رفتن به مطلب

درد دندان پر شده هنگام نوشیدن آب سرد

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

دو سه روز هست یکی از دندان هام رو پر کردم ، دکتر تشخیص داد که عصب کشی لازم نداره و فقط پر کردش .

الان موقعی که آب سرد (خیلی سرد نه ، یکمقداری سرد ) مینوشم همون دندون درد میگیره و انگار سرما به درونش نفوز میکنه .

موضوع چیه دوستان ؟ :-?

پ . ن :

الان میشه گفت به طور کامل مشکلش حل شده ، تغریبا 2 هفته طول کشید تا اوکی بشه .

ویرایش شده توسط Mahyar Curious
لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود

رفتی پیش کی؟؟؟ از خودش بپرس خب... :D

والا ما که سالمه دندونمون هم اب سرد بخوریم درد میگیره اعصابش ضعیف شده... دندون شما بماند... داداش منم دندونشو پر کرد چند روزی اینجوری بود بعدش نمی دونم خوب شد یا بی محلی میکنه و بیخیالش شده و صداش در نمیاد ...  :D

لینک به دیدگاه

اوه،،،، دهنت سرویسه،،،، البته ببخشید

حالا باید بری، دندون رو تخلیه کنه، عصب کشی کنه

بعد باز پر کنه،،،

درد رو تحمل کن بهتره

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

دو سه روز هست یکی از دندان هام رو پر کردم ، دکتر تشخیص داد که عصب کشی لازم نداره و فقط پر کردش .

الان موقعی که آب سرد (خیلی سرد نه ، یکمقداری سرد ) مینوشم همون دندون درد میگیره و انگار سرما به درونش نفوز میکنه .

درود

دوست عزیز نگران نباش واسه من تا یه هفته ی اول درد میگرفت .اما اگه بیشتر از این مدت طول کشید حتما به پزشک مراجعه کن.

لینک به دیدگاه

عصب کشی باشه یه 500 600 افتادی پول یک گرافیک باید بدی برای یک دندان ! :D

ویرایش شده توسط PCI
لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

با سلام.

دنبال ریشه ی کلمه ی"" انشالله آب خنک از گلویت پایین نرود"" باشین .

جدا از شوخی همونطور که دوستان فرمودن این حساسیت مقطعی و گذرا هست.درصورتی که با کامپوزیت پر شده حساس تر هست اما آمالگام حساسیتش کمتر هست و در هر حال باید ظرف 2 هفته مشکل مرتفع بشه.درصورت افزایش حساسیت به دندان پزشک مراجعه کنین.درکل کمی مراقبت کنین وهمچنین پیشنهاد میکنم کمی هم از گوگل استفاده کنین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

شاید با خمیر سیلیکون پرش کرده. :D  تنها راهش اینه که یه ویزیت دیگه پیاده شی بری از خودش بپرسی گرچه تا 2 - 3 هفته ی اول هنوز دندون یه مقدار حساسه

لینک به دیدگاه

جلل خالق  ادم چه تاپیک هاییی رو میبینه از خنده میخواد روده بر  بشه.

اما شانست از طرفی من یه 6 تا دندوون رو عصب کشی کردم  دی ... سابقم زیاده.

کلا دندونی که عصب کشی میشه دیگه میمیره به عنوانی :)

ولی دندون شما عصب کشی نشده و پر شده به همین دلیل این مشکل رو داری این مشکل هم حل شدنی نیست البته چون روزهای اول هست یکم دردش زیاده ولی به مرور زمان بهتر میشی.

ولی در کل همیشه موقع نوشیدن چیزای سرد و گرم یکم دردت میگیره.

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

داداش وقتی پرش کرد روکش هم کشید روش ؟ :-?

لینک به دیدگاه

جلل خالق  ادم چه تاپیک هاییی رو میبینه از خنده میخواد روده بر  بشه.

اما شانست از طرفی من یه 6 تا دندوون رو عصب کشی کردم  دی ... سابقم زیاده.

کلا دندونی که عصب کشی میشه دیگه میمیره به عنوانی :)

ولی دندون شما عصب کشی نشده و پر شده به همین دلیل این مشکل رو داری این مشکل هم حل شدنی نیست البته چون روزهای اول هست یکم دردش زیاده ولی به مرور زمان بهتر میشی.

