رفتن به مطلب

NVIDIA GTX 950 برای گیمر های کم بودجه

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

طبق آخرین اخبار عضو دیگری از خانواده سری 9XX کارتهای انویدیا در راه است !

البته این نوبت قرار نیست با یک کارت قدرتمند روبرو بشیم ! بلکه یک کارت خوش قیمت و کم مصرف.

این کارت گرافیکی با شتابدهنده گرافیکی با نام GM 206 از خانواده مکسول و قبل تر در 960 به کار گرفته شده بود ارائه خواهد شد . با این تفاوت که دو ماژول SMM از این چیپ قفل می باشد و جمع کودا کور و یا هسته های پردازشی این کارت گرافیکی به 768 واحد تقلیل یافته است. در عوض فرکانس این پردازنده گرافیکی در لود تا 1450 مگاهرتز برای شما افزایش خواهد یافت.

رابط PCI E  این کارت 128بیت و از نسل 3.0 و با حجم حافظه 2 گیگابایت و فرکانس حافظه 1600 مگاهرتز خواهد بود.

تغذیه این کارت به غیر از در گاه PCI E با یک پورت 8 پین برق PCI E خواهد بود و مصرفی معادل 90 وات خواهد داشت.

این کارت با قیمتی پایین تر از 150 دلار و در روز 17 آگوست(26 مرداد) در دسترس خواهد بود.

acfe9720-a423-4b91-9d37-2f7719846d61.jpg

NVIDIA-GeForce-GTX-950-Specifications.jp

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

post-7220-0-01948300-1437736460_thumb.jpg

منبع http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-geforce-gtx-950-launches-on-17th-august.html

ویرایش شده توسط kavehhh
لینک به دیدگاه

دسته دومش کی میاد؟ قیمت اون چقدره؟ :D

ویرایش شده توسط s_saeed2010
لینک به دیدگاه

ممنون بابت خبر @};- @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قدرتش فکر کنم درحد 750ti باشه.

نه دیگه !

750ti اولین کارتی بود که از معماری مکسول با نام چیپ GM107 استفاده می کرد. این چیپ با سایز 148 میلیمتر مربع و 1870 میلیون ترانزیستور کوچکترین عضو خانواده مکسول هست.

در مقابل 950 از چیپ 960 استفاده می کنه که تعداد ترانزیستور بیشتر در حدود 2940 میلیون و سایز چیپ 228 میلیمتر مربع داره با این تفاوت نسبت به 960 که دو ماژول از SMM ها که هر کدوم 128 پردازنده جریانی دارن قفل هستن.

با توجه به تعداد 128 کودا بیشتر نسبت به 750ti  و فرکانس های خیلی بالاتر میشه گفت این کارت حداقل 40-30- درصد از 750ti قوی تر خواهد بود.

فقط وجود یک 8 پین pci e بر روی این کارت یه مقدار عجیب هست ! چون روی 960 تنها از یک 6 پین استفاده می شد. 

لینک به دیدگاه

پاور کانکتور ۸پین خیلی عجیبه برای این کارت... یدونه کانکتور ۸پین PCI E به صورت منفرد میتونه تا ۱۵۰وات مهیا کنه با ۷۵واتی که از خود اسلات PCI E میاد جمع بشه میشه ۲۲۵وات...شاید برای یسری مدلهایی که قراره بشدت اورکلاک شن در نظر گرفته شده اما باز خیلی عجیبه

لینک به دیدگاه

8 پین،95 وات مصرف (یعنی 2 پین بیشتر از 960)!!

GTX 750 نیازی به حتی 6 پین هم نداشت و 55 وات مصرف

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وجود این 8 پین شاید به علت فرکانس بالای GPU باشه ...

ولی باز هم با TDP کارت منطقی به نظر نمیاد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

اگه عملکرد دایرکت ایکس 12 به اندازه گفته شده خوب باشه ، اونوقت خرید این کارت هم منطقی میشه ولی میمونه مشکل کمبود مموری کارت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

960مالی نبود چه برسه به 950!

بالاخره باید تو رنج های متفاوت قیمتی از نسل جدید کارت داشته باشن ! این کارت هم مطمئنا به اندازه هزینه ای که براش می کنی پرفورمنسش قابل توجیه خواهد بود.

اگه عملکرد دایرکت ایکس 12 به اندازه گفته شده خوب باشه ، اونوقت خرید این کارت هم منطقی میشه ولی میمونه مشکل کمبود مموری کارت.

اتفاقا من فکر می کنم یکی از دلایل ارائه این کارت با توجه به پشتیبانی کامل معماری مکسول از DX12 پوشش تمامی رنج ها باشه.معمولا کسی که کارت 150 دلاری خرید می کنه توقع 4K نداره و روی 1080 و تنظیمات متوسط  این کارت و مموریش پاسخگو خواهد بود.

فک کنم مشخصات تغییر کنه اخه هرچی فک می کنم 8 پین واسه این کارت زیاده رویه.

:|

احتمالش هست که تغییراتی داشته باشه ! مثل حذف 8 پین و جایگزینی یک 6 پین ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

معین جان مرسی بابت خبر ...

ارائه این کارت AMD رو با مشکلات بیشتری مواجه میکنه ...

ولی کارت جمع و جور و خوبیه ... به نظر من هم ممکنه برای افزایش فرکانس 8 پین بکار بردن ... :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان مرسی بابت خبر ...

ارائه این کارت AMD رو با مشکلات بیشتری مواجه میکنه ...

ولی کارت جمع و جور و خوبیه ... به نظر من هم ممکنه برای افزایش فرکانس 8 پین بکار بردن ... :D

بله مهدی جان دقیقا این کارت برای رقابت با R9 370 آماده شده! هم قیمت و با مصرف کمتر و البته احتمالا قدرت بیشتر !

لینک به دیدگاه

فک کنم بیاد قیمتش از سری r7 300 هم فضایی تر باشه   :mad:

ویرایش شده توسط PCI
لینک به دیدگاه

مطمئنا در اوایل قیمتی بین 600 تا 700 تومن خواهند داشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

چرا اینجوری کارت معرفی می کنه هر دو ماه یک کارت رو می کنه...  :D

مثل ادم همه رو باهم معرفی کن بده بیرون دیگه این مسخره بازیا چیه اخه... لابد دوماه دیگه میاد 940 معرفی می کنه به 900 که رسید میره سری بعدی...  :laughing:

عجب گیری کردیم از دست این شرکتها هر کدوم برا خودشون یه جور مسخره بازی در میارن...  :-?

لینک به دیدگاه

درود

چرا اینجوری کارت معرفی می کنه هر دو ماه یک کارت رو می کنه... :D

مثل ادم همه رو باهم معرفی کن بده بیرون دیگه این مسخره بازیا چیه اخه... لابد دوماه دیگه میاد 940 معرفی می کنه به 900 که رسید میره سری بعدی... :laughing:

عجب گیری کردیم از دست این شرکتها هر کدوم برا خودشون یه جور مسخره بازی در میارن... :-?

علیک درود:دی

شاید به نظر من و شما این مسخره بازی باشه ولی این س ی ا س ت فروش این شرکت هاست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله کاملا درسته !

اول شرکت ها روی محصولات های اند و یا پرچمدار های هر نسل کار می کنن و قدرتنمایی می کنند.

بعد از گذشت مدتی روی کارتهای رده پایین تر با قفل کردن و تغییر در چیپ اصلی ارائه میشن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...