رفتن به مطلب

ضربت خوردن و شهادت پدر یتیمان، و حضرت علی (ع)

ایمان شادکام
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

نام عاشق همیشگی ما.

سلام دوستان، طاعات و عبادات شما قبول درگاه حق.

خب از عنوان تاپیک موضوع مشخص است. ضربت خردگی مولا علی (ع).

بنده حقیر متنی آماده این روز عزیز کرده ام که به شرح زیر است.

اسلام علیک یا میزان انسان [ حضرت علی (ع) ]

آقا چرا امشب برای کمک به در خانه ی یتیمان و نیازمندان نرفتی؟!

آنها انتظار تو را میکشند !!!

چشم به در دوخته اند !!!

شنیدم با شمشیر ضربته زهر دار خورده ای !!!

آقا همه پشت در با پیاله ای شیر در خانه ات صف کشیداند تا تو مداوا شوی !!!

جانم به فدایت، کاش قطره ای از جوانمردی و از خود گذشتگی تو را داشتم !!!!!!!!!!!!!!!

آقای من، مولای من ........

در این زمانه همچنان یتیمان و نیازمندان وجود دارند ولی .......

ولی دیگر انسانی همچون تو وجود ندارد مولای من، پدر یتیمان و یار نیازمندان!

منبع: دل ... بنده!

دوستان اگر شما هم متن و دل نوشته و شعر و ..... دارید میتونید در وصف حضرت علی (ع) در این تاپیک بنویسید.

[ از مدیران و ناظران سایت خواهش میکنم این تاپیک را قفل و یا پاک نکنند ]

سپاس گذارم، کوچیک همه ی شما ایمان.

ویرایش شده توسط Legend Killer
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در این شب عزیز، با دل پاکتون فرج آقا صاحب الزمان دعا کنید.

دوم: دعای شفای همه ی مریضان را هم فراموش نکنید.

یا علی، التماس دعا

کوچیک همه ی شما بزرگوارن، ایمان.

لینک به دیدگاه

جای این پست خالی نموند اجرکم عندالله جزاکم الله خیرا

لینک به دیدگاه

سلام

قال رسول الله صلی الله علیه و اله وسلم:

ان الله تبارک و تعالی جعل لاخی علی بن ابی طالب فضائل لا یحصی عددها غیره

فمن ذکر فضیلة من فضائله مقرا بها غفر الله له ما تقدم من ذنبه و ما تاخر واو وافی القیامة بذنوب الثقلین. و من کتب فضیلة من فضائل علی بن ابی طالب علیه السللم لم تنزل الملائکة تستغفر له ما بقی لتلک الکتابة رسم . و من استمع الی فضیلة من فضائله غفر الله له الذنوب التی اکتسبها بالاستماع و من نظر الی کتابة فی فضائله غفر الله له الذنوب التی اکتسبها بالنظر

پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم فرمودند:

خداوند تبارک و تعالی برای برادرم، علی بن ابی طالب آن قدر فضیلت قرار داده که شمارش آن را فقط خدا می داند.

هرکس فضیلتی از فضائل او را بازگو کند و به آن اعتراف نماید ، خداوند گناهان گذشته و اینده اش را بیامرزد ،

و هرکس فضیلتی از فضائل علی علیه السلام را بنویسد ، تا آن نوشته باقی است فرشتگان برای او طلب آمرزش می کنند.

و هر که به فضیلتی از فضائل علی علیه السلام گوش دهد ، خداوند گناهانی را که به وسیله ی گوش انجام داده می آمرزد.

و هرکس به نوشته ای از فضائل علی علیه السلام نگاه کند، خداوند گناهانی را که با چشم انجام داده می آمرزد.

امالی صدوق، مجلس 28، حدیث

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

التماس دعا برادر @};-

بنده حقیر رو سیاهی بیش پیش خدا نیستم.

بنده محتاجم به دعای شما رو سفیدان هستم!

لینک به دیدگاه

بنده حقیر رو سیاهی بیش پیش خدا نیستم.

بنده محتاجم به دعای شما رو سفیدان هستم!

برادر دیگه از ما رو سیاه تر که نیستی 

ویرایش شده توسط ALI.F.G
لینک به دیدگاه

ای شیطون نکنه گناه کردی!!؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیزم.

خب بنده استقفرالله معصوم که نیستم.

انشاالله خدا گناهان همه ی توبه کاران را به حق این شبهای عزیز بپزید.

لطفا، همه بگید اللهی عامین.

