رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قصد خرید مانیتور Full HD (فقط 24) بین 1 تا 1.5 میلیون رو دارم البته هر چی ارزونتر بهتر

کاربردم بیشتر گیم هستش و گاها فیلم  میبینم .می دونم که پنل TN بهتر هستش اما در مورد کیفیت رنگ و زاویه دیدش زیاد مطمئن نیستم. اگر زاویه دیدش خیلی ضایع نباشه میتونم باهاش کنار بیام

یک چیزی که امروز متوجه شدم رو مانیتورم وقتی بازی میکنم یک خط میاد و میره . فکر میکنم عدم هماهنگی فریم دهی سیستم و رفرش ریت مانیتور باشه . ارزونترین Gsync هم معرفی کنید لطفا

ممنون

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

این مانیتور به بودجه ی شما میخوره ... مانیتور گیمینگ حرفه ای هست !

http://lioncomputer.ir/product/5574/BenQ+XL2420Z+24inch+1ms+Gaming+Monitor/

اگه رنگ های زنده تر و شاداب تر میخوای 

http://lioncomputer.ir/product/5450/ASUS+VX24AH+24Inch+WQHD+LED+Monitor/

یا

http://lioncomputer.ir/product/5200/Samsung+S27D590+Plus+27inch+PLS+LED+Monitor/

لینک به دیدگاه

من که میگم پنلش رو حتما ips بگیر خداییش خیلی محشره نسبت به tn تا نبینید متوجه نمیشید

لینک به دیدگاه

زوایه دید.

IPS

mo6o_ips_viewing_angles.jpg

TN

m5be_tn_viewing_angles.jpg

پیشنهاد من 

Asus Full HD MX239H AH-IPS قیمت 1.05 تومن

اگر بزرگ تر میخوای 

Asus Full HD MX279H AH-IPS قیمت 1450

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

زوایه دید.

IPS

mo6o_ips_viewing_angles.jpg

TN

m5be_tn_viewing_angles.jpg

پیشنهاد من 

Asus Full HD MX239H AH-IPS قیمت 1.05 تومن

اگر بزرگ تر میخوای 

Asus Full HD MX279H AH-IPS قیمت 1450

از زاویه روبرو TN بهتره چرا :laughing: :laughing:

مال کدوم مانیتورا هست

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از زاویه روبرو TN بهتره چرا :laughing: :laughing:

مال کدوم مانیتورا هست

عکسه همچین مستند نیست سعید جان، خواسته تفاوت زاویه دید رو نشون بده که خب دروغم نگفته؛ تو زاویه دید تفاوت زیاده. ولی در کل این چیزا بچه خر کنیه.

تفاوت رنگ TN و IPS با چشم معمولی هم مشهوده ولی به شرطی که کنار هم باشن و مقایسه بشن. دوثاینه از پایه یه TN بلندشی 3 متر اونوتر بشینی پای IPS نمیتونی تفاوتو تشخیص بدی.

بعدشم مگه میریم زیر میز با کامپیوتر کار میکنیم؟ TVـیه مگه؟ هرکی هم اومد بقل دستت، فضولی موقوف؛ همون بهتر چیزی نبینه تا اینکه کلرو بکنه تو مانیتور. بنداز اونور باووو.

این عکسم حکایت کسایی که از مانیتور 500 تومنی TN رفتن روی IPS و IPS رو میپرستن و برای کافی نت، کودک و نوجوان، آشپز خونه و حمام هم IPS پیشنهاد میدن. خدایی اینجوری با PC کار میکنین که TN راضیتون نمیکرد؟

0000.jpg

گیم حرفه ای، TN؛ ادیت و رنگ محوری، IPS. من نمیگم، دنیا میگه. تو هیچ اونت و مسابقه ای کسی مانیتور PA و Eizo و Dell نمیزاره جلوش؛ شاید بگید تبلیغه ولی راسته.

