رفتن به مطلب

نکته جالب و تعجب برانگیز در مورد Thermalright 140mm PWM

اشتراک گذاری

Recommended Posts

Thermalright 140mm PWM  بوسیله گرین وارد بازار شده و در سایت هم با قیمت 34000 تومن موجود است من این فنو با 

Corsair Air Series AF140 Quiet Edition High Airflow 140mm Fan مقایسه کردم از هر نظر ترمال به فن کورس ایر 

برتری داره از تولید صدا بگیر کتر - از سایز فن بزرگتر - از فن اوری چرخ پره ها -از فشار و پخش کنندگی و تاثییر خنک کنندگی و با 

تمام این موارد نصف قیمت فن کورس ایر داره فروش میره 

لطفا  دوستانی که این فن رو تهیه کردند و روی سیستم نصب هست بفرمایید کارکرد این فن چتوری است و ایا با مشخصاتی که نوشته شده 

برابری میکنه 

لینک به دیدگاه

ولی انصافا ترمال فن هاش خیلی زشت هست هم رنگش هم قیافش.

لینک به دیدگاه

قیمت خالص فن چیزی در حدود 50 و خورده ای درمیاد حالا سود بازرگانی و این حرفها هم بره روش بالای 60 تومن میشه چتوری 34000 تومن وارد میکنه واقعا تعجب داره 

فقت کسایی که استفاده کردند .شرحی در مورد عملکردش بدن من بدون شک 4 تا از این فن میگیرم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Thermalright 140mm PWM  بوسیله گرین وارد بازار شده و در سایت هم با قیمت 34000 تومن موجود است من این فنو با 

Corsair Air Series AF140 Quiet Edition High Airflow 140mm Fan مقایسه کردم از هر نظر ترمال به فن کورس ایر 

برتری داره از تولید صدا بگیر کتر - از سایز فن بزرگتر - از فن اوری چرخ پره ها -از فشار و پخش کنندگی و تاثییر خنک کنندگی و با 

تمام این موارد نصف قیمت فن کورس ایر داره فروش میره 

لطفا  دوستانی که این فن رو تهیه کردند و روی سیستم نصب هست بفرمایید کارکرد این فن چتوری است و ایا با مشخصاتی که نوشته شده 

برابری میکنه 

سلام راستش من از این مدل 2 تا برای کولر ARCHON   یکی از بچه ها خریدم

کاراییش که خیلی خوبه منتها رنگش با هیچی ست نمیشه و یه کم رو مخش بود چون به ظاهر اهمیت میده

لینک به دیدگاه

سلام راستش من از این مدل 2 تا برای کولر ARCHON   یکی از بچه ها خریدم

کاراییش که خیلی خوبه منتها رنگش با هیچی ست نمیشه و یه کم رو مخش بود چون به ظاهر اهمیت میده

برای من آرایشش اصلا مهم نیست و فقت کارایی مهمه و دنبال کیس عروس نیستم این فنها نفوذش و قدرت خنک کنندگیش بالاتر از کورس ایر است و با نویز پایینتر همین برای من کافیه و البته قیمتش که خیلی مناسب تر از کورس ایر است 

لینک به دیدگاه

من دارم. واقعا غوله. مثل پنکه باد میزنه رو دور آخر که خودم از قدرتش تعجب کردم. ولی صدای قابل توجهی هم داره.

مشکلی نداشتم تا حالا باهاش. روی true spirit 120 نصبش کردم و با برنامه ی فن اسپید دورش رو پایین تنظیم کردم تا ۶۰ درجه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای من آرایشش اصلا مهم نیست و فقت کارایی مهمه و دنبال کیس عروس نیستم این فنها نفوذش و قدرت خنک کنندگیش بالاتر از کورس ایر است و با نویز پایینتر همین برای من کافیه و البته قیمتش که خیلی مناسب تر از کورس ایر است 

باهات موافقم. اینکه کورسیر پول اسمشو میگیره و به نظر من تهنا برندیه که تو هیچ ضمینه ای صدر جدول نیست. برای تک تک دسته بندی هاشم دلیل و مدرک دارم که زیر بقیس.

اما من از شما یه سوال میپرسم اینکه کارایی یک فن رو تو چی و در چه کاربردی میبینید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D :D :D

قیمت محصولات کرسیر از جمله کیس و فن هاش  یجوری هست که

اگه فروشنده تا ... نکنه تو پاچه خریدار فروش نمیره

=)) =)) =))

لینک به دیدگاه

باهات موافقم. اینکه کورسیر پول اسمشو میگیره و به نظر من تهنا برندیه که تو هیچ ضمینه ای صدر جدول نیست. برای تک تک دسته بندی هاشم دلیل و مدرک دارم که زیر بقیس.

