رفتن به مطلب

***کلاب ویژه رندر و سیستمهای رندرینگ ***

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

این کلاب رو به این دلیل راه اندازی کردیم که بتونیم به کسانیکه به این رشته علاقه دارن کمکی کرده باشیم .

یکی از مهمترین دلایل ایجاد این تاپیک همفکری و گذاشتن تجربیات این عزیزان برای سایر دوستان هستش .

از این دوستان دعوت میکنم که اگر تجربه ای دارن اینجا قرار بدن تا همگی استفاده کنیم

در ضمن مشخصات سیستمی که کار میکنن رو اینجا اعلام کنن تا سایر عزیزان بدونن که شماها با چه نوع سیستمی کار میکنید

برای همتون ارزوی موفقیت میکنم @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

به به عجب تاپیکی بشه دست جناب اقای حسینی طلاست و به هر چی دست بزنه طلا میشه این تاپیک هم طلا میشه

لینک به دیدگاه

با سلام اتفاقا تا چند هفته دیگه میخوام سیستم رندر خرید کنم احتمال زیاد میام لیون... با شرایط لغو تحریم فکر میکنید  تا کی قیمت سیستم با مخ بیاد زمین  :laughing: 

درضمن میخوام سیستم DDR4 ببندم تا چند سال قابل ارتقاع باشه

ویرایش شده توسط milworm
لینک به دیدگاه

سلام

سیستمی که توسط لیون خریداری شده و اسمبل شده برای یکی از دوستان

رندرینک با نرمافزارهای خانواده AutoDesk

با تست هایی که تو رندرینگ ازش گرفتیم واقعا عالی عمل میکرد پیش از توقع خریدار بود اصلا فکر نمیکرد این همه بازده داشته باشه 

مشخصات:

مشخصات سیستم :

Intel® Core i7-5930K Haswell-E Processor

ASUS X99-A LGA2011-3 X99 Mainboard

Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 3000Mhz DDR4 Ram

Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition 4GB GDDR5

GREEN GP850B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

Corsair Graphite Series™ 760T Full-Tower Windowed Case

Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

Seagate Barracuda 3TB

KB & Mouse & Monitor

قیمت حدودا 9 میلیون

post-11538-0-41024800-1433311594_thumb.jpg
post-11538-0-03898000-1433355399_thumb.jpg
لینک به دیدگاه

اگه منم همچین سیستمی داشتم چی میشد ^_^ ^_^ :crying: 

لینک به دیدگاه

مانیتورش اثر انگشت بدی روشه :)  :D  :D

(من به چه چیایی دقت میکنم) 8-}  :batting eyelashes:

لینک به دیدگاه

درود به آقای حسینی عزیز با این تاپیک عالیییییی.

من با sketchup کار میکنم و با V-Ray رندر میگیرم. نمونه کار هم میزارم براتون تا لذت ببرید.

به نسبت 3dmax من با این برنامه خیلی راحتتر کار میکنم و راحتتر میتونم باهاش مدل سازی کنم و وقتی که پلاگین vrey رو ساپورت میکنه دیگه جای هیچ نگرانی براتون نمیزاره مخصوصا الان که در ورژن 2015 برنامه 64بیت شده و vray هم که نیازی به تعریف نداره. اگر اطلاعات راجبه این برنامه و کمک و راهنماییم خواستین بنده در خدمتم.

عکس سیستم توی امضا هست و مشخصاتشم تقدیم میشه:

• پردازنده
    INTEL®Core™i7-3930K_6Core 3,2GHz_Overclocked to 4,5GHz
  • مادربورد
      ASUS ROG Rampage IV Black Edition_LGA 2011_X79 Chipset
  • رم
            CORSAIR_Vengeance Pro_32G_quad Channel_2400 MHz
  • کارت گرافیک
                                      ASUS_ROG MATRIX GTX 780Ti Platinum
                                              GPU:1072,MHz_Memory:7000,MHz
                                   GPU OC:1203,MHz_Memory OC:8002,MHz
  • درایوهای ذخیره سازی
                                                   SSD:SAMSUNG_850 EVO 250GB
                                HDD:SEAGATE_Barracuda_2*1TB_7200Rpm
  • منبع تغذیه
                                                    POWER GREEN_GP1200B Gold
  • کیس
                              CORSAIR_Carbide Series_Air 540 Arctic White
  • سیستم خنک کننده
                                  COOLER MASTER_Nepton 280L_Quad Fan
post-10325-0-01172300-1437036662_thumb.jpgpost-10325-0-32832700-1437040434_thumb.jpgpost-10325-0-45461000-1437040467_thumb.jpg
ویرایش شده توسط حمید محمدی
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان،

برای یکی از مشتریان یک سیستم رندرینگ دارم جمع می کنم. با بودجه 15 میلیون.