ولی در کل همیشه موقع نوشیدن چیزای سرد و گرم یکم دردت میگیره.

والا من از وقتی یادم میاد این مشکل داشتم...

روز به روزم بدتر میشه :D

قبلا شوکول سرد بود فقط...(گرم کلا نیست)

الان پاستیل زولبیا بامیه 1000 تا چیز دیگه میخورم توی این مایه ها درد میگیره :D

لینک به دیدگاه

این مشکل وقتی به وجود می یاد که کیفیت ماده ای که با ان دندان پرشده بالا نباشد به عبارت دیگر وقتی ضریب انبساط حجمی ماده با دندان متفاوت باشد دندان نسبت به ماده ی پرکننده ی ان واکنش های متفاوتی نشان می دهد و نسبط به دندان منبسط یا منقبت می شود

لینک به دیدگاه

ظاهرا دوستان خودروی جدید هم که خریداری میکنن روز اول burnout و donut باهاش انجام میدن! 

کمی رعایت بفرمایین و در صورت عدم بهبودی و یا وخیم تر شدن مجدد مراجعه بفرمایین و بدون جواب قطعی و روشن از کلینیک بیرون نیاین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تا 2 هفته طبیعیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوستان :x

لینک به دیدگاه

سلام مهیار

من خدای دندون پر کردن وهم معمولی و عصب کشی هستم  :laughing: 12 تا الان پر کردم حدود 1نیم ملیون خرج کردم  :(  :D

اتفاقا همین 3 روز پیش دندون دوتاش پر کردم خراب سطحی بودن حدود 270 تومن دادم برا دوتاش / تکبیر  :D

وقتی اب یخ میخورم درد میگیره برا همین نمی خورم باهاش 

در مورد درد هم اگه بعد 2 هفته یا حتی 1 ماه عادی هست درد برطرف نشه 

دندادن به عصب نزدیک بوده و باید عصب کشی بشه من دندونم دکتر گفت به عصب نزدیک هست

اما پرش کرد اگه مشکل باشه دکتر پرش نمیکنه البته بستگی به دکترش داره 

در کل دندون اگه کم خراب باشه پرش کنی این مشکل کمتر دیده میشه 

نخ دندون فراموش نشه  :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مهیار

من خدای دندون پر کردن وهم معمولی و عصب کشی هستم  :laughing: 12 تا الان پر کردم حدود 1نیم ملیون خرج کردم  :(  :D

اتفاقا همین 3 روز پیش دندون دوتاش پر کردم خراب سطحی بودن حدود 270 تومن دادم برا دوتاش / تکبیر  :D

وقتی اب یخ میخورم درد میگیره برا همین نمی خورم باهاش 

در مورد درد هم اگه بعد 2 هفته یا حتی 1 ماه عادی هست درد برطرف نشه 

دندادن به عصب نزدیک بوده و باید عصب کشی بشه من دندونم دکتر گفت به عصب نزدیک هست

اما پرش کرد اگه مشکل باشه دکتر پرش نمیکنه البته بستگی به دکترش داره 

در کل دندون اگه کم خراب باشه پرش کنی این مشکل کمتر دیده میشه 

نخ دندون فراموش نشه  :laughing:

ممنون نادرجان ،

آره به عصب نزدیک بود اما بهش نرسیده بود .

یک موضوعی اینکه هر شب مسواک میزدم و همه دندون هام سالم بود (چشم نزنید  :cool: ) تا اینکه این یدونه رو متوجه شدم خراب شده (چون از دندون های بالایی بود دیر دیدمش) و جالب این هست که از بقل خراب شده و علتش این بوده که فاصله اش با دندون بقلی کم بوده و وقتی تکه غذا گیر میفتاده با مسواک زدن جدا نمیشده و حتما نخ دندون نیاز داشته .

خیلی ناراحت شدم یکی از دندون هام تعمیر شده :(  .

ویرایش شده توسط Mahyar Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه گفت نمیخواد :-?

لینک به دیدگاه

ممنون نادرجان ،

آره به عصب نزدیک بود اما بهش نرسیده بود .

