رفتن به مطلب

سیستم 5000 دلاری یک دانشجوی 19 ساله امریکایی چه مشخصاتی دارد؟

Recommended Posts

f5313fd97691662b79e9086ce1b3ab5a_L.jpg

فرض کنید شما یک جوان 19 ساله هستید و دوران تحصیل خود را در دانشگاه آغاز کرده و سخت مشغول درس خواندن هستید. به طور حتم در چنین شرایطی به یک کامپیوتر نیاز دارید که برای امور مختلفی مانند وب گردی، آماده سازی پروژه و مواردی از این دست مورد استفاده قرار گیرد. در این صورت با توجه اینکه نیازی به سخت افزار قدرتمند ندارید، اما ایده آل یک جوان ایرانی با یک جوان امریکایی تا حدودی متفاوت است، البته این حدود نیز با حدود پیشین بسیار متفاوت است و این تفاوت نیز با تفاوت های پیشین تفاوت بسیاری دارد! اگر فکر می کنید مشکلی در نوشتار وجود دارد، چندان نگران نشوید، چون پس از مشاهده مشخصات سیستم و کاربرد این جوان 19 ساله به طور حتم با مشکلات جدی از این قبیل مواجه می گردید.

سیستم مود شده ای که در این هفته برای شما تدارک دیده ایم، به یک جوان 19 ساله امریکایی تعلق دارد. آقای Jonas V Mikkelsen در حال حاضر در یک رستوران مشغول به کار است. عمده کاربرد وی از این سیستم 5000 دلاری مشاهده فایل های PDF، وب گردی و برنامه نویسی است که هر کدام از این موارد را روی یک مانیتور انجام می دهد. بله درست متوجه شدید، سیستم این دوست گرامی به سه عدد مانیتور مجهز است که به صورت همزمان سه کاربرد مختلف را پوشش می دهد. اگر بدانید که روی این سیستم سه عدد کارت گرافیک EVGA GTX 780 SC مورد استفاده قرار گرفته، متوجه می شوید که هدف و نیت Mikkelsen به جز بازی با کیفیت بالا روی سه مانیتور، چیز دیگری نخواهد بود و درس و دانشگاه بهانه ای بیش نیست! :D  مشخصات سیستم این دانشجوی گیمر درسخوان شامل موارد زیر می شود:

پردازنده: Intel Core i7-3820K اورکلاک شده به فرکانس 4.8 گیگاهرتز با ولتاژ 1.42

مادربرد: ASUS Rampage IV Extreme

حافظه رم: شانزده گیگابایت رم Corsair از نوع DDR3 با فرکانس 1600 مگاهرتز

کارت گرافیک: سه عدد کارت EVGA GTX 780 SC

تجهیزات ذخیره سازی: Samsung 120 GB SSD + WD Velociraptor 500 GB + Seagate Momentus 320 GB + Seagate Momentus 500 GB

کیس: Bitfenix Prodigy Ottetal Edition (نام کاربری و مستعار آقای میکلسن Ottetal است)

منبع تغذیه: Seasonic x1050

سیستم خنک کننده: واتر بلاک EK Supermacy/ بلاک EK برای ماسفت ها و مدار تغذیه/ رادیاتور 240 میلی متری داخل کیس و یک رادیاتور 240 میلی متری خارج از کیس / فن های 120 میلی متری Corsair SP120

img_93451.jpg

img_93531.jpg

img_93721.jpg

img_93791.jpg

img_93911.jpg

img_94001.jpg

img_94051.jpg

rig-of-the-month-submission13.jpg

منبع : مجله سخت افزار

ویرایش شده توسط Intel Tec
لینک به دیدگاه

تو ایران هم از این دانشجوها پیدا میشه باور کن

چه بسا سیستم بالاتر از این مستر :D

پسره میگه بخر- بابایی براش میخره :laughing:

اما انصافا کیسش قشنگه...

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز باید تو قسمت مطالب کپی شده این تایپک رو میزدین    http://forum.lioncomputer.ir/index.php?s=130e051999ed226ac37c240f2f832430&showforum=167

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ASUS Rampage IV Extreme iv  :x  :x  :x  هر کاریش کنید اسوس جای خودشو داره

لینک به دیدگاه

19 ساله 5 هزار دلار خرج کرده 

من هنوز 3 هزار دلار خرج سیستمم نکردم سن پدرشو دارم =))

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

780 برای اون موقع بوده احتمالا تا الان بجاشون 3  تا 980ti  گزاشته داره حالشو میبره. :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این چه تاپیکیه که می زنید؟ :mad:

یعنی واقعا ارزش داره آه و نفرین این همه کاربرو به جون بخرید؟! :D

مبارکش باشه(کوفتت... ~x()

ویرایش شده توسط Nuncio
لینک به دیدگاه

راستی من هرجوری بالا پایینش میکنم 5000 دلار نمیشه چه طوری حساب کردن شده 5000 دلار ؟؟ با 5000 دلار یه سیستم ddr4 میشه بست :D

تازه تو آمریکا قطعه واسه خودشون ارزون تر هم درمیاد.

