کلا راه زیاده برا بازی گرفتن .

اصلا میتونه دوتا بازی اول بخره تعویض کنه و . . .

اگه هزینه هارو حساب کنی pc به صرفه تره صد در صد . . . ولی بیشتر بحثی که اینجا شد لذت بازیه با دستگاه ... و اینکه الان کنسول 1200 هست . هر بازی 150 . با اون 3 تومن میتونه برا 2 سالیش بازی بخره :d

البته اگه درامدی نداره برای خرید بازی همون پی سی شاید گذینه معقول تری باشه ! ولی اینکه کدوم بهتره سوال جالبی نیس ... چون دوتا خانواده جدا هستن .

لینک به دیدگاه

قیمت کلی بازیها میاد پایین کم کم  . و اینکه دست دو همیشه نصف قیمت هست . جاهایی برای کرایه هم هست . و اگه اینترنت خوبی داشته باشی با اکانت پلاس بازی های رایگان زیادی داره ... کلا راه زیاده برا بازی گرفتن .

اصلا میتونه دوتا بازی اول بخره تعویض کنه و . . .

اگه هزینه هارو حساب کنی pc به صرفه تره صد در صد . . . ولی بیشتر بحثی که اینجا شد لذت بازیه با دستگاه ... و اینکه الان کنسول 1200 هست . هر بازی 150 . با اون 3 تومن میتونه برا 2 سالیش بازی بخره :d

البته اگه درامدی نداره برای خرید بازی همون پی سی شاید گذینه معقول تری باشه ! ولی اینکه کدوم بهتره سوال جالبی نیس ... چون دوتا خانواده جدا هستن .

ممنون ایشون درآمدی ندارن و همراه با کنسول یک ال ای دی ۳۲ اینچ بخره که حدود ۱،۲۰۰ میشه و دوست دارن آنلاین بازی کنه و چون خودش یک پی سی داره نظرش سمت کنسوله و هرچی بهش میگم پی سی میگه نه شک دارم بنظر خودم همین کنسول بخره خوبه دیگران هم نظر بدند

لینک به دیدگاه

ممنون ایشون درآمدی ندارن و همراه با کنسول یک ال ای دی ۳۲ اینچ بخره که حدود ۱،۲۰۰ میشه و دوست دارن آنلاین بازی کنه و چون خودش یک پی سی داره نظرش سمت کنسوله و هرچی بهش میگم پی سی میگه نه شک دارم بنظر خودم همین کنسول بخره خوبه دیگران هم نظر بدند

در کل قدرت کنسول به دسکتاپ 3.5 میلیونی نمیرسه،همچنین لذت بازی با pc رو هم نداره

همچنین pc دردسر های کمتری نسبت به کنسول داره و بازی های فوق العاده ارزون

ضمن اینکه اگه گرافیک 960 گرفتید حتما نسخه 4 گیگی بگیرید،حیف قدرت این کارت هست که 2 گیگ داشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر دوست داره کنسول بگیره

همون کنسول رو بگیره

ایشون گویا علاقه به کنسول دارن و هرچی بگید بازم احتمالش کمه pc  بگیره

مثلا خود من کلا علاقه ای به کنسول ندارم

حرف اول و آخرم pc  هست

لینک به دیدگاه

کنسول رو بده بچه های فک فامیل زیر 5 سال بازی کنن، کنسول مال بچه هاست

سیستم جم کن شاید بعدا به دردت خورد،

لینک به دیدگاه

اگه با فریم و گرافیک و قیمت بازی ها مشکل نداره 

کنسول خریداری کنه بهتر هست براش

کنسول تست نکردم تا حالا خودم دوستان دیدم دارند برا فوتبال دیدم خوبه اما بقیه بازی ها مطلع نیستم 

مشخصات سیستمشون چی هست ؟

یک کارت 970 عالمی داره من بودم دوباره یک پی سی دیگه میگرفتم میذاشتم کنار اون یکی  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...