لینک به دیدگاه

سلام

قال رسول الله صلی الله علیه و اله وسلم:

ان الله تبارک و تعالی جعل لاخی علی بن ابی طالب فضائل لا یحصی عددها غیره

فمن ذکر فضیلة من فضائله مقرا بها غفر الله له ما تقدم من ذنبه و ما تاخر واو وافی القیامة بذنوب الثقلین. و من کتب فضیلة من فضائل علی بن ابی طالب علیه السللم لم تنزل الملائکة تستغفر له ما بقی لتلک الکتابة رسم . و من استمع الی فضیلة من فضائله غفر الله له الذنوب التی اکتسبها بالاستماع و من نظر الی کتابة فی فضائله غفر الله له الذنوب التی اکتسبها بالنظر

پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم فرمودند:

خداوند تبارک و تعالی برای برادرم، علی بن ابی طالب آن قدر فضیلت قرار داده که شمارش آن را فقط خدا می داند.

هرکس فضیلتی از فضائل او را بازگو کند و به آن اعتراف نماید ، خداوند گناهان گذشته و اینده اش را بیامرزد ،

و هرکس فضیلتی از فضائل علی علیه السلام را بنویسد ، تا آن نوشته باقی است فرشتگان برای او طلب آمرزش می کنند.

و هر که به فضیلتی از فضائل علی علیه السلام گوش دهد ، خداوند گناهانی را که به وسیله ی گوش انجام داده می آمرزد.

و هرکس به نوشته ای از فضائل علی علیه السلام نگاه کند، خداوند گناهانی را که با چشم انجام داده می آمرزد.

امالی صدوق، مجلس 28، حدیث

احسنت داداش مهدی.

لینک به دیدگاه

برادر دیگه از ما رو سیاه تر که نیستی

داداش علی، انشاالله خدا همه ی ما را رو سفید کنه.

لینک به دیدگاه

شبی در محفلی ذکر علی(ع) بود

شنیدم عاشقی مستانه فرمود

اگر اتش به زیر پوست داری نسوزی گر علی(ع) را دوست داری

لینک به دیدگاه

شبی در محفلی ذکر علی(ع) بود

شنیدم عاشقی مستانه فرمود

اگر اتش به زیر پوست داری نسوزی گر علی(ع) را دوست داری

صحیح کاملا صحیح

اما این جمله خدایی نکرده(بلا نسبت)باعث نشه که خیلی ها بگن فقط دلت با خدا باشه کافیه و تمام ..

نخیر آن دوستی ارزش داره که با عمل همراه باشه تا عمل نکنیم هر چقدر هم که بگیم دوست داریم فایده نداره.....

یک شب قدر توبه یک سال گناه واقعا فایده نداره 

البته امشب که سر جاش ولی بدونیم که کافی نیست...........

لینک به دیدگاه

داداش علی، انشاالله خدا همه ی ما را رو سفید کنه.

اون که 100 درصد اما ما اگه واقعا طالب باشیم خودمون میریم دنبالش و توبه میکنیم و اصلاح میشیم 

خدا بی جهت کسی را هدایت نمیکنه مگر این که کسی خودش بخواد تا نخواهیم و عمل نکنیم خیلی ببخشیدا ولی این جملات هیچ ارزشی نداره 

لینک به دیدگاه

اگر گناه کار باشیم همین امشب بخشش میخوریم واقعا میخوریم اما ایا واقعا میخواهیم که بخشیده بشیم یا این که نه هم فقط شعار میدیم 

(حسن جان من منظورم شما نیستی کلی عرض میکنم یه وقت ناراحت نشیا @};-  @};-  @};- )

لینک به دیدگاه

این متن متعلق به 7 سال پیش است که هر زمان آنرا بخوانی در حق علی ع جدید و تازه است

دوستان لطفا خرده نگیرید که متن زیاد است این متن حتی یک قطره از فضائل علی ع را بیان نمی کند.

بنام تو که جز نام تو نامی نماند بجای

اسدالله الغالب علی بن ابیطالب علیه افضل الصلاه و السلام

خلقتی شگرف از جنس آدمی با نگارستانی از کمال تا به آسمانه وصال .

عقل ادمی متحیر است از این خلقت که دژخیم پارسایش دانست و دوستدار راستین همواره در اتش فراغش بسوخت .. قلمها در وصفش سالیانی دیرینه قلمفرسائی کرده اند اندیشمندان کوچک وبزرگ در وصف احوالش متحیر مانده اند ؛؛ هر چند برکهنگی تاریخ افزون گشت اما بزرگان اندیشمند در کشف احوال و آداب این ناب ترین امام تشیع عاجزتر از هر وقت دیگری خستو گری را برگزیده اند .. علمای تسنن از فرط بی علاجی به دامان معرفتش چنگ زده اند هرچند از سفره گسترده اش بهره ها برده اند لیک نیش دندانی نیز بر دوستدارانش کشیده اند.

