رفتن به مطلب

کرش کردن 4770k و msi z87 xpower

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یه مشکل عجیب با مین و سی بی یوم دارم اونم این که بعد از یه مدت فعالیت(حتی روی حالت دیفالت) کرش می کنه !!!

دوم این که روی مین بورد من علاوه بر کانتور برق باور که یه 24 pin و ۸ pin یه کانکتور ۶ pin  هم هست چی رو باید بهش وصل کنم چون باورها کلا برای مین بوردها یه 4+20 pine دارن و 4+4 pine

مشکل ممکنه از این باشه؟

باورم هم green 1350b-oc هست 

خواهشا کمک کنید

لینک به دیدگاه

بایوس را به روز رسانی نمایید، سپس هایپرتردینگ و توربو بوست را غیرفعال کنید و نتیجه را اعلام کنید آیا باز هم سیستم کرسش می‌نماید یا نه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اون کانکتور ۶ پین جهت تامین برق مورد نیاز pcie در زمان اورکلاک هست و نیازی نیست چیزی بهش وصل کنید در شرایط معمولی

لینک به دیدگاه

جسارتا سیستم خنک کننده سیستمتون رو میفرمایید

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ سریع دوستان Zaman cnps 12x خمیرش هم nt-h1 خمیر زیر lhs رو هم nt-h1 زدم و یه مطلب دیگه که یادم رفت بگم Asus 770 dcii SLI استفاده می کنم بایوس مین هم آخرین ورژن هست(1.7)

ممکنه هنگام برداشتن lhs سی پی یو آسیب دیده باشه؟

کانکتور 6pine گرافیک رو بهش بزنم؟

ویرایش شده توسط cjboss
لینک به دیدگاه

کرشش به چه صورتی هست؟

هنگ میکنه؟ ریست میشه؟ بلو اسکرین میده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام من یه مشکل عجیب با مین و سی بی یوم دارم اونم این که بعد از یه مدت فعالیت(حتی روی حالت دیفالت) کرش می کنه !!!

دوم این که روی مین بورد من علاوه بر کانتور برق باور که یه 24 pin و ۸ pin یه کانکتور ۶ pin  هم هست چی رو باید بهش وصل کنم چون باورها کلا برای مین بوردها یه 4+20 pine دارن و 4+4 pine

مشکل ممکنه از این باشه؟

باورم هم green 1350b-oc هست 

خواهشا کمک کنید

منم این برد رو داشتم و واقعا یکی از بهترین بردهایی بود که توی زندگیم تجربه کردم

اون 6 پین همونجوری که دوستان اشاره کردن برای چینش های چند کارته و و اورکلاک گرافیک قابل استفاده اس در حالت عادی و حتی SLI هم نیازی بهش نیست

به قول معروف overkill هست

اگر IHS رو برداشتی بهتره که cpu رو با یک برد دیگه تست کنی که تا از سلامتش مطمئن بشی اینجوری نمیشه تشخیص داد که مشکل از کجاست

لینک به دیدگاه

کرشش به چه صورتی هست؟

هنگ میکنه؟ ریست میشه؟ بلو اسکرین میده؟

هنگ می کنه مثلا توی بازی ها یا فریم از 70 می ره روی 20 یا کلا هنگ می کنه ویرایش شده توسط cjboss
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای هسته های CPU رو با برنامه ای مثل Real Temp یا Core Temp در حالت لود بررسی کنید. احتمالا یکی یا چند هسته درست با زیر IHS ارتباط پیدا نکردن و به خاطر داغ شدن ، Thermal Throttling براشون اتفاق می افته. سریعتر بررسی کنید چون ممکنه آسیب برگشت ناپذیری ببینن.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

سلام با occt حدود 7 دقیقه تست گرفتم

حداکثر دما با core temp این شد

core 0: 72

core1: 68

core2: 70

core3:69

فکر نمی کنم از ihs باشه ولی امتحانی یه ویندوز عوض می کنم ببینم چی میشه

ویرایش شده توسط cjboss
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام با occt حدود 7 دقیقه تست گرفتم

حداکثر دما با core temp این شد

core 0: 72

core1: 68

core2: 70

core3:69

فکر نمی کنم از ihs باشه ولی امتحانی یه ویندوز عوض می کنم ببینم چی میشه

پس خوشبختانه حدس من اشتباه بود و مشکل ارتباط زیر IHS وجود نداره.