لینک به دیدگاه

درود

به نظر من باید اول هدف و مورد استفاده رو مشخص کرد که شما هم میدونید چی میخواید

پس دور ips خط بکشید چون بیشتر از ۶۰ هرتز رفرش ریت نمیده حتی گرونترینش

من خودم Asus mx279h دارم چون اول کیفیت بعد کار زیاد بدون خستگی چشم با مانیتور برام مهم بود در اخر وقت کنم بازی

شما حتما پنل tn بگیر با فرکانس ۱۴۴هرتز و با قابلیت ۳d

از سری Asus vn یا vs دنبال مدل مورد نظر بگرد

سری vg یه مدل داره عالیه تو لیونم داره

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون

این هفته با کمک دوستان سیستمی بستم که واقعا راضیم ,مرسی که بنده رو راهنمایی کردید

لینک به دیدگاه

عکسه همچین مستند نیست سعید جان، خواسته تفاوت زاویه دید رو نشون بده که خب دروغم نگفته؛ تو زاویه دید تفاوت زیاده. ولی در کل این چیزا بچه خر کنیه.

تفاوت رنگ TN و IPS با چشم معمولی هم مشهوده ولی به شرطی که کنار هم باشن و مقایسه بشن. دوثاینه از پایه یه TN بلندشی 3 متر اونوتر بشینی پای IPS نمیتونی تفاوتو تشخیص بدی.

بعدشم مگه میریم زیر میز با کامپیوتر کار میکنیم؟ TVـیه مگه؟ هرکی هم اومد بقل دستت، فضولی موقوف؛ همون بهتر چیزی نبینه تا اینکه کلرو بکنه تو مانیتور. بنداز اونور باووو.

این عکسم حکایت کسایی که از مانیتور 500 تومنی TN رفتن روی IPS و IPS رو میپرستن و برای کافی نت، کودک و نوجوان، آشپز خونه و حمام هم IPS پیشنهاد میدن. خدایی اینجوری با PC کار میکنین که TN راضیتون نمیکرد؟

0000.jpg

گیم حرفه ای، TN؛ ادیت و رنگ محوری، IPS. من نمیگم، دنیا میگه. تو هیچ اونت و مسابقه ای کسی مانیتور PA و Eizo و Dell نمیزاره جلوش؛ شاید بگید تبلیغه ولی راسته

منم نظرم رو پنل TN هستش . فکر میکنم مانیتورهای بالای 1 تومان با این پنل زاویه دیدشون اونقدر ها هم بد نباشه درست نمیگم؟

لینک به دیدگاه

درود

به نظرتون قیمتش معقوله یا ممکنه پایین تر بیاد؟

تفاوت بین مانیتورهای ips  وtn با زمان تاخیر 5 و 1 زیاده؟

از دوستان کسی مانیتور Gsync تو این حدود سراغ نداره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاری ندارم مانیتور بنده یکم قیمتش فضایه البته ماژول G syncـش فقط 200 300 چوق قیمت داره. اما زاویه دیدش رضایت بخشه.

تازه وقتی یه مانیتور یک، یکو نیم تومانی میخرید قابلیت های چرخش پایه و اینا داره که میتونید در هر زاویه ای که نشستید مانیتور رو به سمت خودتون بگردونید.

بنده خودم تفاوت 5 و 2 رو تشخصی میدم ولی دروغ چرا 1 و 2 رو نتونستم. ولی مهم تر از زمان تاخیر که معمولا عدد تبلیغاتی و فیک هست پارامتری به نام اینپوت لگ مهم تره.

input lag میگه وقتی کلیک روی موس رو فشار میدید چند میلی ثاینه بعد اسلحه داخل بازی شلیک میشه (مانیتور عمل رو به نمایش میزاره). این عددم فقط تو آزمایشگاه به دست میاد و هیچ کس جزو مشخصات ذکر نمیکنه چون مقدارش خیلی با تاخیر فاصله داره و طابلو میشه.

