رفتن به مطلب

اولین بررسی FURY X

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اول این لینک که توش متونید چنتا نقد درست و معتبرو پیدا کنید:

http://forums.ncix.com/forums/?mode=showthread&forum=222&threadid=2710092&pagenumber=0&msgcount=0&subpage=1

حالا من نمیدونم دقیقا amd گفته توی تبلغات که fury x قراره از titan x قوی تر باشه یا چیزی ولی در کل با توجه به قیمتش یه کارت در حد titanx و 980Ti می گیرید با قیمت 980Ti که یه واتر بلاکم روش هست (همینو جدا بخوای جور کنی میشه 100 دلار) مصرفشم که 20 وات اینا از 980ti بیشتره (برید نقد pc prespective رو ببینید ) TDP رو با TPU اشتباه نگیرید+ اولین کارتیه که مموری hbm روشه و این چون چیز جدیدیه و اول کارشه تولیدش یکم گرون تر در میاد در واقع یه price premium هم همین مموریش هست ...  در کل اگر آدم ببینه کارت خوب قیمت خورده یه کارت رفرنس که حرارتش زیاد بالا نمیره واتر کول هم هست ساکت هم هست در کل خدایی بد نیست...

از نظر زمان عرضه هم ببینیم خیلی وقت نیست 980Ti اومده این کارتم میتونه با اون رقابت کنه ..... در کل بد نیست...+شاید پرفورمنس بعدا با درایورای جدد بهتر هم بشه.....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

اخه خودش زده تو نهایت مصرف به 432 میرسه... این نهایت مصرف چیه؟؟؟ پس این 350 چی میگه این وسط؟؟؟

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_Fury_X/29.html

تو تست TPU باید همون چارت Peak رو در نظر گرفت نه Maximum.

نگاه کنی کارتای انویدیا هم پیکشون و هم ماکسیمومشون به هم بسیار نزدیکه ولی AMD ها خیلی متفاوته. تازه چارات Peak برای کارتای AMD خیلی قابل قبول تره.

انگاره تست ماکسیموم TPU یکم بوداره. مثل بازی هایی که با AMD خیلی خوب فریم میدم ولی مثلا 980Ti میبینی از 280X ضعیف تره.

لینک به دیدگاه

از 22 بازی موجود در تستهای سایت techpowerup کارت 980ti در 14 بازی پیروز بوده و کارت fury در 3 بازی و 5 بازی هم هر دو کارت با هم مساوی شدند.(دو تا رزولوشن یک کارت برنده شده و دو تا رزولوشن کارت دیگه)

می دونیم که در این سایت هر بازی در 4 رزولوشن مختلف تست میشه که تعداد تستها برای 22 بازی میشه 88 تست(هر بازی 4 رزولوشن)که از این 88 تست 64 تاش کارت 980ti برتر بوده و 24 تای اون کارت fury برتر بوده.

از 22 بازی تست شده در رزولوشن 4k در 10 بازی کارت 980ti برتر بوده و در 12 بازی کارت fury.

لینک

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اگر دنبال یه بررسی خوب و نرمال هستید این سایت رو پیشنهاد میدم...

مشکل اساسی AMD تمرکز بیش از حد بر روی 4K هست ! البته کسی هم که چنین کارتی رو میخره احتمالا دنبال اجرای بازی روی 4K هست...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کاربرانی که رعایت ادب و احترام رو نکنن ( بار اول پست ها مخفی شد ) بار دوم گزارش و ثبت  میشه .

لینک به دیدگاه

کاملا درسته، ولی هنوز مشکل رو حل نکرده این قضیه که GameWork مقصر اصلی افت شدید فریم و فلیکر و استاتر در بازیهایی مثل بتمن و AC هستش...

آقا یه چیزی پیدا کردم. دلیل افت فریم Batman AK رو بررسی کرده، فارسی.

http://www.dbazi.com/1394/04/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-pc-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-batman-arkham-knight-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%87-%D8%B4%D8%AF/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نتایج خیلی مایوس کنندس....
انتظارات جور دیگه بود، امیدوارم حداقل تو پردازنده بتونه جبران کنه، نمیگم رو دست اینتل بلند شه، ولی حداقل پا ب پاش بتونه بیاد....

