رفتن به مطلب

اولین بنچمارکهای رسمی از اولین بازی طراحی شده با DX12

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خوب دوستان چند وقتی هستش که منتظر هستیم که تفاوت عملکرد DX11 و DX12 رو با سخت افزارها مختلف ببینیم، ظاهرا این انتظار به پایان رسیده...

Ashes Of Singularity اولین بازی بر پایه DX12 هستش که نسخه آلفای اون برای گرفتن بنچمارک در اختیار بازی دوستان قرار گرفته:

post-10788-0-06932200-1439830371_thumb.jpg

این بازی استراتژیک که به نظر من که اگه بخوایم تفاوت آنچنانی در DX12 و DX11 ببینیم، در این سبک بازی ها میشه مشاهده کرد، توسط Stardock ارائه شده و نتایج بسیار جالبی بدست اومده که خودتون ببینید بهتر هستش:

ابتدا کارتهای انویدیا:

GTX Taitan X:

post-10788-0-88104400-1439830864_thumb.jpgpost-10788-0-53438200-1439830884_thumb.jpg

GTX 780ti:

post-10788-0-16619700-1439831159_thumb.jpgpost-10788-0-86689400-1439831167_thumb.jpg

در گرافیک های بالا آنچنان افزایش فریمی دیده نمیشه...

اما در سیستم ضعیفتر و گرافیک 770 افزایش فریم قابل توجه هستش:

post-10788-0-00486400-1439831240_thumb.jpgpost-10788-0-30974600-1439831257_thumb.jpg

و اما گرافیکهای AMD:

گرافیک R7 370:

post-10788-0-19654300-1439831280_thumb.jpgpost-10788-0-26285900-1439831291_thumb.jpg

گرافیک Fury:

post-10788-0-33886000-1439831351_thumb.jpgpost-10788-0-41412500-1439831364_thumb.jpg

افزایش عملکرد قابل توجه هستش...

اسکرین های سمت چپ DX12 هستند و اسکرینهای سمت راست DX11 ، تنظیمات گرافیکی که تست ها باهاشون گرفته شده رو میتونید از بخش سمت چپ اسکرین ها ببینید...

این هم یک اسکرین دیگه از عملکرد دو کارت 390X و GTX 980 هستش:

post-10788-0-48942400-1439831532_thumb.png

نکته قابل تامل عملکرد منفی کارتهای انویدیا هستش که نسبت به DX11 کاهش فریم داشته اند که بلافاصله بعد از پخش شدن این نتایج واکنش مدیران انویدیا رو در بر داشته، که طبق گفته آنها، این بازی نمونه درستی برای بنچمارک از عملکرد DX12 نیست...

ویرایش:

Oxide شرکت طراح بازی اعلام کرده که این بازی در حدود 1 سال هستش که در اختیار AMD و انویدیا و مایکروسافت قرار گرفته و مورد تایید همه شرکتها برای DX12 قرار گرفته و حرفای انویدیا مربوط به اینکه مشکل از بازی و نسخه آلفا و MSAA باگ دار اون هستش، کاملا نادرست هستش...

http://oxidegames.com/2015/08/16/the-birth-of-a-new-api/

این ویدیو هم براتون ممکنه که خیلی جالب باشه از گرفتن بنچمارکها و توضیحات کاملی که میده در مورد شکل بنچمارک گرفتن و نتایج بدست اومده...

https://www.youtube.com/watch?v=AFBtGYVnzNY

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

ویرایش... @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

جالبه تو این بنجمارک تو حالت high رزولیشن فول اچدی کارت 980 با دایرکس 11 فریمش 57 بوده اما با دایرکس 12 بدتر شده 53فریم شده!

AA.png

لینک به دیدگاه

جالبه تو این بنجمارک تو حالت high رزولیشن فول اچدی کارت 980 با دایرکس 11 فریمش 57 بوده اما با دایرکس 12 بدتر شده 53فریم شده!

