رفتن به مطلب

َAMD تایید کرد ! R9 Nano در ماه آگوست ارائه خواهد شد.

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

post-7048-0-39284300-1437119871_thumb.jpg

همونطور که میدونید AMD به غیر از R9 Fury , Fury X کارت سومی هم معرفی کرد به نام R9 Nano.

و امروز AMD ارائه این کارت در ماه اوت رو تایید کرد.

تراشه این کارت بر مبنای معماری Fiji به همراه 4 گیگابایت حافظه HBM و خنک کننده ایر و طولی معادل 19 سانتی متر خواهد داشت و از نظر قالب اندازه(form Factor) در رده mITX قرار می گیرد.

این کارت قرار هست به نسبت کارایی به توان مصرف تا دوبرابر کارت R9 290X بازدهی داشته باشد. همچنین این کارت همانند برادر بزرگتر خود یعنی R9 Fury X از 4096 پردازنده جریانی(stream processors) استفاده خواهد کرد.

مصرف این کارت 175 وات و وردوی برق PCI-E این کارت تنها یک 8 پین خواهد بود.

لینک به دیدگاه

دم AMD گرم :D

benchmark از r9 nano هنوز نیومده؟

لینک به دیدگاه

amd سالاره دمش گرم

مرسی از اقا معین گل بابت خبر

لینک به دیدگاه

چه کوچکه،فکر کنم حدودا اندازه یه GTX 750 تک فن هست

نوکیا لومیای توی عکس :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کارت خوبی خواهد بود با توجه به قدرت دوبرابری نسبی به 290x و با توجه به مقدار پردازنده جریانی و مقدار مصرف خوبش... خدا کنه خیلی گرون نشه...  ^_^

اقا مصرف 290X چقدره دقیقا؟؟؟ یه حساب سر انگشتی بکنیم ببینیم چقدر میشه قدرتش...!  :-?

...........

اگه 225 وات بگیریم مصرف اونو میشه 1.5 برابر 290x زور باید داشته باشه طبق گفته های amd...! ^_^

اما اگه 330 مصرفش باشه میشه حدودا برابر 290x  قدرتش...! ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه کوچکه،فکر کنم حدودا اندازه یه GTX 750 تک فن هست

نوکیا لومیای توی عکس :clapping:

اون سایتی که عکس موبایل رو ازش برداشتم نوشته بود تقریبا به اندازه اسمارت فون های 5 اینچی  :D

درود

کارت خوبی خواهد بود با توجه به قدرت دوبرابری نسبی به 290x و با توجه به مقدار پردازنده جریانی و مقدار مصرف خوبش... خدا کنه خیلی گرون نشه...  ^_^

اقا مصرف 290X چقدره دقیقا؟؟؟ یه حساب سر انگشتی بکنیم ببینیم چقدر میشه قدرتش...!  :-?

حدودا اگه 225 وات بگیریم مصرف اونو میشه 1.5 برابر 290x زور باید داشته باشه طبق گفته های amd...! ^_^

تو اکثر سایت ها مصرف 290X رو حدود 275 وات تخمین میزنن و میگن این کارت 100 وات کمتر مصرف می کنه ! یعنی تقریبا 35 درصد مصرف کمتر !

این چارت های تچ پاور آپ اینجا میتونه کمک کنه ! جایگاه کارت نانو رو با توجه به این چارت کجا تخمین می زنید !؟

perfwatt_1920.gif

دیدگاه خودم : با توجه به اینکه تعداد استریم پروسسر های فیوری X و نانو برابر هست و ولتاژ پیش فرض این چیپ در Fury X  از 1.2 تا 1.22 هست AMD می بایست ولتاژ پیش فرض چیپ رو کاهش بده مثلا حدود 1 ولت و به دنبال اون فرکانس هسته باید پایین تر قرار بگیره مثلا حدود 850 مگاهرتز ! محدود مصرف هم باید لیمیت بشه به همین حدودی که AMD در نظر گرفته !

میشه کارایی و مصرفی در حدود 980 برای این کارت در نظر داشت ! حالا اگر این کارت قیمتی بهتر از 980 داشته باشه میتونه یه انتخاب عالی باشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون سایتی که عکس موبایل رو ازش برداشتم نوشته بود تقریبا به اندازه اسمارت فون های 5 اینچی  :D

تو اکثر سایت ها مصرف 290X رو حدود 275 وات تخمین میزنن و میگن این کارت 100 وات کمتر مصرف می کنه ! یعنی تقریبا 35 درصد مصرف کمتر !