می خوام

rampage

16Gb DDR4 3000

5930K 40 Lane

ببندم.

برا کارت گرافیکی چی پیشنهاد می دید تا حول 6 میلیون تومان.

SLI 690؟

Quadro 6000?

Quadro 5000?

پیشاپیش مرسی از نظراتتون.

پاینده باشید

لینک به دیدگاه

درود به آقای حسینی عزیز با این تاپیک عالیییییی.

من با sketchup کار میکنم و با V-Ray رندر میگیرم. نمونه کار هم میزارم براتون تا لذت ببرید.

به نسبت 3dmax من با این برنامه خیلی راحتتر کار میکنم و راحتتر میتونم باهاش مدل سازی کنم و وقتی که پلاگین vrey رو ساپورت میکنه دیگه جای هیچ نگرانی براتون نمیزاره مخصوصا الان که در ورژن 2015 برنامه 64بیت شده و vray هم که نیازی به تعریف نداره. اگر اطلاعات راجبه این برنامه و کمک و راهنماییم خواستین بنده در خدمتم.

عکس سیستم توی امضا هست و مشخصاتشم تقدیم میشه:

• پردازنده
    INTEL®Core™i7-3930K_6Core 3,2GHz_Overclocked to 4,5GHz
  • مادربورد
      ASUS ROG Rampage IV Black Edition_LGA 2011_X79 Chipset
  • رم
            CORSAIR_Vengeance Pro_32G_quad Channel_2400 MHz
  • کارت گرافیک
                                      ASUS_ROG MATRIX GTX 780Ti Platinum

GPU:1072,MHz_Memory:7000,MHz

GPU OC:1230,MHz_Memory OC:8002,MHz

• درایوهای ذخیره سازی
                                                   SSD:SAMSUNG_850 EVO 250GB

HDD:SEAGATE_Barracuda_2*1TB_7200Rpm

• منبع تغذیه
                                                    POWER GREEN_GP1200B Gold
  • کیس
                              CORSAIR_Carbide Series_Air 540 Arctic White
  • سیستم خنک کننده
                                  COOLER MASTER_Nepton 280L_Quad Fan

درود بر شما آقای محمدی،

شما برای Color Calibration 99% چه مانیتوری رو پیشنهاد می فرمائید؟

ترجیحا Response Time خیلی بالا

من خودم این مد نظر ام هست. خوشحال می شوم نظراتتون رو بشنوم.

ASUS PA279Q TRUE COLOR PROFESSIONAL MONITOR

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود بر شما آقای محمدی،

با تشکر

سلام آقا رضا

این مانیتور خیلی عالیه ولی قیمت بالایی هم داره؟ کاربردتون چیه؟ برای مشتری میخواین؟

در ضمن کارت گرافیک که فرمودین برای مدلینگ میخواین یا رندر تحت gpu?

راستی سیستمتون هم خیلی عالیه اسمبلش  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

سلام آقا رضا

این مانیتور خیلی عالیه ولی قیمت بالایی هم داره؟ کاربردتون چیه؟ برای مشتری میخواین؟

در ضمن کارت گرافیک که فرمودین برای مدلینگ میخواین یا رندر تحت gpu?

راستی سیستمتون هم خیلی عالیه اسمبلش  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-

بزرگوارید آقای محمدی،

برای مشتری هستش سیستم.

ایشون بیشتر رندریگ های تلویزیونی کار می کنن. می تونم بپرسم ازشون که دقیقا کاربریشون چی هستش.

این مانیتور حول 4 تومان هستش. اگر پیشنهاداتی دارید بدون در نظر گرفتن قیمت (ارزون تر یا گرون تر) حتما بفرمائید.

در مورد کارت گرافیکی هم تا 6 تومان دستم بازه خوشحال میشم جویای نظراتتون باشم.