اوست صاحب دوتیغ گران که تیغی به هماورد میدان نبرد داشت وتیغی به نبرد باابلیس . او هرگز به هر دو رزمگاه پشت نکرد ..

مالک شمشیری بود که جز او احدی یارای برافراشتنش را نداشت. ذوالفقارش انچنان شهرتی درمیدانهای نبرد از آن خود کرده بود که به هنگام جهاد هنگامه ای هولناک بر روح و روان جنبندگان نبرد مستولی میشد . دوتیغ شمشیرش در دو رزمگاه ؛میدان نبرد و میدان علم و فضیلت انچنان همرونی و همسازی ویژه ای داشت که عملا همسانی در هردو میدان برای او وجود نداشت.

چالشگران میدان علم و میدان نبرد هرگز به رزمگاهش وارد نمیشدند. زهدش شهرت آفاق بود دانسته هایش همواره وتا به کنون از ناب ترین سرمایه های بشری بشمار می آیند . او کسی بود که هر آرمانگرائی را مدهوش فضائل و ومحسنات خود میکرد . عدالتش زبانزد خلق؛ شجاعتش بی همتا ،علم وفضیلتش اعجازآور ، به هنگام خطابه شنوندگان وحاضرین انچنان خاموش میگشتند گو اینکه برجای میخکوب شده اند . خطبه هائی اعجاز آور درادبیات عرب از خود بجای گذارد که تا بکنون نیز احدی از فضلای عرب قادر به ایراد چنین خطابه هائی نیستند.

اسدالله الغالب علی بن ابیطالب جاذبه اش آنچنان بود که دوستدار واقعی اش همواره به عشقش وفادار میماند ودافعه اش آنچنان منافقان را برجای خود مینشاند که هرگز جرات بسامدی بر تجاوز در قلمروش را نداشتند.

اسدالله الغالب علی بن ابیطالب هرگز بتی را نپرستید هرگز دشنامی برزبانش جاری نشد حتی در سهمگین ترین نبردها هرگز خشمگین نشد ؛ هرگز ظلمی از وی بروز نکرد ولو به برداشتن دانه ای ازمنقار یک گنجشک .

کل شی‏ء احصیناه فی‏ امام مبین

امام المبین علی ع در تمامی دوران خلافت خویش هرگز بعد از اراده به انجام واجبی در تصمیم خویش تجدید نظر نمیکرد واین نشان از دقت عمل و تحلیل ژرف و قاطعیت به تمام معنا و همچنین تسلط بر علوم فوق بشری حضرت بر امور مختلف داشت. او هرگز پیامبر معظم اسلام رسول الله صل الله علیه وآله را تنها نگذاشت .

هرگز احدی همانند او در خانه خدا متولد نگشت حتی پیغمبران ؛؛ او پاک زائیده شد و پاک ومطهر به شهادت رسید. همواره میگفت

مرگ سرخ شرف دارد بر مرگ در بستر .

وبلاخره نیز آنچنان که خود میخواست به درجه بزرگ شهادت نائل گشت بی تردید و بی هیچ گمان درمیان آمیختگان به مرگ سرخ احدی والامقامتر از او در نزد ایزد منان وجود ندارد.

اشهد انک قداقمت الصلوه واتیت الزکوه وامرت بلمعروف ونهیت عن المنکر حتی اتیک الیقین

قالَ علیه السلام: فى تَقَلُّبِ الاْ حْوالِ عُلِمَ جَواهِرُ الرِّجالِ

فرمود: در تغییر و دگرگونى حالات و حوادث ، فطرت و حقیقت اشخاص شناخته مى شود.

amin555

ویرایش شده توسط amin333
لینک به دیدگاه

بنده هم سالروز ضربت خوردن امیر المومنین علی ابن ابی طالب رو خدمت تمامی دوستان و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت میگم

تنها علی علیه السلام بود که گفت

سلونی قبل ان تفقدونی ..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنها علی علیه السلام بود که گفت

سلونی قبل ان تفقدونی ..

باسلام

با عرض تسلیت  به مناسبت این ایام وقبولی طاعات

انشاا که از برکات این شبها بتونیم همگی استفاده کنیم

وو اقعا چقدر قدر دونستن و پرسیدن !!!