که مانیتور های گیم سر این پارامتر با هم جنگ دارن و مثلا یه مانیتور مخصوص کار ادیت عکس تو این تست ها شرکت نمیکنه چون برای این کار ساخته نشده.

لینک به دیدگاه

با سلام.

انتخاب میان ips و tn درحال حاضر و با درنظر گرفتن کالاهای موجود بدلیل تفاوت زمان پاسخ دهی بسیار راحت هست.1:درصورتی که اولویتتون گیمینگ بخصوص action\fps هست باید عرض کنم اختلاف بین 1 و 5 ms کاملا حس میشه بخصوص در حالتی که پس از چند ماه کارکردن با 1 ms به سمت 5ms برین .در عین حال همونطور که دوست عزیرمون devileytion اشاره کردن تفاوت بین 1 و2 آنقدرها قابل لمس نیست و هر شخصی  بسته به قدرت بیناییش قادر به تشخیص تفاوت نخواهد بود.

2:درصورتی که کاربری multimedia و بخصوص فیلم دیدن براتون اولویت داره ips گزینه ی بهتری هست.هرچند تفاوتی که در بعضی از عکس ها درمورد زاویه دید که به نظر میاد کمی تبلیغاتی هست اما کاملا قابل لمس هست و این رو در در نظر داشته باشین که خیلی ها ممکنه هنگام فیلم دیدن از کاناپه و یا حتی تخت استفاده کنن وتفاوت عمق و کیفیت رنگ ها با بهترین پنل ها  در زاویه نامناسب بسیار بدتر از بدترین پنل ها در زاویه ی مناسب هست با توجه که میز رایانه در سطح بالاتری نسبت به میز تلویزیون قرار میگیره و تخت یا کاناپه زاویه ی مناسبی ایجاد نمیکنن

در پایان درمورد عکسی که دوست عزیزمون ater قرار دادن باید بگم هرچند کمی اغراق هست اما به خوبی بیانگر تفاوت هست و نکته ای که بعضی از دوستان توجه نکردن و مدل tn بنظر بهتر میاد در اون عکس در واقع طبیعی نشون دادن تصویر و رنگ ها هست که در مدل ips بیشتره و مناسب تر.اما پنل tn رنگ ها رو بیش از حد مناسب گرم کرده.هرچند همونطور که عرض کردم اغراق شده و پنل های با کیفیت tn هم رضایت بخش هستند در صورت calibration صحیح. اما نظر کلی درمورد تفاوتشون میتونین داشته باشین .

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

با سلام.

انتخاب میان ips و tn درحال حاضر و با درنظر گرفتن کالاهای موجود بدلیل تفاوت زمان پاسخ دهی بسیار راحت هست.1:درصورتی که اولویتتون گیمینگ بخصوص action\fps هست باید عرض کنم اختلاف بین 1 و 5 ms کاملا حس میشه بخصوص در حالتی که پس از چند ماه کارکردن با 1 ms به سمت 5ms برین .در عین حال همونطور که دوست عزیرمون devileytion اشاره کردن تفاوت بین 1 و2 آنقدرها قابل لمس نیست و هر شخصی قادر بسته به قدرت بیناییش قادر به تشخیص تفاوت نخواهد بود.

2:درصورتی که کاربری multimedia و بخصوص فیلم دیدن براتون اولویت داره ips گزینه ی بهتری هست.هرچند تفاوتی که در بعضی از عکس ها درمورد زاویه دید که به نظر میاد کمی تبلیغاتی هست اما کاملا قابل لمس هست و این رو در در نظر داشته باشین که خیلی ها ممکنه هنگام فیلم دیدن از کاناپه و یا حتی تخت استفاده کنن وتفاوت عمق و کیفیت رنگ ها با بهترین پنل ها  در زاویه نامناسب بسیار بدتر از بدترین پنل ها در زاویه ی مناسب هست با توجه که میز رایانه در سطح بالاتری نسبت به میز تلویزیون قرار میگیره و تخت یا کاناپه زاویه ی مناسبی ایجاد نمیکنن

