رفتن به مطلب

آیا دو عدد GTX 970 در حال حاظر صرفه خرید دارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بچه ها در نظر داشته باشین که فریم بیشتر دوتا ۹۷۰ در حالت SLI با یه عارضه معروف ترکیبات چند کارتی همراهه :

micro stuterring

بخاطر عدم هماهنگی کامل دو پردازنده گرافیکی در ترکیبات چند کارتی معمولا عارضه ای به نام مایکرواستاترینگ ایجاد میشه که در نتیجه اختلال در زمانبندی فریمهای رندر شده( frame timing) بوجود میاد و خیلی میتونه به روانی تجربه شما دربعضی بازیها لطمه بزنه

با اینحال دوتا ۹۷۰ وقتی کارتهای تک چیپی با پرفورمنس نزدیک بهش نظیر امثال 980ti یا Fury x درکارنبود یا اگر هم بود اختلاف قیمت قابل توجهی داشت (مثل titan x) قطعا بسیار میصرفید اما الان با وجود یه کارتی مثل 980ti که میتونه بدون عارضه مایکروإستاترینگ اضافه* با مصرف و حرارت تولیدی کمتر، سازگاری کامل و هزینه ای نه چندان بیشتر، پرفورمنسی نزدیک داشته باشه بنظرم 970 sli دیگه انتخاب ارجحی نیست

*خیلی بازیها همینجوریش در حالت سینگل جی پی یو به اندازه کافی مشکل استاترینگ دارن این مایکرواستاترینگ sli دیگه میشه قوز بالاقوز حقیقتا( درایور های جدید سعی کردن فریم تایمینگ sli و crossfire رو تا حدی بهبود ببخشن اما هنوز عارضه کاملا رفع نشده و همچنان بطور محسوسی وجود داره)

-ضمنا هستن هنوز بازیهایی که اسکیلینگ پرفورمنسشون در حالت sli یا crossfire اصلا در حد انتظار نباشه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

آتر جان آیا این سایت مورد اطمینان هست؟

تا حالا ازش خرید کردین؟

من داشتم 1 ملیون کار درست هستن 

لینک به دیدگاه

بچه ها در نظر داشته باشین که فریم بیشتر دوتا ۹۷۰ در حالت SLI با یه عارضه معروف ترکیبات چند کارتی همراهه :

micro stuterring

بخاطر عدم هماهنگی کامل دو پردازنده گرافیکی در ترکیبات چند کارتی معمولا عارضه ای به نام مایکرواستاترینگ ایجاد میشه که در نتیجه اختلال در زمانبندی فریمهای رندر شده( frame timing) بوجود میاد و خیلی میتونه به روانی تجربه شما دربعضی بازیها لطمه بزنه

با اینحال دوتا ۹۷۰ وقتی کارتهای تک چیپی با پرفورمنس نزدیک بهش نظیر امثال 980ti یا Fury x درکارنبود یا اگر هم بود اختلاف قیمت قابل توجهی داشت (مثل titan x) قطعا بسیار میصرفید اما الان با وجود یه کارتی مثل 980ti که میتونه بدون عارضه مایکروإستاترینگ اضافه* با مصرف و حرارت تولیدی کمتر، سازگاری کامل و هزینه ای نه چندان بیشتر، پرفورمنسی نزدیک داشته باشه بنظرم 970 sli دیگه انتخاب ارجحی نیست

*خیلی بازیها همینجوریش در حالت سینگل جی پی یو به اندازه کافی مشکل استاترینگ دارن این مایکرواستاترینگ sli دیگه میشه قوز بالاقوز حقیقتا( درایور های جدید سعی کردن فریم تایمینگ sli و crossfire رو تا حدی بهبود ببخشن اما هنوز عارضه کاملا رفع نشده و همچنان بطور محسوسی وجود داره)

-ضمنا هستن هنوز بازیهایی که اسکیلینگ پرفورمنسشون در حالت sli یا crossfire اصلا در حد انتظار نباشه

هیچ توضیح اضافه نمیکنم.

فقط میتونم بگم با کله تایید میشه.

بهترین انتخاب بر اساس بودجه/پرفرمنس 980Ti و Fury X هست و بس.

لینک به دیدگاه

درود

آتر جان آیا این سایت مورد اطمینان هست؟

تا حالا ازش خرید کردین؟

بعد از لیون این سایت مورد اعتماد ترین هست.