AA.png

برای همین مدیران Nvidia موضع گرفتن و گفتن بازیه Ashes Of Singularity بازیه مناسبی برای گرفتن بنچمارک نیست.(فکر کنم چون بازیه استراتژیک بوده گفتن که مناسب نیست)که فکر کنم درست گفتن

اینم بگم تا اینجا حرفهای مدیران AMD درباره ی دایرکت ایکس 12 درست دراومده باید دید توی بازیهای جدیدتر چه نتایجی بدست میاد

ماجرا خیلی حساس و پیچیده شده من که شخصا خیلی دوست دارم ببینم توی دومین بازیه دایرکت ایکس 12 که Deus Ex Mankind Divided هست چه نتایجی بدس میاد.

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت خبر

این طور که فعلا مشخصه amd بهتر کار کرده ,ولی در کل باید منتظر بازی های بیشتری باشیم تا نتایج اون موقع مشخص بشه

لینک به دیدگاه

جالبه توی تستهای R7 370 و Fury تست ها با سی پی یو AMD Athlone x4 و Intel Xeon گرفته شده

اما توی تستهای GTX titanX وGTX 780Ti تستها با Core i7 5960X و  i7 3770 گرفته شدن

هیچ کدوم با سی پی یو های 8 هسته ای سریه FX تست نگرفتن . با اینکه سریه FX نهایت استفاده رو از Direct x12 کرده و 8 هسته فعال داره با افزایش 100٪ کارایی نسبت به Directx11

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و چند بنچمارک دیگه و البته بنچمارکهای CPU ها هم وجود داره:

post-10788-0-82784600-1439833096_thumb.jpg

post-10788-0-82315500-1439833115_thumb.pngpost-10788-0-84822700-1439833122_thumb.png

و CPU که همچنان قدرت اینتل بسیار بالاتر هستش:

post-10788-0-01259700-1439833142_thumb.png

سلام ممنون بابت خبر

این طور که فعلا مشخصه amd بهتر کار کرده ,ولی در کل باید منتظر بازی های بیشتری باشیم تا نتایج اون موقع مشخص بشه

خواهش میشه...

جالبه توی تستهای R7 370 و Fury تست ها با سی پی یو AMD Athlone x4 و Intel Xeon گرفته شده

اما توی تستهای GTX titanX وGTX 780Ti تستها با Core i7 5960X و  i7 3770 گرفته شدن

خوب این تست ها اکثرا توسط یوزرها گرفته شده و در فروم شرکت سازنده بازی قرار داده شده...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

من فکر کنم این تست سی پی یو ها یه جای کارشون میلنگه :-?

چه طور ممکنه سی پی یو 2 هسته ایه core i3 4330 هم توی دایرکت ایکس 11 و هم 12 فریم بالاتری نسبت به fx 8370 هشت هسته ای بده ؟ :-?

ashes-gtx980.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فکر کنم این تست سی پی یو ها یه جای کارشون میلنگه :-?

چه طور ممکنه سی پی یو 2 هسته ایه core i3 4330 هم توی دایرکت ایکس 11 و هم 12 فریم بالاتری نسبت به fx 8370 هشت هسته ای بده ؟ :-?

خوب این ضعف وحشتناک CPU های AMD رو در گیمینگ نشون میده، بی دلیل نیست که میگن چند سال هستش که اینتل رقیب نداره...

کلا در مورد صحت این بنچمارکها هیچ شکی نداشته باشید، چون توسط یک نفر یا یک شرکت خاصی گرفته نشده...

این هم یه لینک برای بنچمارکهایی که در اون ویدیو وجود داره:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/DX12-GPU-and-CPU-Performance-Tested-Ashes-Singularity-Benchmark

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

خوشم میاد ک طرفدارا انویدیا هر چی میشه میان ی حمایتی میکنن ...