در پایان درمورد عکسی که دوست عزیزمون ater قرار دادن باید بگم هرچند کمی اغراق هست اما به خوبی بیانگر تفاوت هست و نکته ای که بعضی از دوستان توجه نکردن و مدل tn بنظر بهتر میاد در اون عکس در واقع طبیعی نشون دادن تصویر و رنگ ها هست که در مدل ips بیشتره و مناسب تر.اما پنل tn رنگ ها رو بیش از حد مناسب گرم کرده.هرچند همونطور که عرض کردم اغراق شده و پنل های با کیفیت tn هم رضایت بخش هستند در صورت calibration صحیح. اما نظر کلی درمورد تفاوتشون میتونین داشته باشین .

موفق باشین.

مخصوصا در باز های اکشن , بعضی از بازی های اتومبیل رانی و مسابقه فوتبال

ویرایش شده توسط ♥♥Intel♥Love♥♥
لینک به دیدگاه

کاری ندارم مانیتور بنده یکم قیمتش فضایه البته ماژول G syncـش فقط 200 300 چوق قیمت داره. اما زاویه دیدش رضایت بخشه.

تازه وقتی یه مانیتور یک، یکو نیم تومانی میخرید قابلیت های چرخش پایه و اینا داره که میتونید در هر زاویه ای که نشستید مانیتور رو به سمت خودتون بگردونید.

بنده خودم تفاوت 5 و 2 رو تشخصی میدم ولی دروغ چرا 1 و 2 رو نتونستم. ولی مهم تر از زمان تاخیر که معمولا عدد تبلیغاتی و فیک هست پارامتری به نام اینپوت لگ مهم تره.

input lag میگه وقتی کلیک روی موس رو فشار میدید چند میلی ثاینه بعد اسلحه داخل بازی شلیک میشه (مانیتور عمل رو به نمایش میزاره). این عددم فقط تو آزمایشگاه به دست میاد و هیچ کس جزو مشخصات ذکر نمیکنه چون مقدارش خیلی با تاخیر فاصله داره و طابلو میشه.

که مانیتور های گیم سر این پارامتر با هم جنگ دارن و مثلا یه مانیتور مخصوص کار ادیت عکس تو این تست ها شرکت نمیکنه چون برای این کار ساخته نشده.

ممنون از همه دوستان

مدل Benq XL2430 با قیمت 1560 مدنظرم هستش. به قول دوستمون ,واقعا TN داریم تا TN . 

فقط یک چیز دیگه : روی این مانیتور میشه چیپ Gsync  گذاشت؟ تو نقدش که چیزی نگفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از همه دوستان

مدل Benq XL2430 با قیمت 1560 مدنظرم هستش. به قول دوستمون ,واقعا TN داریم تا TN . 

فقط یک چیز دیگه : روی این مانیتور میشه چیپ Gsync  گذاشت؟ تو نقدش که چیزی نگفته

خیر امکانش نیست.

فقط روی VG248 میشد.

میگم میشد چون دیگه ماژولشم پیدا نمیشه.

کلا کاربر با بودجه زیر 2ملیون یا باید بره رو Free Sync یا باید به غیر G Sync راضی باشه. ولی واقعا امکانات Free Sync و G Sync نعمته. مثل بینایی ممیونه که برای یه فرد نابینا تشریح کنی، تا خودش نبینه ذره ای از حرفاتو نمی فهمه.

لینک به دیدگاه

خیر امکانش نیست.

فقط روی VG248 میشد.

میگم میشد چون دیگه ماژولشم پیدا نمیشه.

کلا کاربر با بودجه زیر 2ملیون یا باید بره رو Free Sync یا باید به غیر G Sync راضی باشه. ولی واقعا امکانات Free Sync و G Sync نعمته. مثل بینایی ممیونه که برای تشریح کنی، تا خودش نبینه ذره ای از حرفاتو نمی فهمه.

