رفتن به مطلب

اصلاح یک اشتباه در فروم در مورد کارت Fury Nano

اشتراک گذاری

Recommended Posts

این چند روزه تاپیک های زیادی در مورد کارت Fury Nano تو فروم ارسال شده که تو اون تاپیک هایی که من دیدم همه یک اشتباه رو تکرار کردم و اون اینه که

قراره کارت Fury Nano پرفرمنسی دو برابری نسبت به کارت 290x بده اونم با مصرف برق نصف! که اگه اینجوری باشه کسی 980ti یا تیتان x y z .... نمیگیره.

برای مثال :

و کارت سوم کارت FURY NANO هست

این کارت با مصرف خارق العاده یعنی یک دوم یا نصف کارت 290X و کارایی 2 برابری نسبت به 290X فعلا رو دست انودیا رو در مقابل تراشه مکسول زده یهنی این کارت مصرفی حدود 125 وات داره و کارت 970 مصرفی بین 145 تا 150 وات داره

و یا

این کارت که تنها 15 سانتی متر طول داره قرار هست که از 290X سریعتر و مصرفی حدود نصف این کارت داشته باشه !

این گفته احتمالا از روی ترجمه نادرست و یا منبع نادرستی هستش

اصل متن :

The third graphics card in the lineup is the 6-inch long Radeon Fury Nano which has 2X performance per watt compared to Radeon R9 290 series.

به معنی این هستش که با مقایسه میزان برق مصرفی  با کارتهای سری 290 ، کارت Fury Nano ،به ازای میزان یکسان برق مصرفی، پرفرمنسی دوبرابر این سری میده.یعنی ---پرفورمنس پر وات---- این به معنی دوبرابر بودن پرفرمنس کارت Fury Nano نسبت به 290 یا نصف بودن مصرف برقش نیست.

دلیل عمده این موفقیت، کاهش مصرف برق در قسمت حافظه تا یک ششم سری 290 هستش.

امیدوارم کمکی کرده باشه چون اگه بنچمارکی بیاد قطعا قرار نیست دوبرابر کارت 290 پرفورمنس بده و ممکنه نا امیدی ایجاد کنه!

http://www.fudzilla.com/news/graphics/38013-amd-announces-fiji-based-radeon-fury-lineup

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

سلام 

فکر نکنم به خواتر همچین توضیحی احتیاج به زدن یه تاپیک جدید باشه زیر همون تاپیک توضیح میدادید خوب این تاپیک ها بیشتر باعث تشویش و بوجود اومدن مشکل بین افراد مختلف میشه.

منظور از این حرفا این بود شما با توان 275 میتونی قدرتی برابر با 2تا 290X داشته باشی (2تا نانو یعنی 2*125 وات )

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

تعداد پست ها تو تاپیک خیلی زیاد بود و اگه همونجا جواب میدادم تعداد کمتری میدیدن

هرجا در مورد این سری از کارت ها مطلب خوندم همین اشتباه رو داشت

گفتم یه تاپیک بزنم تا همه بخونن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تعداد پست ها تو تاپیک خیلی زیاد بود و اگه همونجا جواب میدادم تعداد کمتری میدیدن

هرجا در مورد این سری از کارت ها مطلب خوندم همین اشتباه رو داشت

گفتم یه تاپیک بزنم تا همه بخونن

درود

نکته خوب و قابل قبولیه

ممنون

لینک به دیدگاه

درود

البته ناگفته نماند که بد توجیه میکنه نوع دستور در نوشتار تاپیک مورد بحث

فیوری نانو با TDP 175watt عرضه میشه نه 125 وات اینم دومین اشتباه پس هنوز مونده با کارت 980 که رم DDR5 داره تو مصرف رقابت کنه

اگر مکسول حافظه HBM داشت مصرف 970 از 165 وات رفرنس میومد رو 125 وات

اما باز هم رسیدن به مصرف 175 وات با درصدی قدرت بیشتر از 290x با مصرف بالای 250 وات یه پیشرفت عالیه که قابل تحسینه

لینک به دیدگاه

ممنون بابت توضیح منم تعجب کردم که دو برابر ۹۸۰ بخاد قدرت داشته باشه اینجوری که انودیا که باید کاسه کوزشو جمع کنه بره.

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان

همون طوری که تو عکس زیر می بینید

یکی از دلایل عمده کاهش مصرف برق و کوچک شدن سایز کارت، قرار گرفتن حافظه های HBM  در کنار GPU رویه چیپست اصلی هستش

این کار کمک بزرگی به حذف فضای مورد نیاز برای رم های GDDR و هم چنین کاهش قیمت تمام شده ی کارت کرده.

post-10418-0-55085500-1434662839_thumb.jpg

post-10418-0-83362700-1434662942_thumb.png

لینک به دیدگاه

ممنون بابت توضیح منم تعجب کردم که دو برابر ۹۸۰ بخاد قدرت داشته باشه اینجوری که انودیا که باید کاسه کوزشو جمع کنه بره.

دوسته عزیز 290 هست ن 980

اگر میخاست دو برابر سرعت داشته باشه فیوری نمیشد گله سر سبد این نسل ک عزیزم همین نانو میشد :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...