منبع علم هستی  دربین این مردم! افسوس

اینقدر دلسوز  ونگران این مردم باشی و اخر اینطور مظلومانه بخاطر هوس های  یکسری  موجودات پست  ...   کشته بشی

لینک به دیدگاه

اون که 100 درصد اما ما اگه واقعا طالب باشیم خودمون میریم دنبالش و توبه میکنیم و اصلاح میشیم

خدا بی جهت کسی را هدایت نمیکنه مگر این که کسی خودش بخواد تا نخواهیم و عمل نکنیم خیلی ببخشیدا ولی این جملات هیچ ارزشی نداره

کاملا درست است داداش علی.

امروز در کوفه همه گریان اند! چه کودک خرد سال و چه مرد و زن کهن سال

در غم مولا علی (ع) که در بصتر ضرب خوردگیست!

اما مولایمان علی (ع) غمگین نیست!

چون میگوید: می بینم که پیامبران و حضرت محمد (ص) منتظر من هستند و پیامبر اسلام به من میگوید علی جان بیا که اینجا بهتر از آن چیزیست در آنجا داری !!!!

خدایا دست ما را بگیر و دل ما را پاک کن و راه نشانمان بده تا به در آخرت رو سیاه نشویم!

لینک به دیدگاه

این متن متعلق به 7 سال پیش است که هر زمان آنرا بخوانی در حق علی ع جدید و تازه است

دوستان لطفا خرده نگیرید که متن زیاد است این متن حتی یک قطره از فضائل علی ع را بیان نمی کند.

بنام تو که جز نام تو نامی نماند بجای

اسدالله الغالب علی بن ابیطالب علیه افضل الصلاه و السلام

خلقتی شگرف از جنس آدمی با نگارستانی از کمال تا به آسمانه وصال .

عقل ادمی متحیر است از این خلقت که دژخیم پارسایش دانست و دوستدار راستین همواره در اتش فراغش بسوخت .. قلمها در وصفش سالیانی دیرینه قلمفرسائی کرده اند اندیشمندان کوچک وبزرگ در وصف احوالش متحیر مانده اند ؛؛ هر چند برکهنگی تاریخ افزون گشت اما بزرگان اندیشمند در کشف احوال و آداب این ناب ترین امام تشیع عاجزتر از هر وقت دیگری خستو گری را برگزیده اند .. علمای تسنن از فرط بی علاجی به دامان معرفتش چنگ زده اند هرچند از سفره گسترده اش بهره ها برده اند لیک نیش دندانی نیز بر دوستدارانش کشیده اند.

اوست صاحب دوتیغ گران که تیغی به هماورد میدان نبرد داشت وتیغی به نبرد باابلیس . او هرگز به هر دو رزمگاه پشت نکرد ..

مالک شمشیری بود که جز او احدی یارای برافراشتنش را نداشت. ذوالفقارش انچنان شهرتی درمیدانهای نبرد از آن خود کرده بود که به هنگام جهاد هنگامه ای هولناک بر روح و روان جنبندگان نبرد مستولی میشد . دوتیغ شمشیرش در دو رزمگاه ؛میدان نبرد و میدان علم و فضیلت انچنان همرونی و همسازی ویژه ای داشت که عملا همسانی در هردو میدان برای او وجود نداشت.

چالشگران میدان علم و میدان نبرد هرگز به رزمگاهش وارد نمیشدند. زهدش شهرت آفاق بود دانسته هایش همواره وتا به کنون از ناب ترین سرمایه های بشری بشمار می آیند . او کسی بود که هر آرمانگرائی را مدهوش فضائل و ومحسنات خود میکرد . عدالتش زبانزد خلق؛ شجاعتش بی همتا ،علم وفضیلتش اعجازآور ، به هنگام خطابه شنوندگان وحاضرین انچنان خاموش میگشتند گو اینکه برجای میخکوب شده اند . خطبه هائی اعجاز آور درادبیات عرب از خود بجای گذارد که تا بکنون نیز احدی از فضلای عرب قادر به ایراد چنین خطابه هائی نیستند.

اسدالله الغالب علی بن ابیطالب جاذبه اش آنچنان بود که دوستدار واقعی اش همواره به عشقش وفادار میماند ودافعه اش آنچنان منافقان را برجای خود مینشاند که هرگز جرات بسامدی بر تجاوز در قلمروش را نداشتند.

اسدالله الغالب علی بن ابیطالب هرگز بتی را نپرستید هرگز دشنامی برزبانش جاری نشد حتی در سهمگین ترین نبردها هرگز خشمگین نشد ؛ هرگز ظلمی از وی بروز نکرد ولو به برداشتن دانه ای ازمنقار یک گنجشک .