1)سر DX11 که میگفتن دیگه کلا AMD ورشکست میشه و این معماری قدیمی پدر AMD رو در میاره و ... (حالا همینو در نظر نمیگرفتن که تو همون DX 11 فقط و فقط تو 1080P کارتی مثل 970 از 390 پیش بود و بین همین 2تا کارت در 1440P و 4K تقریبا در تمام بازی ها اون 390 بود ک داشت بیشتر فریم میداد)

2)بعدش که نتایج 3DMARK تو DX12 اومد گفتن نه فقط و فقط بنچمارک بازی ها مهمه

3)حالا هم که بنچمارک بازی اومده میان میگن که نه این بازی ملاک نیست 

4)بعدش هم وقتی بنچمارک با بازی های دیگه بیاد میان میگن که باید منتظر pascal موند و این نسل تمرکز nvidia رو DX11 بوده ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نکته جالب این هستش که انویدیا اعلام میکنه که این بازی نمونه قابل قیاسی از DX12 نیست ولی نسخه جدید درایورش فقط برای بهتر اجرا شدن این بازی هستش!!!!!

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

نکته جالب این هستش که انویدیا اعلام میکنه که این بازی نمونه قابل قیاسی از DX12 نیست ولی نسخه جدید درایورش فقط برای بهتر اجرا شدن این بازی هستش!!!!!

Good Point

لینک به دیدگاه

خوب این ضعف وحشتناک CPU های AMD رو در گیمینگ نشون میده، بی دلیل نیست که میگن چند سال هستش که اینتل رقیب نداره...

کلا در مورد صحت این بنچمارکها هیچ شکی نداشته باشید، چون توسط یک نفر یا یک شرکت خاصی گرفته نشده...

این هم یه لینک برای بنچمارکهایی که در اون ویدیو وجود داره:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/DX12-GPU-and-CPU-Performance-Tested-Ashes-Singularity-Benchmark

نه دیگه تا این حد.

توی این امار مشخصه که fx 8350 چقدر فریم بیشتر داده ( با دایرکت ایکس 11 که خوراکه اینتل و انویدیا هست )

Thief-Hih.png

لینک به دیدگاه

خوشم میاد ک طرفدارا انویدیا هر چی میشه میان ی حمایتی میکنن ...

1)سر DX11 که میگفتن دیگه کلا AMD ورشکست میشه و این معماری قدیمی پدر AMD رو در میاره و ... (حالا همینو در نظر نمیگرفتن که تو همون DX 11 فقط و فقط تو 1080P کارتی مثل 970 از 390 پیش بود و بین همین 2تا کارت در 1440P و 4K تقریبا در تمام بازی ها اون 390 بود ک داشت بیشتر فریم میداد)

2)بعدش که نتایج 3DMARK تو DX12 اومد گفتن نه فقط و فقط بنچمارک بازی ها مهمه

3)حالا هم که بنچمارک بازی اومده میان میگن که نه این بازی ملاک نیست 

4)بعدش هم وقتی بنچمارک با بازی های دیگه بیاد میان میگن که باید منتظر pascal موند و این نسل تمرکز nvidia رو DX11 بوده ...

اگر دقت کنین این بازی هم توی 1080p و 1600p گرفته شده. چه بسا اگر 4K گرفته میشد فاصله بیشتر هم میشد

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

واقعا کمکم داره نظرم نسبت به کارتهای amd تغییر میکنه

از حق نگذریم نباید بگیم همه افتخارات برای انویدیاست چون بعضیا همه افتخارات رو برا انویدیا میدونن

واقعا amd خوب کار کرده

منکه طرفدار هردوتاشونم

.

طی مدتی که توی لیون بودم شاهد بحث های طرفدارهای ای ام دی و انویدیا بودم

دوستان بنظر من قرار نیست که ما تعصب داشته باشیم ادم عاقل اونیه که ب جیبش نگاه کنه و نیازشم ببینه

حالا یا ای ام دی یا انویدیا مهم اینکه بهترین گزینه باشه نه اینکه حتما انویدیا یا ای ام دی باشه!

