رفتن به مطلب

چای مرغوب منقرض شده ؟

naderblue
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ll_1.jpg

دوستان خسته نباشید مشکلات اینقدر هست که ادم نمی دونه کدومش حل کنه

همه میدونیم خوراک ایرانی ها مخصوصا چای و بعد قهوه هست

مورد اول یعنی چای مصرف بالاتریی داره نسبت به قهوه 

متاسفانه چندین سال چای مرغوب در کشور من تا به حال پیدا نکردم در مورد اینکه چای داخل کشور چی هست و غیره صبحتی نمی کنم

خواستم بدونم چای ها واقعی کشورهای کنیا و هندوستان در کشور پیدا میشه؟ 

و اینکه فقط داخل کشور ما اینقدر وضعیت چای خراب هست یا همه کشورها به همین روش هست

چای رنگ میزنن ؟

دوستان دنبال پیدا کردن صورت مسئله نیستم فقط در مورد چای صحبت کنید و به نظرت خودتون چای مصرفیتون چای مرغوب هست ؟

اینو بگم تا حالا بیشتر چای ها داخل کشور تست کردم از چای پاکتی شهرزاد . محمود . کاپیتان و.. تا چای های باز کیلویی تا 50 تومن !!!

اما همشون رنگ بودن و مزه بدیی داشتن مخصوصا چای شهرزاد واقعا یک فاجعه هست 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

با سلام.

به شخصه از دمنوش هایی مثل به لیمو , آویشن , گل گاوزبان و بهار نارنج استفاده میکنم با تنوع وشاید همونطور که می فرمایین کیفیت کم چای های موجود باعث کاهش علاقه شده .البته کمی هم معدم رو آزار میده چای. درهر حال اگر کسی چایی که واقعا طعم و رنگ خالص داره معرفی کنه که استفاده کنیم و نظرمون رو اعلام کنیم. 

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز . هنوز چای خوب هست . منتها باید بدونی از کجا بگیری . چای خوب رو شمال ، سر کارخونه میبرن .اصلا به بازار نمیرسه . اونهایی هم که چای خوب رو برای فروش تو بازار میخرن ، معمولا با مخلوط کردنش با چای کیفیت پایین ، میخوان سود بیشتری داشته باشن . امسال چای ممتاز درجه یک پای کارخونه کیلویی 24 تا 30 تومان بود . بستگی به مقدار آشنایی با صاحب کارخونه قیمت متغیر بود . این چای رو شما با این کیفیت تو بازار نمیتونی پیدا کنی . الان هم که دیگه تموم شده و بهترین هاش رو خریدن . البته هنوز چای خوب هست . منتها بهترین محصول نیست . چون برگ سبز هر روز با روز دیگه کیفیتش فرق میکنه . مثلا کیفیت برگی که امروز برای کارخونه میره ، با برگ فردا متفاوته . باعث میشه که کیفیت چای خشک هم متفاوت باشه . البته این تفاوت برای کسانی که خیلی حرفه ای هستن محسوسه . نه برای مصرف کننده عادی . این رو بگم که چایی که الان هم موجود هست ، هنوز کیفیتش از چای بازار خیلی بهتره . البته اگر آشنا باشی تو کارخونه . اگر آشنا نباشی ، چای درجه دو رو به جای چای ممتاز بهت میدن . البته نه همه کارخونه ها ;)

لینک به دیدگاه

من خودم خیلی وقته دقیقا به همین دلیل طعم نامطبوع چایی ها مصرفم چاییم به شاید هفته ای یه استکان رسیده

مثل شما دوست عزیز بیشتر مارک هایی رو که گفتید امتحان کردم اما متاسفانه انگار مثل برتج ها همگی یکی هستن و فقط بسته بندیشون فرق می کنه.

بد ترین چایی هم که در زندگیم خوردم چایی کیسه ای با مارک گلکیس بود.

در بین همین محصولات موجود هم میان بد و بدتر چایی گلستان قدری بهتر از بقیه هست به نظر من.

لینک به دیدگاه

والا شما هم مث من قید چایی رو بزن و قهوه دم کرده بنوش و لذت ببر .  قهوه چون وارداتیه و متاسفانه انصاف خارجیا بیشتره :D  اصلش راحت تر گیر میاد .