در مورد سیستم هم شما لطف دارید. سیستم خودتون خیلی شاهکاره  :)  (*)

لینک به دیدگاه

بزرگوارید آقای محمدی،

برای مشتری هستش سیستم.

ایشون بیشتر رندریگ های تلویزیونی کار می کنن. می تونم بپرسم ازشون که دقیقا کاربریشون چی هستش.

این مانیتور حول 4 تومان هستش. اگر پیشنهاداتی دارید بدون در نظر گرفتن قیمت (ارزون تر یا گرون تر) حتما بفرمائید.

در مورد کارت گرافیکی هم تا 6 تومان دستم بازه خوشحال میشم جویای نظراتتون باشم.

در مورد سیستم هم شما لطف دارید. سیستم خودتون خیلی شاهکاره  :)  (*)

دوست من

اگر مشکل مالی نیست, این مانیتور از بهترینهاست و جای حرف نداره و کاملا بهینه شده برای کارهای حرفه ای هستش و به نظر من اگر میتونید تهیه اش کنید حتما.

در مورد گرافیک هم بگم که اگه کارشون 3d مدلینگ نیست و برای ادیتوری فیلم میخوان اصلا به گرافیک کوادرو نیازی نیست و یه گرافیک معمولی هم کارشون رو راه میندازه ولی اگر از دسته کاربرانی هستند که هم مدلینگ با نرم افزارهایی مثل سینما 4d انجام میدن و حجم کاریشون خیلی بالا هست و اصلا محدودیت مالی ندارن همون کوادرو به کارشون میاد و هرچی مدل بالاتر بهتر.

ولی اگر در این حد خیلی حرفه ای کاربری ندارند من پیشنهاد میکنم یه کارت گیمینگ براشون تهیه کنید و در حاله حاظر بهترین کارت برای مدلینگ کردن همین کارتی هست که من دارم. حتی تیتان هم در مدلینگ, سرعته این کارت رو نداره مگر اینکه نرم افزار مرد کاربریشون نیاز به کارت با میزان حافظه بالا داشته باشه.

ممنون بابته تعریفت  @};-  @};-  @};-  :x  :x  :x

لینک به دیدگاه

دوست من

اگر مشکل مالی نیست, این مانیتور از بهترینهاست و جای حرف نداره و کاملا بهینه شده برای کارهای حرفه ای هستش و به نظر من اگر میتونید تهیه اش کنید حتما.

در مورد گرافیک هم بگم که اگه کارشون 3d مدلینگ نیست و برای ادیتوری فیلم میخوان اصلا به گرافیک کوادرو نیازی نیست و یه گرافیک معمولی هم کارشون رو راه میندازه ولی اگر از دسته کاربرانی هستند که هم مدلینگ با نرم افزارهایی مثل سینما 4d انجام میدن و حجم کاریشون خیلی بالا هست و اصلا محدودیت مالی ندارن همون کوادرو به کارشون میاد و هرچی مدل بالاتر بهتر.

ولی اگر در این حد خیلی حرفه ای کاربری ندارند من پیشنهاد میکنم یه کارت گیمینگ براشون تهیه کنید و در حاله حاظر بهترین کارت برای مدلینگ کردن همین کارتی هست که من دارم. حتی تیتان هم در مدلینگ, سرعته این کارت رو نداره مگر اینکه نرم افزار مرد کاربریشون نیاز به کارت با میزان حافظه بالا داشته باشه.

بسیار تشکر می کنم بابت پاسخ سریع و دقیق اتون. لیست دقیقی از فعالیت هاشون رو در میارم تا دقیقا VGA مناسب رو براشون تهیه کنم. حتما به شما زحمت خواهم داد تا نظرتون رو بدید.

در ضمن اگر خودتون هم مانیتوری رو توصیه می کنید حتما معرفی کنید.

بازم ازتون تشکر می کنم.  :)  :)  :)  :)

ویرایش شده توسط REZAlastB.B
لینک به دیدگاه

درود بر شما آقای محمدی،

با تشکر

درود

برای مدیریت رنگ اگر اندازه مهم نیست eizo توی اندازه های 17 و 21 بی رقیب ه.اینجا چند نمونه ش رو داره:http://www.dfmrendering.com/online-shopping/display-monitor.html

این هم نماینده ی فروش eizo در ایرانhttp://www.eizo.co.ir/Intro.aspx

اگر پولت برسه و یک طیف سنج هم برای کالیبره کردن دقیق تر بگیری دیگه حرف نداره.http://spyder.datacolor.com/display-calibration/

البته ایران به سختی گیر می آد و قیمت کاذب داره، اگر خواهان باشی برات خواهم یافت.