کل شی‏ء احصیناه فی‏ امام مبین

امام المبین علی ع در تمامی دوران خلافت خویش هرگز بعد از اراده به انجام واجبی در تصمیم خویش تجدید نظر نمیکرد واین نشان از دقت عمل و تحلیل ژرف و قاطعیت به تمام معنا و همچنین تسلط بر علوم فوق بشری حضرت بر امور مختلف داشت. او هرگز پیامبر معظم اسلام رسول الله صل الله علیه وآله را تنها نگذاشت .

هرگز احدی همانند او در خانه خدا متولد نگشت حتی پیغمبران ؛؛ او پاک زائیده شد و پاک ومطهر به شهادت رسید. همواره میگفت

مرگ سرخ شرف دارد بر مرگ در بستر .

وبلاخره نیز آنچنان که خود میخواست به درجه بزرگ شهادت نائل گشت بی تردید و بی هیچ گمان درمیان آمیختگان به مرگ سرخ احدی والامقامتر از او در نزد ایزد منان وجود ندارد.

اشهد انک قداقمت الصلوه واتیت الزکوه وامرت بلمعروف ونهیت عن المنکر حتی اتیک الیقین

قالَ علیه السلام: فى تَقَلُّبِ الاْ حْوالِ عُلِمَ جَواهِرُ الرِّجالِ

فرمود: در تغییر و دگرگونى حالات و حوادث ، فطرت و حقیقت اشخاص شناخته مى شود.

amin555

عالی بود برادر

اجرکم عندالل..

لینک به دیدگاه

نام عاشق همیشگی ما.

سلام دوستان، طاعات و عبادات شما قبول درگاه حق.

خب از عنوان تاپیک موضوع مشخص است. ضرب خردگی مولا علی (ع).

بنده حقیر متنی آماده این روز عزیز کرده ام که به شرح زیر است.

اسلام علیک یا میزان انسان [ حضرت علی (ع) ]

آقا چرا امشب برای کمک به در خانه ی یتیمان و نیازمندان نرفتی؟!

آنها انتظار تو را میکشند !!!

چشم به در دوخته اند !!!

شنیدم ضربه زهر دار خورده ای !!!

آقا همه پشت در با پیاله ای شیر در خانه ات صف کشیداند تا تو مداوا شوی !!!

جانم به فدایت، کاش قطره ای از جوانمردی و از خود گذشتگی تو را داشتم !!!!!!!!!!!!!!!

آقای من، مولای من ........

در این زمانه همچنان یتیمان و نیازمندان وجود دارند ولی .......

ولی دیگر انسانی همچون تو وجود ندارد مولای من، پدر یتیمان و یار نیازمندان!

منبع: دل ... بنده!

دوستان اگر شما هم متن و دل نوشته و شعر و ..... دارید میتونید در وصف حضرت علی (ع) در این تاپیک بنویسید.

[ از مدیران و ناظران سایت خواهش میکنم این تاپیک را قفل و یا پاک نکنند ]

سپاس گذارم، کوچیک همه ی شما ایمان.

آواتارت اختلال ایجاد نکنه در این تاپیک روحانی!

لینک به دیدگاه

آواتارت اختلال ایجاد نکنه در این تاپیک روحانی!

سلام دوست عزیزم.

بله درست میفرمایید

ولی به خاطر اینکه فعلا فقط با موبایل میام نت نمیتونم تعقیرش بدم.

ولی خدا که به آواتار ( صورت ) آدم نگاه نمیکنه، به دل ( صیرت ) آدم نگاه میکند.

البته بنده حقیر هیچ ادعایی از اینکه صیرتم خوب است ندارم !!!!

سپاس از توجه شما

یا علی

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان عزیزم.

امشب چه شبیست، امشب !!!

هیچ کس آرام قرار ندارد !!!

در غم شهادت مولا علی (ع) !!!

هیچ کس خواب ندارد !!!

همه اشک ریزان هستند !!!

و دلی شکسته دارند !!!

یا علی .......

یا علی به فرزندانت حسن و حسین (ع) و حضرت عباس غصمت میدهیم که.....

شفاهت ما را در پیشگاه پروردگار بکنی تا در دنیا و آخرت عاقبت به خیر بشویم.

[ پ.ن: لطفا دوستان چند وقتی این آواتار کذایی بنده را تحمل بکنید تا در اولین فرصت که تونستم تعقیرش بدم. چون فقط موبایل میام نت این امکان برام فراهم نیست. ]

راستی برای ظهور آقای زمان، حضرت مهدی (ع) و شفای همه ی مریضان در این شب عزیز دعا کنید.

کوچیک تک تک شما بزرگواران ایمان هستم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...