این چارت های تچ پاور آپ اینجا میتونه کمک کنه ! جایگاه کارت نانو رو با توجه به این چارت کجا تخمین می زنید !؟

perfwatt_1920.gif

دیدگاه خودم : با توجه به اینکه تعداد استریم پروسسر های فیوری X و نانو برابر هست و ولتاژ پیش فرض این چیپ در Fury X  از 1.2 تا 1.22 هست AMD می بایست ولتاژ پیش فرض چیپ رو کاهش بده مثلا حدود 1 ولت و به دنبال اون فرکانس هسته باید پایین تر قرار بگیره مثلا حدود 850 مگاهرتز ! محدود مصرف هم باید لیمیت بشه به همین حدودی که AMD در نظر گرفته !

میشه کارایی و مصرفی در حدود 980 برای این کارت در نظر داشت ! حالا اگر این کارت قیمتی بهتر از 980 داشته باشه میتونه یه انتخاب عالی باشه!

درود

اخه گفته  پرفومنس بر وات نسبت به 290x دوبرابرهست... خب با یک ضرب و تقسیم ساده میشه گفت :

175/275*2=1.27

این میشه عملکرد حدود 27 درصدی بیشتر بنسبت 290x  :D

رقیبی برای فیوری معمولی و 980   خواهد بود اما قیمتش فکر نکنم زیاد جالب باشه...! :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام  باتشكر
كاش  اين سري كارت گرافيكي ومادربرد(  ايسوسMAXIMUS VII IMPACT(پرقدرت mini itx بيشتر مورد توجه واردكنندگان قرار بگيريد

چرا كه باند مادربرد MINI ITX باكارت گرافيكي ميني به همراه كيس ميني جمع وجور و مانيتور پرتابل سري +MB169 قدرت بيشتري از قويترين نوت بوك حتي در حالتSLIدارند كه بالا3000دلار قيمت دارند

MB169+.pdf

لینک به دیدگاه

کم کم داریم بسوی کوچکتر شدن کیس و قطعات پیش میریم ...اگه این کارت های نانو رونمایی و توزیع بشن کنسول های ایسوس دچار کاهش قیمت خواهند شد ... :D

لینک به دیدگاه

کارت خیلی خوشگلیه _فقط خدا میدونه وارد بازار ایران بشه قیمتش چند میشه :-? :-? :-?

ویرایش شده توسط nasabam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت خیلی خوشگلیه _فقط خدا میدونه وارد بازار ایران بشه قیمتش چند میشه :-? :-? :-?

هنوز قیمت دلاریش هم مشخص نشده ولی میشه حدود 500 دلار پیش بینی کرد.

دوستان الان این کارت از fury قوی تره؟

نه نمیشه گفت قویتر و احتمالا ضعیف تر هم هست ولی مصرف خیلی بهتری داره نسبت به فیوری ! مثلا با 10 درصد قدرت کمتر و 60 درصد مصرف کمتر.

البته من حدس میزنم دمای کاری کارت بالا باشه چون اون کولر برای دفع 175 وات یکم ضعیف به نظر میرسه ....

لینک به دیدگاه

نه نمیشه گفت قویتر و احتمالا ضعیف تر هم هست ولی مصرف خیلی بهتری داره نسبت به فیوری ! مثلا با 10 درصد قدرت کمتر و 60 درصد مصرف کمتر.

البته من حدس میزنم دمای کاری کارت بالا باشه چون اون کولر برای دفع 175 وات یکم ضعیف به نظر میرسه ....