لینک به دیدگاه

بچه ها این مقاله tomshardware رو مطالعه کنید در همین رابطه مایکرواستاترینگ sli و crossfire یافته های خیلی جالبی داشته درسته مال چندسال پیشه اما با اینکه درایورها برای ترکیبات چند کارتی بهینه تر شدن نسبت به اونموقع هنوزم اصل مشکل پابرجاست و کاملا از بین نرفته

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-geforce-stutter-crossfire,2995.html

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

دوست عزیز مطمئن باش شما اگر هم دوتا 980 روهم sli کنین تمیتونین بگین تا چهارسپسال دیگه جوابگو هست یانه

شما الان برای 1080 یه 970 یا 290 بگیر تا دوسال خیالت راحت که بازیارو با فریم بالای 30 میکشه بعد دوسالم خدابزرگه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مطمئن باش شما اگر هم دوتا 980 روهم sli کنین تمیتونین بگین تا چهارسپسال دیگه جوابگو هست یانه

شما الان برای 1080 یه 970 یا 290 بگیر تا دوسال خیالت راحت که بازیارو با فریم بالای 30 میکشه بعد دوسالم خدابزرگه

اصلا حرف 30 فریم رو نزن که من فیلم 30 فریم هم نگا نمیکنم دیگه.

حداقل فریم روون برای من 100 فریم هست. بین 60 تا 100 هم مجبور باشم بازی میکنم. زیر اون اصلا بازی نمی کنم دوست عزیز. عمر کارت گرافیک 1 ساله نهایتا.

لینک به دیدگاه

چرا به فکر فیوری نیستی؟

وارد کنند ها به فکرش نیستن دوست عزیز. بهتره ما هم فرآموشش کنیم.

فکر 2 تا 970 فعلا منتفی شده. روی 980ti دارم تمرکز میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا حرف 30 فریم رو نزن که من فیلم 30 فریم هم نگا نمیکنم دیگه.

حداقل فریم روون برای من 100 فریم هست. بین 60 تا 100 هم مجبور باشم بازی میکنم. زیر اون اصلا بازی نمی کنم دوست عزیز. عمر کارت گرافیک 1 ساله نهایتا.

زیر 50 فریم حالت سینمایی داره ولی بالای 50 فریم حالت بازی میشه اون حس سینمایی بودن رو نداره چشم انسان و مغز انسان هم بیشتر از 60 فریم رو متوجه نمیشه 

لینک به دیدگاه

زیر 50 فریم حالت سینمایی داره ولی بالای 50 فریم حالت بازی میشه اون حس سینمایی بودن رو نداره چشم انسان و مغز انسان هم بیشتر از 60 فریم رو متوجه نمیشه 

من متوجه میشم. فکر کنم چشم انسان بالای 75 رو حس نمی کنه نه 60 رو.

ولی جالبیش اینه فرق بین مانیتور 60 و 144 رو کنار هم کاملا تشخیص میده.

دانشمندا هم جامعه آماریشون خیلی کم بوده :laughing: .

خودت که تو کار دانلودی. 3d هست .... 60 فریم هست. همین چند وقت پیش 60 فریم ترنسفورمر رو دان کردم. واقعا شما با 25 فریم هیچی از فیلم رو نمی بینید. البته بعد از دانلود فهمیدم زبونش روسیه. تورنته دیگه.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

باید صبر کنی تا نتایج گرافیکای جدید amd بیاد بعد نتیجه گیری کرد

لینک به دیدگاه

با وجود gtx 980 ti یا Radeon Fury x که در راهند خیر

دو تا 970 خیلی خوبه

ولی این دو ابر قدرت هستن چرا sli

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

سلام،

شما با پول ٢تا ٩٧٠ ميتوني ٩٨٠ti بگيري،

اصلا به اين موضوع فكر كردي كه با خريدن اين كارت براي ٢سال اينده مشكلي نخواهي داشت.

لینک به دیدگاه

از نظر قیمت  از نظر آینده نگری از نظر قدرت  از نظر توان مصرفی .غیره..... به هر دلیلی  که دوستان عزیز اشاره به کارتهای جدید کردند به هیج عنوان نمیتواند جای دو کارت 970 بگیره اینو من نمیگم کسایی که تخصص دارند و اورکلاکر های عزیز خوب میدونند این موضوع رو نیازی به توضیحات تخصصی نیست  @};-

لینک به دیدگاه

قبلش هم گفتم الانم میگم تک کارت بهترین کارایی رو داره .دو تا 970 قوی میشن اما شما که خودت 480 sliداشتی میفهمی.