اگر اشتباه نکنم 5000 دلار حدوده 15 میلیون تومان بشه......

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

هر جا سخن از پول هست نام دانشجوست که میدرخشد ... ! این از اوضاع اونوریا با سن زیر 20 سال 

هر جا سخن از بی پولیست نام دانشجوست که میدرخشد ... ! اینم از اوضاع اینوریا 

هر دو دانشجو هستند و افتخار مملکت ولی این کجا و آن کجا 

بانک ملی مچکریم .

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

5000 هزار دلار برای اونا پولی نیس که با اون درامدی که دارن حالا من لوازم الکرونیکی رو میگم خیلی راحت میتونند بخرند و استفاده کنند ولی برای ما با این وضعیت درامد و قیمت دلار پول خیلی خیلی زیادی میشه :crying:

لینک به دیدگاه

اولا همینجا کسایی هستن از این بابا کم سن وسال تر حتی سیستمهای از این گرونتر بستن نمونش پسر همسایه ما ۱۷سالشه فقط کارت گرافیکهای سیستمش بیشتر از نصف سیستم این یارو پولشه! ثانیا همونجا تو آمریکاش هم هر کسی وسعش نمیرسه چنین سیستمی ببنده از این خبرا نیست که فک کنید همه دانشجوها اونجا سیستمهای ۵هزار دلاری میبندن!! اتفاقا ۵هزار دلار برای اونا که ارزش پولشون بالاس خیلی هم پول زیادیه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز مطالب کپی شده باید در بخش 

انجمن مطالب کپی شده از سایتهای دیگر

تاپیکش زده بشه نه اینجا

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.بیچاره کم توقع هم هست!! :-?.ولی باید ازش پرسید این سیستم به چه کارش میخوره؟؟ :D.فکر کنم یا پولش زیادی بوده یا گیمر خیلی واقعی هست که دانشگاه رو به قول دوستمون بهونه کرده.یه نفر میشناسم دوستش گفت میخواد بره یه سیستم بخره 10 12 میلیون اونم فقط واسه گیم.باباش هم فقط پولش میده. :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko: 

لینک به دیدگاه

دوستان راس میگن فک نکنم15 میلیون بشه ...بنده خدا رفته تو پاچش :laughing:  :laughing:

ولی خب واتر بلاک هاش چیزی حدود 3-4 تومن میشه :D

3 تا گرافیک اونموقع 3.5 :)

باندلش حدود 1.5 ^_^

بقیه چیزاش هم حدود فوق فوقش 1.5 :-?

مانیتور هم قیمت ندارم ولی اگه هرکدومو 20 اینچ در نظر بگیریم تقریبا 400 تومن یعنی 1.200

در کل 12.500 میشه شاید مالیات خورده یا قسطی گرفته یه سودی هم این وسط داده :-?  :-?

ولی در کل کیسش خیلی خوشمله :x  :x

لینک به دیدگاه

دوستان راس میگن فک نکنم15 میلیون بشه ...بنده خدا رفته تو پاچش :laughing:  :laughing:

ولی خب واتر بلاک هاش چیزی حدود 3-4 تومن میشه :D

3 تا گرافیک اونموقع 3.5 :)

باندلش حدود 1.5 ^_^

بقیه چیزاش هم حدود فوق فوقش 1.5 :-?

مانیتور هم قیمت ندارم ولی اگه هرکدومو 20 اینچ در نظر بگیریم تقریبا 400 تومن یعنی 1.200

در کل 12.500 میشه شاید مالیات خورده یا قسطی گرفته یه سودی هم این وسط داده :-?  :-?

ولی در کل کیسش خیلی خوشمله :x  :x

اره منم هر جور حساب کردم 15 تومن نشد .فروشنده خیلی ل**ی بود. :laughing:

لینک به دیدگاه

طرف روانی !!!

کمبود عاطفی داره !!!

من تو امریکا باشم و 5 هزار تو جیبم میرم یه ماشین دست دوم خفن میخرم.

همه شب عشق حال !!!!

تایتان ب چ کارم میاد.حالا سیستم خفنم باشه خوبه.ولی ماشین خفن یه چیز دیگس.