AMD که همیشه مشکل گرما رو داشته ...ولی خدا کنه ایندفعه دما رو بیاره پایین

لینک به دیدگاه

مشکل دما رو میتونه با اجازه دادن شرکای خودش برای عرضه مدل های کاستوم حل کنه، مشکل اصلی کاراییش توی گیم است که من امیدی به این کات ندارم... اگه بخواد از همین معماری گیجی استفاده کنه، برای کاهش مصرف کارت یا باید کلاک هسته رو کمتر کنه، یا اینکه شقل القمر کنه که من فک کنم همون گزینه اول رو انتخاب کنه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل دما رو میتونه با اجازه دادن شرکای خودش برای عرضه مدل های کاستوم حل کنه، مشکل اصلی کاراییش توی گیم است که من امیدی به این کات ندارم... اگه بخواد از همین معماری گیجی استفاده کنه، برای کاهش مصرف کارت یا باید کلاک هسته رو کمتر کنه، یا اینکه شقل القمر کنه که من فک کنم همون گزینه اول رو انتخاب کنه!

من یکی دو جا خوندم که گفته بودن ظاهرا ولتاژ تو محدود کردن و یا افزایش پتانسیل اورکلاک در ابن معماری بسیار موثر هست.

مثلا با کاهش 50 مگاهرتزی فرکانس لود تا میزان قابل توجهی ولتاژ لود رو کم کرد. از طرفی برای افزایش فرکانس نیاز به ولتاژ هست !

یعنی دقیقا محدوده های کوچک فرکانسی دقیقا یه ولتاژ خاص رو می طلبه ...

حالا باز تا عرضه کارت خیلی چیزها مشخص میشه.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

تصاویر جدید طراحی هیت سینک رو نشون میده.

AMD از طراحی ضعیف کولر ریفرنس R290X عبرت گرفته و با اینکه این کارت یک نمونه ریفرنس هست تا اون جایی که میشده تعداد پره های هیت سینک رو زیاد کردن و زیر کاورکاملا با هیت سینک پر شده:

Nano_07.jpg

تک ورودی 8 پین هم که قبل تر مشخص شده بود و منو یاد یک سری کارتهای قدیمی مثل 5850 ریفرنس انداخت که کانکتور برق کارت در انتهای کارت قرار داشت و نه بغل کارت. با احتساب 150 وات 8 پین و 75 وات که میشه از PCI برق دریافت کرد احتمالا این کارت پتانسل کافی و آزادی مصرف رو برای مقداری اورکلاک رو خواهد داشت!

Nano_05.jpg

احتمالا این فن که 10 سانتی به نظر می رسه دور بالا و نویز زیادی هم خواهد داشت!

Nano_03.jpg

احتمالا مدار تغذیه 4 فاز داشته باشه :

Nano_04.jpg

Nano_02.jpg

لینک به دیدگاه

عالی ممنون بابت خبر @};-

امیدوارم ای ام دی با Nano و کارت دو هسته Fury بتونه قدرتمند تر جلوه کنه

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان، من هم فکر میکردم که اگه فرکانسش رو پایین اورده باشن، میشه با اورکلاک به اون قدرت کارت فیوری X رسید، ولی 100 درصد AMD اجازه همچین کاری رو نمیده و احتمالا اجازه اورکلاک رو در درایورهاش نمیده...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان، من هم فکر میکردم که اگه فرکانسش رو پایین اورده باشن، میشه با اورکلاک به اون قدرت کارت فیوری X رسید، ولی 100 درصد AMD اجازه همچین کاری رو نمیده و احتمالا اجازه اورکلاک رو در درایورهاش نمیده...

مطمئنا ولتاژ و مصرف لیمیت شده ! چون اصلا این کولر در توانش نیست بیش از این ! حدس میزنم یه 100 مگاهرتزی بشه اورش کرد ...

به هر حال احتمالا هفته دیگه میاد و همه چیز مشخص میشه...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطمئنا ولتاژ و مصرف لیمیت شده ! چون اصلا این کولر در توانش نیست بیش از این ! حدس میزنم یه 100 مگاهرتزی بشه اورش کرد ...

به هر حال احتمالا هفته دیگه میاد و همه چیز مشخص میشه...

دقیقا، اگه فقط بحث دما باشه، مطمئنا کولر هایی برای این کارت خواهد اومد (واترکولر) یا حتی واترکولرهای دیگه رو میشه مد کرد روی این کارت تا دمارو پایین اورد و اگه قیمتش جالب باشه، میشه همچین کاری انجام داد و پرفورمنس فیوری X گرفت... :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمتش به دلار چنده؟؟

هنوز هیچی اعلام نشده ولی احتمالا حدود 450 تا 500 دلار باشه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...