لینک به دیدگاه

ویندوز رو عوض کردم ولی باز هم مشکل پا بر جا بود درایور گرافیک رو دوبار عوض کردم(یکبار 353.06 بعد 350.12رو ریختم)ولی باز مشکل پا برجا بود تا این که SLI رو غیر فعال کردم با کمال تعجب متوجه شدم که افت فریم توی بازی ها ندارم!!و فریم بازی ها خصوصا gta ثابت هست(البته خیلی کمتر از حالت SLI هست ولی بعد از یه مدت افتی نداره)روی سیستم قبلیم چنین مشکل رو نداشتم ولی روی این یکی داره بازی درمیاره

سیستم قبلیم هم این بود

Asus p67evo

2600k oc 4.3

مشکل از چیه؟

بخاطر اون کانکتور 6 پینه؟اگه هست می تونم کانکتور 6 پین گرافیک رو بهش وصل کنمpost-8102-0-44428700-1434413321_thumb.jpg

ویرایش شده توسط cjboss
لینک به دیدگاه

ویندوز رو عوض کردم ولی باز هم مشکل پا بر جا بود درایور گرافیک رو دوبار عوض کردم(یکبار 353.06 بعد 350.12رو ریختم)ولی باز مشکل پا برجا بود تا این که SLI رو غیر فعال کردم با کمال تعجب متوجه شدم که افت فریم توی بازی ها ندارم!!و فریم بازی ها خصوصا gta ثابت هست(البته خیلی کمتر از حالت SLI هست ولی بعد از یه مدت افتی نداره)روی سیستم قبلیم چنین مشکل رو نداشتم ولی روی این یکی داره بازی درمیاره

سیستم قبلیم هم این بود

Asus p67evo

2600k oc 4.3

مشکل از چیه؟

بخاطر اون کانکتور 6 پینه؟اگه هست می تونم کانکتور 6 پین گرافیک رو بهش وصل کنمattachicon.gif7bog_untitled.jpg

بایوس رو آپدیت کنید اگه جواب نداد یک بار جای گرافیکهارو هم با هم عوض کنین .کانکتور ۶ پین رو هم تست کنید .
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان همه این کارهایی که اساتید گفتن رو کردم ولی سیستمم فقط با یک کارت پایدار میمونه و در حالت  sli توی بازی ها و بنچمارک ها (مثل بنچمارک metro LL)کاملا ناپایداره و سیستم ریست میشه 

کارهایی که من انجام دادم:

تست دوتا درایور 353.06 whql و 350.12 whql

تعویض جای کارت ها 

استفاده از دو پل sli 

یکی کردن بایوس گرافیک ها با nvflash

تعویض اسلات گرافیک ها

تعویض رم 

cmos 

تست بایوس 1.8 و 1.7 مین بورد 

نصب کابل 6 پین pci به مین بورد

استفاده از فن 1 آمپر با 3000 دور جهت خنک کردن چیپ و گرافیک ها گذاشتم توی کیس

واقعا دیگه نمی دونم چی کار کنم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از دوستان همه این کارهایی که اساتید گفتن رو کردم ولی سیستمم فقط با یک کارت پایدار میمونه و در حالت  sli توی بازی ها و بنچمارک ها (مثل بنچمارک metro LL)کاملا ناپایداره و سیستم ریست میشه 

کارهایی که من انجام دادم:

تست دوتا درایور 353.06 whql و 350.12 whql

تعویض جای کارت ها 

استفاده از دو پل sli 

یکی کردن بایوس گرافیک ها با nvflash

تعویض اسلات گرافیک ها

تعویض رم 

cmos 

تست بایوس 1.8 و 1.7 مین بورد 

نصب کابل 6 پین pci به مین بورد

استفاده از فن 1 آمپر با 3000 دور جهت خنک کردن چیپ و گرافیک ها گذاشتم توی کیس

واقعا دیگه نمی دونم چی کار کنم 

یک موردی که باید دقت کنی اینه که سری Xpower دارای چیپ PLX هستن

برای حالت SLI حتما باید کارتها روی اسلات اول و اسلات 4 چهارم قرار بگیرن ( تا 16/16 کار کنن )

لینک به دیدگاه

یک موردی که باید دقت کنی اینه که سری Xpower دارای چیپ PLX هستن

برای حالت SLI حتما باید کارتها روی اسلات اول و اسلات 4 چهارم قرار بگیرن ( تا 16/16 کار کنن )

از اول هم همین کار رو کردم 

مشکل اینه که روی اسلت های دیگه هم(که 8/8 کار میکنه)باز همین مشکل رو دارم 

خواهشا اساتید کمک کنن

لینک به دیدگاه

یه سوال از دوستان دارم 

مادر بورد با این همه امکانات و پشتیبانی از4way sli چرا باید همچین مشکلی داشته باشه؟که حتی از پس sli دو کاناله بر بیاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این همه راه رو امتحان کردی پاور رو هم تست کن

اگر وقتی کارتها می رن زیر لود ریست میشه معمولا مشکل از پاور هست

لینک به دیدگاه

برای تست کلی سیستم زیر فشار میتونید با دو تا نرم افزار زیر کار کنید:

اول اینکه برنامه aid64 رو نصب کنید

سپس با رفتن به بخش سنسور ، بخش نمایش دما رو بیارید و سپس در منوی بالا گزینه تست استرس رو انتخاب و سپس تیک تمام قطعات رو زده و استارت کنید و ببینید در زمان تست دمای قعات تا چه حد بالا میروند و اونو تحلیل کنید

دوم اینکه  نرم افزار 3dmark رو نصب کنید و سپس با این برنامه هم سیستم رو زیر فشار تست کنید

یا علی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...