میرم تو کارت هات چیک و هات بویز.

:x  :x  :x  :x  :x  :x

=))

من اونجا بودم بهترین سیستم روز می بستم کیفیت بالا در اجرا بازی حس جالبی داره 

ماشین خفن هم این دانشجو داره پورشه احتمالا 2014  :D این پول تو جیبش بود دقت کردیی؟ پول تو جیبی همون که ماها هر ماه باهاش قلیون میکشیم  =))

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

اره منم هر جور حساب کردم 15 تومن نشد .فروشنده خیلی ل**ی بود. :laughing:

ایول فک میکردم فقط تو ایران ازین فروشنده (بهتره بگم دلال) ها داریم که خدا رو شکر اونجا هم هست

من اونجا بودم بهترین سیستم روز می بستم کیفیت بالا در اجرا بازی حس جالبی داره 

ماشین خفن هم این دانشجو داره پورشه احتمالا 2014  :D این پول تو جیبش بود دقت کردیی؟ پول تو جیبی همون که ماها هر ماه باهاش قلیون میکشیم  =))

حالا جدا از شوخی نادر جان حرفشون خیلی قشنگ بود چرا که اکثر جوونا اگه به جای قلیون کشیدن (یعنی روزی حداقل 10 تومن) میگرفتن تو خونه کارتون تام و جری نگاه میکردن الان 10 تا ازین سیستم ها داشتن *dry#

لینک به دیدگاه

بعضیا دیگه خیلی وسواس به خرج میدن.....باورتون میشه که بگم من حتی بازی هایی رو که میتونم روی 22 اینچ 1080 بازی کنم روی 900 بازی میکنم؟!به نظر من کیفیتش مناسبه و بیشترش هدر دادنه......وسواس الکی مشکل روانیه.اگه واقعا گرافیک اینقدر مهم بود نباید کسی با بازی های ps1 حال میکرد.

لینک به دیدگاه

بعضیا دیگه خیلی وسواس به خرج میدن.....باورتون میشه که بگم من حتی بازی هایی رو که میتونم روی 22 اینچ 1080 بازی کنم روی 900 بازی میکنم؟!به نظر من کیفیتش مناسبه و بیشترش هدر دادنه......وسواس الکی مشکل روانیه.اگه واقعا گرافیک اینقدر مهم بود نباید کسی با بازی های ps1 حال میکرد.

موافقم با شما و.بعضی از گیمر ها مخصوصا گیمر های مبتدی به جای اینکه به گیم ‍‍‍‍‍‍‍\لی وداستان بازی که خیلی مهمه توجه کنند خیره میشند به گرافیک بازی میگنن به به عجب بازی.نمونش همین اسنای\ر 3 من 2 ساعت این بازی رو بازی کردم از لحاظ افکت و گرافیک خوب بود ولی اصلا مشخص نبود موضوع چیه با یک ادم باید یه گردان رو میکشتی :D .

لینک به دیدگاه

درود

سیستم بسیار خوبی هست.

قیمتش هم مشکلی نداره و تقریبا 5000 دلار در میاد.

نکته ای که بهش اشاره نشده بود اینه که این سیستم 3 عدد مانیتور داره و همین باعث میشه که قیمتش به 5000 دلار برسه

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد صاحب اون کیس مریض هست

دوست گرامی وقتی پولش داره دوست داره تجربش کنه ماها چون نمی تونیم این کار کنیم فکر میکنیم یک جور زیاده رویی هست

البته فرهنگ ما  با ما این کار کرد که به کم قانع بشیم وگرنه انسان باید به بهترین ها فکر کنه زیاده روی وجود نداره فقط یک تجربه جدید هست ابن سیستم

من هم داشتم حتما دوتا 980 TI می بستم با هم تا در 4K بهترین تجربه کنم 20 سال دیگه وقتی سیستم ها و گرافیک ها جدید بیاد این گرافیک ها ما خاطره میشن 

منم مثل بقیه فکر میکردم زیاده رویی هست اما تا تجربه نزدیک نداشت باشید عمق کیفیت متوجه نمیشد حداقل 90 درصد ادما اینجور هستن بهترین دوست دارند بدست بیارند

سیستم این دانشجو هم ارزش خرید نداره با وجود 970 و 980 

همه چیز گرافیک نیست اما خوب بازی بدون گرافیک جالب نیست و البته فریم هم مهم هست خرید کارت جدید فقط یرای گرافیک نیست برای فریم ها بالا هست 

که اونم تا تجربه نکنیم فکر میکنیم زیاده روی هست 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...