رفتن به مطلب

مشاوره خريد قطعات (داخل كيس)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بسيار متشكرم از پاسخ شما.

در مورد هارد، اگر پولم نرسه نميخرم. منظور من از SLI موازي بود كه بيان درستي نداشتم، اگر 9800GX2 به اين زودي ها در بازار ايران نخواهد آمد كه فكر ميكنم بهترين گزينه همان طوري كه دوستان عزيزم فرمودند ATI 3870X2 باشه.

البته ميتونيد بفرماييد تقريبا 9800GX2 چه موقع مياد؟ يعني از اواسط ارديبهشت ديرتر؟ D: (چقدر من شكيبا هستم P:)

حال من اگر 2 تا گرافيك 9600 رو SLI كنم از نظر قدرت گرافيكي بهتر از 3870x2 خواهد بود؟

در مورد مين بورد، بله كاملا صحيح ميفرماييد، حال بورد مناسب پيشنهادي شما چيه؟ البته فكر نميكنم در حال حاضر خريد رم DDR3 مقرون به صرفه باشه، چون واقعا قيمت بالايي نصبت به DDR2 داره.

لینک به دیدگاه

البته احتمالا پول من به يك هارد ديسك 500 با بافر 32 ميرسه.

من قيمت دقيقي از 9600 Gt براي ايران پيدا نكردم، حدود قيمت چقدر است؟ البته يكسري مقايسه و قيمت در سايت ديدم، ولي اگر لطف كنيد قيمت دقيق تري بفرماييد بهتر تصميم گيري ميكنم.

يك سوال ديگه، دو تا 9600gt از يك 9800gx2 قوي تر هست؟

البته من اين سوال رو با توجه به اين مطلب عرض كردم :

" کیت ویژه HDMI و نسخه‌ای از بازی Company of Heroes با خرید GeForce 9600 GT به مشتری تحویل داده خواهد شد. شرکت XFX پیشنهاد می‌کند برای دستیابی به بالاترین کارائی ممکن یک جفت از این کارت به همراه یکی از مادربردهای این شرکت که از چیپ‌ست nForce بهره می‌برد بصورت SLI مورد استفاده قرار گیرند. پشتیبانی از PCI Express نسخه یک و دو باعث خواهد شد تا این کارت در اجرای باز‌ی‌های دارای جزئیات گرافیکی سنگین و همچنین نرم‌افزارهای سه‌بعدی با هیچگونه مشکلی مواجه نشود "

بسيار متشكرم.

لینک به دیدگاه

بسيار متشكرم از پاسخ شما.

در مورد هارد، اگر پولم نرسه نميخرم. منظور من از SLI موازي بود كه بيان درستي نداشتم، اگر 9800GX2 به اين زودي ها در بازار ايران نخواهد آمد كه فكر ميكنم بهترين گزينه همان طوري كه دوستان عزيزم فرمودند ATI 3870X2 باشه.

البته ميتونيد بفرماييد تقريبا 9800GX2 چه موقع مياد؟ يعني از اواسط ارديبهشت ديرتر؟ D: (چقدر من شكيبا هستم P:)

حال من اگر 2 تا گرافيك 9600 رو SLI كنم از نظر قدرت گرافيكي بهتر از 3870x2 خواهد بود؟

در مورد مين بورد، بله كاملا صحيح ميفرماييد، حال بورد مناسب پيشنهادي شما چيه؟ البته فكر نميكنم در حال حاضر خريد رم DDR3 مقرون به صرفه باشه، چون واقعا قيمت بالايي نصبت به DDR2 داره.

درود

والا در مورد تاریخ ورود 9800 جی ایکس تو اصلا نظری نمیتوانم بدهم چون بازار ایران در دست وارد کننده هایی هست که با توجه به سیستهای مارکتینگ و سود بیشتر خودشون اقدام میکنند که ما ازش بی اطلاع هستیم.شاید جناب حسینی اطلاعات بهتری بتونند در اختیار شما قرار بدهند.

اما اگر قصد اس ال ای دارید دو تا 9600 جی تی ظاهرا از 3870 ایکس تو به شرح زیر هست

96gt_3870x2.png

مین به نظر من از چیپ ایکس 38 ایسوس اکستریم

لینک به دیدگاه

9800gtx در بازار ايران نيست؟ اگر هست حدودا چه قيمتي؟

اينقدر شما خوب و سريع جواب ميديد؛ باور كنيد از سر پر رويي نيست، از هيجان هست كه اينقدر سوال ميپرسم، اميدوارم از من رنجيده خاطر نشيد.

فكر ميكنم با اين تفاسير، ATI 3870X2 گرافيك مناسبي باشه.

مين بورد Asus maximus extreme مناسب هست.