لینک به دیدگاه

درود

من که سر رشته ندارم

اما هشت ساله چای رو از زندگیم حذف کردم :دی

فعلا دلستر میزنم و یکی از دوستان یه نمونه یه لیتری آورده 12 تومن میفروشه و باید حتما امتحانش کنم

خدا میدونه اینایی که میخریم 2000 تومن چه آشغالایی توشه :|

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز . هنوز چای خوب هست . منتها باید بدونی از کجا بگیری . چای خوب رو شمال ، سر کارخونه میبرن .اصلا به بازار نمیرسه . اونهایی هم که چای خوب رو برای فروش تو بازار میخرن ، معمولا با مخلوط کردنش با چای کیفیت پایین ، میخوان سود بیشتری داشته باشن . امسال چای ممتاز درجه یک پای کارخونه کیلویی 24 تا 30 تومان بود . بستگی به مقدار آشنایی با صاحب کارخونه قیمت متغیر بود . این چای رو شما با این کیفیت تو بازار نمیتونی پیدا کنی . الان هم که دیگه تموم شده و بهترین هاش رو خریدن . البته هنوز چای خوب هست . منتها بهترین محصول نیست . چون برگ سبز هر روز با روز دیگه کیفیتش فرق میکنه . مثلا کیفیت برگی که امروز برای کارخونه میره ، با برگ فردا متفاوته . باعث میشه که کیفیت چای خشک هم متفاوت باشه . البته این تفاوت برای کسانی که خیلی حرفه ای هستن محسوسه . نه برای مصرف کننده عادی . این رو بگم که چایی که الان هم موجود هست ، هنوز کیفیتش از چای بازار خیلی بهتره . البته اگر آشنا باشی تو کارخونه . اگر آشنا نباشی ، چای درجه دو رو به جای چای ممتاز بهت میدن . البته نه همه کارخونه ها ;)

همین که دوستان اینجا تشریف آوردن نشون از تشخیصشون بین خوب و بد و بقول شما حرفه ای بودنشون هست.پس چکیده مطلب شما اینه که باید چای خوب رو از خود کارخونه و در زمان مشخص تهیه کرد؟ درمورد مصرف قهوه هم باید عرض کنم برای بعضی ها بشدت مشکل سازه و نسبت به سایر نوشیدنی ها سنگینتر هست و کافئین زیادی داره که تحقیقات اخیر مصرف زیادش رو مناسب نشون نمیده البته برادر بنده هم مثل جناب alira قهوه خور هست و lavazza پیشنهادش هست که محصول ایتالیاست.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

همین که دوستان اینجا تشریف آوردن نشون از تشخیصشون بین خوب و بد و بقول شما حرفه ای بودنشون هست.پس چکیده مطلب شما اینه که باید چای خوب رو از خود کارخونه و در زمان مشخص تهیه کرد؟ درمورد مصرف قهوه هم باید عرض کنم برای بعضی ها بشدت مشکل سازه و نسبت به سایر نوشیدنی ها سنگینتر هست و کافئین زیادی داره که تحقیقات اخیر مصرف زیادش رو مناسب نشون نمیده البته برادر بنده هم مثل جناب alira قهوه خور هست و lavazza پیشنهادش هست که محصول ایتالیاست.

منظورم از حرفه ای بودن ، مصرف کننده حرفه ای نیست ، حرفه ای تو صنعت چای هست . حتی من هم ، با اینکه فوق العاده زیاد چای میخورم ، نمیتونم کیفیت چای ممتاز رو به صورت جدا تشخیص بدم . چون چند کارخونه که چای ممتاز تولید میکنن ، باز هم چای اونها متفاوته . ما هر موقع که میخواهیم خرید کنیم ، میریم چند تا کارخونه که میشناسیم . از هر کدوم کمی نمونه میگیریم . تاریخ تولیدشون رو هم نگاه میکنیم . بعد اون نمونه ها رو دم میکنیم . همه رو همزمان . همزمان امتحان میکنیم . برای اینکه فقط اینطوری میشه فهمید که کدوم عطر ، طعم و رنگ بهتری داره . امسال حدود 200 کیلو خرید کردیم . البته سهم خودم 7 کیلو بود :D تا سال دیگه جواب میده برام :D

خیلی از مردم شاید از چای شمال خوششون نیاد . چون نه رنگ مصنوعی داره ، نه بو و نه طعم مصنوعی . هر چی هست خودشه . باید به مقدار زیاد دم بشه تا بشه طعم واقعیش رو چشید . این برای خیلی ها خوشایند نیست .