درود

استاد خب شما معلومه خداروشکر از همه نظر مشکلی ندارین سیستمتونم که عالیه از کابل برق بگیر تا مانیتور

ولی خب وقتی یه نفر با بدختی پول جمع میکنه میخواد تو اون رنج قیمت یه چیزی تهیه کنه اونم با قیمت های چند برابری تو ایران بی در پیکر واقعا خیلی سخته که همون چیزیو که دلش میخواد بخره

تکنولوژی free sync و g sync انچنان تفاوت ی ایجاد نمیکنه که مجبور باشیم بریم یه مانیتور 3 ملیونی بگیریم

همون حرکت تقریبا میشه با v syncو فناوری خود ایسوس trace free پیاده کرد و شکست تصویر به حداقل رسوند

و اینکه اون شکست تصویر فقط موقعی معلوم میشه که کارت گرافیک high end x باشه و بازیو بالای 60 فریم اجرا کنه که چنین کارتی هر کسی نمیخره نهایت الان همه 960 یاخیلی ولخرجی کنن 970 غیر رفرنس میگیرن که اونم با بازی های الان در تنظیمات الترا و1080 بیشتر از ۶۰ فریم نمیده حالا چه فرقی داره

پس بهترین کاا ر همون مانیتور ۱ میلی ثانیه فول اچ دی 120 هرتز

پول اضافه خرج کردن تو ایران ارزش نداره

لینک به دیدگاه

درود

استاد خب شما معلومه خداروشکر از همه نظر مشکلی ندارین سیستمتونم که عالیه از کابل برق بگیر تا مانیتور

ولی خب وقتی یه نفر با بدختی پول جمع میکنه میخواد تو اون رنج قیمت یه چیزی تهیه کنه اونم با قیمت های چند برابری تو ایران بی در پیکر واقعا خیلی سخته که همون چیزیو که دلش میخواد بخره

تکنولوژی free sync و g sync انچنان تفاوت ی ایجاد نمیکنه که مجبور باشیم بریم یه مانیتور 3 ملیونی بگیریم

همون حرکت تقریبا میشه با v syncو فناوری خود ایسوس trace free پیاده کرد و شکست تصویر به حداقل رسوند

و اینکه اون شکست تصویر فقط موقعی معلوم میشه که کارت گرافیک high end x باشه و بازیو بالای 60 فریم اجرا کنه که چنین کارتی هر کسی نمیخره نهایت الان همه 960 یاخیلی ولخرجی کنن 970 غیر رفرنس میگیرن که اونم با بازی های الان در تنظیمات الترا و1080 بیشتر از ۶۰ فریم نمیده حالا چه فرقی داره

پس بهترین کاا ر همون مانیتور ۱ میلی ثانیه فول اچ دی 120 هرتز

پول اضافه خرج کردن تو ایران ارزش نداره

اگه می خوای 60 فریم بازی کنی دیگه چرا 120 هرتز می گیری !

لینک به دیدگاه

اگه می خوای 60 فریم بازی کنی دیگه چرا 120 هرتز می گیری !

خریدار من نیستم

به این دلیل که قیمت یک مانیتور ips 60hz با یه مانیتور گیمینگ tn 120hz یکی هست

چون ایشون برای گیم میخوان

و همیشه که روی ۶۰ فریم ثابت نمیمونه در بعضی بازی ها بیشتر و در بعضی قسمت های بازی ها مثل فضای بسته فریم بیشتر میشه و مانیتور کم نمیاره

لینک به دیدگاه

بهتر نیس یه مانیتور تی ان 60 هرتز 1میلی ثانیه فول اچ دی بگیره؟ :-?  /که ازونتر هم هست ./حالا واسه 10 15 فریم بالای 60 که به سختی قابل تشخیص هست/ :wacko:

am i wrong? 