لینک به دیدگاه

درود

برای مدیریت رنگ اگر اندازه مهم نیست eizo توی اندازه های 17 و 21 بی رقیب ه.اینجا چند نمونه ش رو داره:http://www.dfmrendering.com/online-shopping/display-monitor.html

اگر پولت برسه و یک طیف سنج هم برای کالیبره کردن دقیق تر بگیری دیگه حرف نداره.http://spyder.datacolor.com/display-calibration/

البته ایران به سختی گیر می آد و قیمت کاذب داره، اگر خواهان باشی برات خواهم یافت.

ممنون از راهنماییتون جناب بهمنیان. واقعا محصولات فوق العاده ای دارن. اطلاعات جدیدی بهمون دادین. @};-

لینک به دیدگاه

درود

درود بر شما آقای بهمنیان،

حتما به دقت لینک هارو خواهم خوند. در مورد Color Calibrator حتما نیازسنجی می کنم. احتمالا نیاز به خریداری باشه.

بسیار از توضیحات و اطلاعات خوبتون تشکر می کنم.

لینک به دیدگاه

بسیار تشکر می کنم بابت پاسخ سریع و دقیق اتون. لیست دقیقی از فعالیت هاشون رو در میارم تا دقیقا VGA مناسب رو براشون تهیه کنم. حتما به شما زحمت خواهم داد تا نظرتون رو بدید.

در ضمن اگر خودتون هم مانیتوری رو توصیه می کنید حتما معرفی کنید.

بازم ازتون تشکر می کنم.  :)  :)  :)  :)

خواهش میکنم.

در خدمتم.

توی مورد مانیتور اطلاعات آقای بهمنیان بسیار کاملتر از بنده هست و ایشون استاد ما هستن.

لینک به دیدگاه

حتما به دقت لینک هارو خواهم خوند. در مورد Color Calibrator حتما نیازسنجی می کنم. احتمالا نیاز به خریداری باشه.

خواهش میکنم.

در خدمتم.

توی مورد مانیتور اطلاعات آقای بهمنیان بسیار کاملتر از بنده هست و ایشون استاد ما هستن.

خواهش می‌کنم. البته برای بهینه هزینه کردن بهتره اول کاربری مشخص بشه. خیلی وقتها بهترین تجهیزات رو هم داشته باشی به دلیل ضعفهای همکاران خروجی خوبی نخواهید داشت. برخی وقتها هم خروجی قابل قبول با هزینه‌ی کمتری به دست خواهد آمد. مثلا ممکنه بهترین نمایشگر کالیبره شده رو داشته باشی و کارت رو برای چاپ به جایی بدی که تجربی کار می‌کنند و نامی از تطابق رنگ و مدیریت رنگ به گوش‌شان نرسیده، مثل بیشتر لابراتوارها و چاپخانه‌های کشورمان. همین‌طور شایسته است به رسانه‌ای که خروجی کار درش پخش می‌شه (صفحه‌های وب،  موبایل و تبلت و نمایشگر، تلویزیون خانگی و منطقه‌ی جغرافیایی اون، پرده‌ی سینما و ...) و محدودیتهاش پرداخته بشه. این بخشهای کمتر فنی اهمیت بسزایی دارند که معمولا نادیده گرفته می‌شه.  بارها وقتی فیلمی رو با کیفیت پایین‌تر از حد تصور توی جشنواره‌ای دیده ام تهیه کنندگان عذر نامناسبی آورده‌اند به این مضمون که خروجی کار رو مثلا برای سینماتک پاریس بهینه کرده‌‌بوده‌اند و به تالارهای وطنی اهمیت نمی‌دهند. 