اما من از شما یه سوال میپرسم اینکه کارایی یک فن رو تو چی و در چه کاربردی میبینید؟

درجه اول نویزش است که هرچی کمتر باشه بهتره 

در مرحله بعد نفوذ و قدرت پخش کنندگی هوا است که این فن توی این زمینه هم برتری داره 

عمر مفیدش هم مورد مهمی هست بلاخره شما هزینه میکنی و 5 برابر یک فن معمولی برای 

خریدش هزینه میکنی 

در مورد این نویز بالاش که ئدوستمون گفت یکم دو دل شدم چون اینو برای تماشای فیلم و htpc 

میخوام 

لینک به دیدگاه

:D :D :D

قیمت محصولات کرسیر از جمله کیس و فن هاش  یجوری هست که

اگه فروشنده تا ... نکنه تو پاچه خریدار فروش نمیره

=)) =)) =))

قیمت این فن هم توی فروشگاههای انلاین کم نیست با این وجود 34000 تومن برای فروش گذاشتنش 

لینک به دیدگاه

فن خوبی ولی دقیقا نظر دوستان رو دارم. اصلا با هیچی ست نمیشه کرد.

لینک به دیدگاه

اگر منظورت ty140 هست بارها برای هیت سینک به کار برده ام. رو ماچو hr2 هم یکی هست که به عنوان فن دوم می شه یکی دیگه افزود. کارایی ش عالیه، صداش هم بسیار کمه. منتها برای تهویه ی کیس نیازموده ام. فنهای کورسر رو کلا پیشنهاد نمی کنم.

پ.ن

من به صدا بسیار حساسم و می تونم بگم تقریبا صدایی نداره. روی رایانه قبلی م با hr2 دو تا از این فن داشتم. اگر درست بسته نشه ممکنه به دلیل لرزش صدای اضافی تولید کنه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این فن های ترمالرایت خوب هستن اما بخاطر رنگ و نویز بیشتر از 1 ماه نتونستم تحملشون کنم و فروختمشون. روی درب کناری کیس هم اگه نصب کنی کمی لرزش بوجود میاد. فن های کورسیر بیشتر بخاطر برند و زیبایی مورد توجه قرار گرفتن وگرنه هم نویز دارند و هم اینکه فن های دور بالاش در یک گشتاور خاص Rattle دارند. قیمت هم که ...

بهترین فن ها رو نکتوا تولید می کنه ولی بیشتر فن های این کمپانی رنگ بندی جذابی ندارن قیمتشون هم بالاست. 

لینک به دیدگاه

این فنای cougar cfd ها هم خوب هست گرین هم 12 سانتیشو اورده هم 14 شو فقط بدیش اینه که led هاش سفیده که اونم میتونی قطع کنی....

من فنای cougar رو الان 5 تا روی سیستم بستم air flow که خیلی خوبی البته فشارش اگر برای هیت سینک cpu بخوای پایینه که میتونی کولر cpu رو pull/push بزاری.....

روی دور 100 درصد هم تا گوشتو خیلی نزدیک نبری صدایی نمیشنوی.....

میتونی در موردش گوگل هم سرچ کنی همه می گن خوبه قیمت 12 سانتیشم لیون میده 37 که خیلی خوبه.......

کلا گرن هرچی وارد کرده قیمتاشو عالی زده از این فنا تا کیسا و کیبوردای cougar ...(کی برد 150 دلاری با گارانتی 415 میده....)

لینک به دیدگاه

من دارم. واقعا غوله. مثل پنکه باد میزنه رو دور آخر که خودم از قدرتش تعجب کردم. ولی صدای قابل توجهی هم داره.

مشکلی نداشتم تا حالا باهاش. روی true spirit 120 نصبش کردم و با برنامه ی فن اسپید دورش رو پایین تنظیم کردم تا ۶۰ درجه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

من مدل ty143 رو گفتم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه بحث پرفرمنس و نویز باشه فقط نوکتوا با اون قیافه زشتش.

اگه بحث قیافه هم باشه که رو دست کورسیر زیاده نمونش فن های اسپکتر پرو از برند بیتفینیکس که خودم تو کیسم بستم.

درمورد کارایی هم اگه بحث خنک کنندگی یک فن برای هیت سینک یا رادیاتور باشه فقط Static persure مهمه نه Air Flow که اکثر برندا با Air Flow زیاد کاربرارو گول میزنن.

البته نوکتوا یک سری فن هایی رو چند ساله داره معرفی مکینه که اکتیو نویز کنسلینگ دارن ولی هنوز تولید انبوه نکرده.

لینک به دیدگاه

خب برای من ثابت کنید فن  sp120 pwm quiet edition خوب نیست . :D

کلا فقط دو شرکت enermax و noiseblocker فن در حد رقابت با این فن دارن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فوت کنیم کم صدا تر هست باور کن

فنی که دمندگی نداشته باشه  بدرد لای جرز میخوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی نگفت کورسیر باید با فن چینی های بازار مقایسه بشن.