لینک به دیدگاه

من که الان داشتم پیج های صفحات قبل رو میخوندم نمیدونم چرا بعضی از عزیزان به نوعی به فن بودن دارن توهین میکنن (مثلا بی منطق و اینجور حرفا)

هر شخصی به هر برندی تو دنیا یه علاقه وعشق خاصی داره !!(دقت کنین هر شخصی میگم)هیچ کس نمیتونه بگه من فن بازی در نمیارم (مثل خود من به اینتل و سامسونگ و کروشال و... علاقه خیلی زیادی دارم)

پس ممکنه اون کسی که ۶۵۰ دلار میخواد بره به گرافیک بده طبیعتا به طرفدار بودن اون برند هم اهمیت میده

شما نمیتونین بگین اون کسی که میره 290xمیخره آدم بی منطقیه و مثلا چرا نمیره ۹۷۰ بخره ....

در کل طرفدار بودن از یک برند به نظر من هیچ ایرادی نداره و تو خرید از اولویت مهمی برخورداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من تو خودت خندت نمیگیره از این شایعات؟

بازی که نزدیک 2 سال هستش که دارن تبلیغش رو میکنن، بگن که 2 ماه پیش رسیده دست این 12 نفر تا پورتش کنن؟؟؟

به نظرت RockSteady کمپانی کوچیکی هستش؟ اینها همش بهونه هستش، یادت میاد که واسه Unity یوبیسافت چی گفت؟؟؟ اول گفت که تقصیر AMD هستش، بعد که همه بهش خندیدن، گفت که مشکل از DX11 هستش که نمیتونه به اندازه کافی DrawCall رو انجام بده که باز هم همه خندیدن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

amd باید یه تغییرنیرو بده اینطوری فایده نداره ... :-? حداقل فوری ایکسو میکرد 570 ن 650 تا . چرا اینقد خینگ بازی در آرود . :wacko: 

ویرایش شده توسط Lord Good heart
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd باید یه تغییرنیرو بده اینطوری فایده نداره ... :-? 

امسال خبر اومد که مقدارسرمایه گذاری AMD تو تحقیقات خیلی کمتر از اینتل و انویدیا شده، احتمالا خیلی هارو اخراج کرده!!!!! :-?  :-?

لینک به دیدگاه

امسال خبر اومد که مقدارسرمایه گذاری AMD تو تحقیقات خیلی کمتر از اینتل و انویدیا شده، احتمالا خیلی هارو اخراج کرده!!!!! :-?  :-?

تعدیل نیرو که یادمه یه سری کرد . حال با این درامد کم ... فوری ایکس 2 و نانو و خوب بیاره بالا ...

لینک به دیدگاه

بعد از اندازه گیری های فریم ریت خام و غیره امروز اتفاقی نتایج وبسایت TECHREPORT رو بررسی کردم و فاجعه ای که AMD آفریده رو بر اساس مقیاس 99% PERCENTILE یعنی SMOOTH بودن تجربه کار با تراشه رو بررسی کرده

تراشه ای که از لحاظ نرمی و روانی تجربه به مراتب ضعیف تر از حتی GTX980 دقت کنید GTX980 هست ( بحثی از GTX980 TI) نیست چون اصلا در حد اون نیست

این میانگین 99 پرسنتایل همه بازی هاییست که techreport اندازه گرفته

12777621659020942401.gif

با اختلاف از 980 هم ضعیف تر ( تازه تعداد فریم های Beyond 33 & 50ms هم به طرز وحشتناکی غم انگیزتره )

یعنی بعد از اون فاجعه قابلیت OVERCLOCK دردناک و غم انگیر 5% ای این حتی خیلی خیلی بدتر از اون هم هست . (دکتر لیزا سو گفته بود رویای اورکلاکر ها اما بهتره بگیم کابوس اورکلاکر ها )
و AMD فاجعه آفرید تا خودشو زودتر به کوالکام و .... بفروشه تموم کنه این کابوسش رو

