رفتن به مطلب

ناسازگاری رم جدید و بوق زدن

CorelMaster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان لیونی!

یک مشکل برای من پیش آمده که اگه ممکنه بنده را راهنمایی کنید.

من یک رم Kingston HyperX Fury 1866Mhz 4GB از لیون خریداری کردم و امروز به دستم رسید.

رم قدیمی را جدا کردم و رم جدید را وصل کردم و سیم پاور را نیز وصل کردم ولی وقتی کامپیوتر را روشن کردم ، صدا چند تا بوق ممتد آمد و بعد مکث 2 الی 3 ثانیه دوباره صدا چند تا بوق ممتد آمد و کامپیوتر را خاموش کردم و فکر کردم حتما رم را به درستی وصل نکردم ولی اینطور نبود و رم را به طور کامل وصل کرده بودم و دوباره که کامپیوتر را روشن کردم همان اتفاق تکرار شد و دوباره خاموش کردم و اینبار رم جدید را جدا کردم و رم قدیمی را وصل کردم و کامپیوتر را روشن کردم و سیستم به درستی کار کرد.

در ضمن رم جدید را روی کلیه اسلات های رم امتحان کردم ولی همان اتفاق تکرار شد.

مشخصات کامپیوتر بنده:

مادربرد:Gigabyte GA-EP41T-USB3

لینک مادربرد:www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3321&kw=GA-EP41T-USB31.0

رم قدیمی:Kingmax 1333Mhz 2GB

رم جدید:Kingston HyperX Fury 1866Mhz 4GB

با تشکر

ویرایش شده توسط CorelMaster
لینک به دیدگاه

دوست عزیز مادربردتون اون فرکانس رو ساپورت نمیکنه

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مادربردتون اون فرکانس رو ساپورت نمیکنه

Sent from my C6602 using Tapatalk

یعنی نمی شود تنظیماتی را انجام داد و فرکانس پایین تری را تنظیم کنم؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوست من bios رو ریست کنین لطفا . مین بورد بصورت خودکار باید تنظیمات رو انجام بده.و گمان میکنم 1066 تنظیم کنه فرکانس رمتون رو بصورت پیش فرض .دستی هم میتونین تنظیمش کنین البته نه بیشتر از 1333

موفق باشین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز :cool:
چیپست مادربردتون جزو حساس ترین چیپ ها به رمه. -_-
فقط باید از رم هایی که تو سایت گیگابایت بهش اشاره شده استفاده کنید و لاغیر. Shame%20On%20You.gif

من مادربرد خودم هم از این چیپ استفاده میکنه و همین مشکل رو داشتم. پدرم دراومد تا دقیقاً ماژول هایی پیدا کنم که تو سایت بهش اشاره شده بود! #-o

ولی بعد از پیدا کردن رم مناسب مشکلم حل شد. ;)

لینک به دیدگاه

عزیزم اول باید ببینی مینت چه رم و پردازنده ای رو پشتیبانی میکنه بعد اقدام به خرید کنی ...

میتونی تو بایوس فرکانس رم رو تغییر بدی ولی چه فایده همون 1333 میشناسه و در واقع پولتو هدر دادی ...

لینک به دیدگاه

امروز بعد از ظهر پیش دوستم برای تست کردن رم رفتم و اونجا رم را تست کرد و رم به درستی کار کرد ، دوستم گفت باید بایوس مادربرد را آپدیت کنی و بعد اقدام به نصب رم کنی.

لطفا اگه میشه راهنمایی کنید که چجوری بایوس این مادربرد را آپدیت کنم ؟ (هیچ سررشته ای در اینکار ندارم)

عزیزم اول باید ببینی مینت چه رم و پردازنده ای رو پشتیبانی میکنه بعد اقدام به خرید کنی ...

میتونی تو بایوس فرکانس رم رو تغییر بدی ولی چه فایده همون 1333 میشناسه و در واقع پولتو هدر دادی ...

وقتی رم جدید را وصل می کنم اصلا کامپیوتر تصویر نمی دهد ، فقط چند تا بوق ممتد و یک مکث 2 الی 3 ثاثیه و دوباره بوق ممتد تا وقتی هم کامپیوتر را خاموش نکنم همین اتفاق تکرار می شود.

لینک به دیدگاه

امروز بعد از ظهر پیش دوستم برای تست کردن رم رفتم و اونجا رم را تست کرد و رم به درستی کار کرد ، دوستم گفت باید بایوس مادربرد را آپدیت کنی و بعد اقدام به نصب رم کنی.