لینک به دیدگاه

بلاخره AMD کارشو کرد مطمعن بودم که با اومدن ویندوز10و دایرکت ایکس12غوغا میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوبه

مثل اینکه دوبار شعله های جنگ بین این دو شرکت داره شروع میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خیلی جالبه مکسول فیچرلول 12.1 هست

980ti با 980 عملکردشون برعکس شده و نزولی پیشرفت کردن

الان که اینطور باشه مدیران انودیا میگن اصل پایه مکسول بر اساس dx11 بوده اشتباه تایپی بوده نوشتن 12.1 :laughing:

باید منتظر پاسکال جون موند =))

AMD از همون ابتدای تولد معماری GCN داشته بر رویه منتل و این معماری به شدت کار میکرده چون میدونسته DX12 که همون منتل خودش هست اینده داره

نکته :خوب DX 12 همون منتل هست (الان دارم خودم بتل هاردلاین رو با منتل تست میکنم بسیار نرم و روان و بدون هیچ لگ و باگ به بهترین شکل اجرا میشه )

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

درود

خیلی جالبه مکسول فیچرلول 12.1 هست

980ti با 980 عملکردشون برعکس شده و نزولی پیشرفت کردن

الان که اینطور باشه مدیران انودیا میگن اصل پایه مکسول بر اساس dx11 بوده اشتباه تایپی بوده نوشتن 12.1 :laughing:

باید منتظر پاسکال جون موند =))

AMD از همون ابتدای تولد معماری GCN داشته بر رویه منتل و این معماری به شدت کار میکرده چون میدونسته DX12 که همون منتل خودش هست اینده داره

نکته :خوب DX 12 همون منتل هست (الان دارم خودم بتل هاردلاین رو با منتل تست میکنم بسیار نرم و روان و بدون هیچ لگ و باگ به بهترین شکل اجرا میشه )

توی بعضی آمارها Mantle از DX12 بیشتر فریم داده بود و بعضی آمارهای دیگه DX12 بیشتر فریم میداد. اما نه درحد چشم گیر

فاصله ی کمی با هم داشتن و فاصه ی عجیبی با DX11

جالبه که Mantle روی کارتهای Nvidia هم نتیجه ی خوبی داده بود و افزایش فریم زیادی داشتن اما تا اینجا که DX12 با Nvidia قهره :wacko:

لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت خبر

نتایج این نظر رو تأیید می کند که تیم سبز کارت ها رو براساس بازی ها و شرایط موجود بهینه سازی می کند ولی کارت های AMD توان عملیاتی بالاتری دارند. تغییر شرایط، بهینه سازی های NVIDIA رو کم اثر می کنه و اینجاست که قدرت عملیاتی کارت های قرمز خودش رو نشان می دهد.

لینک به دیدگاه

به نظرم صرفا با یه بازی نمیشه به این بنجمارک ها استناد کرد جو گیر شد بگیم مثلا کارت های AMDخوب جواب داد Nvidiaافت کارایی داشته

باید منتظر بود چند تا بازی با دایرکس 12 بیاد بعد دربارشون قضاوت کرد.

لینک به دیدگاه

سلام و درود

گفته نشده از چه نسخه درایوری در این بنچمارک ها استفاده شده؟ درضمن اینو هم بگم nVIDIA همین 3 روز پیش یه آپدیت درایور مخصوص بازی Ashes داد

لینک به دیدگاه

سلام و درود

گفته نشده از چه نسخه درایوری در این بنچمارک ها استفاده شده؟ درضمن اینو هم بگم nVIDIA همین 3 روز پیش یه آپدیت درایور مخصوص بازی Ashes داد

احتماله 99٪ این تستها با همون درایور مخصوص ahesh گرفته شدن چون توی سایت که نگاه میکردم دیدم تاریخ این تست ها مربوط به دیروزه یعنی 2015/07/18

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...