البته شاید این جمعه درایور خوب براش بیاد (این قدرتش شکفته بشه جهان رو خاموش کنه ) 4.gif

لینک به دیدگاه

ما نمیگیم furyx ضعیفه یا هزار جور عیب دیگه عملکرد این گرافیک تو رزولوشن 4k عالیه اما مگه چند درصد گیمرها با این جزییات بازی میکنن

مورد بعدی عملکرد کلی amd مورد نظره سری 300 واقعا چیز جدیدی نداره کارایی افزایش داشته ولی تکنولوژی جدیدی یا امکانات جدید وجود نداره برعکس انویدیا زمان معرفی سری 900 هم کارایی رو افزایش داد هم مصرف رو کم کرد دمای گرافیک رو هم پایین اورد یه سری چیزای جدید هم معرفی کرد که اگه واقع بین باشیم چیزای جدید و جالبی بودن نظیر mfaa و dsr ولی ای ام دی تو سری 300 چه کرد اومد تمام گرافیکارو ریبند نسل قبل کرد اونم نسلی که مصرف بالایی داشتند چیزای جدید هم معرفی نکرد این میشه که یه شرکت عقب میوفته حالا اگه fury x هم فوق العاده باشه ولی مابقی گرافیکا افتضاح هستن یه گرافیک که نمیتونه یه شرکتو نجات بده

لینک به دیدگاه

ما نمیگیم furyx ضعیفه یا هزار جور عیب دیگه عملکرد این گرافیک تو رزولوشن 4k عالیه اما مگه چند درصد گیمرها با این جزییات بازی میکنن

مورد بعدی عملکرد کلی amd مورد نظره سری 300 واقعا چیز جدیدی نداره کارایی افزایش داشته ولی تکنولوژی جدیدی یا امکانات جدید وجود نداره برعکس انویدیا زمان معرفی سری 900 هم کارایی رو افزایش داد هم مصرف رو کم کرد دمای گرافیک رو هم پایین اورد یه سری چیزای جدید هم معرفی کرد که اگه واقع بین باشیم چیزای جدید و جالبی بودن نظیر mfaa و dsr ولی ای ام دی تو سری 300 چه کرد اومد تمام گرافیکارو ریبند نسل قبل کرد اونم نسلی که مصرف بالایی داشتند چیزای جدید هم معرفی نکرد این میشه که یه شرکت عقب میوفته حالا اگه fury x هم فوق العاده باشه ولی مابقی گرافیکا افتضاح هستن یه گرافیک که نمیتونه یه شرکتو نجات بده

سلام

با صحبت های شما موافق هستم.

لینک به دیدگاه

دلیل اینکه منفی بهتون دادم، واضح هستش، من گیمر حرفه ای هستم و بیشتر از 13-12 سال هستش که فقط AMD برای گیمینگ میبندم(همه جور گرافیکی هم داشتم، از کارتهای Voodo و TNT و ATI گرفته تا انواع Geforce و AMD  ) نه فقط برای خودم، برای هر کسی از دوستان، این دوتا سیستمی هم که میبینی تو امضام هستش، سیستم دوم رو تقریبا هیچ وقت برای گیم استفاده نمیکردم، چون از نظر خودم، ضعیفتر از سیستم اول عمل میکرد...

کاملا درسته، ولی هنوز مشکل رو حل نکرده این قضیه که GameWork مقصر اصلی افت شدید فریم و فلیکر و استاتر در بازیهایی مثل بتمن و AC هستش...

عزیزم بتمن رو 12 نفر اونم اماتور پورت کردن!! دگ چه انتظاری داری؟؟

یونیتی هم که رو کنسولا باور کن بیشتر هم مشکل داشت!!