هیچ وقت کاراییت دو برابر نمیشه!

یکم دیگه صبر کن 980ti بیاد.اره خب 4 سالی که گفتم یکم زیاده (نمیدونستم مانیتورت 144 هست) اما با کم کردن aa تا 2 سال راحت جواب میگیری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبلش هم گفتم الانم میگم تک کارت بهترین کارایی رو داره .دو تا 970 قوی میشن اما شما که خودت 480 sliداشتی میفهمی.

هیچ وقت کاراییت دو برابر نمیشه!

یکم دیگه صبر کن 980ti بیاد.اره خب 4 سالی که گفتم یکم زیاده (نمیدونستم مانیتورت 144 هست) اما با کم کردن aa تا 2 سال راحت جواب میگیری.

sli 970 از 980 هم قویتر هست دوست من و نکته مثبت زمانی اهمیت پیدا میکنه که دایرکت ایکس 12 بیاد حافظه ها هم جمع میشوند 

لینک به دیدگاه

به تظر من از فکر sli بیا بیرون بزن تو کاره 980ti

تک جی پی یو مشکلات مولتی جی پی یو رو نداره البته شما واسه خرید 980ti باید هزینه سنگینی رو بپردازی و با اومدن نسل بعدی افت شدید قیمت رو هم داری

الان یه 970 به شکل عالی میتونه تو 1080 بازی ها رو اجرا کنه به نظر من یه 970 کارکرده یا همون مدلی که خودتون گفتین رو بخرین و بعد از مدتی که دیگه نتونه بازی هارو خوب اجرا کنه عوضش کنین الانه با این وضعیت کشور و تورم و درامدها این همه هزینه کردن واسه بازی کردن به نظر من اسرافه خیلی راحت میتونین با یه 970 نتیجه واقعا عالی بگیرین هرچند با این سرعت زیاد تکنولوژی چه بسا دیدین همین 970 هم سال دیگه جزء گرافیکای پایین رده میشه

با این وضعیت الان با تکنولوژی جلو رفتن و بروز بودن چیزی جزء هدر رفتن پول نداره مثلا 780ti رو ببین واسه خریدش باید 2.5 حداقل خرج میکردی ولی الان تقریبا با یه 970 برابره حالا یکم قوی تر.الان هم اگه میخواستی بفروشی بالاتر از 1.400 نمیخریدن واسه همینه میگم این همه پول اسرافه

خود من دیگه دارم از این مسائل میزنم بیرون.دیروز داشتم حساب میکردم پولایی که واسه بازی کردن و سیستم خرج کردم از یه سه سال پیش تا الان حدود 8 میلیون میشه اگه این هشت میلیون و بیهوده خرج نکرده بودم الان یه ماشین بهتر از ماشین الانم سوار بودم

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان. از فکر 2 تا 970 آمدم بیرون. فعلا دارم به نسخه های 980ti فکر میکنم.

گالکس HOF اگر با قیمت خوب وارد بشه .

البته مدل های کینگ پین رو بیشتر می پسندم و بهتر هست ولـــی نمی تونم با قیمتاش توی ایران کنار بیام.

شما هم یاد بگیرید دوستان برند پرست نباشید. یک مقدار به برد کارت نگاه کنید. ببینید با وجود بازار مدل های گلکس واقعا خوب فروش کرده.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

به تظر من از فکر sli بیا بیرون بزن تو کاره 980ti

تک جی پی یو مشکلات مولتی جی پی یو رو نداره البته شما واسه خرید 980ti باید هزینه سنگینی رو بپردازی و با اومدن نسل بعدی افت شدید قیمت رو هم داری

الان یه 970 به شکل عالی میتونه تو 1080 بازی ها رو اجرا کنه به نظر من یه 970 کارکرده یا همون مدلی که خودتون گفتین رو بخرین و بعد از مدتی که دیگه نتونه بازی هارو خوب اجرا کنه عوضش کنین الانه با این وضعیت کشور و تورم و درامدها این همه هزینه کردن واسه بازی کردن به نظر من اسرافه خیلی راحت میتونین با یه 970 نتیجه واقعا عالی بگیرین هرچند با این سرعت زیاد تکنولوژی چه بسا دیدین همین 970 هم سال دیگه جزء گرافیکای پایین رده میشه