لینک به دیدگاه

یه تستی هست که چای رو بریز تو آب سرد تغییر رنگ داد قلابیه

قدیمها یادمه کوچکتر بودم چای کلی طول میکشید تا رنگ بگیره ولی الان سه سوت رنگ میگیره و اصلا هم تاثیر نداره و خیلی وقته نمیخورم

خودم چای سبز گیر میارم خاصیت بیشتری داره ولی دیشب یه جایی مراسم دعا بود رفته بودم خیلی خوابم می اومد دیگه ناچاری رفتم سمت چایی. خیلی اصل بود و مزه داد. فهمیدم نه میشه پیدا کرد

ولی چه فایده همه چی این مملکت قلابی شده و اصلا نمیشه اطمینان کرد. وقتی شیر میخری تاریخ انقضا 4 روز بعده و میخوری میبینی خرابه و میزنی تو سرت که ای داد بچه هات از صبح تا حالا ازش خوردن سراغ خیلی چیزها نمیری.

حالا هی تکذیب کنن و بگن نه اینطوری نیست ما گرفتار ندونم کاری و بی انصافی خیلی ها هستیم

لینک به دیدگاه

چایی خوب هنوز هست ولی

اگر میخای گیرش بیاری باید بیای شمال از کارخانه ها چایی بگیری

به این چایی های شرکتی هم اصلا اعتماد نکن ( بیشترشون رنگ و عطر و ... غیره هستن)

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چایی هم مثل قهوه هزاران مدل داره شما چای چی میخوای ؟ چای ایرانی ؟ چه نوعی ؟ توی مازندران هم نوع هاشون متفاوت هست مثلا فومن با اون ور فرق داره

لینک به دیدگاه

با سلام.

به شخصه از دمنوش هایی مثل به لیمو , آویشن , گل گاوزبان و بهار نارنج استفاده میکنم با تنوع وشاید همونطور که می فرمایین کیفیت کم چای های موجود باعث کاهش علاقه شده .البته کمی هم معدم رو آزار میده چای. درهر حال اگر کسی چایی که واقعا طعم و رنگ خالص داره معرفی کنه که استفاده کنیم و نظرمون رو اعلام کنیم. 

درود دوست گرامی 

متاسفانه برای مصرف خانواده لازم داشتم که به چای عادت کردن وگرنه خودم که چای مصرف نمی کنم حالم بد میشه 

لینک به دیدگاه

سلام حامد جان 

این مورد که فرمودید اشنا پیدا کردم باید چای شمال امتحان کنم قرار برام ارسال کنن شاید طعمش پسند کنیم 

از بس رنگ و طعم مصنوعی در چای بوده ذائقه مردم عوض شده تشخیص خوب و بد سخت شده در مواد غذای 

لینک به دیدگاه

من خودم خیلی وقته دقیقا به همین دلیل طعم نامطبوع چایی ها مصرفم چاییم به شاید هفته ای یه استکان رسیده

مثل شما دوست عزیز بیشتر مارک هایی رو که گفتید امتحان کردم اما متاسفانه انگار مثل برتج ها همگی یکی هستن و فقط بسته بندیشون فرق می کنه.

بد ترین چایی هم که در زندگیم خوردم چایی کیسه ای با مارک گلکیس بود.

در بین همین محصولات موجود هم میان بد و بدتر چایی گلستان قدری بهتر از بقیه هست به نظر من.

درود 

منم مصرف نمی کنم همه مارک ها تست کردم منم بدترین چای که دیدم شهرزاد بود که بعد مصرف یک قوری البته یک استکان بسته چای در سطل اشغال پرتابش کردم  :)

والا شما هم مث من قید چایی رو بزن و قهوه دم کرده بنوش و لذت ببر .  قهوه چون وارداتیه و متاسفانه انصاف خارجیا بیشتره :D  اصلش راحت تر گیر میاد .