به نظر من Gamework هیچ ربطی به کارایی بازی نداره نظر شما هم محترمه

به نظرم تا اینجا شکست خورده! چون اگر 980Ti غیر رفرنس رو اورکنیم خیلی کاراییش بیشتر هم میشه

ویرایش شده توسط ehsancj
لینک به دیدگاه

دوستان تو این سایت که گفته درروز اول موجودی کارت تمام شده :-?

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/4791-amd-radeon-r9-fury-sold-out-in-the-first-24-hour

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کلا معلوم نیست کی به کیه، چی به چیه؟؟؟  :D

فروشش شروع نشده تموم کردن رفتن همه...  :laughing:

یعنی از هر کدوم چندتا دونه اورده بودن برا فروش... یه اماری چیزی هم نیاوردن چقدر برا فروش بوده که تموم شده !!!  :-?

چرا اینجوری می کنه amd و مجلات مختلف، تکلیف مارو روشن کنین بریم ... عجباااا !  :-?

جوابی نظری حرفی چیزی فحشی حداقال بیاد بده این مسول amd ما بفهمیم زندن...  *dry#

نمیان روشن کنن وضعیتو چرا ؟؟؟  :laughing:

لینک به دیدگاه

این کمپانی انگار به آخر خط رسیده تو این مدت کلی شایعه پخش کرده ولی آمار فروش و بررسی رسمی معلوم نیست :-?

لینک به دیدگاه

الان من یه سوال دارم.

آخرین درایور ای ام دی 15.6 بتاس که توی توضیحاتشم اومده مخصوص سری 300 و فیوری نیست...این گرافیک با چه درایوری تست شده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان من یه سوال دارم.

آخرین درایور ای ام دی 15.6 بتاس که توی توضیحاتشم اومده مخصوص سری 300 و فیوری نیست...این گرافیک با چه درایوری تست شده؟

15.15

لینک به دیدگاه

به نظرم واقعا میشه به این محصول افتخار کرد و این حرکت رو یک پیروزی دونست به چند دلیل

1.بکارگیری تکنولوژی جدید HBM که انویدا هم اعلام کرده که در محصولات آیندش از این تکنولوژی استفاده میکنه  

2.نمایش فوق العاده یه تکنولوژی جدید با در نظر گرفتن اینکه در ابتدای هر تکنولوژی جدیدی انتظار زیادی ازش نمیره تا یواش یواش جا بیوفته اما فیوری در ابتدای کار هم خوب ظاهر شد و از کارت پر قدرتی مثل 980ti  زیاد عقب نیست و تحول عظیمی ایجاد کنه و این واقعا یه موفقیته

AMD با این جسارتش در معرفی تکنولوژی ناشناخته خدمت بزرگی به جامعه بازیها کرده من از یک چیز AMD خیلی خوشم میاد اینکه از نو آوری نمیترسه و نسبت به باقی رغبا در وحله اول بفکر پیشرفته تا سود .یادمون نمیره که اولین پردازنده های دو هسته ای ساخت AMD  بود اولین کارتهای گرافیکی gdr5 مال AMD بود و اولین کارت گرافیک دو هسته ای، اینها برای من  بشخصه ارزشمنده فکر کنم میتونه برای هرکسی که به دنیایی بازیهای کامپیوتری علاقه داره ارزشمند باشه .

واقعا میشه احترام خاصی برای این شرکت بزرگ قائل بود. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعضی دوستان خیلی نمیه خالی لیوان رو می بینند ! ^_^ 

چیزای مثبتی که من  از این کارت دیدم ! 
یکی ابعاد مناسب خود کارت هست.

دوم واتر کولری که واقعا تمام نقاط کارت رو بخوبی خنک می کنه.

کارایی مناسب و پایاپای با 980ti در رزولوشون 4K در عناوین اصلی .

مصرف مناسب در اکثر بازیها( در پیک برنامه های سنگین مثل Furmark مصرف خیلی بالاست ولی به نظر من نهایت کاربری همون گیم هست)

نویز کم در بازیها.

فریم تایم هم خیلی بهتر از نسل قبل هست و با درایور جدید احتمالا بهتر هم میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...