سي پي يو كه همگي تصديق فرموديد Q6600

رم سعي ميكنم 4 تا 2 گيگ DDR2 بخرم. نظر شما چيه؟

لینک به دیدگاه

9800gtx در بازار ايران نيست؟ اگر هست حدودا چه قيمتي؟

اينقدر شما خوب و سريع جواب ميديد؛ باور كنيد از سر پر رويي نيست، از هيجان هست كه اينقدر سوال ميپرسم، اميدوارم از من رنجيده خاطر نشيد.

فكر ميكنم با اين تفاسير، ATI 3870X2 گرافيك مناسبي باشه.

مين بورد Asus maximus extreme مناسب هست.

سي پي يو كه همگي تصديق فرموديد Q6600

رم سعي ميكنم 4 تا 2 گيگ DDR2 بخرم. نظر شما چيه؟

درود

خواهش میکنم دوست عزیز.انجام وظیفه میکنم.9800 جی تی ایکس فکر نمیکنم وارد ایران شده باشه چون تازه چند روزه رسما رلیز شده.

رم رو الان چون قیمت DDR2 خوب هست نسبتا تا 4گیگ بردارید.اما اگر فکر میکنید در فاصله زمانی کمی نسبت به حالا قصد تعویضش رو به DDR3 دارید همون 2گیگه هم فعلا کفایت میکنه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من اگر 2 گيگ Ddr2 بخرم، بعدا Ddr3 رو هم با اين تركيب كنم، كارايي سيستم رو پايين مياره ؟

لینک به دیدگاه

با سلام

سعید جان اگر بخوای Asus maximus extreme بخری دیگه نمیتونی از ddr2 استفاده بکنی و باید از ddr3 استفاده بکنی که در نتیجه باید هزینه خودتون رو باز هم افزایش بدین و البته اگر بتونید بیشتر هزینه کنید من هم توصیه میکنم

در مورد مادربرد من با mr pc کاملا موافق هستم ولی به خاطر ddr3 ساپورت بودنش پیشنهاد نمیدم ولی اگر ddr3میخواهین همین مین رو انتخاب بکنید یا صبر کنید تا مادربردهای x48 برسند .

3870x2 سعید جان شما آخر همین گرافیک رو میخرین فقط اصرار میکنید که یه چیز یهتر باشه شما مطمئا باش که 9800gx2 اگر بیاد زیر 800 نیست مگر 9800gtx بتونید 600 پیدا بکنید که اگر قصد sli دارین باید یکی از این دو کارت رو بخرین در ضمن شما با مادربرد Asus maximus extreme نمیتونید sli کنید و تنها میتونید CrossFire کنید .

من اگر 2 گيگ Ddr2 بخرم، بعدا Ddr3 رو هم با اين تركيب كنم، كارايي سيستم رو پايين مياره ؟

یا ddr3 یا ddr2 . تنها یکی از اینها رو میتونی استفاده بکنی مگر مادربردی بگیری که این قابلیت رو داشته باشه که من به شما توصیه نمیکنم .

در مورد رم،‌نميدونم چرا اينطور فكر ميكنيد، درسته من سواد درست حسابي در سخت افزار ندارد ولي اين رو من ميدونم اگر بخواهيم بيشترين تغيير در سرعت سيستم حس بشه، بايد رم اون رو اضافه كرد، يكي از مهم ترين قطعات تأثير گذار در سرعت سيستم رم هست، ولي من تا جايي كه ميبينم تو ايران كمترين توجه به رم ميشه، يعني طرف ميبيني گرافيك 1 گيگ خريده، رم 512 يا 1 گيگ !

سعید جان من با اینکه شما 8 گیگ رو بگیری مشکلی ندارم اما شما میتونید از این مقدار رم استفاده بکنید که نمیتونید حرف من اینه که شما فعلا 2 گیگ یا 4 گیگ بگیر بعدا اگر خواستی افزایش بده اما شما 8 گیگ فعلا به کارتون نمیاد

در ضمن هر چقدر رم افزایش پیدا کنه کارایی سیستم افزایش پیدا نمیکنه این تا یه مقدار درست هست . چون cpu نمیتونه بیشتر استفاده بکنه

من مين بوردي ميخوام كه بتونم SLI كنم گرافيك رو در آينده، براي همين مين بوردي ميخوام كه 8 گيگ رم رو حتما ساپورت كنه، و همچنين تكنولوژي هاي جديد رو مثل DDR3, PCI E2, CPU45nm و ... كه احتمالا همين مين بورد اينگونه موارد رو ساپورت ميكنه.

بازم باید صبر کنی تا مادربردهای 790i بیان که sli چهار گانه رو ساپورت میکنن

لینک به دیدگاه

جالبه، من نميدونستم كه نميشه روي ASUS Maximus Extreme رم DDR2 سوار كرد .