لطفا اگه میشه راهنمایی کنید که چجوری بایوس این مادربرد را آپدیت کنم ؟ (هیچ سررشته ای در اینکار ندارم)

درود

اول برو اپدیت بایوس رو از این لینک دانلود کن       دانلود

اینم لینک اموزش اپدیت بایوس متدربرد گیگا

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

الان در حال حاظر رم سیستم Kingmax 1333Mhz 2GB هست و ویندوزم 32 بیتی هست.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همونطور که عرض کردم لطفا یک بار bios رو ریست کنین قبل از هر تلاشی و در مرحله ی بعد اگه مشکل حل نشد همونطور که دوستان اشاره کردن bios رو آپدیت کنین.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همونطور که عرض کردم لطفا یک بار bios رو ریست کنین قبل از هر تلاشی و در مرحله ی بعد اگه مشکل حل نشد همونطور که دوستان اشاره کردن bios رو آپدیت کنین.

خیلی ممنون بابت راهنمایی ؛ لطفا اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدید و بفرمایید که بنده دقیقا باید به چه صورت اقدام به ریست BIOS کنم ؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون بابت راهنمایی ؛ لطفا اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدید و بفرمایید که بنده دقیقا باید به چه صورت اقدام به ریست BIOS کنم ؟

http://dir.wikipg.com/wiki/titles/%D8%B1%D9%88%D8%B4%20reset%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%20bios/19524

بعید میدونم مشکل حل شه.

لینک به دیدگاه

bios ایشون با مشخصات رم قبلی کانفیگ شده پس منطقی ترین حرکت اولیه ریست کردن هست.در ادامه درصورتی که مشکل حل نشد باید مراحل دیگه رو ادامه بدن. شما ظاهرا همیشه از پله دوم حرکتتون رو آغاز میکنین.

لینک به دیدگاه

دوستان کلیه کارهایی که در سایت http://dir.wikipg.com/wiki/titles/%D8%B1%D9%88%D8%B4%20reset%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%20bios/19524 گفته شده بود را با دقت اجرا کردم الان رم قدیمی یا رم جدید را وصل کنم ؟

لینک به دیدگاه

bios ایشون با مشخصات رم قبلی کانفیگ شده پس منطقی ترین حرکت اولیه ریست کردن هست.در ادامه درصورتی که مشکل حل نشد باید مراحل دیگه رو ادامه بدن. شما ظاهرا همیشه از پله دوم حرکتتون رو آغاز میکنین.

بایوس با مشخصات رم قبلی کانفیگ شده؟! :wacko:  (استارتر بایوس رو دستکاری نکرده که بخواد اتفاقی بیفته!)

مادربرد ایشون هر رم  4 گیگی رو ساپرت نمی کنه. به لیست رم های قابل پشتیبانی رجوع کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اول بایوستونو اپدیت کنین از لینکی که دوستمون قرار دادن و بعد به صورت دستی فرکانشو وارد کنین که در حالت Auto نباشه و در نهایت رمهای جدیدتون وصل کنین ببینین جواب میده یا نه

لینک به دیدگاه

دوستان بایوس را ریست کردم ولی رم های جدید را که جایگزین کردم دوباره همان اتفاق تکرار شد.

الان بایوس آپدیت کنم ؟

لینک به دیدگاه

جیگر من  ... اگه مث مین های ایسوس باشه میتونی فایل رو از سایت دانلود کنی ... بعدش فایل رو اکسترکت کنی و بعد روش کلیک کنی تا خودش آپدیت بشه ...از مزیت های محصولات ایسوس همین نرم افزار های رابط کاربریش برای سهولت انجام پروسه های مختلفه ...

در ضمن بعید میدونم با آپدیت بایوس کلاک رم رو 1866 بتونه بخونه ... چون مین قدیمیه تقریبا ... :-?

لینک به دیدگاه

دوستان بایوس را به آخرین ورژن موجود در سایت گیگابایت آپدیت کردم.

post-16551-0-85733300-1437848926_thumb.jpg

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3321&kw=GA-EP41T-USB31.0#bios

الان رم جدید را وصل کنم یا به تنظیمات بایوس بروم و فرکانس را از حالت Auto خارج کنم ؟

لینک به دیدگاه

اول روی 1066 قرار بدین.

لینک به دیدگاه

دوستان در قسمت بایوس اصلا بالاتر از 300Mhz ندارد چه کار کنم ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اشکال نداره دوباره میتونی برگردونی به حالت اول.شما باید اینو دانلود میکردی Enhance memory compatibility( بهبود سازگاری حافظه) منظورم اپدیت f2.

لینک به دیدگاه

دوستان در قسمت بایوس اصلا بالاتر از 300Mhz ندارد چه کار کنم ؟

یه عکس از بایوس بزار ببینم ...

یه بار کلیر بایوس کن دوباره آپدیت کن ...اگه نشد روش دوستمون ... اگه هم نشد یه نسخه قبل تر رو آپدیت بزن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...