یک موضوعی اینکه هر شب مسواک میزدم و همه دندون هام سالم بود (چشم نزنید  :cool: ) تا اینکه این یدونه رو متوجه شدم خراب شده (چون از دندون های بالایی بود دیر دیدمش) و جالب این هست که از بقل خراب شده و علتش این بوده که فاصله اش با دندون بقلی کم بوده و وقتی تکه غذا گیر میفتاده با مسواک زدن جدا نمیشده و حتما نخ دندون نیاز داشته .

خیلی ناراحت شدم یکی از دندون هام تعمیر شده :(  .

خیلی خوبه مهیار جا من بودیی چه میکردی دندون پر نشده ندارم  =)) دکتر ما میگفت نخ دندون نکشیدی برا همین خراب شدن  :(

مسواک بیشتر وقت ها میزدم کم پیش می اومد نزنم البته سن تو بودم دندون هام سالم بودن  :D  :laughing: پیر شدم دیگه  :(

البته همینک پولش بذور جور شد پر کنم خداروشکر درد دندون خیلی بده  :wacko:  *dry#  %-(

پرحرفی بسه 

شبت خوش  @};-  :)

لینک به دیدگاه

درود

اصلا طرف متخصص درست و حسابی بود که شما پیشش رفتید؟

دندون چیزی نیست که پیش هر کسی برید.

موادی که داخل دندون میریزن درجه بندی داره و فقط بستگی به وجدان اون دکتر داره که چه موادی بریزه داخل دندون؛

بنده خودم چند سال پیش دندون پر کردم ولی طرف متخصص واقعی بود عصب کشی کرد و پر کرد ولی واقعا خدا خیرش بده مواد عالی ریخت.

اگر میرفتید یه عکسی از دندون میگرفتید بد نبود که بهتر متوجه بشید عصب کشی نیاز داره یا نه،،

بازم چند روز ملاحضه کنید ؛ سرد و گرم و رعایت کنید تا مواد درست و حسابی جا بیفته و سفت بشه تو دندون؛ولی در کل اگر نزدیک به عصبه حتما عصب کشی کنید در غیر این صورت همیشه درد دندون دارید.

لینک به دیدگاه

درود

اصلا طرف متخصص درست و حسابی بود که شما پیشش رفتید؟

دندون چیزی نیست که پیش هر کسی برید.

موادی که داخل دندون میریزن درجه بندی داره و فقط بستگی به وجدان اون دکتر داره که چه موادی بریزه داخل دندون؛

بنده خودم چند سال پیش دندون پر کردم ولی طرف متخصص واقعی بود عصب کشی کرد و پر کرد ولی واقعا خدا خیرش بده مواد عالی ریخت.

اگر میرفتید یه عکسی از دندون میگرفتید بد نبود که بهتر متوجه بشید عصب کشی نیاز داره یا نه،،

بازم چند روز ملاحضه کنید ؛ سرد و گرم و رعایت کنید تا مواد درست و حسابی جا بیفته و سفت بشه تو دندون؛ولی در کل اگر نزدیک به عصبه حتما عصب کشی کنید در غیر این صورت همیشه درد دندون دارید.

دیگه هر دکتر خنگی هم که نباشه عکس رو میگیره اول بعد دست به دندون طرف میزنه وگرنه اون دکتر نیست چپونه  دی :D

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

اگر عصب گشی کردی بارم این درد رو داری که حتما عکس بگیر و نشون متخصص بده.یادت باشه دندونی که عصب کشی کنی حتما باید روکش بشه.

لینک به دیدگاه

برای منم همینجوری بود.دکتر گفت تا 6 هفته این حالت عادیه!

چون به تدریج حساسیت عصب اون دندون کمتر میشه و دردش خوب میشه که همین جوری هم شد

الان هیچ مشکلی ندارم باهاش

لینک به دیدگاه

دکتر ومتخصص خوب کجا بود 

تو کشور ما متخصصا شدن چوپون وچوپونا شدن دکتر حیف همون پول که به این مفت خورا بدید 

لینک به دیدگاه

برای پر کردن تنها روکش نمیکنن

وقتی که پر کردن همراه با عصب کشی باشه دندون یه حالت تردی پیدا میکنه و به مرور زمان موقعی که برای خوردن یه غدای مثلا سفت بهش فشار میاد خیلی زودتر میشکنه.برای همین روکش میکنن که دندون آسیب نبینه

ویرایش شده توسط omidvar777
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...