از پاسخ بسيار خوب شما متشكرم.

شما بفرماييد من با اين پول ميتونم قطعات زير رو تهيه كنم:

CPU; Q6600

MainBoard; ASUS Maximus Extreme

Ram DDR3; 4 GIG

Graphic ATI; 3870X2

Power; Up 1000 Watt

HardDisk; 500 GIG 32mb Buffer Western

اين قطعات رو ميشه خريد ؟

بسيار متشكرم.

لینک به دیدگاه

خوب سعید جان فکر کنم تقریبا بشه ولی به شرطها و شروطها

شما مقداری کم میارید به خاطر Ram DDR3; 4 GIG اما اگر 2گیگ بگیرین قضیه حل میشه . ولی سعید جان چرا اینقدر اسرار بر گرفتن 8 گیگ رم دارین . در مورد اینکه شما ddr3 بگیرین کاملا موافق هستم

سیستم بالا خوب هست اما اگر آقای حسینی یه قیمت از مادربررد هایX48 بدن اونوقت خیلی بهتر میشه در ضمن شما کیس و بقیه رو هم مد نظر داشته باشین . راستی سعید جان سقف بودجه شما 1700 هست یا بیشتر میتونید هزینه کنید ولی توجه کنید که این مقدار برای یک سیستم خونگی بسیار مناسب هست و از سرش هم زیاد و تنها کسایی که گیمر هستنند یا عشق سیستم هستند چنین هزینه ای میکنند

لینک به دیدگاه

با درود

علیرضا جان فعلا که قیمت قطعات قبلی هم معلوم نیست فکر میکنم که تا چند روز دیگه هم قطعات جدیدتر بیاد و هم قیمتها دقیقتر بشه . اگر X48 رو قیمت گرفتم و موجود بود حتما خبر میدم اینجا .

لینک به دیدگاه

در مورد هزينه من ميتونم بپردازم، ولي همون طوري كه شما فرموديد از نظر من هم هزينه بيشتر از اين فكر ميكنم ارزش براي يك سيستم خانگي رو نداشته باشه.

اگر رم كار رو خراب ميكنه طبق گفته شما بله من 2 گيگ رم ميخرم، شايد هم از هارد چشمپوشي كردم.

در مورد عشق سيستم كه بله، زندگي من سيستمه :) ، ولي خوب ...

ضمنا من نميدونم كيس براي چي بخرم، خودم كيس دارم فقط پاور رو ميخوام تغيير بدوم، موافق نيستيد؟

لینک به دیدگاه

درود

امکان بکارگیری هزمان Ddr2 و Ddr3 نمیباشد. حق با علی عزیز هست اکستریم Ddr3 ساپورت هست و از Ddr2 پشتیبانی نمیکنه. هنوز هم به عقیده من برنامه های بسیار محدودی ممکنه باشه که بتونه از کل 4 گیگ حافظه ماژولها استفاده کنه .همون 2 گیگ هم در اکثر کارها کفایت میکنه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ضمنا من نميدونم كيس براي چي بخرم، خودم كيس دارم فقط پاور رو ميخوام تغيير بدوم، موافق نيستيد؟

سعید جان کیسی که دارین چی هست به نظر من حیفه همچین سیستمی رو بندازی داخل یک کیس قدیمی

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان

بازم امروز قیمتها مشخص نشد البته یه سری قطعات جزئی و معمولی مشخص شد و لی یه سری Cpu ها و مادربوردهای بالا قیمتهاش در نیومد که ما شرمنده دوستمون نشیم .

من به همه دوستان پیشنهاد میکنم که برای خرید چند روزی صبر کنن .

لینک به دیدگاه

بسيار از توجه شما متشكرم، حتما صبر ميكنم...

كيس من مهم نيست، چون ظاهر سيستم براي من مهم نيست، هميشه هم بغل كيس بازه و پنكه درحال ختك كردن اونه، پس از لحاظ خنك كردن و همين طور آور كلاك فكر نميكنم مشكل حرارتي پيدا كنم، موافقيد؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلامو درود به دوستان

من قصد خرید کارت گرافیک دارم .

مادربورد من asus هست و cpu من اینتل هست

حالا شما کدوم کارت گرافیک رو برای بازی مناسب با سیستم من میدونید

VGA Zotac 250GTS 1GB یا SAPPHIRE HD5770 1GB GDDR5 PCIE

ویرایش شده توسط spahbod
لینک به دیدگاه

مادربورد من asus p5kpl-c هست و cpu intel®pentium®daul cpu e2180 @ 2.00 ghz هست و رمم 3 گیگ:|

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

آره hd5770 خوبه

ولی بهتره cpu بالاتری استفاده کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...