لینک به دیدگاه

بهتر نیس یه مانیتور تی ان 60 هرتز 1میلی ثانیه فول اچ دی بگیره؟ :-?  /که ازونتر هم هست ./حالا واسه 10 15 فریم بالای 60 که به سختی قابل تشخیص هست/ :wacko:

am i wrong?

والله من خودم باشم کیفیت و جنس تصویر بهتر به چیزای دیگه ترجیح میدم همون ۶۰ هرتز خوبه 2 میلی ثانیه

و با فعال کردن v sync راحت میشه خیلی نرم و بدون تکه تکه شدن تصویر بازی کرد به کارتم فشار نمیاد الکی فریم بده

اون کسایی که میرن اون همه خرج گیمینگ میکنن بیکارن و پول زیاد دارن از یه جای دیگه بهشون میرسه نمیدونن چطوری خرج کنن میرن سه تا مانیتور ۴k میگیرن ۱۲ ملیون و سه تا گرافیکم میگیرن sli میکنن مشخصات سیستمشونم میزنن تو امضا پز بدن

اصلا اگر بخوایم خیلی واقع گرانه نگاه کنیم تمام این داستانها تبلیغات برای خالی کردن جیب مردم هست

یعنی واقعا یه چند میلی ثانیه تاخیر در تصویر و مثلا 3d شدن تصویر که اونم در بهترین حالت با قوه تخیل نهایت 20 % سه بعدی میشه و خیلی چیزای دیگه ارزش داره ابنهمه خرج کنیم؟؟

جواب صحیح = خیر

لینک به دیدگاه

والله من خودم باشم کیفیت و جنس تصویر بهتر به چیزای دیگه ترجیح میدم همون ۶۰ هرتز خوبه 2 میلی ثانیه

و با فعال کردن v sync راحت میشه خیلی نرم و بدون تکه تکه شدن تصویر بازی کرد به کارتم فشار نمیاد الکی فریم بده

اون کسایی که میرن اون همه خرج گیمینگ میکنن بیکارن و پول زیاد دارن از یه جای دیگه بهشون میرسه نمیدونن چطوری خرج کنن میرن سه تا مانیتور ۴k میگیرن ۱۲ ملیون و سه تا گرافیکم میگیرن sli میکنن مشخصات سیستمشونم میزنن تو امضا پز بدن

اصلا اگر بخوایم خیلی واقع گرانه نگاه کنیم تمام این داستانها تبلیغات برای خالی کردن جیب مردم هست

یعنی واقعا یه چند میلی ثانیه تاخیر در تصویر و مثلا 3d شدن تصویر که اونم در بهترین حالت با قوه تخیل نهایت 20 % سه بعدی میشه و خیلی چیزای دیگه ارزش داره ابنهمه خرج کنیم؟؟

جواب صحیح = خیر

درست می فرمایید/اما اونی که پول داره باید پولشو خرج کنه دیگه/ خب توراهی که دوس داره خرج می کنه / پولش تمام شد, بازم بهش میرسه از همون منبع قبلی یا جدید/وهمینطور تا اخر برو جلو/من و امثال من هم که بخت باهامون یار نیست باید یه قرون دوزار بکنیم/ ~x(

am i wrong ?

لینک به دیدگاه

جواب صحیح = خیر

لپ مطلب. . . کاملا موافقم.

لینک به دیدگاه

:x   @};-   :D

مرسی. اما ما پولدار نیستیم. نرمالیم . فقط واسه سرگرمی یکم بیشتر خرج میکنم تا پول گوشیو لباسو فست فودو....  :D

هر کی یه جوره دیگه...

من مانیتور Benq XL2430 رو انتخاب کردم . به نظرم فقط 144 هرتز بودنش نیست . واقعا از لحاظ شکل ظاهری کیفیت رنگ ها و یک سری موارد اضافه که داره با یک Tn معمولی ارزون فرق میکنه

با تشکر از راهنمایی همه دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...