بحث اینه که با این قیمتشون بهترین انتخاب نیستن.

چرا، اگه منم کل کیسو ست کورسیر کنم حتما از فن کورسیر استفاده میکنم.

اتفاقا من با نویز بلار مشکل دارم، دنیل (سینگولاریتی PC) تو اکثر کیساش استفاده میکنه؛ چون همچین فنای کم نویزی هم نیستن.

مثلا هم انرمکس هم نوکتوا فن هایی دارن که تو حداکثر دورشون میتون 10 واحد استتیک پرشر بده که کورسیر خودشو کشته به سه نرسیده.

لینک به دیدگاه

قیمت هم مهمه 4 تا فن نوکتوا با همین مشخصات بگیری میشه 2.5 نیم بیشتر از قیمت این فن ها 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فنهای کورسیر یه چییزی داره که بقیه ندارن اونم اینه که فنهاش جریان مصرفی پایینی دارند...فن کولر مستر جت فلو 120 نسبت به sp  کورسیر 5 برابر مصرف داره شما باورت میشه؟؟!! اون هم در قبال 10 درصد کارایی بالاتر..هر دو روی 12 ولت کار میکنن ولی کولرمستر 0.5 امپر میکشه....این برای کسی که میخواد فنهای زیاد روی کیسش بزاره اهمیت پیدا میکنه...شاید برای شما مهم نباشه ولی میخواستم مزیت رقابتی کورسیر و بگم که انقدر دست کم نگیرینش...

لینک به دیدگاه

ناکتوا سری nf یه مزیت خفنی که داره static pressure بالای داره فکر کنم 3.5 اینا بود ولی در عوظ airflow پاینی داره حدود 50 اینچ مکعب که خیلی به درد هیت سینک می خوره تا فن intake یا exhaust فن دیگه ای هم که تو این سطح فشار داره sp کورسر هست که واقعا ناکتوآ بهتره ولی مشکل اساسی هردوشون قیمت بالاشونه الان من ناکتوآ رو 85 و کورسیر رو 75 قیمت دارم(12سانتیشونو) در صورتی که مثلا cougar cfd 120 الان 37 تومنه که نسبت به کاراییش می ارزه ....(مشکلش static pressure هست که 1.7 میلی متر h2o هست که نسبت به ناکتوآ و کورسیر پایینه ولی نسبت به مثلا کورسی نویزش کمتره و حجم هوای بیشتری رو جا به جا م کنه 70 اینچ مکعب بود فکر کنم...).....

لینک به دیدگاه

سلام

این فن خیلی خوبی هست اگه اشتباه نکنم روی کولر ماچو هم هست(ty14) با ایر فالو 70 و rpm 1300 خیلی هم بیصداست

ولی مدل ty143 خیلی بهتره با سایز 14 سانتی متر و ایر فالو 120 فقط کمی صداش بیشتره

post-14073-0-12277800-1434930478_thumb.jpg

ویرایش شده توسط S.morteza
لینک به دیدگاه

دوستان میشه راجع به static pressure توضیح بدن که چی هست و چه تفاوتی با air flow داره؟

ممنون

لینک به دیدگاه

ناکتوا سری nf یه مزیت خفنی که داره static pressure بالای داره فکر کنم 3.5 اینا بود ولی در عوظ airflow پاینی داره حدود 50 اینچ مکعب که خیلی به درد هیت سینک می خوره تا فن intake یا exhaust فن دیگه ای هم که تو این سطح فشار داره sp کورسر هست که واقعا ناکتوآ بهتره ولی مشکل اساسی هردوشون قیمت بالاشونه الان من ناکتوآ رو 85 و کورسیر رو 75 قیمت دارم(12سانتیشونو) در صورتی که مثلا cougar cfd 120 الان 37 تومنه که نسبت به کاراییش می ارزه ....(مشکلش static pressure هست که 1.7 میلی متر h2o هست که نسبت به ناکتوآ و کورسیر پایینه ولی نسبت به مثلا کورسی نویزش کمتره و حجم هوای بیشتری رو جا به جا م کنه 70 اینچ مکعب بود فکر کنم...).....

ناکتوا nf بازده خیلی خوبی داره اما امان از صداش که مثل جت جنگی F16 میمونه زمانی که جولش یه رادیات یا هیتسینک قرار بگیره

اما به نظرم به قیمتش واقعا میرزه فقط ظاهرش خیلی ساده هست اگه این لرزش گیر هاش نباشه کسی ندونه فکر میکنه از این هن چینی ها هست

post-11538-0-63709400-1424017690_thumb.jpg
ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...