درود 

متاسفانه قهوه برای ما خوب نیست حالمون عوض میکنه عادت نداریم وگرنه قهوه راحت تر پیدا میشه تقلب در قهوه کم تر هست 

درود

من که سر رشته ندارم

اما هشت ساله چای رو از زندگیم حذف کردم :دی

فعلا دلستر میزنم و یکی از دوستان یه نمونه یه لیتری آورده 12 تومن میفروشه و باید حتما امتحانش کنم

خدا میدونه اینایی که میخریم 2000 تومن چه آشغالایی توشه :|

درود 

خوب کاری کردید منم 2 سال حذفش کردم هم خوابم درست شده هم معدم دچار درد نمیشه 

من که به سالم بودن برنج ها و چای ها شک دارم.

درود 

مواد غذای سالم در کشور ما سخت گیر میاد  یا اصلا وجود خارجی ندارن اینم از عدم نظارت هست 

یه تستی هست که چای رو بریز تو آب سرد تغییر رنگ داد قلابیه

قدیمها یادمه کوچکتر بودم چای کلی طول میکشید تا رنگ بگیره ولی الان سه سوت رنگ میگیره و اصلا هم تاثیر نداره و خیلی وقته نمیخورم

خودم چای سبز گیر میارم خاصیت بیشتری داره ولی دیشب یه جایی مراسم دعا بود رفته بودم خیلی خوابم می اومد دیگه ناچاری رفتم سمت چایی. خیلی اصل بود و مزه داد. فهمیدم نه میشه پیدا کرد

ولی چه فایده همه چی این مملکت قلابی شده و اصلا نمیشه اطمینان کرد. وقتی شیر میخری تاریخ انقضا 4 روز بعده و میخوری میبینی خرابه و میزنی تو سرت که ای داد بچه هات از صبح تا حالا ازش خوردن سراغ خیلی چیزها نمیری.

حالا هی تکذیب کنن و بگن نه اینطوری نیست ما گرفتار ندونم کاری و بی انصافی خیلی ها هستیم

درود 

دیگه از تست گذشته چای وجود نداره که واقعی باشه و بشه تستش کرد 

چایی خوب هنوز هست ولی

اگر میخای گیرش بیاری باید بیای شمال از کارخانه ها چایی بگیری

به این چایی های شرکتی هم اصلا اعتماد نکن ( بیشترشون رنگ و عطر و ... غیره هستن)

درود 

این مورد پاسخ دادم پی گیرش هستم 

تشکر از شما

چایی هم مثل قهوه هزاران مدل داره شما چای چی میخوای ؟ چای ایرانی ؟ چه نوعی ؟ توی مازندران هم نوع هاشون متفاوت هست مثلا فومن با اون ور فرق داره

چای که واقعا چای باشه 

حدود 8 سال پیش پدرم چایی از یک مغازه می خرید در تهران با قیمت بالا این چای از کنیا وهدوستان می اومد به گفته صاحب مغازه که متاسفانه فوت کردن و دیگه خبریی از اون چای نبود !

رنگ و طعم عجیبی داشت هنوز با طعمش زندگی میکنم حیف کم بود  :)  :(

دنبال چای خوب هستم کنیا و هندوستان شنیدم بهترین دنیا هستن اما کو کجا ؟  :(

لینک به دیدگاه

درود 

منم مصرف نمی کنم همه مارک ها تست کردم منم بدترین چای که دیدم شهرزاد بود که بعد مصرف یک قوری البته یک استکان بسته چای در سطل اشغال پرتابش کردم  :)

درود 

متاسفانه قهوه برای ما خوب نیست حالمون عوض میکنه عادت نداریم وگرنه قهوه راحت تر پیدا میشه تقلب در قهوه کم تر هست 

درود 

خوب کاری کردید منم 2 سال حذفش کردم هم خوابم درست شده هم معدم دچار درد نمیشه 

درود 

مواد غذای سالم در کشور ما سخت گیر میاد  یا اصلا وجود خارجی ندارن اینم از عدم نظارت هست 

درود 

دیگه از تست گذشته چای وجود نداره که واقعی باشه و بشه تستش کرد 

درود 

این مورد پاسخ دادم پی گیرش هستم 

تشکر از شما

چای که واقعا چای باشه 

حدود 8 سال پیش پدرم چایی از یک مغازه می خرید در تهران با قیمت بالا این چای از کنیا وهدوستان می اومد به گفته صاحب مغازه که متاسفانه فوت کردن و دیگه خبریی از اون چای نبود !