لینک به دیدگاه

خواهش می‌کنم. البته برای بهینه هزینه کردن بهتره اول کاربری مشخص بشه. خیلی وقتها بهترین تجهیزات رو هم داشته باشی به دلیل ضعفهای همکاران خروجی خوبی نخواهید داشت. برخی وقتها هم خروجی قابل قبول با هزینه‌ی کمتری به دست خواهد آمد. مثلا ممکنه بهترین نمایشگر کالیبره شده رو داشته باشی و کارت رو برای چاپ به جایی بدی که تجربی کار می‌کنند و نامی از تطابق رنگ و مدیریت رنگ به گوش‌شان نرسیده، مثل بیشتر لابراتوارها و چاپخانه‌های کشورمان. همین‌طور شایسته است به رسانه‌ای که خروجی کار درش پخش می‌شه (صفحه‌های وب،  موبایل و تبلت و نمایشگر، تلویزیون خانگی و منطقه‌ی جغرافیایی اون، پرده‌ی سینما و ...) و محدودیتهاش پرداخته بشه. این بخشهای کمتر فنی اهمیت بسزایی دارند که معمولا نادیده گرفته می‌شه.  بارها وقتی فیلمی رو با کیفیت پایین‌تر از حد تصور توی جشنواره‌ای دیده ام تهیه کنندگان عذر نامناسبی آورده‌اند به این مضمون که خروجی کار رو مثلا برای سینماتک پاریس بهینه کرده‌‌بوده‌اند و به تالارهای وطنی اهمیت نمی‌دهند. 

بسیار جامع و کامل دغدغه های حرفه ای رو بیان کردید. در دنیای ما (بنده در بانک هستم و کار مالی می کنم.) نیز همین طور هستش.

کاربری رو جویا شدم. مانیتور و VGA متناسب با این برنامه ها مد نظر بنده هستش:

1. Aftereffect
2. Adobe premier
3. Cinema 4D
4. Maya

5. bitcuin

ویرایش شده توسط REZAlastB.B
لینک به دیدگاه

دوست من

درود بر آقای محمدی عزیز، 

برای مانیتور و VGA کاربری های ذیل مد نظر هستش:

1. Aftereffect
2. Adobe premier
3. Cinema 4D
4. Maya

5. Bitcuin

لینک به دیدگاه

بسیار جامع و کامل دغدغه های حرفه ای رو بیان کردید. در دنیای ما (بنده در بانک هستم و کار مالی می کنم.) نیز همین طور هستش.

کاربری رو جویا شدم. مانیتور و VGA متناسب با این برنامه ها مد نظر بنده هستش:

1. Aftereffect

2. Adobe premier

3. Cinema 4D

4. Maya

5. bitcuin[/size]

به طور کلی با مشخص کردن نرم افزار کاربری تعیین نمی شه، بلکه لازم هست سطح کار و نوع خروجی ها و نیز رسانه ای که خروجی درش منتشر می شه معلوم باشه. اما اگر تنوع خروجی و رسانه ی خروجی زیاد هست بهترین نمایشگر برای اندازه های کوچکتر به شرط نبودن محدودیت بودجه همان eizo هست. برای اندازه های بزرگتر nec و apple و dell نمایشگرهای حرفه ای با امکانات جامع دارند. برای بودجه های متوسط در هر اندازه سری های pa و pb ایسوس بی رقیب هستند. برای بودجه های پایین تر خانواده ips از هر برندی رو می شه به کار برد.
لینک به دیدگاه

درود بر آقای محمدی عزیز، 

برای مانیتور و VGA کاربری های ذیل مد نظر هستش:

1. Aftereffect
2. Adobe premier
3. Cinema 4D
4. Maya

5. Bitcuin

درود به شما

برای این برنامه ها مسلما در صورت عدم کمبود بودجه کارت کوادرو 5000 و 6000 عالیه و میتونی یه نیم نگاهی به titan x هم داشته باشی ولی کارایی کوادرو رو برای این برنامه ها نداره و فقط  قیمتش مناسبتره.

لینک به دیدگاه

درود به شما

برای این برنامه ها مسلما در صورت عدم کمبود بودجه کارت کوادرو 5000 و 6000 عالیه و میتونی یه نیم نگاهی به titan x هم داشته باشی ولی کارایی کوادرو رو برای این برنامه ها نداره و فقط  قیمتش مناسبتره.

درود به شما

درود بر شما،

اتفاقا من تا الان همین 3 کارت رو مد نظر داشتم. البته فکر کنم عملکرد/هزینه ای 5000 از همش بهتر باشه.

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...