با این وضعیت الان با تکنولوژی جلو رفتن و بروز بودن چیزی جزء هدر رفتن پول نداره مثلا 780ti رو ببین واسه خریدش باید 2.5 حداقل خرج میکردی ولی الان تقریبا با یه 970 برابره حالا یکم قوی تر.الان هم اگه میخواستی بفروشی بالاتر از 1.400 نمیخریدن واسه همینه میگم این همه پول اسرافه

خود من دیگه دارم از این مسائل میزنم بیرون.دیروز داشتم حساب میکردم پولایی که واسه بازی کردن و سیستم خرج کردم از یه سه سال پیش تا الان حدود 8 میلیون میشه اگه این هشت میلیون و بیهوده خرج نکرده بودم الان یه ماشین بهتر از ماشین الانم سوار بودم

970 واقعا نزدیک هست به کارت الان خودم 280X اگر یک مدل مثل خودش بخرم باز هم اسرافه :دی

ولی یک نکته یی که هست. بازی برای من مهمه پس خرج میکنم براش درسته؟ من نون بخورم سیر میشم چرا همه نون نمی خورن؟

برای بازی هم واقعا ارزش داره 40 فریم برسه به 100 فریم. مغزم ذهنم حال کنه . تصویر روون و ... :cool:

لینک به دیدگاه

عجله نکن، صبرکن تا DX12 نسخه ی نهاییش ریلیز بشه، اونوقت تصمیم بگیر، شاید با همین 280X که داری کارهای بهتری بشه کرد، منم همینو دارم که شما داری، اندکی صبر، سحر نزدیک است.

لینک به دیدگاه

شما اگه الان با 280x تو یه بازی 40 فریم میگیرین مطمئن باشین با 970 60 فریم خواهید گرفت تفاوت 40 فریم با 60 واقعا زیاده ولی 60 با 100 خیلی زیاد نیست

من مخالفم که میگین 280x به 970 نزدیکه شما رو چه حسابی این حرفو میزنین اگه تو یه بازی شما با گرافیک خودتون 30 فریم میگیرین 970 به شما 40 فریم میده شاید به نظر شما 10 فریم اختلاف کمیه ولی باید به این توجه کنین که اون بازیه سنگینی بوده اِگه تستی سنگین رو ببینین شاید اختلاف یه گرافیک معمولی با یه گرافیک قوی از 10 فریم هم کمتر باشه پس نمیشه گفت اختلافشون کمه

تو رزولوشن 1080 اختلاف 970 با 280x کاملا ملموسه

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

شما اگه الان با 280x تو یه بازی 40 فریم میگیرین مطمئن باشین با 970 60 فریم خواهید گرفت تفاوت 40 فریم با 60 واقعا زیاده ولی 60 با 100 خیلی زیاد نیست

من مخالفم که میگین 280x به 970 نزدیکه شما رو چه حسابی این حرفو میزنین اگه تو یه بازی شما با گرافیک خودتون 30 فریم میگیرین 970 به شما 40 فریم میده شاید به نظر شما 10 فریم اختلاف کمیه ولی باید به این توجه کنین که اون بازیه سنگینی بوده اِگه تستی سنگین رو ببینین شاید اختلاف یه گرافیک معمولی با یه گرافیک قوی از 10 فریم هم کمتر باشه پس نمیشه گفت اختلافشون کمه

10 فریم؟؟؟؟؟ کم کم 970 نسبت به  r9280x 15 تا 20 فریم بیشتره

لینک به دیدگاه

تست هایی که الان برای 280x در سایت ها دیدم درایورش قدیمی هست. فکر نمی کنم دوباره تست بزنن. اختلافشون در حد همین 10 فریم هست.

بازی های جدید روی خوشی به چینش های چند کارته نشون ندادن. شاید DX12 ناجیشون باشه.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

sli 970 از 980 هم قویتر هست دوست من و نکته مثبت زمانی اهمیت پیدا میکنه که دایرکت ایکس 12 بیاد حافظه ها هم جمع میشوند 

هیچ وقت تا چیزی رو تست نکردید یا بنچ ندیدی اینطور با اطمینان نگید!

من خودم 6850 کراس کرده بودم چند سال پیش و میدونم که یسری مشکلات دارن!

dx 12 هم فعلا فقط رو کاعذ هست که حافظه جمع میشه و مشکلی نداره و... ولی تا عمل خیلی فاصلس!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...