رنگ و طعم عجیبی داشت هنوز با طعمش زندگی میکنم حیف کم بود  :)  :(

دنبال چای خوب هستم کنیا و هندوستان شنیدم بهترین دنیا هستن اما کو کجا ؟  :(

چای هندی و پاکستانی بوشهر قاچاقی زیاد میاد برار . کیفیتشونم بد نیس . . . اگه واقعا پیگیرش هستی تا مارکاشون بپرسم بهت بگم .  برا خونه همیشه چای احمد (فک کنم) میگیرن برا شرکت هم یه چیزی هست به اسم چای سیلان همچین چیزی ... همشون عربین ولی چایشون هندیه .

لینک به دیدگاه

متاسفتانه مردم ایران به علت مصرف طولانی چای غیر مرغوب(اصلا اگر بشه بهش گفت چای)طعم واقعی چای رو فرا موش کردند.بنده به شخصه از چای باغ خودمون استفاده میکنیم و اصلا نمیتونم چای دیگری استفاده کنم :)

لینک به دیدگاه

نادر جان چای میخواستی چرا به خودم نگفتی؟

چای فقط چای بهاره ممتاز مستقیم از کارخونه.

چای خارجی خر است. :mad:

از محصولات ایرانی استفاده بفرمایید. ^_^

پیغام دادم. :D

لینک به دیدگاه

چای هندی و پاکستانی بوشهر قاچاقی زیاد میاد برار . کیفیتشونم بد نیس . . . اگه واقعا پیگیرش هستی تا مارکاشون بپرسم بهت بگم .  برا خونه همیشه چای احمد (فک کنم) میگیرن برا شرکت هم یه چیزی هست به اسم چای سیلان همچین چیزی ... همشون عربین ولی چایشون هندیه .

سلام داداش گلم 

لطف میکنی یک امار بگیرید زحمت میشه تشکر  :x  @};-

متاسفتانه مردم ایران به علت مصرف طولانی چای غیر مرغوب(اصلا اگر بشه بهش گفت چای)طعم واقعی چای رو فرا موش کردند.بنده به شخصه از چای باغ خودمون استفاده میکنیم و اصلا نمیتونم چای دیگری استفاده کنم :)

درود 

منم بیام باغتون ؟  :D  :laughing:

نادر جان چای میخواستی چرا به خودم نگفتی؟

چای فقط چای بهاره ممتاز مستقیم از کارخونه.

چای خارجی خر است. :mad:

از محصولات ایرانی استفاده بفرمایید. ^_^

پیغام دادم. :D

سلام عباس جان

خصوصی دادم  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من خودم دوسال امور مالی یه هولسیل چای رو در اختیار داشتم !

اون زمان یادم هست که میگفتن چای با کیفیت و چین اول (بهار) صادر میشه چون پول خوبی دریافت می کنن بابتش ...

تا اونجایی هم که یادم هست بهترین نوع برای لاهیجان بود ! انواع چای سیلان و کنیا (بیشتر کله مورچه) داشتیم تا چای ایرانی !

معمولا وقتی میخواستیم کارتن های بزرگ خرید کنیم اول یه کارتن نمونه(10-20 کیلویی) می گرفتیم باز می کردیم و بعد رو تعداد سفارش می دادیم.

چای کاملا یه مسئله سلیقه ای هست. من اون زمان سعی می کردم از خرده فروشهایی که میان پیشمون فیدبک بگیرم که مردم بیشتر چه نوع چایهایی رو می پسندن !

یکی چای عطری می پسندید یکی طعم چای براش مهم بود یکی هر دو ! یکی می گفت چای خوب باید برگ داشته باشه ! یکی می گفت نباید رنگش بر اثر موندن زیاد بشه ! یکی می گفت باید دهن رو گس کنه ! یکی به زود دم بودن چای اهمیت میداد !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چای فقط چای سربازی

یکبار شانسی نمیدونم چطور شد چای اون روز رو طوری دم کردم که تا حالا بوش تو سرمه

فقط یکبار اونطور شد دیگه نتونستم اونطور دم کنم

لینک به دیدگاه

سلام

برای من که هیچ وقت چای و قهوه نمی خورم بود و نبودش یکیه

فقط نیود شیر تاره منو ازار می دهد چون بدون شیر نمی تونم

ویرایش شده توسط omid144
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...